Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια πήγα ενδοκρινολόγο. Θυμίζω ότι στις εξετάσεις μου η TSH μου ήταν στο 4. Η ενδοκρινολόγος μου έδωσε τη χαμηλότερη δόση και μου είπε ότι η τιμή μου δεν είναι απαγορευτική για σύλληψη αλλά καλό είναι να ξεκινήσω από τώρα να πέφτει για να μην τρέχουμε όταν μείνω έγκυος να τη ρίξουμε στο 2,5 με μεγάλες δόσεις. Και μου είπε επίσης με το που θα δω θετικό τεστ να κάνω μια εξέταση πάλι ΤSH και αντισώματα και τότε να ξαναπάω. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

4 minutes ago, Ungry girl said:

Το clear bleu!?  Ποτε σκέφτεσαι να κανεις???

σκεφτομαι παρασκευη αν δεν καταιβει μεχρι τοτε !!  επειδη ειμαι απο κυπρο νομιζω  δεν τα εχουν αυτα τα τεστ.. ως τωρα που πηρα εχουν το baby or not και ενα sensatest :-(

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

@Nati85 το γεγονός ότι κιτρινιζουν τα ουρα του άντρα μου με τη λήψη του σκευάσματος,  σημαίνει πως υπάρχει περίσσεια βιταμίνη.  Πες του να πίνει ένα λίτρο νερό επιπλέον την ημέρα και θα λυθεί το θέμα. 

Κορίτσι πως είσαι εσύ;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ellilaw είπε:

σκεφτομαι παρασκευη αν δεν καταιβει μεχρι τοτε !!  επειδη ειμαι απο κυπρο νομιζω  δεν τα εχουν αυτα τα τεστ.. ως τωρα που πηρα εχουν το baby or not και ενα sensatest :-(

Α δεν τα ξερω αυτα!!! Γιατι παρασκευη σημερα δεν περιμενεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ungry girl said:

Α δεν τα ξερω αυτα!!! Γιατι παρασκευη σημερα δεν περιμενεις???

αυριο μεθαυριο περιμενω .. και επειδη εκανα ενα χθες μεσημερι καο βγηκε αρνητικο φοβαμαι να ξανακανω η αληθεια

Link to comment
Share on other sites

Just now, ellilaw είπε:

αυριο μεθαυριο περιμενω .. και επειδη εκανα ενα χθες μεσημερι καο βγηκε αρνητικο φοβαμαι να ξανακανω η αληθεια

 Α νόμιζα σημερα περιμενες ναι αν περιμενεις αυριο.μεθαυριο κανε παρασκευη δεν τα κερω.και καθολου αυτα τα τεστ κατα ποσο αξιόπιστα εννοώ ειναι!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Αδιαθέτησα εγω ευτυχώς!!!ειμαι τρελεγκο το ξέρω αλλά τι φταίω και εγω που βγαίνουν αχνές γραμμές στα εγκυμοσύνης και έντονα ωορρηξιας! Για όλα φταίει το τεστ ωορρηξιας και οι έντονοι πόνοι άλλη φορά δεν θυμάμαι να πονάω τόσο!εγινε και αυτό.Μόλις έπεσε η θερμοκρασία ήρθε όμως μετά από λίγες ώρες είναι τσεκαρισμενο αυτό πάντα μου συμβαίνει. 

Πόσες μέρες καθυστέρηση; Μήπως ήταν βιοχημική;


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω να μοιραστώ λιγο την παράνοια μου μαζι σας! 

Ενω νιώθω πως θα αδιαθετησω ανά διαστήματα με πιανουν κατι τσιμπήματα αριστερά! Λετε να ειναι φαντασια μου?? Να ειναι επιδη περιμενω περιοδο να ειναι απο την κυστη!???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κοριτσια θελω να μοιραστώ λιγο την παράνοια μου μαζι σας! 

Ενω νιώθω πως θα αδιαθετησω ανά διαστήματα με πιανουν κατι τσιμπήματα αριστερά! Λετε να ειναι φαντασια μου?? Να ειναι επιδη περιμενω περιοδο να ειναι απο την κυστη!???

Κι εγω τα ίδια αφού έλεγα συνέχεια τώρα θαρθει τώρα θαρθει! Ακόμη όμως... μακάρι να είσαι εγκυουλα!

Εγώ σήμερα έχω σαν καούρες σαν συσπάσεις του εντέρου 

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ntemiiiiii είπε:

Κι εγω τα ίδια αφού έλεγα συνέχεια τώρα θαρθει τώρα θαρθει! Ακόμη όμως... μακάρι να είσαι εγκυουλα!

Εγώ σήμερα έχω σαν καούρες σαν συσπάσεις του εντέρου 

Βρε λες??? Να εχουμε τιποτα δεν ποναω ιδιαίτερα απλα νιωθω πως θα έρθει αλλα αυτα τα τσιμπήματα μου βαζουν υποψίες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Βρε λες??? Να εχουμε τιποτα δεν ποναω ιδιαίτερα απλα νιωθω πως θα έρθει αλλα αυτα τα τσιμπήματα μου βαζουν υποψίες...

Πότε δεν περιμένεις; Μακάρι!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, MelinaFo είπε:

@Nati85 ανανα μ τι μπερδεμα!?!?

Άσε παιδί μου παράνοια σου λέω μήπως φταίει ο πολύς ανανάς??Όλα καλά αδιαθέτησα και όλα πήραν τον δρόμο τους.εσυυυ για πες τι γίνεται?

@ntemiiiiii μπα όχι αν ήταν βιοχημική θα έβγαζε κανονική αχνη γραμμή χωρίς να εξαφανιστεί απλά έγινε πιο αργά η ωορρηξια απ ότι έχω συνηθίσει να υπολογίζω με τα τεστακια.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Ani ani είπε:

οχι δεν πειραζει ειναι πολυ νωρις να επηρρεασει αν με το καλο εισαι..κ εγω ειχα παρει τοτε στις αρχες..

Σε ευχαριστω πολυ καλη μου!!!

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Κορίτσια πήγα ενδοκρινολόγο. Θυμίζω ότι στις εξετάσεις μου η TSH μου ήταν στο 4. Η ενδοκρινολόγος μου έδωσε τη χαμηλότερη δόση και μου είπε ότι η τιμή μου δεν είναι απαγορευτική για σύλληψη αλλά καλό είναι να ξεκινήσω από τώρα να πέφτει για να μην τρέχουμε όταν μείνω έγκυος να τη ρίξουμε στο 2,5 με μεγάλες δόσεις. Και μου είπε επίσης με το που θα δω θετικό τεστ να κάνω μια εξέταση πάλι ΤSH και αντισώματα και τότε να ξαναπάω. 

εγω εχω υποθυρεοειδισμός, αν και ειναι ρυθμισμενος με χαπακι, τωρα ενα χρονο τον εχω ανακαλυψει, αν τον ρυθμιζω με χαπακι ξερεις αν εμποδιζει την συλληψη?

κοριτσια εγω να σας ενημερωσω οτι......περιμενα να αδιαθετησω 15.11 και δεν αδιαθετησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  ναααιιιιιι!! :shock::shock::shock:

Αδιαθετησα ομως μια μερα νωριτερα.....ΣΗΜΕΡΑ....!!!!  χαχαχαχαχα μου ειρθε καλε νωριτερα απο οτι περιμενα!!  

Φτου κι απ την αρχη!!! :cool::cool::cool:

4 ώρες πρίν, noni90 είπε:

καλα ε εριξα εναν υπνο αλλο πραγμα και γυρισα ανανεωμενη! Τι κανετε κορίτσια? Αναφορικα με τις βιταμινες εκτος απο το χρωμα των ουρων κ των 2 μας δεν εχει υπαρξει καποιο προβλημα αλλο η καποια παρενεργεια, και ο γλυκουλης μου θελει να τις παιρνει γτ του αρεσει η γευση... Οποτε παιρνω κ εγω τις δικες μου και παμε πακετο! Τωρα σχετικα με την κουραση θα σας πω κ εγω οτι δεν εχω θεμα να εχω συχνες επαφες, πριν ξεκινησουμε προσπαθεια ειχαμε καθε μερα και 2 φορες τη μερα πολλες φορες. Απλα με το που βαλαμε τη λεξη προσπαθεια εγω κυριως ειχα μια πτωση στη λιμπιντο, εχω ψιλοβαρεθει κ με τα τεστακια........ Ενταξει θα συνεχισω να προσπαθω εννοειται απλα νιωθω οτι σε ολες γυρω μου ερχεται αμεσως η καταλαθος κ εμεις παλευουμε 4 μηνες, και μαλιστα δε το λεμε κ σε κανεναν.  Να μου πεις αν παλευες 24 μηνες? Ε ειπαμε ειμαι στο δρομο της αναισθητοποιησης, όσο περνάει ο καιρός τόσο λιγότερο θα με πειράζει λογικά. 

Γεια σου @noni90 μια χαρα σε βρισκω!!!! 2 φορες τη μερα εε???  Νομιζω εχω μια συζητηση με τον αντρα μου συντομα, γιατι εμενα μου κανει νερα καμια φορα!!! χαχαχαχαχα

Εγω με τις βιταμινες δεν εχω καποιο προβλημα δηλ θεμα λίμπιντο. ισως αυτο που εχω προσεξει εχω καμια φορα πονοκεφαλο το οποιο δεν ειμαι 100% σιγουρη οτι ευθυνονται οι βιταμινες, αλλα ισως και ναι.

Τωρα να σε ρωτησω, άλλες βιταμινες παιρνει ο συζηγος και άλλες εσυ? γιατι και ο δικος μου θελει να παιρνει απο τις βιταμινες μου και εχω ξεχασει να ρωτησω τον γιατρο μου. ξερεις αν μπορει να παιρνει απο τις δικες μας ή οι αντρες εχουν αλλες!!!???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...