Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Maroxmarox said:

      Coq πόσο έπαιρνες; Τα άλλα τα παίρνω 

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Το coq10 πόσο καιρό τα έπαιρνες ;είδες διάφορα ότι σου έκαναν δουλειά πχ στις γονιμοποιήσεις; Παίρνω fertilfix ναι είναι ακριβές αλλά λόγο χασιμοτο δε κάνει να παίρνω ιώδιο μου είπε η ενδοκρινολογος...αλλά διαβάζω ότι το coq10 βοηθάει στα ωάρια και θέλω σα συμπληρωματικό για τα ωάρια .gluco παίρνω έχω αντίσταση στην ινσουλιινη

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      8 hours ago, Nima21 said:

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      18 minutes ago, Nima21 said:

      Πήρα και τον γιατρό και του ειπα πως νιωθω και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικά όλα, φουσκωμα,βαρος κλπ και να τρωω πολυ πρωτεΐνη.. μου απέκλεισε κ εκεινος την υπερδιεγερση. Ευτυχώς αύριο θα μάθω τη μέρα της ωοληψίας!

      Εύχομαι και σε σένα να επανέλθει ο οργανισμός σου στα φυσιολογικά του πολυ πολυ συντομα και με το καλο να κανεις την εμβρυομεταφορα σου!! Στελνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς για την καταπολέμηση του άγχους!!! Αχχ🙆😝

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

καλημερα σας!! καλη Κυριακη!! τελικα στολισα!! @Ungry girl αντε να κανεις κοριτσι μου την χοριακουλα σου αυριο..θα στραβωθεις με αυτα τα τεστακια!! χαχα Να το γιορτασουμε και επισημα επιτελους!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

καλημερα σας!! καλη Κυριακη!! τελικα στολισα!! @Ungry girl αντε να κανεις κοριτσι μου την χοριακουλα σου αυριο..θα στραβωθεις με αυτα τα τεστακια!! χαχα Να το γιορτασουμε και επισημα επιτελους!!!!

Καλημέρα αντε ωραια μπηκες στο κλημα των αγαπημένων Χριστουγέννων!!!

Θα στραβωθω δεν λες τιποτα χαχαχα!

Αντε το πριξημο θα τελειώσει αυριο είτε με θετικη ειτε με αρνητικη χοριακη τουλάχιστον θα ξέρουμε!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημέρα αντε ωραια μπηκες στο κλημα των αγαπημένων Χριστουγέννων!!!

Θα στραβωθω δεν λες τιποτα χαχαχα!

Αντε το πριξημο θα τελειώσει αυριο είτε με θετικη ειτε με αρνητικη χοριακη τουλάχιστον θα ξέρουμε!!!!

μα πραγματικα αυτη η αναμονη ειναι απιστευτη..και στο λεω γιατι εχω περασει κ με αρνητικα και με θετικα αποτελεσματα!! βεβαια εσυ καλο ειναι να ζησεις μονο τα θετικά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Ani ani είπε:

μα πραγματικα αυτη η αναμονη ειναι απιστευτη..και στο λεω γιατι εχω περασει κ με αρνητικα και με θετικα αποτελεσματα!! βεβαια εσυ καλο ειναι να ζησεις μονο τα θετικά

Μακαρι ρε αννη μου.μακαρι! Αυριο θα λυθει το μυστήριο  αχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα σε ολες!!!

@Ungry girl αυτα τα τεστακια σου εχουν βαλθει να μας τρελάνουν νομίζω!!!!χαθηκες να βρεις κ εσυ ενα πιο φυσιολογικό τεστ?χαχα!αντε αυριο για χοριακη!!!!!θερμοκρασια βλεπεις εσυ καθολου?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

ρε λινα λες????? τωρα ασπουμε εχουν περασει 20 λεπτα εκανα τωρα ενα ακομη 9.30 και τωρα φενεται αχνη γραμμη απλα σε φωτεινο δωματιο αλλα αχνη αρκετα! να ρωτησω και μια βλακεια παιζει να ειναι εξωμητριο η κατι τετοιο??? γι αυτο να μη φενεται?

Καλημέρα !είσαι έγκυος!!!αυτά τα τεστ με 1-2μέρες καθυστέρηση βγάζουν μια πολυ αχνη γραμμή.. Πήγαινε αύριο για χοριακη για να δεις πόσο θα έχει ανέβει. Μην έχεις αμφιβολία εφόσον Δεν έχεις αίμα κ αχνο τεστ. Κ μη σου μπαίνουν τέτοιες ιδεες Από Τώρα για εξωμητριο . εξαλλου εκει έχεις μεγάλη τιμη χοριακης.. 

 

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!

@Ungry girl αυτα τα τεστακια σου εχουν βαλθει να μας τρελάνουν νομίζω!!!!χαθηκες να βρεις κ εσυ ενα πιο φυσιολογικό τεστ?χαχα!αντε αυριο για χοριακη!!!!!θερμοκρασια βλεπεις εσυ καθολου?

Καλημερα ααχαχα αστα να πανε μακαρι.να.μην ειχα να επερνα ενα φυσιολογικο τεστ να τέλειωνε! Αλλα και το iq που πηρα τι κατάλαβα αρνητικο ηταν! Αυριο θα μας ξεμπερδέψει η χοριακη! Οχι δεν.μετριέται γενικα!

Just now, ada32 είπε:

Καλημέρα !είσαι έγκυος!!!αυτά τα τεστ με 1-2μέρες καθυστέρηση βγάζουν μια πολυ αχνη γραμμή.. Πήγαινε αύριο για χοριακη για να δεις πόσο θα έχει ανέβει. Μην έχεις αμφιβολία εφόσον Δεν έχεις αίμα κ αχνο τεστ. Κ μη σου μπαίνουν τέτοιες ιδεες Από Τώρα για εξωμητριο . εξαλλου εκει έχεις μεγάλη τιμη χοριακης.. 

 

Δεν μπορω να το πιστέψω δεν ειναι ευκολο.να.πιστέψω οτι μετα απο 2 χρονια και με 2 γιατρους που.μου απέκλεισαν οτι θα μηνω εγκυος ξαφνικά να εμεινα! Θα παω αυριο να κανω τη χοριακη να δουμε τη θα.λεει εζω να.παω το απογευμα να παρω και τα αποτέλεσμα απο το σπερμοδιαγραμμα! Ίσως μα.μην χρειαζόταν να το κανουμε χαχα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα ααχαχα αστα να πανε μακαρι.να.μην ειχα να επερνα ενα φυσιολογικο τεστ να τέλειωνε! Αλλα και το iq που πηρα τι κατάλαβα αρνητικο ηταν! Αυριο θα μας ξεμπερδέψει η χοριακη! Οχι δεν.μετριέται γενικα!

Δεν μπορω να το πιστέψω δεν ειναι ευκολο.να.πιστέψω οτι μετα απο 2 χρονια και με 2 γιατρους που.μου απέκλεισαν οτι θα μηνω εγκυος ξαφνικά να εμεινα! Θα παω αυριο να κανω τη χοριακη να δουμε τη θα.λεει εζω να.παω το απογευμα να παρω και τα αποτέλεσμα απο το σπερμοδιαγραμμα! Ίσως μα.μην χρειαζόταν να το κανουμε χαχα!

Κοίταξε αυτά  τα τεστ ανιχνεύουν την ορμόνη... Όποτε κατι ήδη έχει  γίνει κ βγάζουν κατι Αλλιώς θα έβγαζαν λευκο ... Όσο για την κύστη δεν Υπάρχει περίπτωση να έχεις κ να σου βγάλει ανεβασμένη χοριακη... Μακάρι να σου πάνε όλα καλά..


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , ada32 είπε:

Κοίταξε αυτά  τα τεστ ανιχνεύουν την ορμόνη... Όποτε κατι ήδη έχει  γίνει κ βγάζουν κατι Αλλιώς θα έβγαζαν λευκο ... Όσο για την κύστη δεν Υπάρχει περίπτωση να έχεις κ να σου βγάλει ανεβασμένη χοριακη... Μακάρι να σου πάνε όλα καλά..

Δεν ξερω τι να πω..μακάρι να ειναι ετσι τρομάζω στην ιδεα γιατι εχω αρχίσει ιδη να κανω ονοιρα και πως θα το ξεφουρνησω συους δικούς μου και φυσικα στον αντρα μου που δεμ τον εχω προϊδεάσει ακομα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλες! 

@Ungry girl όλα δείχνουν πως είσαι! Να ξέρεις πως κ εμεις το ζούμε σαν όνειρο, όπως κ εσυ! Αν οι γραμμές είναι ροζ τότε είναι θετικό. Το γκρι είναι εξατμισης.Επίσης πιστεύω οτι θα σου είχε ερθει αν ήταν να έρθει. Ομως υπομονή μέχρι αυριο να δεις κ τη χοριακή και να χαρούμε και επίσημα. Και εννοείται πως ολα θα τα περνάμε μαζί!!!Γι αυτο ειμαστε εδω

@Ani ani πανέμορφο το δέντρο σου! ζήλεψα λίγο αν και δεν τρελαίνομαι για τα χριστούγεννα (μη με ακούσει η @alina80!)αλλά είναι νωρίς για μένα λόγω άλλων εκκρεμοτήτων.

@Vila τι κανεις;

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@Ungry girl όλα δείχνουν πως είσαι! Να ξέρεις πως κ εμεις το ζούμε σαν όνειρο, όπως κ εσυ! Αν οι γραμμές είναι ροζ τότε είναι θετικό. Το γκρι είναι εξατμισης.Επίσης πιστεύω οτι θα σου είχε ερθει αν ήταν να έρθει. Ομως υπομονή μέχρι αυριο να δεις κ τη χοριακή και να χαρούμε και επίσημα. Και εννοείται πως ολα θα τα περνάμε μαζί!!!Γι αυτο ειμαστε εδω

@Ani ani πανέμορφο το δέντρο σου! ζήλεψα λίγο αν και δεν τρελαίνομαι για τα χριστούγεννα (μη με ακούσει η @alina80!)αλλά είναι νωρίς για μένα λόγω άλλων εκκρεμοτήτων.

@Vila τι κανεις;

 

Κοριτσάκι μου το ξερω απλα φοβαμαι την αρνητικη εκδοχη των πραγμάτων..

Και για μενα ολο αυτο ειναι πρωτόγνωρο! Αυριο αν ειναι θετικη θα το χονεψω πιστευω απλα φοβαμαι μην ειναι απλα μια καθυστέρηση και μαζεύεται αιμα στην κυστη και γι αυτο δεν μ έρχεται! Μπορει να λεω και βλακειες δεν ξερω σκευτωμαι διαφορα! Αυριο 1 μερα εμεινε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα σε όλες! 

@Ungry girl όλα δείχνουν πως είσαι! Να ξέρεις πως κ εμεις το ζούμε σαν όνειρο, όπως κ εσυ! Αν οι γραμμές είναι ροζ τότε είναι θετικό. Το γκρι είναι εξατμισης.Επίσης πιστεύω οτι θα σου είχε ερθει αν ήταν να έρθει. Ομως υπομονή μέχρι αυριο να δεις κ τη χοριακή και να χαρούμε και επίσημα. Και εννοείται πως ολα θα τα περνάμε μαζί!!!Γι αυτο ειμαστε εδω

@Ani ani πανέμορφο το δέντρο σου! ζήλεψα λίγο αν και δεν τρελαίνομαι για τα χριστούγεννα (μη με ακούσει η @alina80!)αλλά είναι νωρίς για μένα λόγω άλλων εκκρεμοτήτων.

@Vila τι κανεις;

 

Καλημέρα!

Ούτε εγώ τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα. Τα φωτάκια μου αρέσουν! Χαχαχα! Και του χρόνου που θα έχουμε όλες μωράκι θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες! Χαχα. 

@Ungry girl μου αύριο χοριακή και όλα θα ξεκαθαρησουν. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

Κοριτσάκι μου το ξερω απλα φοβαμαι την αρνητικη εκδοχη των πραγμάτων..

Και για μενα ολο αυτο ειναι πρωτόγνωρο! Αυριο αν ειναι θετικη θα το χονεψω πιστευω απλα φοβαμαι μην ειναι απλα μια καθυστέρηση και μαζεύεται αιμα στην κυστη και γι αυτο δεν μ έρχεται! Μπορει να λεω και βλακειες δεν ξερω σκευτωμαι διαφορα! Αυριο 1 μερα εμεινε!

μια μέρα έμεινε όντως! να είσαι προετοιμασμένη για όλα. ας πούμε 50-50 κ μακάρι να είναι αυτό που θέλουμε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Καλημέρα!

Ούτε εγώ τρελαίνομαι για τα Χριστούγεννα. Τα φωτάκια μου αρέσουν! Χαχαχα! Και του χρόνου που θα έχουμε όλες μωράκι θα πρέπει να είμαστε προετοιμασμένες! Χαχα. 

@Ungry girl μου αύριο χοριακή και όλα θα ξεκαθαρησουν. 

Ναι αλινακι μου αυριο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...