Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fay_ είπε:

      Μέτρησες ποτε προγεστερονη μαζί με τις χοριακες; Εγω σήμερα που πήγα για χοριακη μέτρησα και προγεστερονη (από μόνη μου χωρίς να μου το ζητήσουν). Τώρα ήρθε το αποτέλεσμα και είναι μόνο 12, με το κατώτερο φυσιολογικό στο πρώτο τρίμηνο να ξεκινά από 3. Πολύ χαμηλή είναι και αγχώθηκα πάλι. Να τους το αναφέρω ότι έκανα την εξέταση; 

      εγώ δεν ειχα μετρήσει ποτέ προγεστερονη δεν το ειχα σκεφτεί άλλιως θα το εκανα! φυσικά και να το αναφέρεις!  αλλά νομίζω ότι ο οργανισμός ειδικά στην εξωσωματική θέλει τον χρόνο του για να μπουσταρει! να τους το πεις όμως 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , Κυκλαμινο είπε:

Μου ήρθαν 6μερες πιο μπροστά και δεν ήταν όπως άλλες φορές πιο λίγο σε ροή ποσότητα κτλ. Γιαυτό σκέφτηκα μήπως.... Και ήρθε και η χωριακη με αυτό το λίγο ποσοστό και σκαλωσα.... 

ε τοτε αποκλειετε να εισαι εγκυος αφου εκανες κ χοριακη απλα ισως να εκανες πιο νωρις ωορηξια κ να μην ηταν τοσο καλη ωστε να μεγαλωσει αρκετα το ενδομητριο οποτε δεν ειχε παρα πολυ αιμα αυτη την φορα συμβαινει καμια φορα δεν ειναι τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, andrianni είπε:

καλημέρα @ada32 ! κ εσύ τελικά αδιαθέτησες χωρίς καθυστέρηση παρά τις κύστες ετσι; κ εγώ το ίδιο και μάλιστα ο υπέρηχος εδειξε οτι εξαφανίστηκε η κύστη. εσυ πότε πας γιατρό;

 

Ναι αδιαθετησα στην ώρα μου !!δεν ξέρω τι να πω για ι τς Κύστες.. Την Πέμπτη θα παω κ δω αν έφυγαν.θα σς ενημερωσω!

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , kido είπε:

Μα δεν έπρεπε να έχεις 0 χοριακή, εφόσον είχες αδιαθετήσει; 

οχι η χοριακη μεχρι 3-4 ειναι αρνητικη δεν θεωρητε θετικος αριθμος απο 5 θεωρητε οτι ειναι θετικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

ε τοτε αποκλειετε να εισαι εγκυος αφου εκανες κ χοριακη απλα ισως να εκανες πιο νωρις ωορηξια κ να μην ηταν τοσο καλη ωστε να μεγαλωσει αρκετα το ενδομητριο οποτε δεν ειχε παρα πολυ αιμα αυτη την φορα συμβαινει καμια φορα δεν ειναι τιποτα. 

Ωραία ίσως είναι έτσι το 2.80της χωριακης τι είναι??? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

οχι η χοριακη μεχρι 3-4 ειναι αρνητικη δεν θεωρητε θετικος αριθμος απο 5 θεωρητε οτι ειναι θετικο. 

Δεν το ήξερα, νόμιζα ότι η ορμόνη μηδενίζει. Εγώ όταν είχα κάνει με 5 μέρες καθυστέρηση ήταν <0,1 η τιμή μου και όντως έλεγε ότι έως 5 είναι αρνητικό για εγκυμοσύνη. Μετά από λίγο αδιαθέτησα τότε. Δικιο έχει η @linaa οπότε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Κυκλαμινο είπε:

Ωραία ίσως είναι έτσι το 2.80της χωριακης τι είναι??? 

τα εργαστηρια καμια φορα βγαζουν ενα νουμερο δεν θεωρητε θετικο απο 5 θεωρητε θετικο. ποσες μερες μετα εκανες χοριακη αφοτου αδιαθετησες? 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, WannaBeMother είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!!! Είχα καιρό να μπω κ δεν πρόλαβα να σας διαβάσω όλες!!! @Ungry girl λυπάμαι ήμουν σίγουρη πως ήσουν!!! Μήπως όντως έμεινες και δεν προχώρησε? Είδες θετικά τεστ κ αυτό έχει σημασία... Μην εγκαταλείψετε τις προσπάθειες πάμε δυναμικά στον επόμενο μήνα! Τι πιο καλό απ'το να ΜΗΝ έρθει η ακατανόμαστη μέσα στις γιορτές? 

Εγώ έχω την εξής απορία!!!! Έκανα ενδοκολπικο υπερηχο την περασμένη δευτέρα και είδαμε ότι θα γίνει ωορρηξία από στιγμή σε στιγμή και μου είπε η γιατρός να έχω οπωσδήποτε επαφή!!! Δεν είχα κανένα σύμπτωμα τοτε αλλά την Παρασκευή και το Σάββατο είχα τα υγρά που μοιάζουν με ασπράδι αυγού! Τελικά πότε λέτε να έγινε η ωορρηξία? Έχω μπερδευτεί και αναρωτιέμαι αν πετυχα τις σωστές μέρες!!

Ποσο ήταν το ωοθηλακιο?


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

τα εργαστηρια καμια φορα βγαζουν ενα νουμερο δεν θεωρητε θετικο απο 5 θεωρητε θετικο. ποσες μερες μετα εκανες χοριακη αφοτου αδιαθετησες? 

Αδιαθετησα στις 8/11 και έκανα το τεστ  στις 16

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ungry girl είπε:

Θα χαλαρώσω για.κανα χρονο και μετα θα έρθω δυναμικά!

Βρε ειναι.ννωρίς όσο για τα τεστ ειδαμε και τα δικα μου θετικα αχαχαχχαα! Ποτε να μην είμαστε σιγουρες τελεικα! Ισως δεν θελει τοσο ψάξιμο τουλάχιστον εγω απο μεριας μου τελειωσα τα ψαξιματα γονιμες τεστ ωορριξιες δεν ξανα ασχολουμε!

Συμφωνω απολυτα για να μην βιαζεστε να κανετε τεστ πριν την καθυστερηση ..  Δεν εχει νοημα...

Δεν συμφωνω με σενα να τα παρατησεις... Αν δεν θες να κανεις τεστ ωορηξιας αλλο... Αλλα να μην σταματησεις τις προσπαθειες,μς θετικο τεστ μπορει κατι να εγινε αλλα να μην προχωρησε.. Επισης κανατε σπερμοδιαγραμμα ,οποτε σε ουρολογο κατευθειαν για να δει τα αποτελεσματα!!


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Κυκλαμινο είπε:

Αδιαθετησα στις 8/11 και έκανα το τεστ  στις 16

ε δεν εισαι εγκυος σιγουρα θα εδειχνε κατι 8 μερες μετα κ μετα απο την ημερομηνια που περιμενες περιοδο. απλα ηταν μια μικροαλλαγη του κυκλου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , ada32 είπε:

Συμφωνω απολυτα για να μην βιαζεστε να κανετε τεστ πριν την καθυστερηση ..  Δεν εχει νοημα...

Δεν συμφωνω με σενα να τα παρατησεις... Αν δεν θες να κανεις τεστ ωορηξιας αλλο... Αλλα να μην σταματησεις τις προσπαθειες,μς θετικο τεστ μπορει κατι να εγινε αλλα να μην προχωρησε.. Επισης κανατε σπερμοδιαγραμμα ,οποτε σε ουρολογο κατευθειαν για να δει τα αποτελεσματα!!

θα παω σε ουρολογο θα κανω τη λαπαροσκοπηση και μετα προσπαθεια παλυ σε κανα 6μηνο

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα που βγαζω εγω ειναι οτι Δεν χρειάζεται να βιαζομαστε κ να κανουμε τεστ πριν την καιθστερηση η τη μερα που περιμενουμε περιοδο...  Αγχωνεστε περισσοτερο κ μπορεί να μπλοκάρετε κ τον οργανισμό σας... 

Μετά από καθυστέρηση Καλύτερα..για να μην απογοητεύεστε..Εγώ πριν τν βιοχημικη δεν είχα τεστ εγκυμοσυνης !!! @Μάντη είναι νωρίς ακόμα για να δειξει το τεστ!!!!

@noni90 που εισαι;


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Ungry girl μου λυπάμαι πολύ. Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Δεν θέλω όμως να το βάλεις κάτω. Άλλωστε είναι πιθανό κάτι να πήγε να γίνει και να μην προχώρησε. Αύριο θα πάρεις τα αποτελέσματα στο σπερμοδιάγραμμα και θα κανονισεις να το δει ουρολόγος. Ακόμα και αν θέλεις να κάνεις ένα διάλειμμα τους γιατρούς μην τους αμελήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , alina80 είπε:

@Ungry girl μου λυπάμαι πολύ. Καταλαβαίνω την απογοήτευση σου. Δεν θέλω όμως να το βάλεις κάτω. Άλλωστε είναι πιθανό κάτι να πήγε να γίνει και να μην προχώρησε. Αύριο θα πάρεις τα αποτελέσματα στο σπερμοδιάγραμμα και θα κανονισεις να το δει ουρολόγος. Ακόμα και αν θέλεις να κάνεις ένα διάλειμμα τους γιατρούς μην τους αμελήσεις. 

αλινακι μου η απογοητευση ηταν περισσοτερη λογο των τεστ! αλλα δεν θα παρατησω τους γιατρους θα κανω το διαλειμμα μου απο τις προσπαθειες μεχρι να γινω καλα μετα θα συνεχισω! ασχετο πονας και εσυ πολυ στην περιοδο? ειναι γεγονος πως η ενδομητρηωση εχει πολλλους πονους τους τελευταιους μηνες πινω mesulind  και με το ζορι με πιανουν αν κανω τη λαπαροσκοπηση θα μου περασουν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...