Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Η αλήθεια είναι ότι εγώ θεωρώ ότι υπέρηχο πρέπει να κάνουμε οι γυναίκες κάθε χρόνο, όπως το τεστ ΠΑΠ. Νομίζω πια οι περισσότεροι γιατροί το έχουν στάνταρ στην ετήσια επίσκεψη. 

ναι κανονικα πρεπει καλα απλα και εγω δεν πηγενα σε γυναικολογο για παπ το εχω ξανα πει πηγενα σε κυταρολογο η στο νοσοκομειο που σε ξεπετανε! απο δω και περα θα ειναι και εγω πιο προσετικη και απετητηκη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

9 minutes ago, Ungry girl said:

αυτο ακριβος χαλαρα εγω παλυ καλα που δεν του ειχα πει τιποτα ρεζιλι παλυ καλα!

πιο χαλαρα μπας και ετσι θελει οσο για τα τεστ δεν παιζει να ξανα κανω για κανενα απολυτος λογο ουτε με 10 μερες καθυστερηση χαχαχαχ

χαχαχα δεν ειναι αξιοπιστα!! δεν γινεται να εμφανιζουν γραμμουλες χωρια λογο !! την προηγουμενη φορα που ειχα μεινει αν και βιοχημικη ουτε καν το περιμενα .. ηταν ολα χαλαρα και εγινε ! ετσι απλα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

Καλησπέρα, Κυκλάμινο!!! Αχ αυτά τα σημάδι μάς έφαγαν όλες. Είναι καλό να μη ψάχνεις ή βασίζεσαι σε αυτά, γιατί μοιάζουν πολύ με της περιόδου. Δε στο λέω για να σε στεναχωρήσω, αλλά για να είμαστε όλες πιο προσγειωμένες και πάθουμε κατάθλιψη ψάχνοντας συμπτώματα και τελικά να έρχεται η περίοδος. Στα λέω όλα αυτά γιατί στον κύκλο του Ιουλίου είχα όλα τα παρακάτω συμπτώματα και ήμουν πολύ σίγουρη ότι ήμουν έγκυος: αναγούλες, μεταλλική γεύση, μου μύριζαν πολύ έντονα οι μυρωδιές, αποστροφή προς τον καφέ (που είμαι λάτρης και πίνω 3 την ημέρα), τσούξιμο στις θηλές, κόπωση, πόνους δεξιά χαμηλά.... και τελικά ήρθεεεεε.... είναι πικρη ιστορια να ψάχνεις για συμπτώματα, διότι άγχεσαι υπερβολικά και χαλάς τη διάθεσή σου! άσε που να θέλει το κακόμοιρο το σπερματοζωάριο να εμφυτευτεί να μη μπορεί με τόσο άγχος που κουβαλάμε για το αν θα γίνει η εμφυτευση. Ας απολαμβάνουμε τις επαφές με τους αντρούληδές μας και αν είναι να έρθει, θα έρθει. Στα λέω όλα αυτά, διότι είμαι παθούσα... 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Έτσι την έπαθα και εγώ αυτό τον μήνα είχα πολλά συμπτώματα, μικρή καθυστέρηση και ήμουν σίγουρη ότι είμαι έγκυος και τελικά αδειαθετησα και το πήρα πολύ βαριά!!! Τώρα είπα δεν θα δώσω σημασία σε κανένα σύμπτωμα και θα κάνω τεστ αν έχω τουλάχιστον 10 μέρες καθυστέρηση...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, WannaBeMother είπε:

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Έτσι την έπαθα και εγώ αυτό τον μήνα είχα πολλά συμπτώματα, μικρή καθυστέρηση και ήμουν σίγουρη ότι είμαι έγκυος και τελικά αδειαθετησα και το πήρα πολύ βαριά!!! Τώρα είπα δεν θα δώσω σημασία σε κανένα σύμπτωμα και θα κάνω τεστ αν έχω τουλάχιστον 10 μέρες καθυστέρηση...

καλά τα λες κι εσύ!! μη σου πω τα φτιαχνουμε και στο μυαλό μας έτσι που πολλές φορές προκαλούμε εμείς τα συμπτώματα....χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , ellilaw είπε:

χαχαχα δεν ειναι αξιοπιστα!! δεν γινεται να εμφανιζουν γραμμουλες χωρια λογο !! την προηγουμενη φορα που ειχα μεινει αν και βιοχημικη ουτε καν το περιμενα .. ηταν ολα χαλαρα και εγινε ! ετσι απλα

Είδες καμια φορα οσο και να.κοπανιωμαστε εμεις αμα δεν ειναι η ωρα να ερθει δεν θα ερθει! Οσο για τα τεστ αστο! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Μπα δεν εχει άλλες επαφες δημητρα μου τελος! Ασε να περασει ο καιρός και βλεπουμε! Να.μην ερθει μωρέ!! Πως νιωθεις εσυ??

Εγω μονο το στηθος μου νιωθω πρησμενο...κατα τα αλλα τιποτα παραπανω ...απλα ειχα δει λιγο ρο κατα τις 5 του μηνα για αυτο σκεφυομαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , μπουμπού92 είπε:

καλά τα λες κι εσύ!! μη σου πω τα φτιαχνουμε και στο μυαλό μας έτσι που πολλές φορές προκαλούμε εμείς τα συμπτώματα....χαχαχα

Και όμως δεν ήταν του μυαλού μου έκανα εμετούς και είχα και τον άντρα μου να μου λέει μεγάλωσε το στήθος σου τι γίνεται? Και εγώ χάρηκα κ είπα είμαι έγκυος!!! Και πήρα την κρυαδα!!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, WannaBeMother είπε:

Και όμως δεν ήταν του μυαλού μου έκανα εμετούς και είχα και τον άντρα μου να μου λέει μεγάλωσε το στήθος σου τι γίνεται? Και εγώ χάρηκα κ είπα είμαι έγκυος!!! Και πήρα την κρυαδα!!! 

αχ...και εμενα ετσι.... οπως τα λες!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Ungry girl είπε:

αυτο ειναι ακομα ενας λογος να παω να την κανω ο πονος δεν αντεχετε αληθεια! α τα περνεις ετσι απο το φαρμακειο καλα εγω που θα παω στο γιατρο θα ρωτησω!

κοριτσι αστα να πανε μας δουλευαν και τα τεστ χχααχαχα! καλα να ειμαστε κι ολα τα αλλα θα ρθουν!

Το καλο πραγμα αργει να γινει...! Σιγουρα πρωτα να ρωτησεις το γιατρο σου για τα χαπια δεν ειναι ολοι οι οργανισμοί ίδιοι ! Εγω στο γυναικολόγο τοτε που ειχα μελαλου βαθμου ενδομητριωση πήγαινα καθε 6 μηνες και καθε μηνα με έπαιρνε τηλ να με ρωτήσει πως τα παω.. Νομιζω σε ολα τα θεματα οτι και να εχεις μετραει πολυ η καλη επαφη με το γιατρο...

πρίν από 27 λεπτά , alina80 είπε:

Δεν ισχύουν αυτά που λένε. 7 μέρες μετά την επαφή μπορεί να μην έχει γίνει ούτε η εμφύτευση. Τι να δείξει το τεστ. Μας τα έλεγε και @Farmakotriftena πριν λίγο καιρό ότι είναι μόνο μάρκετινγκ όσα λένε ότι δείχνουν πριν την καθυστέρηση.

Πλακα κανεις;;;; εγω το πίστευα οτι δείχνει και αναρωτιόμουν πως γίνεται να δειχνει τοσο νωρις... Ποσο χαζηηηη:shock: 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω μονο το στηθος μου νιωθω πρησμενο...κατα τα αλλα τιποτα παραπανω ...απλα ειχα δει λιγο ρο κατα τις 5 του μηνα για αυτο σκεφυομαι

Όποτε ελπίζουμε τι να πω ευχομαι να εισαι τυχερη μας του Νοέμβριου να κανεις σεφτε!!!!μακαρι!!!

πρίν από 8 λεπτά , Μάντη είπε:

Το καλο πραγμα αργει να γινει...! Σιγουρα πρωτα να ρωτησεις το γιατρο σου για τα χαπια δεν ειναι ολοι οι οργανισμοί ίδιοι ! Εγω στο γυναικολόγο τοτε που ειχα μελαλου βαθμου ενδομητριωση πήγαινα καθε 6 μηνες και καθε μηνα με έπαιρνε τηλ να με ρωτήσει πως τα παω.. Νομιζω σε ολα τα θεματα οτι και να εχεις μετραει πολυ η καλη επαφη με το γιατρο...

Πλακα κανεις;;;; εγω το πίστευα οτι δείχνει και αναρωτιόμουν πως γίνεται να δειχνει τοσο νωρις... Ποσο χαζηηηη:shock: 

Ναι θα ρωτήσω αντε να βρω εναν καλο γυμαικολογο!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Ungry girl είπε:

Όποτε ελπίζουμε τι να πω ευχομαι να εισαι τυχερη μας του Νοέμβριου να κανεις σεφτε!!!!μακαρι!!!

Ναι θα ρωτήσω αντε να βρω εναν καλο γυμαικολογο!!!

Θα ψάξεις για αλλο γυναικολόγο ;;;


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Δεν εμπαινα αυτες τις μερες ειχα τρεξιματα!

Κι εγω αδιαθέτησα σήμερα, @caramel_83 βαλε με αν θελεις για 18-12....

@Ungry girl κριμα ρε κοριτσι και το ειχα πιστεψει! Δε πειραζει θα παμε παρεακι τον αλλο μηνα μαζι με την @ada32

Να σας πω κ εγω ειμαι σε μια φαση να το αφησω τελειως ως το γαμο... Γιατι αν κ το περιμενα οτι θα αδιαθετησω μια απογοητευση τη νιωθω... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Κριμα @Ungry girl κοριτσι μου... Τα αχνα θετικα τεστ μου δειχνουν κ εμενα οτι κατι πηγε να γινει απλως μπορει να μην προχωρησε, σε συνδυασμο με τη μικρη εστω καθυστερηση. Μπορει να ηταν βιοχημικη, ποιος ξερει; Κι αν ειναι ετσι, τοτε ολα μπορει να συμβουν και δεν πρεπει να το βαλεις κατω! Να παρεις θαρρος απ αυτη την εμπειρια οτι μπορειτε να το πετυχετε την επομενη φορα :) . Γνωμη μου, να χρησιμοποιειτε πιο αξιοπιστα τεστ (δεν εχω κι εγω εμπειρια και δεν ξερω τα hometest αλλα καλυτερα ενα πιο "σιγουρο" παρα πολλα αχνα που δημιουργουν τοσο στρες και αγωνια). Δυναμικα και δεν το βαζουμε κατω! Καλα αποτελεσματα αυριο για τον αντρα σου.

Μην ακουω βρε συ και @noni90 οτι θα το αφησετε τελειως...! Το σεξ με τον καλο σας θα αφησετε; Απλως μην το κανετε μονο με γνωμονα τις γονιμες μερες και την τεκνοποιηση, καντε το ελευθερα και συχνα χωρις μετρησεις. Μολις τελειωνει η περιοδος να εχετε επαφες ανα 2 μερες ή οποτε σας ερχεται (οχι ομως και πολυ αραια! ;) ) και οι σκεψεις να αρχιζουν οταν (δεν) πλησιαζει η περιοδος. Ετσι θα χαρειτε την επαφη με τον ανθρωπο σας, δε θα γινεται μηχανικα, και σιγουρα θα ερθει η ωρα της εγκυμοσυνης που θα τη στερηθειτε ετσι κι αλλιως τη συχνη επαφουλα! Οποτε οσο μπορειτε, καντε το ελευθερα και με αγαπη!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Antila είπε:

Κριμα @Ungry girl κοριτσι μου... Τα αχνα θετικα τεστ μου δειχνουν κ εμενα οτι κατι πηγε να γινει απλως μπορει να μην προχωρησε, σε συνδυασμο με τη μικρη εστω καθυστερηση. Μπορει να ηταν βιοχημικη, ποιος ξερει; Κι αν ειναι ετσι, τοτε ολα μπορει να συμβουν και δεν πρεπει να το βαλεις κατω! Να παρεις θαρρος απ αυτη την εμπειρια οτι μπορειτε να το πετυχετε την επομενη φορα :) . Γνωμη μου, να χρησιμοποιειτε πιο αξιοπιστα τεστ (δεν εχω κι εγω εμπειρια και δεν ξερω τα hometest αλλα καλυτερα ενα πιο "σιγουρο" παρα πολλα αχνα που δημιουργουν τοσο στρες και αγωνια). Δυναμικα και δεν το βαζουμε κατω! Καλα αποτελεσματα αυριο για τον αντρα σου.

Μην ακουω βρε συ και @noni90 οτι θα το αφησετε τελειως...! Το σεξ με τον καλο σας θα αφησετε; Απλως μην το κανετε μονο με γνωμονα τις γονιμες μερες και την τεκνοποιηση, καντε το ελευθερα και συχνα χωρις μετρησεις. Μολις τελειωνει η περιοδος να εχετε επαφες ανα 2 μερες ή οποτε σας ερχεται (οχι ομως και πολυ αραια! ;) ) και οι σκεψεις να αρχιζουν οταν (δεν) πλησιαζει η περιοδος. Ετσι θα χαρειτε την επαφη με τον ανθρωπο σας, δε θα γινεται μηχανικα, και σιγουρα θα ερθει η ωρα της εγκυμοσυνης που θα τη στερηθειτε ετσι κι αλλιως! Οποτε οσο μπορειτε, καντε το ελευθερα και με αγαπη!

Καλα κοιτα να ειμαι δικαιη μονο τον τελευταιο μηνα αισθανθηκα πιεση. αλλα δε μπορω γενικα κ επειδη παμε στον 5ο κυκλο προσπαθειων καπως μου εχει ερθει. δε ξερω ισως ειναι γενικα που ειναι λιγο καπως η ψυχολογια μου αυτες τις μερες για αλλα θεματα. Να καθαρισω κ βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...