Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Antila είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ!! <3 @anemoni1989 ειμαι 6+2 σημερα, δηλαδη με βαση τον κυκλο μου 23 ημερων, εχω 2 εβδομαδες και 2 μερες καθυστερησης. Μαλλον ειναι νωρις για καρδουλα αλλα μου αρκει να ειναι σωστα ολα στη θεση τους και να αναπτυσσεται σωστα η ολη κατασταση! Για να δουμε! Κραταω τις ευχες σας! :)

ολα καλα θα ειναι κοριτσακι εφτασε λοιπον η μερα!!!  κ ειναι παρα πολυ πιθανο να ακουσετε κ καρδουλα κ να μην εχεις αλλη αναμονη ειχες κ μεγαλες χοριακες οποτε εισαι μεσα κ για καρδουλα!!!!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 9 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα σε ολες!!!ευχαριστ  πολυ για τις ευχες!!!να στε καλα!!!ευχομαι συντομα ευχαριστα νεα σε οσες προσπαθουν κ με εναν πονο στις εγκυουλες!!

μακαρι να μην ερθει!!εγω 3 μερες πριν την ημερα που θα μου ερχόταν ειχα αρνητικο τεστ οποτε περιμενε 1-2 μερςς κ μετα κανε μια χοριακη!

 

Ελενακι μου δεν ξερω αν θα κρατηθώ μεχρι την παρασκευή χαχαχαα... Επειδή εχω και αλλο τεστ αν δεν ερθει θα κανω το πρωι αν βγει αρνητικό θα παω παρασκευη για χοριακη θα σκασω μεχρι να μαθω...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Λινακι μου! Απο στο στομα σου και στου Θεου τ' αυτι! Συντομα ενα σπορακι να φωλιαζει στην κοιλια σου :) και θα γινει, θα το δεις!

Χρονια πολλα στο Ελενακι μας! Να εισαι γερη κι ευτυχισμενη, με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και υγεια παντα για ολη την οικογενεια!

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , elenakii22 είπε:

ακομα βασανιζεσαι ε???σε ποια βδομαδα εισαι τωρα?

@Farmakotriftena εσυ κοριτσι πως πας?ηρεμησες καθολου?

Ειμαι 8+3 σημερα... Αστα να πανε... Κλασσικα απο το μεσημερι και μετα εχω τα χαλια μ... Για να δούμε οσο περνανε οι βδομαδες... Ελπιζω να μειωθουν σημαντικά... Ή ακομα καλύτερα και να σταματήσουν... 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Antila αγαπη μου ολα καλα θα πανε θα δεις....μην ξεχασεις να μπεις να μας πεις τα νεα ;) 

@anemoni1989 υπομονη ρε κοριτσακι, ολα γινονται για καλο σκεψου 

η @Farmakotriftena που ειναι ρε παιδια να μας πει εχει ηρεμησει καθολου?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Antila είπε:

Ευχαριστω Λινακι μου! Απο στο στομα σου και στου Θεου τ' αυτι! Συντομα ενα σπορακι να φωλιαζει στην κοιλια σου :) και θα γινει, θα το δεις!

Χρονια πολλα στο Ελενακι μας! Να εισαι γερη κι ευτυχισμενη, με μια τελειομηνη εγκυμοσυνη και υγεια παντα για ολη την οικογενεια!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου ολα καλα θα πανε,εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παει 1 μηνα μετα την ωορηξια απο οτι βλεπω στο ημερολογιο μου και ειχαμε ακουσει και καρδουλα

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια ,ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Εγω εχω σχεδον θετικο τεστ ωορηξιας ,μαλλον το απογευμα θα ειναι θετικοτατο ,εχω πονους χαμηλα και εχουμε επιδοθει στο αθλημα απο την Παρασκευη χαχαχαχ( πολυ νωρις).Την προηγουμενη φορα καναμε καθε μερα κοντα στις μερες μου και καθομουν 5 λεπτακια με τα ποδια πανω και επιασε ,επισης να σας πω και κατι αλλο ,μπορει να ειαι συμπτωση ή να ισχυει μονο για τον δικο μου οργανισμο,θα το επιβεβαιωσω παντωσ και τωρα αν μεινω ξανα εγγυος.Την προηγουμενη φορα ,ενα μηνα πριν μεινω εγκυος μου ειχε ερθει νωριτερα η περιοδος μερικες μερες(πραγμα περιεργο για εμενα γιατι εχω παρα πολυ σταθερο κυκλο) ,τωρα παλι μου συνεβει το ιδιο ,αυτον τον μηνα μου ηρθε παλι νωριτερα αρκετες μερες (μπορει βεβαια να ειναι και ασταθεια του κυκλου μου λογω της αποξεσης),τελος παντων οπως και να εχει αν αυτον τον μηνα τα καταφερουμε ξανα τοτε σε εμενα αυτο πιστευω θα ειναι κανονας ,δηλαδη ενα μηνα πριν την εγκυμοσυνη να εχω νωριτερα την περιοδο.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου ολα καλα θα πανε,εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παει 1 μηνα μετα την ωορηξια απο οτι βλεπω στο ημερολογιο μου και ειχαμε ακουσει και καρδουλα

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια ,ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Εγω εχω σχεδον θετικο τεστ ωορηξιας ,μαλλον το απογευμα θα ειναι θετικοτατο ,εχω πονους χαμηλα και εχουμε επιδοθει στο αθλημα απο την Παρασκευη χαχαχαχ( πολυ νωρις).Την προηγουμενη φορα καναμε καθε μερα κοντα στις μερες μου και καθομουν 5 λεπτακια με τα ποδια πανω και επιασε ,επισης να σας πω και κατι αλλο ,μπορει να ειαι συμπτωση ή να ισχυει μονο για τον δικο μου οργανισμο,θα το επιβεβαιωσω παντωσ και τωρα αν μεινω ξανα εγγυος.Την προηγουμενη φορα ,ενα μηνα πριν μεινω εγκυος μου ειχε ερθει νωριτερα η περιοδος μερικες μερες(πραγμα περιεργο για εμενα γιατι εχω παρα πολυ σταθερο κυκλο) ,τωρα παλι μου συνεβει το ιδιο ,αυτον τον μηνα μου ηρθε παλι νωριτερα αρκετες μερες (μπορει βεβαια να ειναι και ασταθεια του κυκλου μου λογω της αποξεσης),τελος παντων οπως και να εχει αν αυτον τον μηνα τα καταφερουμε ξανα τοτε σε εμενα αυτο πιστευω θα ειναι κανονας ,δηλαδη ενα μηνα πριν την εγκυμοσυνη να εχω νωριτερα την περιοδο.

Aυριο ειναι ακριβως ενας μηνας κι απο τη δικη μου ωορρηξια, τωρα που το λες! Μακαρι να σταθουμε τυχεροι και να ακουσουμε και καρδουλα οπως εσυ!

Αντε, μακαρι να πιαστει και αυτη τη φορα με τη μεθοδο σου το σπορακι!! :) Καλα κανετε που εχετε επιδοθει στο αθλημα, να το ευχαριστηθειτε κι ευχομαι καλα αποτελεσματα!

  • Μου αρέσει 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου ολα καλα θα πανε,εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα παει 1 μηνα μετα την ωορηξια απο οτι βλεπω στο ημερολογιο μου και ειχαμε ακουσει και καρδουλα

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια ,ελπιζω να ειστε ολες καλα.

Εγω εχω σχεδον θετικο τεστ ωορηξιας ,μαλλον το απογευμα θα ειναι θετικοτατο ,εχω πονους χαμηλα και εχουμε επιδοθει στο αθλημα απο την Παρασκευη χαχαχαχ( πολυ νωρις).Την προηγουμενη φορα καναμε καθε μερα κοντα στις μερες μου και καθομουν 5 λεπτακια με τα ποδια πανω και επιασε ,επισης να σας πω και κατι αλλο ,μπορει να ειαι συμπτωση ή να ισχυει μονο για τον δικο μου οργανισμο,θα το επιβεβαιωσω παντωσ και τωρα αν μεινω ξανα εγγυος.Την προηγουμενη φορα ,ενα μηνα πριν μεινω εγκυος μου ειχε ερθει νωριτερα η περιοδος μερικες μερες(πραγμα περιεργο για εμενα γιατι εχω παρα πολυ σταθερο κυκλο) ,τωρα παλι μου συνεβει το ιδιο ,αυτον τον μηνα μου ηρθε παλι νωριτερα αρκετες μερες (μπορει βεβαια να ειναι και ασταθεια του κυκλου μου λογω της αποξεσης),τελος παντων οπως και να εχει αν αυτον τον μηνα τα καταφερουμε ξανα τοτε σε εμενα αυτο πιστευω θα ειναι κανονας ,δηλαδη ενα μηνα πριν την εγκυμοσυνη να εχω νωριτερα την περιοδο.

Καλημέρα! Κι εγώ καθομαι 15 λεπτά ξάπλα αλλά τα πόδια μου τα λυγιζώ και βάζω κάτω από τους γλουτους μου ένα μαξιλάρι φουσκωτό. Έτσι νιώθω καλύτερη κλίση δεν ξέρω...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Antila είπε:

Aυριο ειναι ακριβως ενας μηνας κι απο τη δικη μου ωορρηξια, τωρα που το λες! Μακαρι να σταθουμε τυχεροι και να ακουσουμε και καρδουλα οπως εσυ!

Αντε, μακαρι να πιαστει και αυτη τη φορα με τη μεθοδο σου το σπορακι!! :) Καλα κανετε που εχετε επιδοθει στο αθλημα, να το ευχαριστηθειτε κι ευχομαι καλα αποτελεσματα!

Γι αυτο σου εκλεισε τοτε το ραντεβου ο γιατρος τα υπολογιζουν ολα στο κεφαλι τους ,εχω την εντυπωση οτι οι γυναικολογοι εχουν το calendar ολου του χρονου στο κεφαλι τους μεσα χαχαχαχ τους εχει γινει συνηθειο,μια χαρα ολα θα τα δειτε και ολα θα τα ακουσετε.Ειναι απολυτα λογικο να σε πιανει αγχος σε καταλαβαινω απολυτα,νομιζω οτι καθε φορα θα το εχεις  και οταν οι επισκεψεις γινουν μια φορα το μηνα θα σου φανει πολυς ο τοσος καιρος αναμονης μεχρι να ξανα πας και να δεις οτι ολα ειναι οκ.Νομιζω τελικα οτι ολη η εγκυμοσυνη πριν ,κατα τη διαρκεια αλλα και μετα ειναι ενα διαρκες αγχος.

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ καθομαι 15 λεπτά ξάπλα αλλά τα πόδια μου τα λυγιζώ και βάζω κάτω από τους γλουτους μου ένα μαξιλάρι φουσκωτό. Έτσι νιώθω καλύτερη κλίση δεν ξέρω...

τι ξαπλα...........????????? τσ τσ τσ εγω κανω ακροβατικα χαχαχαχαχα   εχθες ημουν κερακι για 2 λεπτα μεχρι που μου ανεβηκε το αιμα στο κεφαλι

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , kido είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ καθομαι 15 λεπτά ξάπλα αλλά τα πόδια μου τα λυγιζώ και βάζω κάτω από τους γλουτους μου ένα μαξιλάρι φουσκωτό. Έτσι νιώθω καλύτερη κλίση δεν ξέρω...

κι εγω αυτο κανω! Αλλά σε μένα δε πιάνει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

κι εγω αυτο κανω! Αλλά σε μένα δε πιάνει τίποτα!

Διακρινω Noni μου μια απογοητευση,κακως ομως ,δεν ειπαμε οτι πιανουν ολα παντα,αν ηταν ετσι καθε μηνα θα ειμασταν εγκυες , δεν θα μας προλαβαινανε στα μαιευτηρια.Βοηθαει παντως ,να συνεχισεις να το κανεις και μην χανεις τις ελπιδες σου πανω απο ολα ,ολες καποια στιγμη θα τον πετυχουμε τον στοχο μας  ειναι και λιγο θεμα τυχης  :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Διακρινω Noni μου μια απογοητευση,κακως ομως ,δεν ειπαμε οτι πιανουν ολα παντα,αν ηταν ετσι καθε μηνα θα ειμασταν εγκυες , δεν θα μας προλαβαινανε στα μαιευτηρια.Βοηθαει παντως ,να συνεχισεις να το κανεις και μην χανεις τις ελπιδες σου πανω απο ολα ,ολες καποια στιγμη θα τον πετυχουμε τον στοχο μας  ειναι και λιγο θεμα τυχης  :)

με καταλαβες. εχω μπει στον 5ο κυκλο προσπαθειων και εχω ψιλοξενερωσει! χαχαχα μολις καθαρισω κ αρχισω παλι προσπαθειες νομιζω θα ανεβω ψυχολογικα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

με καταλαβες. εχω μπει στον 5ο κυκλο προσπαθειων και εχω ψιλοξενερωσει! χαχαχα μολις καθαρισω κ αρχισω παλι προσπαθειες νομιζω θα ανεβω ψυχολογικα!

Αχ βρε κοριτσι ...5 μηνες δεν ειναι και κατι το τρομερο,σιγα τα αυγα.....!!!!!!!!!! Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...