Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Ναι πραγματικά το καλύτερο δώρο!

Έχω κάνει 29 έχω κάνει και 35 μέσο όρο δλδ 32 έχω και πρόγραμμα στο κινητό που μου υπολογίζει 32 μέρες και δεν πρέπει να πέφτει έξω οπότε στις 19 περιμένω ανώτερο 21

Ναιιιιιιι μακάρι!!

Απο επαφουλες πως πηγατε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

10 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Οπότε μαζί εμείς δεν περιμένουμε!!!Χιχιχι

Καλημέρα σε όλες!!! Μόλις ξυπνήσω μπαίνω να σας διαβάσω!!!!

λογικα ναι ! εγω περιμενω 16-17/12

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Ωορρηξία ειχα κανει 5 Νοεμβρίου! Η χοριακη ηταν 18'96

Ναι ρε γαμοτο αλλα υπια το χαπι το ενα το πρωί..ισως αυτός ομως ειναι σιγουρος γιατι αν ηταν θα έβλεπε κατι στον υπέρηχο και δεν είδε

αν ειδε παχυ ενδομητριο , μπορει να ησουν εγκυος.. επειδη απο οτι μου ειπες το ενδομητριο σου ηταν 7-9 χιλ , δεν ειναι παχυ για να κρατησει μια κυηση , οποτε μαλλον βιοχημικη ειχες. Να φανταστεις εγω τωρα που ειμαι 17η μερα  εχω ενδομητριο 14χιλ που αν πορκυψει κυηση θα διατηρηθει τοσο κ θα μεγαλωσει . 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ada32 είπε:

λογικα ναι ! εγω περιμενω 16-17/12

αν ειδε παχυ ενδομητριο , μπορει να ησουν εγκυος.. επειδη απο οτι μου ειπες το ενδομητριο σου ηταν 7-9 χιλ , δεν ειναι παχυ για να κρατησει μια κυηση , οποτε μαλλον βιοχημικη ειχες. Να φανταστεις εγω τωρα που ειμαι 17η μερα  εχω ενδομητριο 14χιλ που αν πορκυψει κυηση θα διατηρηθει τοσο κ θα μεγαλωσει . 

Ε τότε αστα υπόλοιπα και φουλ σεξ δεν είναι να χάνουμε τετοιες ευκαιρίες θελω να μου ερθει περίοδος να ξεκινησωωωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Απο επαφουλες πως πηγατε??

Κάτι κάναμε!Αχαχαχαα πριν την ωορρηξία!

1 ώρα πρίν, ada32 είπε:

λογικα ναι ! εγω περιμενω 16-17/12

αν ειδε παχυ ενδομητριο , μπορει να ησουν εγκυος.. επειδη απο οτι μου ειπες το ενδομητριο σου ηταν 7-9 χιλ , δεν ειναι παχυ για να κρατησει μια κυηση , οποτε μαλλον βιοχημικη ειχες. Να φανταστεις εγω τωρα που ειμαι 17η μερα  εχω ενδομητριο 14χιλ που αν πορκυψει κυηση θα διατηρηθει τοσο κ θα μεγαλωσει . 

Πολύ ωραία!!! Εύχομαι λοιπόν να μη μας έρθει!!!!!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

κ εγω τοσο ειμαι!χαχαχαχα....βεβαια με ειχε μετρησει 26/10 κ ημουν 64.5...ε καλα ειμαστε μωρε!χαχα!

@Nenitaki88 ασε οι ζυγαριες έχουν παρει την ανηφορα!χαχα!αερα εισπνεεις κιλο γινεται!!!με το καλό να κανετε κ την β επιπεδου!!

ακριβως οπως τα λες μας βλεπω να πηγαινουμε πακετο και στα κιλα! χαμοςςςςς1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Antila είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κι εγώ μόλις ανοίγει το μάτι μπαίνω και σας διαβάζω! Πώς είστε;

@Χαρά Τριανταφυλλακι. καλώς ήρθες!! Κι εγώ θεωρώ ότι έχεις μια χαρά σταθερό κύκλο, μην ανησυχείς! Οι άστατοι μπορεί να είναι 28 τη μια, 40 την άλλη και πάει λέγοντας. Επίσης, να μην απογοητεύεσαι γιατί ενώ σου φαίνεται μεγάλο το διάστημα που κάνετε ελεύθερα, από την άλλη όπως είπες δεν προσέχετε γόνιμες κτλ :) αρα σίγουρα αρκετοί μήνες χάνονται και δεν θεωρούνται πολλές οι συστηματικές προσπάθειες! Με λίγο πιο εντατικές επαφές θα γίνει. Όταν βλέπεις θετικό τεστ, είπαν σωστα τα κορίτσια ότι πρέπει να ξεκινάς αμέσως επαφές, να μην περιμένεις 1-2 μέρες. Το σπέρμα ζει στο σώμα μας εως και λίγες μέρες, και καλό είναι να υπάρχει υλικό ήδη, γιατί ποτέ δεν ξέρεις πότε θα κατέβει το ωάριο. Όταν κατέβει πρέπει να συναντήσει τους κολυμβητές! Γενικά γνώμη μου είναι να μην κάνετε μόνο 2-3 επαφές το μήνα με αυτοσκοπό την τεκνοποίηση γιατί χάνετε πολλή ευχαρίστηση ;) . Αν πχ ξέρεις ότι κατά μέσο όρο έχεις ωορρηξία την 20η μερα, ξεκινα από 15η ανά δυο μερούλες αν φυσικα εχετε ορεξη και χρονο, και μόλις δεις θετικό τεστ κάνεις καθημερινά για τις επόμενες 4 μερούλες πχ. Καλή επιτυχία!

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου. Τώρα που έκανα τεστ ωορρηξίας κατάλαβα ότι όσες φορές προσπαθούσαμε στις γόνιμες απλά έκανα λάθος. Κατάλαβα και από αυτά που διάβασα αλλά και από αυτά που μου είπατε ότι είναι μια με δύο μέρες μετά το θετικό αποτέλεσμα. Εμείς ερχόμασταν σε επαφή μέχρι και την ημέρα της πιθανής ωορρηξίας. Πόσο έξω έχω πέσει. Πάλι καλά που πήρα τεστακια και ξεκίνησα να το ψάχνω.  Θα αναρωτιόμουν τι μπορεί να φταίει και δεν θα ήξερα. Περασα και απο το στάδιο που ερχόμασταν σε επαφή μόνο για μωρό(ψυχολογία χάλια γιατί ένιωθα σαν να με αναγκάζουν) αλλά πλέον μόνο για καλοπέραση και εννοείται δεν συγκρίνεται :-D......

9 ώρες πρίν, Antila είπε:

************ Η Αση Μπήλιου λέει "Μπορει να προκυψει εγκυμοσυνη για τους Καρκινους του 2ου δεκαημερου!!!" *************

Στρωθείτε!

Οοολλλεεε.... καρκίνος είμαι με ωροσκόπο δίδυμο.... Ο άντρας μου 100% λέων.... οπότε τι λες? Να είμαι τόσο τυχερή?

  • Μου αρέσει 1

XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενω 18-12! υπαρχει τροπος να πατησω fast forward στις επομενες 2 βδομαδες? Εχω πηξει με τα του γαμου και το οτι ειμαστε στις προσπαθειες ειναι ενα προσθετο αγχος. Αν κ δεν ειχαμε καλες επαφες αυτο το μηνα...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , Ani ani είπε:

ακριβως οπως τα λες μας βλεπω να πηγαινουμε πακετο και στα κιλα! χαμοςςςςς1

κοίτα να δεις εγω εχω δεχθεί οτι τα 15 θα τα φτασω..χαχα..ελπιζω να σταματησω εκει ομως...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Μεχρι τις 20 του μηνα θα ξερουμε...εσυ πως εισαι?

Μεινανε 2 βδομαδες! :) Περνανε γρηγορα, θα δεις! Εχεις αγωνια;

Εγω εχω πολυ αγχος για αυριο που παω γιατρο βρε Δημητρουλα.. Θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να ακουσω "Τι ωραια, παμε πολυ καλα, ποσο μεγαλωσε απο την τελευταια φορα και τι δυνατοι παλμοι ειναι αυτοι!" :-P . Υποβοσκει ενας φοβος αλλα γενικα ειμαι αισιοδοξη.. Λεω, "γιατι να μην παει καλα;". Ευχηθειτεεε! Θα βαλω και τη γιαγιουλα σου να ευχεται, χαχα! Σε καθε ραντεβου ετσι θα ειμαι να ξερετε!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. τωρα λοιπον θα ξερεις και θα πηγαινεις πιο στοχευμενα, θα δεις που δε θα δυσκολευτειτε! Ολα καλα θα πανε! Τωρα εχουν περασει οι γονιμες ή εχετε συνεχεια ακομη;

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Antila είπε:

 

@Χαρά Τριανταφυλλακι. τωρα λοιπον θα ξερεις και θα πηγαινεις πιο στοχευμενα, θα δεις που δε θα δυσκολευτειτε! Ολα καλα θα πανε! Τωρα εχουν περασει οι γονιμες ή εχετε συνεχεια ακομη;

Σε 8 μέρες περιμένω περίοδο. Τελείωσαν οι γόνιμες την Κυριακή. Θετικό τεστ είχα Πέμπτη και Παρασκευή ήρθαμε σε επαφή Τετάρτη και Πέμπτη (πρωί βράδυ).


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , Antila είπε:

Μεινανε 2 βδομαδες! :) Περνανε γρηγορα, θα δεις! Εχεις αγωνια;

Εγω εχω πολυ αγχος για αυριο που παω γιατρο βρε Δημητρουλα.. Θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να ακουσω "Τι ωραια, παμε πολυ καλα, ποσο μεγαλωσε απο την τελευταια φορα και τι δυνατοι παλμοι ειναι αυτοι!" :-P . Υποβοσκει ενας φοβος αλλα γενικα ειμαι αισιοδοξη.. Λεω, "γιατι να μην παει καλα;". Ευχηθειτεεε! Θα βαλω και τη γιαγιουλα σου να ευχεται, χαχα! Σε καθε ραντεβου ετσι θα ειμαι να ξερετε!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. τωρα λοιπον θα ξερεις και θα πηγαινεις πιο στοχευμενα, θα δεις που δε θα δυσκολευτειτε! Ολα καλα θα πανε! Τωρα εχουν περασει οι γονιμες ή εχετε συνεχεια ακομη;

Είναι λογική η αγωνια σου αλλά με θετικές σκέψεις θα δεις που όλα καλά θα πηγαίνουν αυτή τη φορά. Σου εύχομαι αύριο να άκουσεις και παλμους δυνατούς και λόγια ενθαρρυντικα που θα σε χαλαρωσουν! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Σε 8 μέρες περιμένω περίοδο. Τελείωσαν οι γόνιμες την Κυριακή. Θετικό τεστ είχα Πέμπτη και Παρασκευή ήρθαμε σε επαφή Τετάρτη και Πέμπτη (πρωί βράδυ).

Καλωσηρθες! Της Πέμπτης οι επαφες σιγουρα σε καλυπτουν λογικα η ωορρηξια θα εγινε την επομενη... Αν εγινε τη μεθεπομενη δεν ξερω.... 

πρίν από 25 λεπτά , Antila είπε:

Μεινανε 2 βδομαδες! :) Περνανε γρηγορα, θα δεις! Εχεις αγωνια;

Εγω εχω πολυ αγχος για αυριο που παω γιατρο βρε Δημητρουλα.. Θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να ακουσω "Τι ωραια, παμε πολυ καλα, ποσο μεγαλωσε απο την τελευταια φορα και τι δυνατοι παλμοι ειναι αυτοι!" :-P . Υποβοσκει ενας φοβος αλλα γενικα ειμαι αισιοδοξη.. Λεω, "γιατι να μην παει καλα;". Ευχηθειτεεε! Θα βαλω και τη γιαγιουλα σου να ευχεται, χαχα! Σε καθε ραντεβου ετσι θα ειμαι να ξερετε!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. τωρα λοιπον θα ξερεις και θα πηγαινεις πιο στοχευμενα, θα δεις που δε θα δυσκολευτειτε! Ολα καλα θα πανε! Τωρα εχουν περασει οι γονιμες ή εχετε συνεχεια ακομη;

Κοριτσαρα ολα θα πανε τελεια! Θα δεις οι παλμοι θα ειναι δυνατοι και θα εχει μεγαλωσει το μπεμπε! Μην αγχωνεσαι καθολου σιγουρα ολα θα ειναι αψογα!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, noni90 είπε:

εγω περιμενω 18-12! υπαρχει τροπος να πατησω fast forward στις επομενες 2 βδομαδες? Εχω πηξει με τα του γαμου και το οτι ειμαστε στις προσπαθειες ειναι ενα προσθετο αγχος. Αν κ δεν ειχαμε καλες επαφες αυτο το μηνα...

Μαζι κι εσύ!Τι εννοείς δεν είχατε καλές επαφές;

πρίν από 43 λεπτά , Antila είπε:

Μεινανε 2 βδομαδες! :) Περνανε γρηγορα, θα δεις! Εχεις αγωνια;

Εγω εχω πολυ αγχος για αυριο που παω γιατρο βρε Δημητρουλα.. Θα ηθελα οσο τιποτα αλλο να ακουσω "Τι ωραια, παμε πολυ καλα, ποσο μεγαλωσε απο την τελευταια φορα και τι δυνατοι παλμοι ειναι αυτοι!" :-P . Υποβοσκει ενας φοβος αλλα γενικα ειμαι αισιοδοξη.. Λεω, "γιατι να μην παει καλα;". Ευχηθειτεεε! Θα βαλω και τη γιαγιουλα σου να ευχεται, χαχα! Σε καθε ραντεβου ετσι θα ειμαι να ξερετε!!

@Χαρά Τριανταφυλλακι. τωρα λοιπον θα ξερεις και θα πηγαινεις πιο στοχευμενα, θα δεις που δε θα δυσκολευτειτε! Ολα καλα θα πανε! Τωρα εχουν περασει οι γονιμες ή εχετε συνεχεια ακομη;

Όλα καλά θα πάνε!!!! Είναι βέβαιο!!!Να κάνεις θετικές σκέψεις!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , noni90 είπε:

Καλωσηρθες! Της Πέμπτης οι επαφες σιγουρα σε καλυπτουν λογικα η ωορρηξια θα εγινε την επομενη... Αν εγινε τη μεθεπομενη δεν ξερω.... 

Καλησπέρα κορίτσι καλως σας βρήκα... Επειδή είχα πολλούς πόνους την Κυριακή έκανα τεστ ωορρηξίας και βγήκε αρνητικό... Τώρα δεν ξέρω εάν έγινε η γονιμοποίηση και γι'αυτό ποναγα η εάν δεν έγινε γονιμοποίηση και έσπασε το ωάριο και γι'αυτό ποναγα. Παίζουν αυτά τα σενάρια? Επίσης την Πέμπτη ποναγα χαμηλά και στην μέση 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , elenakii22 είπε:

κοίτα να δεις εγω εχω δεχθεί οτι τα 15 θα τα φτασω..χαχα..ελπιζω να σταματησω εκει ομως...

μια απο τα ιδια!!! οποτε ας το απολαυσουμε..θα τα ξαναλεμε μετα στην αντιστροφη μετρηση μεχρι να χασουμε τα 15 κιλα μας..αλλα με μπεμπακια στην αγκαλια μας!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...