Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Soho24 είπε:

      Καλημέρα. Θα έλεγα να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις, δεν θα συμβεί τίποτα κακό θα δεις 😊 Αυτό που περιγράφεις μοιάζει πολύ με τη δική μου τελευταία διέγερση, έπαιρνα συνολικά 225 μονάδες ημερισίως και κάπου στον 2ο υπέρηχο δεν ενθουσιάστηκα με τις μετρήσεις και πρότεινα μόνη μου να ανεβάσουμε λίγο τη δόση. Είχα κάνει άλλες 2 διεγέρσεις και τα χιλιοστά των ωοθυλακίων όπως και η οιστραδιόλη δεν ήταν στα ίδια επίπεδα και είχα ανησυχήσει. Ο γιατρός μου συμφώνησε. Τελικά πήγαν όλα καλά, πήραμε 12 ωάρια, ανάμεσά τους βρέθηκαν τα πιο πολλά ώριμα σε σχέση με τις προηγούμενες διεγέρσεις, και δεν έπαθα υπερδιέγερση. Όλα θα πάνε καλά 🤗

      Και να προσθέσω ότι το σύνηθες είναι οι 300 μονάδες ημερισίως, τουλάχιστον από αυτά που ακούω και διαβάζω τα τελευταία χρόνια. Μην ανησυχείς με την αύξηση της δόσης, θα δώσετε μια ώθηση στα ωοθυλάκια μέχρι την ωοληψία. Εύχομαι πολύ καλή επιτυχία.

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και την ευχή!!!

      Να φανταστείς στον πρωτο υπερηχο έβλεπε μονο 6-7.. και είχα στεναχωρηθεί.. μόλις μου ειπε 10 και οτι θα αυξήσουμε τις μονάδες για να ωριμάσουν ενώ χάρηκα, αγχωθηκα κιόλας! Ενω δεν εχω σημάδια, ουτε ιστορικό.. απλώς ψαχνω να βρω τη στραβή.. είναι και η πρωτη μου διέγερση και καταλαβαίνεις! Θα χαλαρώσω! 

      Εσύ σε τι στάδιο βρίσκεσαι τώρα;;;  Εκανες εμβρυομεταφορά;;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

ναι βεβαιως εχεισ δικιο ενημερωσες αλλα διαβασα οτι χθες νομιζω δε μπηκες...θα αρχισω να μετραω παρουσιες !!  αστειακι...... 

πως εισαι εσυ??? ξεκινησες επαφουλες??? μπηκες στις γονιμες? 

Ναι. Είμαστε στην ίδια μέρα. Πρώτη φορά με μπέρδεψαν τα τεστ. Είχα χτες δεύτερη γραμμή, όχι μπαμ τελείως. Αλλά.σημερα που θεωρούσα ότι θα δω το θετικό και τσουπ πήρα αρνητικό. Θα κάνω και αύριο και βλέπουμε. Και αν τελικά χτες ήταν το θετικό, θα εκνευριστω γιατί χτες δεν κάναμε τίποτα. 

Just now, Dimitr@17 είπε:

Εγω εχω κλεισει να παω για μασαζ μετα τις γιορτες ...ειναι τελειο σου διωχνει ολη την κουραση ..εγω που ειμαι φουρναρισα ςχω τρελη κουραση πανω μου...καταλαβαινετε...

Πείτε με τρελή, δεν μου αρέσει πολύ το μασάζ...δεν μου αρέσει να με πιάνουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, alina80 είπε:

Ναι. Είμαστε στην ίδια μέρα. Πρώτη φορά με μπέρδεψαν τα τεστ. Είχα χτες δεύτερη γραμμή, όχι μπαμ τελείως. Αλλά.σημερα που θεωρούσα ότι θα δω το θετικό και τσουπ πήρα αρνητικό. Θα κάνω και αύριο και βλέπουμε. Και αν τελικά χτες ήταν το θετικό, θα εκνευριστω γιατί χτες δεν κάναμε τίποτα. 

εχεις ξανακανει 10 μερα ωορρηξια?? εσυ εχεισ σταθερο κυκλο αν θυμαμαι καλα ε?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

εχεις ξανακανει 10 μερα ωορρηξια?? εσυ εχεισ σταθερο κυκλο αν θυμαμαι καλα ε?

Παίζω μεταξύ 24-28 μέρες. Δέκατη μέρα θετικό δεν έχω ξαναδεί. Βέβαια η ωορρηξία μπορεί να γίνει αύριο, 12η μέρα που δεν είναι πολύ νωρίς. Απλώς έχω εκνευριστει που δεν το θεώρησα θετικό χτες και έχασα τη μέρα! (Είχα επαφές Σάββατο, Κυριακή και Τρίτη και χτες όχι!). 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Παίζω μεταξύ 24-28 μέρες. Δέκατη μέρα θετικό δεν έχω ξαναδεί. Βέβαια η ωορρηξία μπορεί να γίνει αύριο, 12η μέρα που δεν είναι πολύ νωρίς. Απλώς έχω εκνευριστει που δεν το θεώρησα θετικό χτες και έχασα τη μέρα! (Είχα επαφές Σάββατο, Κυριακή και Τρίτη και χτες όχι!). 

σε καλυπτη η τριτη! κανε και σημερα αν μπορεις!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

σε καλυπτη η τριτη! κανε και σημερα αν μπορεις!

Μπορώ δεν μπορώ θα κάνω. Θα τσινισει λίγο ο αλίνος γιατί ακόμα δεν έχει σχολάσει, αλλά ...τι να κάνουμε. Η πατρότητα θέλει θυσίες. 

Θυμησε μου τι κύκλο έχεις εσύ. Μαζί δεν θα περιμένουμε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Μπορώ δεν μπορώ θα κάνω. Θα τσινισει λίγο ο αλίνος γιατί ακόμα δεν έχει σχολάσει, αλλά ...τι να κάνουμε. Η πατρότητα θέλει θυσίες. 

Θυμησε μου τι κύκλο έχεις εσύ. Μαζί δεν θα περιμένουμε;

3 κυκλοι πριν 34 μερες... ο προηγουμενος με ενα μηνα inofert πηγε 31 μρες. αυτον το μηνα πιστευω θα ειναι μικροτεροσ γτ αρχισαν οι γονιμες μου σημερα οποτε θα ειναι μικροτερος...υπολογιζω 29-30 μερες αλλα ακομη θα περιμενω να δω ποτε θα κανω ωορρηξια. ισως εσυ περιμενεις νωριτερα ισως παμε και μαι! ακομη δε ξερω! αλλα στο πινακακι ειπα την καραμελιτσα να με βαλει γυρω στισ 26 του μηνος για να δουμε.... ευσ ποτε υπολογιζεισ να ΜΗΝ σου ερθει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , alina80 είπε:

Ναι. Είμαστε στην ίδια μέρα. Πρώτη φορά με μπέρδεψαν τα τεστ. Είχα χτες δεύτερη γραμμή, όχι μπαμ τελείως. Αλλά.σημερα που θεωρούσα ότι θα δω το θετικό και τσουπ πήρα αρνητικό. Θα κάνω και αύριο και βλέπουμε. Και αν τελικά χτες ήταν το θετικό, θα εκνευριστω γιατί χτες δεν κάναμε τίποτα. 

Πείτε με τρελή, δεν μου αρέσει πολύ το μασάζ...δεν μου αρέσει να με πιάνουν.

Κανε σήμερα οπωσδήποτε.. Κ εμένα ποτέ δεν μου βγαίνει παρά πολύ σκουρη..βγαίνει για 5 λεπτά έτσι κ μετά από ωρες είναι πάλι πιο ανοιχτή από την ελέγχου..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.  Προσπαθώ να διαβάζω τα νέα σας αλλά δεν σας προλαβαίνω.  @ntemiiiiii δεν είναι εντελώς άσχετο το φούσκωμα.  Κρατά το στο πίσω μέρος του μυαλού σου.

Λες;;;;;κάτι συσπασουλες σε άσχετο χρόνο κι απτις δύο μεριές

πρίν από 48 λεπτά , Nati85 είπε:

Αυτά είναι ένα μασάζ θα ήταν τέλειο!!

Απλά τέλειο! Σουηδικό!

πρίν από 41 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω εχω κλεισει να παω για μασαζ μετα τις γιορτες ...ειναι τελειο σου διωχνει ολη την κουραση ..εγω που ειμαι φουρναρισα ςχω τρελη κουραση πανω μου...καταλαβαινετε...

Ναι το χρειάζεσαι!!!!

πρίν από 40 λεπτά , alina80 είπε:

Ναι. Είμαστε στην ίδια μέρα. Πρώτη φορά με μπέρδεψαν τα τεστ. Είχα χτες δεύτερη γραμμή, όχι μπαμ τελείως. Αλλά.σημερα που θεωρούσα ότι θα δω το θετικό και τσουπ πήρα αρνητικό. Θα κάνω και αύριο και βλέπουμε. Και αν τελικά χτες ήταν το θετικό, θα εκνευριστω γιατί χτες δεν κάναμε τίποτα. 

Πείτε με τρελή, δεν μου αρέσει πολύ το μασάζ...δεν μου αρέσει να με πιάνουν.

Χαχαχαχα αν όμως έκανε το μασάζ ένας ψηλός γεροδεμένος μαύρος;χαχαχα

  • Χαχα 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ada32 said:

μια χαρα ειναι οι επαφες σου !κ εγω ειχα Σαββατο απογευμα τεστ θετικο .. αν και δεν ειχα κανει Παρασκευη για να το συγκρινω. Αλλα το Σαββατο εγινε εντονη κατευθειαν αλλα τωρα που την βλεπω εχει ξεθωριασει κ δεν ειναι τοσο εντονη οσο η γραμμη ελεγχου .. τι να πω.. εγω ειχα επαφη Σαβαβτο πρωι , Σαββατο ξημερωματα και Κυριακη πρωι .. Μετα δυστυχως πηγα τριτη Πρωι ...αντε να δουμε .. εμεις μαζι θα περιμενουμε στις 16-17/12 .. εχουμε ακομα !

εμενα μου εχουν πει σε 20 λεπτα το μεγιστο και να μην το ταρακοουναω!! τν πρωτη φορα το ειχαμε παει με την μηχανη θυμαμαι ομως!! :P χοροπηδηξαν λιγακι τα σπερματοζ..χαχαχαχα αλλα την δευτερη το πηγα με ιχ. . Αλλα και τις 2 φορες βγηκαν ιδια τα αποτελεσματα! τωρα  γαι την χρον. διαρκει απου σ δινουν ,ισως εξαρταται απο το μικροβιολογικο

και εσενα πολυ καλες πι επαφες!!!αντε να δουμε..πρωτη φορα χρησιμοποιας και εσυ τα τεστακια;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Δήμητρα1988 είπε:

3 κυκλοι πριν 34 μερες... ο προηγουμενος με ενα μηνα inofert πηγε 31 μρες. αυτον το μηνα πιστευω θα ειναι μικροτεροσ γτ αρχισαν οι γονιμες μου σημερα οποτε θα ειναι μικροτερος...υπολογιζω 29-30 μερες αλλα ακομη θα περιμενω να δω ποτε θα κανω ωορρηξια. ισως εσυ περιμενεις νωριτερα ισως παμε και μαι! ακομη δε ξερω! αλλα στο πινακακι ειπα την καραμελιτσα να με βαλει γυρω στισ 26 του μηνος για να δουμε.... ευσ ποτε υπολογιζεισ να ΜΗΝ σου ερθει?

Έχω πάρει το μέσο όρο -27 ημερες- και λέω 24-12. Θα δείξει. 

πρίν από 5 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Λες;;;;;κάτι συσπασουλες σε άσχετο χρόνο κι απτις δύο μεριές

Απλά τέλειο! Σουηδικό!

Ναι το χρειάζεσαι!!!!

Χαχαχαχα αν όμως έκανε το μασάζ ένας ψηλός γεροδεμένος μαύρος;χαχαχα

Ε δεν θα τον χαλαλιζα για μασάζ...χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 hours ago, Χαρά Τριανταφυλλακι. said:

Και εγώ μαζί σας. Σε 7 μέρες..... Άντε να δούμε κορίτσια.... Θα μας έρθει φέτος το δώρο? 

μακαρι κοπελα μου !!!!!! θα ειναι το πιο ωραιο δωρο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Έχω πάρει το μέσο όρο -27 ημερες- και λέω 24-12. Θα δείξει. 

σχεδον μαζι!!!! εισαι το ταιρι μου μηπως??? παμε κοριτσακι μου παρεουλα!!!!! το θελω τοοοοσο πολυυυυ!!! και εχει ανεβει πολυ η ψυχολογια μου αυτο το μηνα!!! για να δουμε τι σπορακια θα πιασουμε αυτο τον μηνα!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

σχεδον μαζι!!!! εισαι το ταιρι μου μηπως??? παμε κοριτσακι μου παρεουλα!!!!! το θελω τοοοοσο πολυυυυ!!! και εχει ανεβει πολυ η ψυχολογια μου αυτο το μηνα!!! για να δουμε τι σπορακια θα πιασουμε αυτο τον μηνα!!! 

Μακάρι δεν λες τίποτα. Εμένα σαν να μου τελειώνουν τα αποθέματα αισιοδοξίας και διάθεσης. Αν δεν μας κάτσει αυτό το μήνα δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Μακάρι δεν λες τίποτα. Εμένα σαν να μου τελειώνουν τα αποθέματα αισιοδοξίας και διάθεσης. Αν δεν μας κάτσει αυτό το μήνα δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ!

εε θα σε μαλωσω!!!! εσυ εισαι η δυναμη μας!!! δε θελω να λες τετοια..... εδω ειμαστε πολλες που προσπαθουμε και δε χανουμε την αισιοδοξια μας...ναι λιγο στην αρχη αλλα μετα συνεχιζουμε δυνατα!!! ειπαμε ολες καποια στιγμη θα τα καταφερουμε σωστα??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , alina80 είπε:

Έχω πάρει το μέσο όρο -27 ημερες- και λέω 24-12. Θα δείξει. 

Ε δεν θα τον χαλαλιζα για μασάζ...χαχαχα

Χαχαχα το ένα φέρνει το άλλο!!!!

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Μακάρι δεν λες τίποτα. Εμένα σαν να μου τελειώνουν τα αποθέματα αισιοδοξίας και διάθεσης. Αν δεν μας κάτσει αυτό το μήνα δεν ξέρω πως θα το διαχειριστώ!

Πόσο καιρό προσπαθείτε καλέ και απογοητεύεσαι;κάθε μήνα στις γόνιμες έχετε επαφές και συνέχεια;αν όχι πως απογοητεύεσαι!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...