Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Κόννυ για όλες φαινεται βουνό! Κ παραπάνω μη σου πω...κ εγώ τα εχω αυτα που λες αλλά οχι τόσο νωρίς. Μακάρι να ειναι θετικό!

Μακαρι...αλλη μια μερα περασε...κ το αποτελεσμα θα το ξερουμε σε λιγες μερες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι...αλλη μια μερα περασε...κ το αποτελεσμα θα το ξερουμε σε λιγες μερες...

Αλλη μια μέρα πέρασε! Αλλά εμεις μονο ξέρουμε πώς πέρασε!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια συμβαινει και σε σας οταν ξαπλωνεται για υπνο να νιωθετε πιο εντονους πονους στην κοιλιαα?εγω το βραδυ που ξαπλωνω εχω κατι σουβλιες κατω δεξια και χαμηλα ..αφου λεω τι γινεται ?θα αδιαθετησω νωριτερα?

Εγώ συνήθως κατά την διάρκεια της μέρας. Και οταν χαλαρώνω στον καναπέ να δω καμια ταινία.Λίγες φορές με έχουν πιάσει πόνοι με το που έχω ανοίξει τα μάτια το πρωΐ. Και με πιάνουν γενικά χαμηλά Όχι σε συγκεκριμένο σημείο.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ συνήθως κατά την διάρκεια της μέρας. Και οταν χαλαρώνω στον καναπέ να δω καμια ταινία.Λίγες φορές με έχουν πιάσει πόνοι με το που έχω ανοίξει τα μάτια το πρωΐ. Και με πιάνουν γενικά χαμηλά Όχι σε συγκεκριμένο σημείο.

Εμενα ειναι συνηθως δεξια κ χαμηλα κ λιγο με ποναει η μεση μου..αλλα αυτο μπορει να ειναι κ.απο την κουραση στην δουλεια...τι να πω κ εγω που εχω 8_10μερες μπροστα μ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμενα ειναι συνηθως δεξια κ χαμηλα κ λιγο με ποναει η μεση μου..αλλα αυτο μπορει να ειναι κ.απο την κουραση στην δουλεια...τι να πω κ εγω που εχω 8_10μερες μπροστα μ?

Αχαχαχ άστο. Εγώ κατέβασα ένα παιχνιδάκι στο κινητό και παίζω και έχω και ένα βιβλίο να διαβάσω. Σου προτείνω κάτι αντίστοιχο.... Και βόλτες όσο πιο λίγο καθόμαστε σπίτι τόσο το καλύτερο:-P


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια συμβαινει και σε σας οταν ξαπλωνεται για υπνο να νιωθετε πιο εντονους πονους στην κοιλιαα?εγω το βραδυ που ξαπλωνω εχω κατι σουβλιες κατω δεξια και χαμηλα ..αφου λεω τι γινεται ?θα αδιαθετησω νωριτερα?

Αυτό το νιώθω εγώ μετά από την ωορηξια. Σε αυτόν τον κύκλο.. Αλλα δεν ξέρω τι είναι..μου είπαν  ότι μπορεί να είναι κ το έντερο.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

Αυτό το νιώθω εγώ μετά από την ωορηξια. Σε αυτόν τον κύκλο.. Αλλα δεν ξέρω τι είναι..μου είπαν  ότι μπορεί να είναι κ το έντερο.

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί. Στην δουλειά μου πριν δύο εβδομάδες είχαν 10 άτομα γαστρεντερίτιδα. Μήπως την περνάμε κορίτσια αλλά ελαφριά και έχουμε τέτοιες ενοχλήσεις?:? όλα είναι πιθανά 


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στο παρεακι!!βλεπω πολλα κοριτσια σε αναμονη!!αντε να ξεκινησουν τα θετικα τεστακια!!!

@andrianni @KalStyl εμενα ο γιατρος κ καφε με αφηνει(1 την ημερα)κ ποτο 1 φορα τη βδομαδα(δε πινω γτ δεν επινα απο πριν,πολυ σπανια κανενα moscato d'asti)..μου ειπε ομως οτι η δικη του γυναικα επινε καθε δυο μερες μπυρα!!!ενταξει σιγουρα η καταχρηση δεν κανει καλο αλλα αν τωρα βγεις μια φορα δε πειραζει να πιεις...εγω οταν ημουν στην αναμονη κ δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος πηρα δυο φορες κοκτειλ κ τις δυο για καποιο λογο δε μπορουσα να το πιω δε μου άρεσε(που παιρνω κλασσικα κοκτέιλ),μηπως τελικα ηταν τις εγκυμοσυνης κ αυτο?βεβαια δεν ειχα συμπτωματα κ γιαυτο δε καταλαβα...ουτε στηθος πρησμενο ουτε πονακια...μονο ενα πρωι 4 μερες πριν την αναμενόμενη ειχα ελαχιστα καφε στο σκουπισμα..αλλα δεν εδωσα βαση γτ αν γενικα δεν το ειχα στο νου δε θα τα καταλαβαινα καν..πολυ αχνα..

 

 


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Τεστακι πρωτα

Ορθόν...

8 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Το θέμα είναι ότι έχω ρεπό αύριο και μεθαύριο γι'αυτό με έχει πιάσει ο κ@λαρακος μου. Κατάλαβες? Έχω και αυτά τα υγρά σαν μύξες πυχτα ελαφρώς κίτρινα.... Συγγνώμη για την περιγραφή. Και οι πόνοι από την ωορρηξία...

Σαν μύξες και πηχτα;εγώ μυξες και αραιά χαχαχαα

7 ώρες πρίν, Dimitr@17 είπε:

Κοριτσια συμβαινει και σε σας οταν ξαπλωνεται για υπνο να νιωθετε πιο εντονους πονους στην κοιλιαα?εγω το βραδυ που ξαπλωνω εχω κατι σουβλιες κατω δεξια και χαμηλα ..αφου λεω τι γινεται ?θα αδιαθετησω νωριτερα?

Όχι τόσο έντονα αλλά μια ενόχληση την έχω..και στην κόρη μου είχα δεν μπορούσα να κοιμηθώ μπρούμυτα...

7 ώρες πρίν, Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Εγώ συνήθως κατά την διάρκεια της μέρας. Και οταν χαλαρώνω στον καναπέ να δω καμια ταινία.Λίγες φορές με έχουν πιάσει πόνοι με το που έχω ανοίξει τα μάτια το πρωΐ. Και με πιάνουν γενικά χαμηλά Όχι σε συγκεκριμένο σημείο.

Ναναι σύμπτωμα;

6 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπερα στο παρεακι!!βλεπω πολλα κοριτσια σε αναμονη!!αντε να ξεκινησουν τα θετικα τεστακια!!!

@andrianni @KalStyl εμενα ο γιατρος κ καφε με αφηνει(1 την ημερα)κ ποτο 1 φορα τη βδομαδα(δε πινω γτ δεν επινα απο πριν,πολυ σπανια κανενα moscato d'asti)..μου ειπε ομως οτι η δικη του γυναικα επινε καθε δυο μερες μπυρα!!!ενταξει σιγουρα η καταχρηση δεν κανει καλο αλλα αν τωρα βγεις μια φορα δε πειραζει να πιεις...εγω οταν ημουν στην αναμονη κ δεν ηξερα οτι ειμαι εγκυος πηρα δυο φορες κοκτειλ κ τις δυο για καποιο λογο δε μπορουσα να το πιω δε μου άρεσε(που παιρνω κλασσικα κοκτέιλ),μηπως τελικα ηταν τις εγκυμοσυνης κ αυτο?βεβαια δεν ειχα συμπτωματα κ γιαυτο δε καταλαβα...ουτε στηθος πρησμενο ουτε πονακια...μονο ενα πρωι 4 μερες πριν την αναμενόμενη ειχα ελαχιστα καφε στο σκουπισμα..αλλα δεν εδωσα βαση γτ αν γενικα δεν το ειχα στο νου δε θα τα καταλαβαινα καν..πολυ αχνα..

 

 

Εγώ χτες ήπια δύο κρασάκια..ένα οινομελο έξω εξαιρετικό και ένα μετά με το φαγητό...χαχαα

πρίν από 3 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλημερα κοριτσια...μπα δεν.βλεπω μα ερχεται το θετικο...δεν εχω υγρα σημερα

Μα δεν έχουμε κάθε μέρα...ούτε εγώ

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Κοννυ είπε:

Τελικά ήσουν έγκυος; 

Περιμένω να έρθει η Τετάρτη να κάνω χόριακη! Ελπίζω σε ένα καλό αποτελεσμα

Καλημέρα. Ναι είμαι έγκυος τώρα 16 εβδομάδων! Και με μια επαφη μονο!

16 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Λες;εγώ είπα για 22 που θα μπορώ και πρωί να πάω...

Λες; ούρων ή χοριακη;απλά μωρέ φοβάμαι μήπως δεν προσχωρήσει γι'αυτό είπα να περιμένω μέχρι και 35 μέρες..

Σήμερα βρε κορίτσια πάλι υγρά σαν ασπράδι αυγού...μα τι γίνεται;

Απλό τεστ εκανα. Δεν εσκεφτηκα ππτε το ενδεχομενο να μην προχωρησει.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , alina80 είπε:

Καλημέρα όμορφες. Καλή εβδομάδα να έχουμε. 14 ημέρες μέχρι τα Χριστούγεννα! Δύο βδομαδουλες μόνο! 

καλημερα αλινακι!!!!  για πες τελικα ποτε εκανεσ ωορρηξια?? χθες? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

καλημερα αλινακι!!!!  για πες τελικα ποτε εκανεσ ωορρηξια?? χθες? 

Καλημέρα. Μπορεί χτες μπορεί και σήμερα. Γιατί και χτες θετικό βγήκε το τεστ. Με πειράζει και ο άντρας μου "κάτι κάνω με (λέει) με τα τεστ!". Χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...