Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε ολες! 'Οποια θελει μπορει να μου στειλει προσωπικό μηνυμα για γιατρους που ασχολουντε αρκετα με εξωσωματικές με δότριες (εχουν μικρες αναμονες και "καλες" επιλογές σε δότριες). Ψαχνουμε και στην Ισπανια εδω και 1.5 μήνα αλλα χωρί αποτέλεσμα προς το παρόν και θέλουμε να εχουμε και αλλες εναλλακτικές. Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα απο τις 11 κοιμόμουν!! Γενικά καθυστέρησεις δεν εχω ειχα σταθερο κύκλο τον τελευταίο μισο χρονο εχει μικρινει απλα φοβάμαι μηπως η καθυστέρηση οφείλεται στην βιοχημική του προηγούμενου μηνα!

Η βιοχημικη δεν κανει καθυστερηση(μιλαει η πειρα)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 7 λεπτά , marillia είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!Εγώ μετράω αλλά είπα αυτό το μήνα να το αφήσω για να πάω πιο χαλαρά!!Η βλακεία είναι ότι η θερμοκρασία είναι ανεβασμένη πριν την καθυστέρηση!!!Εμένα κι όλας πέφτει την ίσια μέρα λίγες ώρες πριν μου έρθει άρα πάλι με τρώεει η αγωνία πριν χαχχαχχα!!!!

Καλημέρα κορτσούλια!!!Εχω καθαριότηα σήμερα και να πάω για ψώνια και βαριέμαι!!!!!

χχαχαχ σε μπέρδεψα?Η θερμοκρασία ανεβαίνει μετά την ωορρηξία και παραμένει έτσι για 14 μέρες!!!Την ημέρα που θα αδιαθετήσουμε πέφτει ή μια μέρα πριν!!!Αν παραμείνει αναβεσμένη πάνω από 14 μέρες σε συνδιασμό με απούσια εγκυμοσύνης σημαίνει εγκυμοσύνη!!!Και εγώ που βάζω θερμόμετρο βλέπω δέκατα αλλά τι να το κάνω αφού λίγο πρίν αδιαθέτω πέφτει!!!Ετσί λέω αν δω έστω μια μέρα καθυστέρηση να βάλω θερμόμετρο!!!Εμένα ανεβαίνει μέχρι 37,3 και όταν θα αδιθεττήσω πέφτει στο 36,6!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Χαχαχα δεν ξέρω επιδη τελευταία εχω μπερδευτεί με.τους κυκλους μου!!

Σε παρακαλω,για μενα..βαλε λιγα ουρα και λιγο χλωρινη(δε μπορει θα χεις) ας το 5 λεπτα και πες μου τι χρωμα βλεπεις..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα απο τις 11 κοιμόμουν!! Γενικά καθυστέρησεις δεν εχω ειχα σταθερο κύκλο τον τελευταίο μισο χρονο εχει μικρινει απλα φοβάμαι μηπως η καθυστέρηση οφείλεται στην βιοχημική του προηγούμενου μηνα!

Όσο αφορα αυτό να ρωτήσεις οπωσδήποτε γιατρο. Λοιπονυ πήρες clear blue? Κ όντως είδες αχνό προς καθόλου? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στα τρελά κορίτσια!!εγώ έχω κλείσει θέση εδώ και καιρό πάντως! Έχει πρηστεί εδώ και δύο τρεις μέρες αρκετά το στήθος μου και αρχίζω να έχω ελπίδες βέβαια το πρωί σαν να ξεπρηζεται λίγο και το βράδυ γεμίζει φλέβες και ξαναπρηζεται καλά τι γίνεται τρομπαριστο είναι???Δαφνιιιιιιι σου ρχομαι!

@Ungry girl αστο για αρχή και βλέπουμε  μετά!!θα ξανακάνεις  σε  λίγες  μερουλες  ένα ακομα τεστακι αν  δεν έρθει.εσυ ωορρηξία  κατάλαβες τότε περίπου  που  σου έδειξε  το κινητό?

Η αλήθεια είναι έχουμε κάνει τεστ σπιτικά και δεν μας έβγαιναν σωστά!

  • Χαχα 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , marillia είπε:

χχαχαχ σε μπέρδεψα?Η θερμοκρασία ανεβαίνει μετά την ωορρηξία και παραμένει έτσι για 14 μέρες!!!Την ημέρα που θα αδιαθετήσουμε πέφτει ή μια μέρα πριν!!!Αν παραμείνει αναβεσμένη πάνω από 14 μέρες σε συνδιασμό με απούσια εγκυμοσύνης σημαίνει εγκυμοσύνη!!!Και εγώ που βάζω θερμόμετρο βλέπω δέκατα αλλά τι να το κάνω αφού λίγο πρίν αδιαθέτω πέφτει!!!Ετσί λέω αν δω έστω μια μέρα καθυστέρηση να βάλω θερμόμετρο!!!Εμένα ανεβαίνει μέχρι 37,3 και όταν θα αδιθεττήσω πέφτει στο 36,6!!!

Εγώ πάντως όσο έκανα θερμόμετρηση δεν είδα ποτέ πτώση θερμοκρασίας την ημέρα ή πριν μου έρθει, παρά μόνο την τρίτη μέρα. Θυμάμαι μια φορά ειδικά που μετριέμαι το πρωί που ξύπνησα κατά τις 8 και είχα 37,1. Μέχρι τις 10.00 είχα αδιαθετησει. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Εγώ πάντως όσο έκανα θερμόμετρηση δεν είδα ποτέ πτώση θερμοκρασίας την ημέρα ή πριν μου έρθει, παρά μόνο την τρίτη μέρα. Θυμάμαι μια φορά ειδικά που μετριέμαι το πρωί που ξύπνησα κατά τις 8 και είχα 37,1. Μέχρι τις 10.00 είχα αδιαθετησει. 

Είχα διαβάσει ότι η θερμοκρασία μπορεί να πέσει και την τρίτη η την τεταρτη μέρα αλλά είναι σπάνιο φαινομενο συνήθως 1 με 2 μέρες μετά πέφτει.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , zina7777 είπε:

Σε παρακαλω,για μενα..βαλε λιγα ουρα και λιγο χλωρινη(δε μπορει θα χεις) ας το 5 λεπτα και πες μου τι χρωμα βλεπεις..

Θα το κανω μόλις σχολασω! Και θα σ πω!

πρίν από 18 λεπτά , Smile89 είπε:

Όσο αφορα αυτό να ρωτήσεις οπωσδήποτε γιατρο. Λοιπονυ πήρες clear blue? Κ όντως είδες αχνό προς καθόλου? 

Αχνό δεν το ελεγες!! Πιο πολυ μια γραμμή φαντασιας προς σκια!

πρίν από 13 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα στα τρελά κορίτσια!!εγώ έχω κλείσει θέση εδώ και καιρό πάντως! Έχει πρηστεί εδώ και δύο τρεις μέρες αρκετά το στήθος μου και αρχίζω να έχω ελπίδες βέβαια το πρωί σαν να ξεπρηζεται λίγο και το βράδυ γεμίζει φλέβες και ξαναπρηζεται καλά τι γίνεται τρομπαριστο είναι???Δαφνιιιιιιι σου ρχομαι!

@Ungry girl αστο για αρχή και βλέπουμε  μετά!!θα ξανακάνεις  σε  λίγες  μερουλες  ένα ακομα τεστακι αν  δεν έρθει.εσυ ωορρηξία  κατάλαβες τότε περίπου  που  σου έδειξε  το κινητό?

Η αλήθεια είναι έχουμε κάνει τεστ σπιτικά και δεν μας έβγαιναν σωστά!

Ναι περίπου τοτε καταλαβα πια μερα ακριβος δεν ξερω!! Οσο για το στηθος και εμενα σημερα δεν ποναει σχεδον καθουλου τα βραδυα και εμενα ειναι τυγκα στις φλεβες αλλα σημερα εχω τρελη ανακατωσούρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


21 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

@caramel_83 με άλλαξες καραμελακι χωρίς να σου πω τι άμεση ανταπόκριση είναι αυτή!!!η ροή σου πως πάει?

εδω μιλαμε για ταχυτητα χαχαχαχαχα, η ροη μου αυτη την φορα ειναι καλη αλλα τεραστιος κυκλος, τελος του μηνα παω ενδοκρινολογο να δω τι θα πει, μακαρι να εφτιαξε και οχι απλα να ετυχε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Ungry girl είπε:

Θα το κανω μόλις σχολασω! Και θα σ πω!

Αχνό δεν το ελεγες!! Πιο πολυ μια γραμμή φαντασιας προς σκια!

Ναι περίπου τοτε καταλαβα πια μερα ακριβος δεν ξερω!! Οσο για το στηθος και εμενα σημερα δεν ποναει σχεδον καθουλου τα βραδυα και εμενα ειναι τυγκα στις φλεβες αλλα σημερα εχω τρελη ανακατωσούρα!!

Μην κανεις αυτό το πραγμα με την χλωρίνη. Θα τρελαθεί το μυαλουδακι σου. Απλανής περιμενε κανα 2:μερουλες κ εφόσον δεν έχει έρθει κανε χοριακη. Όταν έκανα πρώτη φόρα το clear blue ηταν γραμμή φαντασίας όμως δεν ειχα καθυστέρηση. Ρώτα τον γιατρό σου αν η βιοχημική επηρεαζει κύκλο η την ωορηξια. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια να ρωτησω.... ο θυροειδης επειρεαζει και τη γονιμοτητα του αντρα?? εκανε ο αντρας μου εξετασεις και ειχε 8. παιρνει χαπια εδω και καιρο αλλα τωρα στην επανεξεταση του αυξησε τη δοση. πρεπει και στον αντρα να ειναι χαμηλη η δεν παιζει ρολο στη γονιμοτητα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , caramel_83 είπε:

εδω μιλαμε για ταχυτητα χαχαχαχαχα, η ροη μου αυτη την φορα ειναι καλη αλλα τεραστιος κυκλος, τελος του μηνα παω ενδοκρινολογο να δω τι θα πει, μακαρι να εφτιαξε και οχι απλα να ετυχε

Ναι μακάρι να έφτιαξε αν και δεν νομίζω ότι επηρεάζει την σύλληψη η ροή ρώτησε την κιολας.και εγώ αρχές Φεβρουαρίου πάω πάλι ενδοκρινολόγο έλεγα θα έχω μείνει έγκυος μέχρι να ξαναπάω αλλά σιγά όνειρο έμεινε.

πρίν από 1 λεπτό , Δήμητρα1988 είπε:

κοριτσια να ρωτησω.... ο θυροειδης επειρεαζει και τη γονιμοτητα του αντρα?? εκανε ο αντρας μου εξετασεις και ειχε 8. παιρνει χαπια εδω και καιρο αλλα τωρα στην επανεξεταση του αυξησε τη δοση. πρεπει και στον αντρα να ειναι χαμηλη η δεν παιζει ρολο στη γονιμοτητα?

Νομίζω ναι παίζει ρόλο! Ο άντρας της @elenakii22 είχε περίπου τόσο θυρεοειδή αν δεν κάνω λάθος. θα ξέρει να σου πει!

  • Λυπημένη/-ος 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ κι εγώ με τη @Smile89. Αν τα σπιτικά τεστ και η θερμομετρηση ήταν αξιόπιστα δε θα πληρώναμε τα τεστ του φαρμακείου.  Μπορεί σε ορισμένες περιπτώσεις και υπό προϋποθέσεις να δείξουν το σωστό αλλά τα ποσοστά λάθους είναι πολύ μεγαλύτερα των τεστ.

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...