Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ούτε Σαλοσπίρ. Τίποτα μου λέει ο γυναικολόγος πως δεν χρειάζομαι.. γενικα βλέπω συχνά και καφετιά και ο γυναικολόγος υποστηρίζει πως με μια ενδεχόμενη αντιπηκτική που δεν χρειάζομαι και θα πάρω προληπτικά μπορεί να επιδεινώσει αυτό το θέμα και να έχω καμία αιμορραγία. Όποτε θα το αναφέρω αύριο κ αυτό το δεδομένο στην αιματολόγο. Εσυ στην πρώτη εγκυμοσύνη γιατί ξεκίνησες στην αυχενική; Είδαν κάτι; Έκανες κάποιες εξετάσεις; Κι εγω 37 είμαι. 
      μια χαρά θα είναι η χοριακη σου καλε! Πήγαινε με χαρά και θάρρος να την κανεις μεθαύριο!! 

      εγώ όταν ειχα καφετιά μου  τα έκοβε όλα πάντως ! και αντιπηκτικές και σάλοσπιρ! ισχύει αυτό που σ λέει ! δλδ σκεψου τις μισές  μέρες της εβδομάδας ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Δημητρούλα ήταν περιέργος μήνας και από συμπτώματα και από καθυστέρηση!!Περιμένεις και αν δεν έρθεί από βδομάδα ξανακάνεις!!!

@zina7777Zίνα μου εγώ θυμάμαι είχα αρκετά πονάκια πριν να περιμένω περίοδο και την αναμενόμενη μέρα και μετά μειωνόταν τα πονάκια αντί να αυξάνονται!!!Χάπι είχα πάρει πριν και μετά δεν ένιωθα ότι χρειαζόμουν παυσίπονο!!Σου εύχομαι να βγεί θετικό το τεστάκι!!Για την θερμοκρασία που ρώτησες μου φαίνεται λογικό που έχεις δέκατα!!!Μακάρι να συνεχίσουν!!!

Ναι θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κορίτσια καλησπέρα!!!!  Σος!!!  Μετα την βιοχημική που είχα τον Μάιο ο κύκλος μου γενικά ειναι λιγο άστατος.. Μια 33 μέρες, μια 24,μια 26 κ μια 28..ότι να ναι δηλαδη!! ΤΕΡ 28/12/17. Με τον αντρα μου συνεχίζουνε προσπάθεια ακάθεκτοι, εχω μπερδευτεί ομως πολυ με τον κύκλο μου κ δε ξέρω τι συμβαίνει!  Ειμαι στην 24η μερα σήμερα και απο την 18η ως και Χθές εχω τσίμπηματα στο ύψος της μήτρας αραιά και έντονα.. Χθες και σήμερα πιο εντονα ακομη σα να πρόκειται να αδιαθετησω στο επόμενο λεπτό!  Το θερμόμετρο ειναι κολυμμενο 37 με 37.1 απο τη 18η μερα κύκλου (ένιωθα κ νωρίτερα δεκατακια αλλα δεν ειχα μετρηθεί)  και σήμερα 24η μερα όπως ειπα κ πιο πάνω εχω μπεζ-καφε πολυ ανοιχτό εκκρίσεις.. Υγρασία στην περιοχή φούλ εδω και μέρες.. Λετε να έρχεται νωρίτερα???  Η μήπως εχω ελπίδες πως έρχεται κατι αλλο? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , Irini123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!  Σος!!!  Μετα την βιοχημική που είχα τον Μάιο ο κύκλος μου γενικά ειναι λιγο άστατος.. Μια 33 μέρες, μια 24,μια 26 κ μια 28..ότι να ναι δηλαδη!! ΤΕΡ 28/12/17. Με τον αντρα μου συνεχίζουνε προσπάθεια ακάθεκτοι, εχω μπερδευτεί ομως πολυ με τον κύκλο μου κ δε ξέρω τι συμβαίνει!  Ειμαι στην 24η μερα σήμερα και απο την 18η ως και Χθές εχω τσίμπηματα στο ύψος της μήτρας αραιά και έντονα.. Χθες και σήμερα πιο εντονα ακομη σα να πρόκειται να αδιαθετησω στο επόμενο λεπτό!  Το θερμόμετρο ειναι κολυμμενο 37 με 37.1 απο τη 18η μερα κύκλου (ένιωθα κ νωρίτερα δεκατακια αλλα δεν ειχα μετρηθεί)  και σήμερα 24η μερα όπως ειπα κ πιο πάνω εχω μπεζ-καφε πολυ ανοιχτό εκκρίσεις.. Υγρασία στην περιοχή φούλ εδω και μέρες.. Λετε να έρχεται νωρίτερα???  Η μήπως εχω ελπίδες πως έρχεται κατι αλλο? 

Εχεις ελπίδες κοριτσι. Τέλος εβδομαδας κανε ένα τεστακι. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Smile89 είπε:

Εχεις ελπίδες κοριτσι. Τέλος εβδομαδας κανε ένα τεστακι. 

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου smile μου... Αυτές οι μπεζ εκκρίσεις ομως??  Τι μπορεί να ειναι?  Νιώθω λες και το πρωί που θα σηκωθώ θα εχει έρθει η ακατανομαστη.. Τα υγρά ομως αυτα τα ειδα μονο στο εσώρουχο σήμερα δυο φορές κ το ένιωσα κι όλας οταν φύγανε..(σορρυ για τις λεπτομέρειες) Στο χαρτί τιποτα απόλυτος.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 52 λεπτά , Irini123 είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ για την απάντηση σου smile μου... Αυτές οι μπεζ εκκρίσεις ομως??  Τι μπορεί να ειναι?  Νιώθω λες και το πρωί που θα σηκωθώ θα εχει έρθει η ακατανομαστη.. Τα υγρά ομως αυτα τα ειδα μονο στο εσώρουχο σήμερα δυο φορές κ το ένιωσα κι όλας οταν φύγανε..(σορρυ για τις λεπτομέρειες) Στο χαρτί τιποτα απόλυτος.. 

Συμπτώματα περιόδου κ εγκυμοσύνης ειναι ιδια. Κι εγώ πριν την καθυστέρηση ειχα πολλα υγρα η καθεμία μας όμως είναι διαφορετική. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Τονι@ είπε:

@alina80 κοριτσάκι μου όχι άλλο κλάμα! !!!! Είναι η αρχή του επόμενου κύκλου! !! Μια νέα ελπίδα!!!♡♡♡

@elenakii22 η αδερφή μου ακόμα έχει καθυστέρηση αλλά επειδή δυστυχώς διαπίστωσε και υγρό από το στήθος μάλλον κάτι άλλο παίζει.  Εγώ της  πήγα ένα τεστ αλλά με τη γυναικολόγο που μίλησα μου είπε ότι μάλλον είναι η προλακτινη της. Θα πάει την Τετάρτη να την δει. 

Καλησπέρα!Όταν μένουμε εγκυες ανεβαίνει η προλακτινη.. Αν δεν έιχε άλλη φορά καθυστέρηση,δεν παίζει η προλακτινη αλλά κάτι άλλο..Ίσως εγκυμοσύνη??


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Dimitr@17 εγω σε απλο πλαστικο ποτηρι μιας χρησης εκανα κ τα τεστ ωορρηξιας κ τα εγκυμοσυνης κ μια χαρα μου εδειξαν..δεν θεωρω πως υπαρχει λογος να ειναι αποστειρωμένα!μια χαρά μου είχαν δειξει κ τα αρνητικα κ τα θετικα(εκανα κ πολλα τεστ για να βεβαιωθω!)


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ναι δεν χρειάζεται να είναι απιστειρωμενα τα ποτηράκια απλώς να είναι καθαρά να πάρετε ένα πακετακι  μιας χρησης να κάνετε και τα ωορρηξίας. @Dimitr@17 μπορεί να ήταν και αραια τα ούρα σου καλύτερα πρωινα!η αλήθεια είναι και εγώ θετικό περιμενα.αν νομίζεις ότι κρατιέσαι και αύριο κάνε ένα μεθαύριο το πρωί συνήθως και οι γυναικολόγοι μας λένε μετά από 2 με 3 μέρες να ξανακάνουμε.

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Καλησπέρα!Όταν μένουμε εγκυες ανεβαίνει η προλακτινη.. Αν δεν έιχε άλλη φορά καθυστέρηση,δεν παίζει η προλακτινη αλλά κάτι άλλο..Ίσως εγκυμοσύνη??

Δεν ξέρω. ..το αποκλείει επειδή είχαν μόνο μία επαφή στο τέλος του κύκλου. .τι να πω ρε κορίτσια. ..φοβάται να κάνει το τεστ.  Θα πάει στο γιατρό λέει. ..Εγώ τώρα με το μωρό δεν έχω το χρόνο να ασχοληθώ με αυτό όσο θα ήθελα. .δυστυχώς. .αλλά δεν μπορώ να την αναγκάσω κιόλας.  Μεγάλη κοπέλα είναι.  Αλλά έχω αγωνία. Άσχετα με το αν είναι εγκυμοσύνη. .να δω τι είναι. .

4 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

@Dimitr@17 εγω σε απλο πλαστικο ποτηρι μιας χρησης εκανα κ τα τεστ ωορρηξιας κ τα εγκυμοσυνης κ μια χαρα μου εδειξαν..δεν θεωρω πως υπαρχει λογος να ειναι αποστειρωμένα!μια χαρά μου είχαν δειξει κ τα αρνητικα κ τα θετικα(εκανα κ πολλα τεστ για να βεβαιωθω!)

Κατά πάσα πιθανότητα δεν έχει σημασία να είναι αποστειρωμενο μιας και δεν ψάχνουμε μικρόβια.  Απλά πιο πολύ για να μην υπάρχει μετα η ιδέα ότι μήπως έφταιγε αυτό για το όποιο αποτέλεσμα. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Marilloy είπε:

@Ungry girl έκανα πριν λίγους μήνες λαπαροσκόπηση για αφαίρεση κυστης, φοβόμουν παρα πολυ, αλλά μ έπεισαν ότι έπρεπε, αν χρειαστείς κάτι πες μου 

Πες μου αν θες που την εκςνες? Ποσο κόστισε!!? Αν πονεσες και αν.εμεινες μεσα η εφυγες κατευθείαν??

Καλημέρα κοριτσια!! Πολύ καλη δεν ειναι γιατι μόλις ειχα επισκέψεις!!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Irini123 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!!  Σος!!!  Μετα την βιοχημική που είχα τον Μάιο ο κύκλος μου γενικά ειναι λιγο άστατος.. Μια 33 μέρες, μια 24,μια 26 κ μια 28..ότι να ναι δηλαδη!! ΤΕΡ 28/12/17. Με τον αντρα μου συνεχίζουνε προσπάθεια ακάθεκτοι, εχω μπερδευτεί ομως πολυ με τον κύκλο μου κ δε ξέρω τι συμβαίνει!  Ειμαι στην 24η μερα σήμερα και απο την 18η ως και Χθές εχω τσίμπηματα στο ύψος της μήτρας αραιά και έντονα.. Χθες και σήμερα πιο εντονα ακομη σα να πρόκειται να αδιαθετησω στο επόμενο λεπτό!  Το θερμόμετρο ειναι κολυμμενο 37 με 37.1 απο τη 18η μερα κύκλου (ένιωθα κ νωρίτερα δεκατακια αλλα δεν ειχα μετρηθεί)  και σήμερα 24η μερα όπως ειπα κ πιο πάνω εχω μπεζ-καφε πολυ ανοιχτό εκκρίσεις.. Υγρασία στην περιοχή φούλ εδω και μέρες.. Λετε να έρχεται νωρίτερα???  Η μήπως εχω ελπίδες πως έρχεται κατι αλλο? 

Ειμαι ακριβως στην οδια φαση με ιδιες ημ νιες. Αναμονη να δουμε..καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου.περιμενω τεταρτη εγω.αγορασα τεστ..δεν ξερω να το κανω ή οχι.

1 ώρα πρίν, Ungry girl είπε:

Πες μου αν θες που την εκςνες? Ποσο κόστισε!!? Αν πονεσες και αν.εμεινες μεσα η εφυγες κατευθείαν??

Καλημέρα κοριτσια!! Πολύ καλη δεν ειναι γιατι μόλις ειχα επισκέψεις!!

@Ungry girl ηρθεεε??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , zina7777 είπε:

Ειμαι ακριβως στην οδια φαση με ιδιες ημ νιες. Αναμονη να δουμε..καλη επιτυχια στις προσπαθειες σου.περιμενω τεταρτη εγω.αγορασα τεστ..δεν ξερω να το κανω ή οχι.

@Ungry girl ηρθεεε??

Ναι κοριτσακι μου ηρθε παμε ρον επομενο!

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Ναι κοριτσακι μου ηρθε παμε ρον επομενο!

Οχι ρε γμτ.γαμ την π@@@να μ.. Θα ρθει και η δικια μου κατσε και θα δεις.

Δημητρααααα κανονισε να χαλασεις το σερι σε παρακαλω!!

@Dimitr@17

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...