Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Fay_ είπε:

      Κορίτσια Καλημερα! Ετοιμάζομαι για τη χοριακη μου και με έχει πιάσει απίστευτο άγχος ενώ χθες ήμουν καλά. Φοβάμαι μην θα είναι βιοχημική λόγω των καφέ που βλέπω. Να πω πως χθες βράδυ έκανα ξανά τεστ και η γραμμή ήταν ακόμη πιο έντονη. Επίσης τα τεστ που κάνω συνειδητοποίησα πως δεν είναι early ανιχνεύουν από 25 μονάδες και πάνω. Οι βιοχημικές τι συμπτώματα έχουν; 

      Καλημέρα! Δεν έχει κάποια ιδιαίτερα συμπτώματα η βιοχημική. Έχεις μια θετική χοριακη, όχι ιδιαίτερα υψηλή μάλλον, που η δε διπλασιάζεται ποτέ ή μένει σταθερή και κάποια στιγμή μηδενίζει..  εύχομαι να σου πάνε όλα καλά, να δεις μια ζουμπουρλουδικη χοριακη σήμερα και μια καλή αύξηση σε δύο μέρες! 

      Δύναμη και πίστη στο/στα εμβρυακι/α σου!

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Ναι κανονικα.προστεθηκαν και καποια ακομη πονος μεσης και κατι περιεργες κινησεις στην κοιλια σαν γρου γρου(πως φυσαμε με καλαμακι την πορτοκαλαδα).

Θερμοκρασια 37+

Τι να πω..αναμενω..

Το γρου γρου σημαίνει κίνηση υγρών.... το ενοιωσα πολλές φορές μετα την καθυστέρηση αλλα μήτρα όχι κοιλια.. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Smile89 είπε:

Το γρου γρου σημαίνει κίνηση υγρών.... το ενοιωσα πολλές φορές μετα την καθυστέρηση αλλα μήτρα όχι κοιλια.. 

Δεν ξερω που τοποθετειται το ενα και το αλλο..απλα εχω μονιμο πονο απο κατω..πονο περιοδου

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διάβαζα ένα ωραίο άρθρο παρακάτω έβαλα ένα απόσπασμα αν θέλετε το διαβάζετε.

Η ζωή με πάει ή την πάω; Είναι κάτι που συχνά αναρωτιέμαι όταν δεν αντλώ ικανοποίηση από το πώς βαίνουν τα πράγματα στη ζωή μου.
Παίρνω λοιπόν την απόφαση να κάνω μία καινούργια αρχή.
Ή από την άλλη, εγώ μια χαρά ήμουν με την ζωή μου, αλλά κάτι συνέβη που με ταρακούνησε και χρειάζομαι να προσαρμοστώ σε καινούργια δεδομένα.
Δεν είναι επιλογή μου, αλλά μου προέκυψε.

Η αλλαγή είτε είναι μία εσωτερική απόφαση, είτε μία εξωτερική αναγκαιότητα μοιάζει να είναι αναπόφευκτη. Είναι η στιγμή που νιώθω ότι το χαλί τραβιέται κάτω από τα πόδια μου. Πότε, λοιπόν, έρχεται η στιγμή μίας απόφασης για αλλαγή;

Σε ένα πείραμα οι επιστήμονες έριξαν έναν βάτραχο σε μία κατσαρόλα με νερό που κόχλαζε. Ο βάτραχος αμέσως πετάχτηκε έξω από την κατσαρόλα.
Στην δεύτερη πειραματική συνθήκη ο βάτραχος τοποθετήθηκε στην κατσαρόλα με νερό σε κανονική θερμοκρασία που σταδιακά θερμαινόταν μέχρι το σημείο βρασμού. Ο βάτραχος που δεν αντιλήφθηκε την σταδιακή μεταβολή της θερμοκρασίας κατέληξε να σιγοκαίγεται με αποτέλεσμα να βράσει χωρίς να το καταλάβει.

Όταν οι αλλαγές εξελίσσονται με αργό ρυθμό δεν μπορώ να τις διακρίνω εύκολα, με αποτέλεσμα να επαναπαύομαι σε μία κατάσταση, όπως και ο βάτραχος που σιγοκάηκε. Συνήθως αυτό που με κινητοποιεί ώστε να αλλάξω κάτι στον εαυτό μου είναι ο πόνος, η θερμοκρασία όπου νιώθω ότι βράζω.
Ο πόνος λειτουργεί σαν συναγερμός και ειδοποιεί για άμεση δράση, αλλά συγχρόνως μπορεί να με ακινητοποιήσει. Όταν είμαι χαρούμενος ή τουλάχιστον ικανοποιημένος δεν υπάρχει λόγος να ανησυχώ και να προσδοκώ κάτι διαφορετικό. Ο πόνος είναι δυσάρεστος μεν, αλλά ταυτόχρονα είναι η κινητήριος δύναμή μου ώστε να πάρω αποφάσεις.

Παρόλα αυτά η απόφαση για αλλαγή δεν είναι μία εύκολη υπόθεση. Όταν αλλάζω αποχωρίζομαι το παλιό, που μου είναι πλέον άχρηστο, αλλά γνώριμο και οικείο, ενώ παράλληλα πηγαίνω σε κάτι καινούργιο που είναι ακόμα άγνωστο.

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

Δεν ξερω που τοποθετειται το ενα και το αλλο..απλα εχω μονιμο πονο απο κατω..πονο περιοδου

Περιμένουμε αποτελέσματα!!!μπορεί να είσαι εγκυουλα που αισθάνεσαι έτσι!την πρώτη φορά και εγώ είχα πολλούς πόνους χαμηλά πιο πολύ το βράδυ με έπιαναν!

  • Μου αρέσει 5

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , Nati85 είπε:

Καλημέρα!!πότε είπες περιμένεις Τετάρτη?εγώ Πέμπτη μαζί είμαστε.

Γειά σας και από εμένα. Και εγώ Πέμπτη 

πρίν από 17 λεπτά , Smile89 είπε:

Το γρου γρου σημαίνει κίνηση υγρών.... το ενοιωσα πολλές φορές μετα την καθυστέρηση αλλα μήτρα όχι κοιλια.. 

Με για το τικερακι, πολύ ωραίο 

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nati85 είπε:

@BettySt α ωραία μαζί!!άντε να δουμε!νιώθεις κατι!?

Ναι πόνους περιόδου,  αλλά έχω πει ότι δεν θα κοιτάζω συμπτώματα για να μην απογοητευτω πάλι, εξάλλου εμείς έχουμε και θεματακι με το σπέρμα οπότε οι πιθανότητες δεν είναι πολλες 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , BettySt είπε:

Ναι πόνους περιόδου,  αλλά έχω πει ότι δεν θα κοιτάζω συμπτώματα για να μην απογοητευτω πάλι, εξάλλου εμείς έχουμε και θεματακι με το σπέρμα οπότε οι πιθανότητες δεν είναι πολλες 

Για κινητικοτητα καφε νεςςςςςςςςςςς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, zina7777 είπε:

Για κινητικοτητα καφε νεςςςςςςςςςςς

Ναι το είχα δει πού το έγραψες και επειδή αυτό είναι το θέμα μας το είπα στον άντρα μου και γέλασε και είπε ότι είναι μπούρδες. Αλλά εγώ επειδή θέλω να δοκιμάσω τα πάντα που μπορούν να βοηθήσουν το έψαξα στο ίντερνετ και λέει ότι βοηθάει. Του κόλλησα το άρθρο στη μούρη να δεις για πότε κόπηκε το γέλιο. Του είπα ότι από δω και πέρα είτε προσπαθούμε μόνοι μας είτε με σπερματεγχυση πιό μπροστά θα έχει το μενού καφέ θέλει δεν θέλει :)

  • Χαχα 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι πόνους περιόδου,  αλλά έχω πει ότι δεν θα κοιτάζω συμπτώματα για να μην απογοητευτω πάλι, εξάλλου εμείς έχουμε και θεματακι με το σπέρμα οπότε οι πιθανότητες δεν είναι πολλες 

Ναι κατάλαβα! Και θέματα κι που έχετε δεν πάει να πει ότι δεν έχετε πιθανότητες!για να δούμε τι κάναμε αυτό τον μηνα

  • Μου αρέσει 2

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , BettySt είπε:

Ναι το είχα δει πού το έγραψες και επειδή αυτό είναι το θέμα μας το είπα στον άντρα μου και γέλασε και είπε ότι είναι μπούρδες. Αλλά εγώ επειδή θέλω να δοκιμάσω τα πάντα που μπορούν να βοηθήσουν το έψαξα στο ίντερνετ και λέει ότι βοηθάει. Του κόλλησα το άρθρο στη μούρη να δεις για πότε κόπηκε το γέλιο. Του είπα ότι από δω και πέρα είτε προσπαθούμε μόνοι μας είτε με σπερματεγχυση πιό μπροστά θα έχει το μενού καφέ θέλει δεν θέλει :)

Βρε,μπουρδες δεν ξερω αν ειναι.αλλα ξερω κοπελα που επιασε με τετοιο θεμα.αλλα ο ανθρωπος κανα μιαωρο μια ωρα πριν επινε καφε.γιατι γελασε να αου πω μου φαινεται λογικο μιας κι εμενα ο καφες μου προκαλει νευρικοτητα..αρα περναει στο αιμα..στο σπερμα γιατι να μη περναει.και φρουτα φιλη μου...πολλα φρουτα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

Βρε,μπουρδες δεν ξερω αν ειναι.αλλα ξερω κοπελα που επιασε με τετοιο θεμα.αλλα ο ανθρωπος κανα μιαωρο μια ωρα πριν επινε καφε.γιατι γελασε να αου πω μου φαινεται λογικο μιας κι εμενα ο καφες μου προκαλει νευρικοτητα..αρα περναει στο αιμα..στο σπερμα γιατι να μη περναει.και φρουτα φιλη μου...πολλα φρουτα...

Και εμένα λογικό μου φάνηκε για αυτό και του το είπα, αλλά άντρες ώρες ώρες δεν καταλαβαίνουν τη αγονια μας. Με τις θεραπείες έχει καλή βελτίωση αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι πρέπει να σταματήσει εδώ 

πρίν από 6 λεπτά , Nati85 είπε:

Με καφέ λοιπόν κορίτσια στους άντρες μας έχουν δεν έχουν θεματακι μπορεί να τους κάνει καλό!!!

Μόνο μην το παρακανουμε με το καφέ και αντί εμείς να πάνε αυτοί στις θέσεις μας στο Δάφνη :lol: χαχαχαααα 

  • Χαχα 3

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...