Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, Nati85 είπε:

Έχω πολλές μέρες ακόμα την άλλη βδομάδα περιμένω στο τέλος της. Εύχομαι θετικό τεστακι!!!!

Μαζί περιμένουμε ανανακο άντε να δούμε τι ψάρια πιάσαμε! Εγώ πονάκια δεν έχω ποτέ τόσο νωρίς πάντως, μήπως είναι καλό το δικό σου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Τι κάνετε όμορφες; Ένα κρασάκι με μια καλή φίλη είναι τελικά το καλύτερο φάρμακο! Το συνιστώ.

Εμενα ο καλος μου δεν εχει γυρισει απο το πρωι απο την δουλεια...μαλλον δεν θα με προλαβει ξυπνια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Στο εύχομαι ολόψυχα.... Πότε περιμένεις??? 

Την παρασκευη! Σ ευχαριστω πολυ!!!

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Τι κάνετε όμορφες; Ένα κρασάκι με μια καλή φίλη είναι τελικά το καλύτερο φάρμακο! Το συνιστώ.

Χαχαχα εμεις τσαγακι καναπε! Αλητεια

  • Χαχα 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , kido είπε:

Μαζί περιμένουμε ανανακο άντε να δούμε τι ψάρια πιάσαμε! Εγώ πονάκια δεν έχω ποτέ τόσο νωρίς πάντως, μήπως είναι καλό το δικό σου?

Α ναι ωραία είμαστε μαζί!!!άντε να δούμε!δεν νομίζω να είναι καλό γιατι πλέον όλα μου έχουν συμβεί και πιο νωρίς και πιο αργά συμπτώματα να πονάω να μην πονάω..οπότε απλώς περιμένω περίοδο φυσικά έχω στο μυαλό μου και το θετικό σενάριο!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Vila είπε:

Εμένα σήμερα είναι η μέρα μου!! Ο γιατρός μου είπε αποψε το βράδυ και το πρωί που έκανα τεστακι βγήκε κατακόκκινο! Άλλαξα σεντονακια έκανα ατμόσφαιρα και είμαι έτοιμη για όλα! Χαχαχαχα ο δικός μου ήρθε το μεσημέρι με όρεξη και τον έκοψα! Το βράδυ του λέω είμαι όλη δική σου!.. να προλάβει να ανανεωθεί και το σπέρμα!

Κι εγώ έχω αρκετο καιρό που όλο υποτίθεται προσπαθώ να χάσω 5 κιλακια και με τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα όλο το χαλάω! Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Όσο για το γυμναστήριο νομίζω πως αν ανοίξει λιγάκι και ο καιρός θα έχουμε περισσότερη όρεξη.

Κορίτσια δεν την πρόλαβα την εκπομπή.... Έχασα σόου ε???? 

Θες να το ανανεώνεις το 1 δις του σπέρματος του ε;φοβάσαι μην τελειώσει; Χαχαχαχα 


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , orianna είπε:

Θες να το ανανεώνεις το 1 δις του σπέρματος του ε;φοβάσαι μην τελειώσει; Χαχαχαχα 

Χαχαχαχα!!! Τόσο ήταν πριν 4 μήνες... Τώρα πια δεν ξέρουμε! Όπως και να έχει τι ζητάμε???? 1τοσοδουλι να κάνει σωστά τη δουλειά του ζητάμε!!! Άντε να δούμε!! Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου??

  • Χαχα 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Vila είπε:

Χαχαχαχα!!! Τόσο ήταν πριν 4 μήνες... Τώρα πια δεν ξέρουμε! Όπως και να έχει τι ζητάμε???? 1τοσοδουλι να κάνει σωστά τη δουλειά του ζητάμε!!! Άντε να δούμε!! Εσύ πώς είσαι κορίτσι μου??

Καλά ειμαι κορίτσι μου. Μπήκα στον 6ο σημερα.ο μπέμπης κλωτσάει τις πιο πολλές μέρες πολύ κ αναρωτιέμαι όσο μεγαλωνει τι θα κάνει. Κατά τα άλλα κάνουμε ψώνια μέχρι να τελειώσουν οι εκπτώσεις.καλή επιτυχία στις επαφες σας.μακάρι να είναι ο τυχερος σας μηνας.

  • Ευχαριστώ 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι σε λίγο καιρό να κάνω κι εγώ τέτοια χαρούμενα ψώνια!!! 

Ποδοσφαιριστή θα τον κάνετε! Πρέπει να είναι πολύ όμορφο να νιώθεις αυτό το μικρό πλασματακι μέσα σου!❤ 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Καλημέρα καλημεραααααα!!!!

Ελπιζω να.ειναι και καλη μερα γιατι σημερα λεω να παω για την τελευταία μου χοριακη!!!!

@Dimitr@17  @MelinaFo ομολογώ πως μας έχετε λιγο σε αγωνία αλλα τι να σας κανουμε!!??

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 16 λεπτά , Dimitr@17 είπε:
8 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Καλημερα αννουλα...αγωνια ε?ειναι που δεν εχω τρανταχτα συμπτωματα εκτος απο το στηθος κ την.κοιλια..ακομα καθαρη παντως

Σήμερα ειναι η τελευταία μερα αναμονής εε??? Δε χρειάζεται κανένα άλλο σύμπτωμα αυριο το τεστακι η σήμερα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημερα χρυσό μου!!! Γιατι τι εγινε???

Παίρνω τηλέφωνο και ρωτάω αν μπορώ να κάνω και την κολπική καλλιέργεια μαζί με τις αιματολογικές. Λέω χρειάζεται ραντεβού; Το πρωί λένε όχι. Έρχομαι λοιπόν και μου αρχίζουν ότι για το κολπικό υγρό θα πρέπει να περιμένω, και συνήθως το κάνουν μετά τις 10.30 για να μην καθυστερούν οι αιμοληψιες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...