Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 36 λεπτά , Ungry girl είπε:

Γεια σου μικρη!! Καλα ειμαι 7+1 σημερα και την βγάζω χ;χαχα!! Εσυ ολα καλα?? Με περνάς και 3 βδομαδες πςριπου ε? Ετοιμάζεσαι για αυχενικη?

Τέλεια! Καλά κι εγώ!Στην 11η ειμαι!Τη Δευτέρα έχω αυχενική ναι!Κι έχω μεγάλη αγωνία γιατί θέλουμε να πάρουμε και την κόρη μας για να το μάθει κι αυτή επιτέλους και θέλω να είναι όλα τέλεια!

  • Μου αρέσει 2

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 56 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ααα εγω ευτυχως θα ξερω πριν Τις 25..εσυ μια χαρα τα πηγες...εγω παλι ετσι κ ετσι κ.αυτο το λεω γτ την μερα πριν το θετικο δεν ειχαμε επαφη... αλλα ειχα στι θετικο κ τις 2 επομενες... 

Δεν πειράζει καλέ πριν! Από το τεστ και μετά είχες μια χαρά 3 επαφές οπότε κομπλέ είσαι σιγουρα μέσα στο παράθυρο γονιμοποιησης! Πιο πριν ούτε εμείς είχαμε άρα τα ίδια καναμε. Αν εχουμε και σήμερα επαφή θα έχουμε ακολουθησει το ίδιο σύστημα με τεστ και επαφές  χαχα! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Δεν πειράζει καλέ πριν! Από το τεστ και μετά είχες μια χαρά 3 επαφές οπότε κομπλέ είσαι σιγουρα μέσα στο παράθυρο γονιμοποιησης! Πιο πριν ούτε εμείς είχαμε άρα τα ίδια καναμε. Αν εχουμε και σήμερα επαφή θα έχουμε ακολουθησει το ίδιο σύστημα με τεστ και επαφές  χαχα! 

Γτ να κανεις κ σημερα τεστ? Ααα ακυρο τωρα καταλαβα τι ειπες....ανομονη λοιπον...εγω σημερα εζω ασπρα πηχτα υγρα οποτε περασε η ωορηξια μ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Τέλεια! Καλά κι εγώ!Στην 11η ειμαι!Τη Δευτέρα έχω αυχενική ναι!Κι έχω μεγάλη αγωνία γιατί θέλουμε να πάρουμε και την κόρη μας για να το μάθει κι αυτή επιτέλους και θέλω να είναι όλα τέλεια!

Αντε με το καλο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 27 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γτ να κανεις κ σημερα τεστ? Ααα ακυρο τωρα καταλαβα τι ειπες....ανομονη λοιπον...εγω σημερα εζω ασπρα πηχτα υγρα οποτε περασε η ωορηξια μ

Εγώ όχι, εχω ακόμα λιγα διάφανα. Γι αυτο λεω να ειχαμε και σημερα επαφη... Ήθελα να κάνω τεστ οωρρηξιας, το οποίο και έκανα μια μερα μετά το θετικό (δηλαδή χθες) και βγήκε αρνητικό. Δεν ξανακάνω τώρα άλλο οωρρηξιας. Ελπίζω σε θετικο εγκυμοσύνης σε 2 βδομαδες αν έχω καθυστερηση :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου χαίρομαι παρά πολύ που έχετε καλές επαφές!!| κ εγώ είχα πολύ καλές επαφές απλά ανησυχώ γτ πάντα τις πετυχαίνουμε κ ακόμα τίποτα... πάει τόσος καιρός.... θέλω να ελπίζω κ να είμαι αισιόδοξη απλά μου είναι λίγο δύσκολο...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , iwannar είπε:

Να κανω μια ερωτηση....??? Γιατι συνεχεια χρησιμοποιείται τα τεστ ωορηξιας??? 

Εγώ έχω λίγο ασταθή κύκλο. Και επίσης θέλω να έχω επαφές τις σωστές μέρες, κ αυτό δεν είναι πάντα δυνατό με τις δουλειές κ τα ωράρια μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Εγώ έχω λίγο ασταθή κύκλο. Και επίσης θέλω να έχω επαφές τις σωστές μέρες, κ αυτό δεν είναι πάντα δυνατό με τις δουλειές κ τα ωράρια μας. 

Εγω θεωρω οτι ειναι λιγο λαθος ολο αυτο... Γιατι το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου κ ετσι δεν πιανεις... Αν το αφησεις στην μοιρα του που λεει να δεις οτι θα γινει... Διαβαζω κ απο αλλες κοπελες για τα τεστ που κανουν κ μου φαινεται λιγο οξυμωρο ολο αυτο... πιεζουν τοσο πολυ τους συζηγους τους αλλα κ τον ιδιο τους τον εαυτο.... Γιατι??? Αν δεν υπαρχει προβλημα???? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwannar είπε:

Εγω θεωρω οτι ειναι λιγο λαθος ολο αυτο... Γιατι το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου κ ετσι δεν πιανεις... Αν το αφησεις στην μοιρα του που λεει να δεις οτι θα γινει... Διαβαζω κ απο αλλες κοπελες για τα τεστ που κανουν κ μου φαινεται λιγο οξυμωρο ολο αυτο... πιεζουν τοσο πολυ τους συζηγους τους αλλα κ τον ιδιο τους τον εαυτο.... Γιατι??? Αν δεν υπαρχει προβλημα???? 

Εγω τα χρησημοποιησα πρωτον γτ δεν καταλαβαινω ποτε κανω ωορηξια για να μαθω ποτε ειναι και δευτερον γτ τοσο καιρο ενω εχουμε αρκετες επαφες αποτελεσμα δεν εχω δει...φυσικα και δεν πιεζω τον.συντροφο μου ουτε του λεω ελα να γινει σημερα γτ σημερα εχουμε μεγαλυτερη πιθανοτητα...απλα τον προσεγγιζω και αυτος πεφτει πολυ ευκολα...χαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, iwannar είπε:

Εγω θεωρω οτι ειναι λιγο λαθος ολο αυτο... Γιατι το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου κ ετσι δεν πιανεις... Αν το αφησεις στην μοιρα του που λεει να δεις οτι θα γινει... Διαβαζω κ απο αλλες κοπελες για τα τεστ που κανουν κ μου φαινεται λιγο οξυμωρο ολο αυτο... πιεζουν τοσο πολυ τους συζηγους τους αλλα κ τον ιδιο τους τον εαυτο.... Γιατι??? Αν δεν υπαρχει προβλημα???? 

Σε εμας υπάρχει πρόβλημα. Δικό μου. Ανεξάρτητα από όλο αυτό, η κάθε σχέση έχει τη δίκη της δυναμική και ο κάθε άνθρωπος τις αντοχές κ τον τρόπο του. Μπορώ να μιλήσω μόνο για μένα, όπου ο άντρας μου θέλει να κάνω τεστ ώστε να δίνουμε ιδιαίτερη προσοχή αυτές τις μέρες. Άλλωστε όταν δουλεύουμε ως τις 6 κ 7 το απόγευμα καταλαβαίνεις ότι πρέπει να έχουμε λίγο το νου μας κ να μη μας καταβάλλει η κούραση, γιατί άμα χάνουμε τους μίσους μήνες κ τους άλλους μίσους κάνω χάλια ωορρηξία καλά σαράντα...  Τώρα το συνέχεια στο μυαλό σου.. δεν έχω βρει τον τρόπο να μη το σκεφτόμαστε, αλλά είμαι ανοιχτή σε προτάσεις :P 

Συγχώρεσε με που δε σε θυμάμαι, αλλά προσπαθείς κ εσυ για μωράκι; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , noni90 είπε:

Σε εμας υπάρχει πρόβλημα. Δικό μου. Ανεξάρτητα από όλο αυτό, η κάθε σχέση έχει τη δίκη της δυναμική και ο κάθε άνθρωπος τις αντοχές κ τον τρόπο του. Μπορώ να μιλήσω μόνο για μένα, όπου ο άντρας μου θέλει να κάνω τεστ ώστε να δίνουμε ιδιαίτερη προσοχή αυτές τις μέρες. Άλλωστε όταν δουλεύουμε ως τις 6 κ 7 το απόγευμα καταλαβαίνεις ότι πρέπει να έχουμε λίγο το νου μας κ να μη μας καταβάλλει η κούραση, γιατί άμα χάνουμε τους μίσους μήνες κ τους άλλους μίσους κάνω χάλια ωορρηξία καλά σαράντα...  Τώρα το συνέχεια στο μυαλό σου.. δεν έχω βρει τον τρόπο να μη το σκεφτόμαστε, αλλά είμαι ανοιχτή σε προτάσεις :P 

Συγχώρεσε με που δε σε θυμάμαι, αλλά προσπαθείς κ εσυ για μωράκι; 

Οχι εγω προσπαθησα μονο ενα μηνα κ τωρα ειμαι εγκυος... Ειπαμε θα ξεκινησουμε κ οτι γινει...

πρίν από 17 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εγω τα χρησημοποιησα πρωτον γτ δεν καταλαβαινω ποτε κανω ωορηξια για να μαθω ποτε ειναι και δευτερον γτ τοσο καιρο ενω εχουμε αρκετες επαφες αποτελεσμα δεν εχω δει...φυσικα και δεν πιεζω τον.συντροφο μου ουτε του λεω ελα να γινει σημερα γτ σημερα εχουμε μεγαλυτερη πιθανοτητα...απλα τον προσεγγιζω και αυτος πεφτει πολυ ευκολα...χαχα

9 με 14 μερα περιπου ειναι... Τι εννοεις δεν το καταλαβαίνεις? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , iwannar είπε:

Οχι εγω προσπαθησα μονο ενα μηνα κ τωρα ειμαι εγκυος... Ειπαμε θα ξεκινησουμε κ οτι γινει...

9 με 14 μερα περιπου ειναι... Τι εννοεις δεν το καταλαβαίνεις? 

Εγώ κάνω 17 18η σε κύκλο 29 ημερών. Δεν είναι για όλες τις κοπέλες το ίδιο 

ΣυγχΑρητηρια κ για την εγκυμοσύνη σου! Δε το είπα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...