Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, noni90 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μου χαίρομαι παρά πολύ που έχετε καλές επαφές!!| κ εγώ είχα πολύ καλές επαφές απλά ανησυχώ γτ πάντα τις πετυχαίνουμε κ ακόμα τίποτα... πάει τόσος καιρός.... θέλω να ελπίζω κ να είμαι αισιόδοξη απλά μου είναι λίγο δύσκολο...

Ελα κι εσυ μια χαρά τα πηγές @ noni90! Μην πέφτεις στην παγιδα, μια επαφή αρκεί!! Κορίτσια η γνώμη μου είναι ό,τι μπορουμε να κάνουμε, το κάνουμε χαλαρά, από πλευράς προγραμματισμού και timing. Τα υπόλοιπα είναι και λίγο τύχη και θέλημα Θεού! Μακάρι να έρθει σε όσες το επιθυμούμε γρήγορα, γιατί όσο περνάει ο καιρός και δεν συμβαίνει εκεί αγχωνόμαστε και είναι λογικό! Το θέμα είναι να το κοντρολαρουμε και να μη μας μπλοκάρει. Ποτε πιάνει, ποτε όχι. Ανθρώπινο είναι! Όσο για τους άντρες μας, η κάθε μια μας ξέρει τα κουμπιά τους πιστεύω! Εμείς κάνουμε και λίγο πλάκα με το θέμα πλεον, μετά από 9 κύκλους που πας χαλαρά και δεν έρχεται, ε και τεστ ωορρηξίας δοκιμάσαμε και εξετάσεις κάναμε και πιο συχνές και στοχευμένες επαφές είχαμε αυτή τη φορά και θα δούμε τι έγινε. Αν δεν μας κάτσει τώρα θα συνεχίσουμε, δεν τρέχει τιποτα!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ κάνω 17 18η σε κύκλο 29 ημερών. Δεν είναι για όλες τις κοπέλες το ίδιο 

ΣυγχΑρητηρια κ για την εγκυμοσύνη σου! Δε το είπα!

Ευχαριστω πολυ... Τι ηλικια εχεις αν επιτρέπεται? Με το καλο κ εσυ...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , iwannar είπε:

Οχι εγω προσπαθησα μονο ενα μηνα κ τωρα ειμαι εγκυος... Ειπαμε θα ξεκινησουμε κ οτι γινει...

9 με 14 μερα περιπου ειναι... Τι εννοεις δεν το καταλαβαίνεις? 

Εσυ είσαι η εξαίρεση να σου συμβεί από τον πρώτο κύκλο, γι αυτο ίσως απορείς! Εμείς προσπαθούμε λίγο παραπάνω και καμία φορά πέφτουμε ψυχολογικά που δεν μας συμβαίνει γιατί το είχαμε για πιο εύκολο! Εγώ τουλάχιστον! Το πρώτο σου είναι; Με το καλό! Τι επαφές είχατε εσείς; Αν θες πες μας τη συνταγή σου! Έτσι τυχερή σου εύχομαι να είσαι και στην εγκυμοσύνη σου!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , iwannar είπε:

Ευχαριστω πολυ... Τι ηλικια εχεις αν επιτρέπεται? Με το καλο κ εσυ...

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!! 28 είμαστε κ εγώ κ κ άντρας μου..

πρίν από 10 λεπτά , kido είπε:

Ελα κι εσυ μια χαρά τα πηγές @ noni90! Μην πέφτεις στην παγιδα, μια επαφή αρκεί!! Κορίτσια η γνώμη μου είναι ότι μπορουμε να κάνουμε το κάνουμε χαλαρά από πλευράς προγραμματισμού και timing. Τα υπόλοιπα είναι και λίγο τύχη και θέλημα Θεού! Μακάρι να έρθει σε όσες το επιθυμούμε γρήγορα, γιατί όσο περνάει ο καιρός και δεν συμβαίνει εκεί αγχωνόμαστε και είναι λογικό! Το θέμα είναι να το κοντρολαρουμε και να μη μας μπλοκάρει. Ποτέ πιάνει ποτέ όχι. Ανθρώπινο είναι! Όσο για τους άντρες μας, η κάθε μια μας ξέρει τα κουμπιά τους πιστεύω! Εμείς κάνουμε και λίγο πλάκα με το θέμα πλεον, μετά από 9 κύκλους που πας χαλαρά και δεν έρχεται και τεστ ωορρηξίας δοκιμάσαμε και εξετάσεις κάναμε και πιο συχνές και στοχευμένες επαφές είχαμε αυτή τη φορά και θα δούμε τι έγινε. Αν δεν μας κάτσει τώρα θα συνεχίσουμε, δεν τρέχει τιποτα!

Έχεις δίκιο μωρε απλά 7 μήνες τις πετύχαμε μια χαρά κ δεν ήρθε... δεν αγχώνομαι να σου πω την αλήθεια απλά προβληματίζομαι...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!! 28 είμαστε κ εγώ κ κ άντρας μου..

Έχεις δίκιο μωρε απλά 7 μήνες τις πετύχαμε μια χαρά κ δεν ήρθε... δεν αγχώνομαι να σου πω την αλήθεια απλά προβληματίζομαι...

Είπαμε μπορεί να μην ήταν η ώρα σας ακόμα! Είναι πολλοί οι παράγοντες! Γι αυτό το λένε θαύμα! Όλα δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε! Κάνουμε απλά το καλύτερο που μπορούμε και ελπίζουμε! Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , kido είπε:

Εσυ είσαι η εξαίρεση να σου συμβεί από τον πρώτο κύκλο, γι αυτο ίσως απορείς! Εμείς προσπαθούμε λίγο παραπάνω και καμία φορά πέφτουμε ψυχολογικά που δεν μας συμβαίνει γιατί το είχαμε για πιο εύκολο! Εγώ τουλάχιστον! Το πρώτο σου είναι; Με το καλό! Τι επαφές είχατε εσείς; Αν θες πες μας τη συνταγή σου! Έτσι τυχερή σου εύχομαι να είσαι και στην εγκυμοσύνη σου!

Ναι το πρωτο μου ειναι.. Ευχαριστω πολυ επισης... Η συνταγη ειναι οτι το πηρα πολυ χαλαρα.. Κ εγω κ ο αντρας μου...οι επαφες ηταν 4 οχι συνεχόμενες κ λογικα στην 3η εγινε σύλληψη...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Είπαμε μπορεί να μην ήταν η ώρα σας ακόμα! Είναι πολλοί οι παράγοντες! Γι αυτό το λένε θαύμα! Όλα δεν μπορούμε να τα ελέγχουμε! Κάνουμε απλά το καλύτερο που μπορούμε και ελπίζουμε! Τα λέω για να τα ακούω κι εγώ!

Έχεις δίκιο ας μη σκέφτομαι αρνητικά!! Έχω ένα τρίμηνο με την αγωγή μπροστά μου ακόμα πριν προχωρήσω σε περαιτέρω διερεύνηση!!! Ας είμαι αισιόδοξη.....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσι μου!!! 28 είμαστε κ εγώ κ κ άντρας μου..

Έχεις δίκιο μωρε απλά 7 μήνες τις πετύχαμε μια χαρά κ δεν ήρθε... δεν αγχώνομαι να σου πω την αλήθεια απλά προβληματίζομαι...

Κ εγω στα 28 ειμαι.. Ο αντρας μου στα 33... Χαλαρωσε κ θα ερθει.. Ασε τα τεστακια.. Απλα να εχεις ελευθερες επαφες κ αυτο αρκει...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , iwannar είπε:

Ναι το πρωτο μου ειναι.. Ευχαριστω πολυ επισης... Η συνταγη ειναι οτι το πηρα πολυ χαλαρα.. Κ εγω κ ο αντρας μου...οι επαφες ηταν 4 οχι συνεχόμενες κ λογικα στην 3η εγινε σύλληψη...

Μπράβο σας! Σε ποιες ημέρες ήταν οι επαφές σας και πως ξέρεις ποια ηταν η τυχερή σας, το ένιωσες η μόνο αυτή ήταν στις γόνιμες; Έτσι και η ξαδέρφη μου, πρόβα κανανε με 1 επαφή που τυχαία είχανε στην 15η μέρα χωρίς καν να ψάχνει γόνιμες και τώρα περιμένει το μπέμπη της! Επηρεάζει το άγχος και καλό είναι να το περιορίσουμε! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , iwannar είπε:

Οχι εγω προσπαθησα μονο ενα μηνα κ τωρα ειμαι εγκυος... Ειπαμε θα ξεκινησουμε κ οτι γινει...

9 με 14 μερα περιπου ειναι... Τι εννοεις δεν το καταλαβαίνεις? 

Δεν εχω καποιο σημαδι για να καταλαβω ποτε κανω ωορηξια...δεν ειναι 9η με14η ειναι αναλογα τι κυκλο εχεις..εγω ας πουμε οπως ειδα σε κυκλο 30ημερων κανω την 15η μερα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Έχεις δίκιο ας μη σκέφτομαι αρνητικά!! Έχω ένα τρίμηνο με την αγωγή μπροστά μου ακόμα πριν προχωρήσω σε περαιτέρω διερεύνηση!!! Ας είμαι αισιόδοξη.....

Ναι νονη γιατί είναι απολύτως φυσιολογικό απλά να μην έχει τύχει και να μη συμβαίνει τίποτα κακό και μπαίνοντας στη διαδικασία ψάξηματος να χαλαστείτε άδικα! Άσε που τώρα που μιλάμε μπορεί να τα έχεις ήδη καταφέρει!!!! Και στην Άννα και στην Άντα έτσι έτσι ήρθε πάνω που είχαν απογοητεύτει :-D

Link to comment
Share on other sites

Just now, iwannar είπε:

Κ εγω στα 28 ειμαι.. Ο αντρας μου στα 33... Χαλαρωσε κ θα ερθει.. Ασε τα τεστακια.. Απλα να εχεις ελευθερες επαφες κ αυτο αρκει...

Έχω ορμονικά προβλήματα βασικά τα οποία προσπαθώ να ρυθμίσω... άγχος δεν έχω, δε μπορώ να πω ψέμματα... στην αρχή είχα τώρα όχι.... τεστακια κάνω κατόπιν σύμφωνης γνώμης του ενδοκρινολόγου για να δούμε αν κάνω ωορρηξία κάθε μήνα η όχι. Ελεύθερες επαφές έχουμε σχεδόν καθημερινά τους τελευταίους 7 μήνες,  το ζήτημα μας δεν είναι αυτό ευτυχώς, όμως όσες επαφές κ να έχεις όταν έχεις ορμονικά ζητήματα τι να το κανείς;;;; 

παρόλα αυτά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, ασχολούμαι κ με αλλά πράγματα όποτε δεν έχω το μυαλό κολλημένο εκεί κ αυτό με βοηθάει. 

Μακαρι να ήταν όλα τόσο απλά για όλους.... δεν είναι όμως.... απλά να ξέρεις ότι είσαι πολύ τυχερή που δε πέρασες από αυτή τη φάση, γιατί πολλές φορές το πρόβλημα δεν είναι το άγχος... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Δεν εχω καποιο σημαδι για να καταλαβω ποτε κανω ωορηξια...δεν ειναι 9η με14η ειναι αναλογα τι κυκλο εχεις..εγω ας πουμε οπως ειδα σε κυκλο 30ημερων κανω την 15η μερα

Εγώ πάλι είδα θετικό τη 12η άρα κάνω οωρρηξια την 13η μέρα σε 28αρη κύκλο...τα υγρά μου ξεκινάνε νωρίτερα, από τη 10η. Και πόνους είχα λίγους 13η και σήμερα που είμαι 14η. Αν δεν είχα κάνει τεστ και βασιζόμενη στα πονάκια θα νόμιζα ότι δεν είχα κάνει ακόμα ωορρηξία πάντως. Να και κάτι καλό! 

Επεξεργάστηκαν by kido
  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

Ναι νονη γιατί είναι απολύτως φυσιολογικό απλά να μην έχει τύχει και να μη συμβαίνει τίποτα κακό και μπαίνοντας στη διαδικασία ψάξηματος να χαλαστείτε άδικα! Άσε που τώρα που μιλάμε μπορεί να τα έχεις ήδη καταφέρει!!!! Και στην Άννα και στην Άντα έτσι έτσι ήρθε πάνω που είχαν απογοητεύτει :-D

Δε παίζει ο ενδοκρινολόγος είπε θέλει κανενά δίμηνο να πιάσει η αγωγή... κ Η ωορρηξία ποιοτικά δεν είναι καλή τώρα... δε πειράζει εντάξει, τι να κάνουμε συμβαίνουν κ αυτά!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Έχω ορμονικά προβλήματα βασικά τα οποία προσπαθώ να ρυθμίσω... άγχος δεν έχω, δε μπορώ να πω ψέμματα... στην αρχή είχα τώρα όχι.... τεστακια κάνω κατόπιν σύμφωνης γνώμης του ενδοκρινολόγου για να δούμε αν κάνω ωορρηξία κάθε μήνα η όχι. Ελεύθερες επαφές έχουμε σχεδόν καθημερινά τους τελευταίους 7 μήνες,  το ζήτημα μας δεν είναι αυτό ευτυχώς, όμως όσες επαφές κ να έχεις όταν έχεις ορμονικά ζητήματα τι να το κανείς;;;; 

παρόλα αυτά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη, ασχολούμαι κ με αλλά πράγματα όποτε δεν έχω το μυαλό κολλημένο εκεί κ αυτό με βοηθάει. 

Μακαρι να ήταν όλα τόσο απλά για όλους.... δεν είναι όμως.... απλά να ξέρεις ότι είσαι πολύ τυχερή που δε πέρασες από αυτή τη φάση, γιατί πολλές φορές το πρόβλημα δεν είναι το άγχος... 

Βρε μήπως να αραιώσετε λίγο τις επαφές σας;;;; Χαχα σε πειράζω! Συμφωνώ με όσα λες, ρύθμισε ότι μπορείτε και άσε τα υπόλοιπα στη φύση...!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...