Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , zina7777 είπε:

Δε λες που δεν εχω αναφερει τιποτα για τη δικη μου εγκυμοσυνη.Ακομα δεν ξερουν και μπορουμε να στηριχτουμε οτι θα τη βοηθαει η μαμα μου αποκλειστικα.Ειναι τετοιο ατομο που αν ηξερε θα ελεγε"πρεπει να το βγαλω γιατι η πεθερα θα βοηθαει τη κορη της και εμενα οχι".

Ο Θεος με φυλαξε και το κρατησα κρυφο..δε μιλαωωωωωωωωωωωωωω..αχνα δε βγαζω...

Ναι γαμωτο,ειναι κομμενος στα δυο..η συνειδηση και η προσωπικη της επιθυμια,ερχονται σε ριξη.Ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην ειναι πιεστικος ο τροπος μου.γιατι ο χαρακτηρας της ειναι,πεισμωνει κιολας πως να το πω.Ολοι ειμαστε προσεκτικοι.Μιλησα με την ιδια τη μανα της,που σημειωταιων εκανε 17 χρονια να πιασει την ιδια.Κι αντι να πει ρε παιδια,οτι θα σας στηριξω θα υποστηριξω να μη το κανει.Μου λεει με μια ανεση "Ε ,εκεινη θα φαει το μαχαιρι,ας τη να το κανει τι μπερδευεσαι"

Εγω μανα δεν ειμαι..αλλα ειναι απαντηση αυτη?Για κουνιαδα,που για ποιον προσπαθω?

Ζινα παιδι μου ποτε θα το πεις στον 9ο???

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Ευχαριστώ για την ευχή σου, αν και μακάρι το θέμα να ήταν οικονομικό. Όταν έχεις μπροστά σου χειρουργεία, φάρμακα και εξωσωματική με πολλά αν και τις πιθανότητες εναντίον σου και βρίσκεσαι αντιμέτωπη με την προοπτική να μην αποκτήσεις παιδί γιατί τίποτα δεν δουλεύει σωστα στο αναπαραγωγικό σου σύστημα, πίστεψέ με το τελευταίο που σε απασχολεί είναι τα λεφτά. 

 

Όσο για το ευρύτερο θέμα που βλέπω να συζητειτε σήμερα το μόνο που έχω να πω είναι ότι κανένας δεν μπορεί να έχει άποψη για το τι θα κάνει μια γυναίκα με το σώμα της εκτός από την ίδια. 

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζι σου. Οταν αυτη η απόφαση επηρεάζει μια ολόκληρη οικογενεια ακομα και τον αντρα της που αυτος θελει αυτο το μωρό φυσικα και επιτρέπετε να εχουν αποψη. Οχι μονο γιατι ειναι μεγαλη αμαρτία απο τη στιγμη που υπαρχουν γυναίκες που δυσκολεύονται και το ξερεις καλυτερα εσύ αυτο το ζητημα αλλα και γιατι απο οσο έχει πει η Ζήνα δεν συντρέχουν λόγοι να μη το θελει. Προφανως δε μπορει ακομα να το συνειδιτοποιηση οτι θα ξαναμπεί σε αυτή τη διαδικασια και αντιδρά σπασμωδικά. 

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη κοριτσια και ιδιαιτέρως σε εσένα ζινακι που θα πω την γνώμη μου και ισως ενοχλήσει. Ξανα λέω ειλικρινά εύχομαι να έχει απλά μπλοκάρει προς στιμγην και να το κρατήσει. 

Ειναι δικαίωμα μιας γυναίκας να μην θέλει να κάνει παιδί.Οσο κι αν εγω και εσείς προσπαθούμε αυτό δεν έχει καμία σημασια με το τι μπορεί να σηκώσει ο κάθε ένας.Εγω και εσείς μπορεί να τα καταφέρνουμε με πέντε παιδιά ενώ μια άλλη γυναίκα να πελαγώνει με δυο.Το να πελαγωνει είναι το λιγότερο,το σημαντικό είναι να μην είναι σωστή μητέρα για το παιδί της και αυτό ναι μπορεί να το αντιλαμβάνεται.Μπορει να την κάνει να νιώθει πως δυστυχεί.Επειτα τα ενδεχόμενα προβλήματα τα αντιμετωπίζει το παιδί και η οικογένεια και όχι εγω που μπορεί να διαφωνώ με την στάση της.Υπαρχουν αρκετες γυναίκες που δεν θέλουν να κάνουν παιδί και μόνο να το σεβαστούμε μπορούμε αφορά μονο τις ιδιες και δεν τίθεται θέμα συγκρισης. Ουτε κάνω ένα παιδί για να το μεγαλώσουν άλλοι δεν είναι σκεπτικό αυτό. 

Με σεβασμό λέω απλώς την δικη μου άποψη και σέβομαι την γνώμη όλων σας 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , soth_26 είπε:

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζι σου. Οταν αυτη η απόφαση επηρεάζει μια ολόκληρη οικογενεια ακομα και τον αντρα της που αυτος θελει αυτο το μωρό φυσικα και επιτρέπετε να εχουν αποψη. Οχι μονο γιατι ειναι μεγαλη αμαρτία απο τη στιγμη που υπαρχουν γυναίκες που δυσκολεύονται και το ξερεις καλυτερα εσύ αυτο το ζητημα αλλα και γιατι απο οσο έχει πει η Ζήνα δεν συντρέχουν λόγοι να μη το θελει. Προφανως δε μπορει ακομα να το συνειδιτοποιηση οτι θα ξαναμπεί σε αυτή τη διαδικασια και αντιδρά σπασμωδικά. 

Θα διαφωνήσω και εγώ με τη σειρά μου μαζί σου. Το θέμα "αμαρτία" το αφήνω στην άκρη. 

Επειδή υπάρχουν γυναίκες που δυσκολεύονται το να κάνει μια γυναίκα ένα παιδί που δεν θέλει δεν εξισορροπεί το πράγμα. Επίσης οι μόνοι που έχουν λόγο σε αυτή την περίπτωση είναι οι γονείς και κανένας άλλος. Και καλώς ή κακώς εφόσον η γυναίκα είναι εκείνη που θα περάσει εγκυμοσύνη και γεννά η τελική απόφαση είναι δική της. Γιατί είναι το δικό της σώμα. Και είναι άνθρωπος όχι αναπαραγωγική μηχανή. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , soth_26 είπε:

Θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω μαζι σου. Οταν αυτη η απόφαση επηρεάζει μια ολόκληρη οικογενεια ακομα και τον αντρα της που αυτος θελει αυτο το μωρό φυσικα και επιτρέπετε να εχουν αποψη. Οχι μονο γιατι ειναι μεγαλη αμαρτία απο τη στιγμη που υπαρχουν γυναίκες που δυσκολεύονται και το ξερεις καλυτερα εσύ αυτο το ζητημα αλλα και γιατι απο οσο έχει πει η Ζήνα δεν συντρέχουν λόγοι να μη το θελει. Προφανως δε μπορει ακομα να το συνειδιτοποιηση οτι θα ξαναμπεί σε αυτή τη διαδικασια και αντιδρά σπασμωδικά. 

Kαλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!Θα συμφωνήσω και γω με την Αλίνα!!!Ναι ο άντρας μόνο και η γυναίκα έχουν δικαίωμα να αποφασίσιουν το τι θα κάνουν!!!Και γω παλεύω για παιδάκι αλλά δν θα κρίνω κανέναν για τις αποφάσεις τους!!!Η συγκεκριμένη περίπτωση δν είναι παιδάκια 18 και 20 χρονών!!!!Ουτε το πιάσαν το παιδάκι μαζί με παππούδες ή γιαγιάδες!!!Για μένα επείδη ήταν αρχή κι όλας της εγκυμοσύνης και πάρα πολλά ζευγάρια καν δν το μαρτυρούν στους παππουδές ή στους συγγενείς ίσως δεν έπρεπε να μαθευτεί!!!Μια συμβουλή θα δώσουν εννοείτε αλλά μέχρι εκεί!!Και γω θα έλεγα στην κοπέλα να το κρατήσει σαν συμβουλή αλλά δικαίωμα της να κάνει αυτό που νομίζει!!!Εύχομαι να είναι καλά και να πάρει την σωστή απόφαση!!!!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 hour ago, zina7777 said:

Αχ κοριτσι μου,να σου ζησουν.Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μας εχει ενοχλησει η σταση της αυτη.Σε σημειο που η μαμα μου και πεθερα της της δηλωσε "Γεννησε το φερτο μου κι ελα παρ το 3 χρονων"

ποια πεθερα το λεει αυτο.Κανουμε αγωνα...ευχηθειτε μας καλη τυχη κοριτσια.

@zina7777 όλα καλά να πάνε σου ευχομαστεεεεε ... Άλλες κάνουν αγώνα για ένα.. όχι για 3 .. μακάρι να αλλάξει γνώμη το κορίτσι και να το σκεφτεί καλά... Θα το περάσετε παρεούλα βρε άμα αποφασίσει να το κρατήσει τελικά !!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , zina7777 είπε:

21/3 κοριτσι μου.

Ωραία μπράβο με το καλό!!  και σήμερα σε σκεφτομουν περίεργο μου φάνηκε που είχες χαθει..Τέλος πάντων εσυ Κοιτα να είσαι ήρεμη για εσένα και το μωράκι σου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Beboula25 είπε:

Ωραία μπράβο με το καλό!!  και σήμερα σε σκεφτομουν περίεργο μου φάνηκε που είχες χαθει..Τέλος πάντων εσυ Κοιτα να είσαι ήρεμη για εσένα και το μωράκι σου..

Καλα ειμαι κοριτσια μου ,μ εχουν παρει αμπαριζα οι εξελιξεις...χαχαχα

@Efouko σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Efouko είπε:

@zina7777 όλα καλά να πάνε σου ευχομαστεεεεε ... Άλλες κάνουν αγώνα για ένα.. όχι για 3 .. μακάρι να αλλάξει γνώμη το κορίτσι και να το σκεφτεί καλά... Θα το περάσετε παρεούλα βρε άμα αποφασίσει να το κρατήσει τελικά !!!

Αυτο ειπα κ εγω οτι θα ειναι μαζι κ θα εχουν τις κοιλιτσες τους και θα κανουν πολυ καλη παρεα... @zina7777 ποσο εισαι τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Αυτο ειπα κ εγω οτι θα ειναι μαζι κ θα εχουν τις κοιλιτσες τους και θα κανουν πολυ καλη παρεα... @zina7777 ποσο εισαι τωρα?

10+5 κοριτσι μου

φφφφφουυυυυυυυυυυυ....για ολες αερας εγκυμοσυνης

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...