Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 8 λεπτά , zina7777 είπε:

10+5 κοριτσι μου

φφφφφουυυυυυυυυυυυ....για ολες αερας εγκυμοσυνης

Ααααααχ να σαι καλα για το αερακι που εστειλες...ποτε σκεφτεσαι να το ανακοινωσεις???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

13 minutes ago, Dimitr@17 said:

Αυτο ειπα κ εγω οτι θα ειναι μαζι κ θα εχουν τις κοιλιτσες τους και θα κανουν πολυ καλη παρεα... @zina7777 ποσο εισαι τωρα?

Ε ναιιιι θα φουσκώνουν παρεούλα :-D 

13 minutes ago, zina7777 said:

10+5 κοριτσι μου

φφφφφουυυυυυυυυυυυ....για ολες αερας εγκυμοσυνης

:mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Ααααααχ να σαι καλα για το αερακι που εστειλες...ποτε σκεφτεσαι να το ανακοινωσεις???

Ηθελα το Πασχα.τωρα με προλαβαινουν τα γεγονοτα.ισως το καθυστερησω κι αλλο.Θα επηρεαστει η γνωμη της νυφης μου για το δικο της μωρο και δε θελω να το αποτρεψει απο φοβο οτι δε θα τη στηριξουμε οπως πριν.Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, zina7777 είπε:

Ηθελα το Πασχα.τωρα με προλαβαινουν τα γεγονοτα.ισως το καθυστερησω κι αλλο.Θα επηρεαστει η γνωμη της νυφης μου για το δικο της μωρο και δε θελω να το αποτρεψει απο φοβο οτι δε θα τη στηριξουμε οπως πριν.Δεν ξερω αν με καταλαβαινεις.

Ναι ειναι δικοπο μαχαιρι...μπορει ομως αν το πεις να την πεισεις να γινει και αυτη μανουλα παλι...

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Δε λες που δεν εχω αναφερει τιποτα για τη δικη μου εγκυμοσυνη.Ακομα δεν ξερουν και μπορουμε να στηριχτουμε οτι θα τη βοηθαει η μαμα μου αποκλειστικα.Ειναι τετοιο ατομο που αν ηξερε θα ελεγε"πρεπει να το βγαλω γιατι η πεθερα θα βοηθαει τη κορη της και εμενα οχι".

Ο Θεος με φυλαξε και το κρατησα κρυφο..δε μιλαωωωωωωωωωωωωωω..αχνα δε βγαζω...

Ναι γαμωτο,ειναι κομμενος στα δυο..η συνειδηση και η προσωπικη της επιθυμια,ερχονται σε ριξη.Ευχαριστω για τη θετικη ενεργεια

Προσπαθω να ειμαι ηρεμη και να μην ειναι πιεστικος ο τροπος μου.γιατι ο χαρακτηρας της ειναι,πεισμωνει κιολας πως να το πω.Ολοι ειμαστε προσεκτικοι.Μιλησα με την ιδια τη μανα της,που σημειωταιων εκανε 17 χρονια να πιασει την ιδια.Κι αντι να πει ρε παιδια,οτι θα σας στηριξω θα υποστηριξω να μη το κανει.Μου λεει με μια ανεση "Ε ,εκεινη θα φαει το μαχαιρι,ας τη να το κανει τι μπερδευεσαι"

Εγω μανα δεν ειμαι..αλλα ειναι απαντηση αυτη?Για κουνιαδα,που για ποιον προσπαθω?

Να σου πω κ εγώ τη γνώμη μου μιας κ εχω βιώσει αντιστοιχο περιστατικό με θεία μου. Ακριβώς ίδια περίπτωση.2 κορίτσια στο δημοτικό κ το έριξε τελικά γιατί δεν το περίμενε. Τώρα όμως κάτι χρονια μετά κοιτάει παιδιά που θα ήταν στην ηλικία του 3ου και λέει τι έκανα; Αν είχα κάνει κ το γιο; Αφήστε που κατηγορεί κ τον άντρα της που την άφησε. Και ο κακομοίρης απλά της είπε ότι θες εσυ! Αφου δεν παίρνει απο λόγια απλά πες της να το σκεφτεί καλά για να μην το μετανιώσει. Γιατί μετά είναι αλλιώς! Ασε που αν το κρατήσει δεν γίνεται να το μετανιώσει ποτέ αλλά μόνο θα νιώθει τύψεις για αυτές τις σκέψεις. Από την άλλη ναι είναι δύσκολο κ αν είναι να μην είναι καλή μάνα το θέμα της θρησκείας είναι δευτερεύον.

4 ώρες πρίν, soth_26 είπε:

Φανταζομαι ποσο μπορει να στεναχωριεσται και ειδικά εκείνος που το θελει αυτο το μωρό. Αλλα ίσως και να πρεπει να την πιέσει μπας και καταλαβει το λαθος της. 

Μήπως κ το αντίθετο; να της πει το παιρνεις όλο πάνω σου; κ τις συνέπειες που θα ακολουθήσουν; δεν ξέρω.περίπλοκο...

4 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Ευχαριστώ για την ευχή σου, αν και μακάρι το θέμα να ήταν οικονομικό. Όταν έχεις μπροστά σου χειρουργεία, φάρμακα και εξωσωματική με πολλά αν και τις πιθανότητες εναντίον σου και βρίσκεσαι αντιμέτωπη με την προοπτική να μην αποκτήσεις παιδί γιατί τίποτα δεν δουλεύει σωστα στο αναπαραγωγικό σου σύστημα, πίστεψέ με το τελευταίο που σε απασχολεί είναι τα λεφτά. 

 

Όσο για το ευρύτερο θέμα που βλέπω να συζητειτε σήμερα το μόνο που έχω να πω είναι ότι κανένας δεν μπορεί να έχει άποψη για το τι θα κάνει μια γυναίκα με το σώμα της εκτός από την ίδια. 

Για το θεμα αυτό ναι. Ας κάνει οτι θέλει.κ στην τελική αυτή που το σκέφτεται πώς να γίνει καλή μάνα; το θέμα είναι να μην το μετανιώσει...Αλλά αυτή η άδικη ζωή! Θα το ξαναπώ! 

Σου είπα για το οικονομικό γιατί το είχες αναφέρει ως πρόβλημα μαζί με την ηλικία σου. Κ πιστεύω οτι αν λυθεί το οικονομικό που είναι κ το πιο αντικειμενικό η προσπάθεια μπορεί να γίνει.Το χειρουργίο θα είναι ένα ακόμα. Όσο για τα φάρμακα κ την εξωσωματική εχεις δει κ εδώ πόσες κοπέλες το παλεύουν κ τα καταφέρνουν. Μπες κ στο άλλο θέμα που είναι πολλές τέτοιες περιπτώσεις να πάρεις κουράγιο. Και πάλι αν το θες. Απλώς πιστεύω οτι το θες. Καλή δύναμη. Σκέψου το πλασματάκι που θα κρατας στα χέρια σου κ θα λες οτι δεν ήταν τίποτα όλα αυτά...

  • Ευχαριστώ 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!

Τι διαβαζουν.τα.ματακια.μου πρωι πρωι!!! Εξω απο το χώρο πολλα τραγουδια.λεμε λεει μια παροιμία!!!!

Η έκτρωση είναι φόνος!!!!!!!!

Αν.δε θελουμε παιδια.να.προφυλασωμαστε!! @zina7777 το θεμα που.ξεκινησες ειναι.η αφορμη αλλα επιση πειρε έκταση και εχουμε δει.πολλες περιπτωσεις ειμαι απολυτα αντίθετη στθς εκτρώσεις ας το γεννησει το μωρο.και ας το δώσει!!!! Σε καποιες ηλικίες πανω απο τα 20 ασκούμε πουτ είμαστε ενήλικες και υπεύθυνοι για τις πραξεις μας!!!'νομιζω πως ολοι ξέρουμε με πιο τροπο έρχεται ενα παιδι στο κοσμο.και καλο ειναι αν δε θελουμε να προσέχουμε!!! Πριν λιγο καιρο εμαθα και εγω πως μετα απο6 εβδομαδες κυησης τίποτα δηλαδη χτυπαει μεσα στην.κοιλια μας μια καρδια!!!!!!! Ξερετε τι σημενει αυτο?????? Εχει ζωη!!!!' Μιλαμε καθαρα για φονο.και τιποτα λιγότερο!! Ας προσεχουμε.λιπών πριν κάνουμε κατι καταλαβεβεται ολες νομιζω!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Σου είπα για το οικονομικό γιατί το είχες αναφέρει ως πρόβλημα μαζί με την ηλικία σου. Κ πιστεύω οτι αν λυθεί το οικονομικό που είναι κ το πιο αντικειμενικό η προσπάθεια μπορεί να γίνει.Το χειρουργίο θα είναι ένα ακόμα. Όσο για τα φάρμακα κ την εξωσωματική εχεις δει κ εδώ πόσες κοπέλες το παλεύουν κ τα καταφέρνουν. Μπες κ στο άλλο θέμα που είναι πολλές τέτοιες περιπτώσεις να πάρεις κουράγιο. Και πάλι αν το θες. Απλώς πιστεύω οτι το θες. Καλή δύναμη. Σκέψου το πλασματάκι που θα κρατας στα χέρια σου κ θα λες οτι δεν ήταν τίποτα όλα αυτά...

Καταλαβαίνω τι λες και εγώ είχα στο νου μου το οικονομικό όταν νόμιζα ότι έχω ένα πρόβλημα. Τώρα που είναι αντιμέτωπη με τόσα πολλά καταλαβαίνω καλά ότι τα λεφτά τελικά δεν μπορούν να αποτελέσουν καμία παρηγοριά στην ελπίδα που έχω ανάγκη. 

Καλημέρα σε όλες! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , alina80 είπε:

Καταλαβαίνω τι λες και εγώ είχα στο νου μου το οικονομικό όταν νόμιζα ότι έχω ένα πρόβλημα. Τώρα που είναι αντιμέτωπη με τόσα πολλά καταλαβαίνω καλά ότι τα λεφτά τελικά δεν μπορούν να αποτελέσουν καμία παρηγοριά στην ελπίδα που έχω ανάγκη. 

Καλημέρα σε όλες! 

Καλημέρα κορίτσι. Μην χάνεις την  ελπίδα σου ποτέ! Εύχομαι να ζήσεις το θαύμα όσο δύσκολο κι αν φαντάζει τώρα! Η επιστήμη δίνει λύσεις και πολλές τα έχουν καταφέρει! 

Το αλλο θεμα που άνοιξε η ζινα είναι λεπτό και πολυ προσωπικο. Μακάρι να το κρατησει γιατι ειναι ευλογια, αλλα θα το αποφασισει η ιδια. Αυτή είναι η γνώμη μου και ας μην κρίνουμε τοσο εύκολα!  Δεν μπορει ομως ουτε να τη φοβιζει ο γιατρος ουτε να πεφτει ολο το σοι πανω της για να την επηρεάζει, ετσι νομίζω. Με ψυχραιμια και συνειδητα, ας σκεφτει η ιδια τι πρεπει να κανει, ας παρει και γνωμες αλλων αφου το συζηταει μαζι τους και εφοσον ειναι ενηλικη και ηδη μανα πιστεύω θα πράξει ώριμα. Εγώ αυτό θα τη συμβούλευα!

Να έχουμε ολες μια όμορφη μέρα!

πρίν από 57 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καλημέρα!!

Τι διαβαζουν.τα.ματακια.μου πρωι πρωι!!! Εξω απο το χώρο πολλα τραγουδια.λεμε λεει μια παροιμία!!!!

Η έκτρωση είναι φόνος!!!!!!!!

Αν.δε θελουμε παιδια.να.προφυλασωμαστε!! @zina7777 το θεμα που.ξεκινησες ειναι.η αφορμη αλλα επιση πειρε έκταση και εχουμε δει.πολλες περιπτωσεις ειμαι απολυτα αντίθετη στθς εκτρώσεις ας το γεννησει το μωρο.και ας το δώσει!!!! Σε καποιες ηλικίες πανω απο τα 20 ασκούμε πουτ είμαστε ενήλικες και υπεύθυνοι για τις πραξεις μας!!!'νομιζω πως ολοι ξέρουμε με πιο τροπο έρχεται ενα παιδι στο κοσμο.και καλο ειναι αν δε θελουμε να προσέχουμε!!! Πριν λιγο καιρο εμαθα και εγω πως μετα απο6 εβδομαδες κυησης τίποτα δηλαδη χτυπαει μεσα στην.κοιλια μας μια καρδια!!!!!!! Ξερετε τι σημενει αυτο?????? Εχει ζωη!!!!' Μιλαμε καθαρα για φονο.και τιποτα λιγότερο!! Ας προσεχουμε.λιπών πριν κάνουμε κατι καταλαβεβεται ολες νομιζω!

Καλημέρα Αννουλα! Άκουσες καρδούλα τόσο νωρίς! Μπράβο κορίτσι μου, όλα καλά πάνε! Ήταν συγκινητικό ε? Ο ungry boy τι λέει?!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλα δεν είναι έτσι τα πράγματα και επειδή όντως είναι λεπτό το θέμα ας μην λέμε τόσο βαριές κουβέντες.Τοτε είμαι και εγω φονισσα που στις 13 εβδομάδες έχοντας δει ένα ολόκληρο παιδί έκανα έκτρωση λόγω προβλήματος.Τοτε να μην κάνουμε αυχενική ώστε να δούμε αν πάσχει από κάτι να τα γεννάμε έτσι και να τα δίνουμε !Και μην μου πεις πως αυτές δεν είναι ζωές!!! Η αδερφή μου έχει σύνδρομο νταουν και πολλές φορές διακρίνω πως δεν διαφέρει σε τίποτα από κανέναν! 

Να τα γεννάνε και να τα πετάνε σε ιδρύματα είναι έγκλημα 

Αυτα από εμενα την καλημέρα μου σε όλες 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Καταλαβαίνω τι λες και εγώ είχα στο νου μου το οικονομικό όταν νόμιζα ότι έχω ένα πρόβλημα. Τώρα που είναι αντιμέτωπη με τόσα πολλά καταλαβαίνω καλά ότι τα λεφτά τελικά δεν μπορούν να αποτελέσουν καμία παρηγοριά στην ελπίδα που έχω ανάγκη. 

Καλημέρα σε όλες! 

Καλημέρα! Μακάρι ο γιατρός να στη δώσει αυτή την ελπίδα. Αν κ νομίζω αφού σου έχει προτείνει κάποια πράγματα υπάρχει λύση.

Όσο για τα ιδρύματα κάντε μια επίσκεψη κ μετά πείτε αν θα έχετε την ίδια γνώμη.Ας μην είμαστε κάθετοι.Η ζωή έχει πολλές πλευρές...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλημερα!! Στελνω σε εσας γιατι πλεον δεν μιλαω σε κανεναν για τα θεματα αυτα μετα απο οσα εχω περασει! Αρχισαν τα συμπτωματα περιοδου και απογοητευτηκα..Θα με πειτε υπερβολικη.. απλα τις προηγουμενες φορες ειχα συλλαβει αμεσως και τωρα φοβαμαι μηπως εχω παθει κατι μετα τις αποξεσεις (πχ συμφυσεις μητρας κλπ) ...Ξερω οτι ειναι λαθος να προκαταβαλλομαι αρνητικα συνεχεια.  Το ξερω...Απλα ενα αγχος μου μετα τις αποξεσεις ηταν παντα να μην πειραχτει η γονιμοτητα μου...Αν αδιαθετησω θα παω στον γιατρο να του πω τους προβληματισμους μου...Τα φιλια μου σε ολες! Κοριτσια ειναι δυσκολος ο δρομος για την μητροτητα αλλα δεν θα τα παρατησω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλημερα!! Στελνω σε εσας γιατι πλεον δεν μιλαω σε κανεναν για τα θεματα αυτα μετα απο οσα εχω περασει! Αρχισαν τα συμπτωματα περιοδου και απογοητευτηκα..Θα με πειτε υπερβολικη.. απλα τις προηγουμενες φορες ειχα συλλαβει αμεσως και τωρα φοβαμαι μηπως εχω παθει κατι μετα τις αποξεσεις (πχ συμφυσεις μητρας κλπ) ...Ξερω οτι ειναι λαθος να προκαταβαλλομαι αρνητικα συνεχεια.  Το ξερω...Απλα ενα αγχος μου μετα τις αποξεσεις ηταν παντα να μην πειραχτει η γονιμοτητα μου...Αν αδιαθετησω θα παω στον γιατρο να του πω τους προβληματισμους μου...Τα φιλια μου σε ολες! Κοριτσια ειναι δυσκολος ο δρομος για την μητροτητα αλλα δεν θα τα παρατησω!

Δεν θυμάμαι το ιστορικό σου αλλά όλες έτσι σκεφτόμαστε-οι περισσότερες τουλάχιστον. Εκτος του οτι μπορεί κ να είσαι αν όχι ακόμα κ οι συμφύσεις λύνονται. Κ όπως τα λες. Δεν τα παρατάμε! Κ εμένα με ρωτανε αν συνεχίζω τις προσπάθειες μιας κ δεν έχει έρθει κ απαντώ φυσικά κ συνεχίζω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλημερα!! Στελνω σε εσας γιατι πλεον δεν μιλαω σε κανεναν για τα θεματα αυτα μετα απο οσα εχω περασει! Αρχισαν τα συμπτωματα περιοδου και απογοητευτηκα..Θα με πειτε υπερβολικη.. απλα τις προηγουμενες φορες ειχα συλλαβει αμεσως και τωρα φοβαμαι μηπως εχω παθει κατι μετα τις αποξεσεις (πχ συμφυσεις μητρας κλπ) ...Ξερω οτι ειναι λαθος να προκαταβαλλομαι αρνητικα συνεχεια.  Το ξερω...Απλα ενα αγχος μου μετα τις αποξεσεις ηταν παντα να μην πειραχτει η γονιμοτητα μου...Αν αδιαθετησω θα παω στον γιατρο να του πω τους προβληματισμους μου...Τα φιλια μου σε ολες! Κοριτσια ειναι δυσκολος ο δρομος για την μητροτητα αλλα δεν θα τα παρατησω!

Καλέ μην προτρέχεις! Και η εγκυμοσύνη με συμπτώματα περιόδου ξεκινάει! Ρώτα όμως το γιατρό σου για αυτό που σε προβληματίζει! Μόνο αυτός μπορεί να δει αν κάτι έχει πειραχθεί ή όχι. Καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , andrianni είπε:

Δεν θυμάμαι το ιστορικό σου αλλά όλες έτσι σκεφτόμαστε-οι περισσότερες τουλάχιστον. Εκτος του οτι μπορεί κ να είσαι αν όχι ακόμα κ οι συμφύσεις λύνονται. Κ όπως τα λες. Δεν τα παρατάμε! Κ εμένα με ρωτανε αν συνεχίζω τις προσπάθειες μιας κ δεν έχει έρθει κ απαντώ φυσικά κ συνεχίζω!

Το ξερω οτι λυνονται ολα...απλα δεν θελω αλλη ταλαιπωρια...ευχομαι και σε εσενα να πετυχεις γρηγορα το ονειρο σου!!!

πρίν από 11 λεπτά , kido είπε:

Καλέ μην προτρέχεις! Και η εγκυμοσύνη με συμπτώματα περιόδου ξεκινάει! Ρώτα όμως το γιατρό σου για αυτό που σε προβληματίζει! Μόνο αυτός μπορεί να δει αν κάτι έχει πειραχθεί ή όχι. Καλημέρα!

Ναι το ξερω αυτο με τα συμπτωματα...Ειμαι υπερβολικη! Να φανταστεις και στην προηγουμενη εγκυμοσυνη τα ιδια εκανα και τελικα ημουν εγκυος.. απλα ισως τωρα εχω μεγαλυτερη λαχταρα!Ναι αυτο θα κανω! Θα παω να με δει για να μου φυγει το αγχος! Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , andrianni είπε:

Καλημέρα! Μακάρι ο γιατρός να στη δώσει αυτή την ελπίδα. Αν κ νομίζω αφού σου έχει προτείνει κάποια πράγματα υπάρχει λύση.

Όσο για τα ιδρύματα κάντε μια επίσκεψη κ μετά πείτε αν θα έχετε την ίδια γνώμη.Ας μην είμαστε κάθετοι.Η ζωή έχει πολλές πλευρές...

Καλημέρα @andrianni..Δεν ξέρω αν αναφέρεσαι στην παράθεση μου για αυτό και απαντώ. Προσωπικά κάθετη δεν είμαι για τα ιδρύματα αλλα για την ιδεολογία του γεννάω με σκοπό να το παραπέμψω σε ίδρυμα.Νομιζω πιο ξεκάθαρα δεν μπορουσα να το πω.Παρεπτιτοντως ναι εγω έχω πάει σε ορφανοτροφείο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...