Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

1 hour ago, andrianni είπε:

Εγώ ούτε αυτά είχα να φανταστείς! Μια μικρή ενόχληση νιώθω τώρα σαν κάψιμο. Ίσως δεν εχει επανέλθει το ph. Θα σου πω αν μάθω κάτι. Βάλε κρέμα. Κ εγώ θα βάλω προληπτικά. 

Καλημέρα σε όλες! @ntemiiiiii πιστευω ότι καλή θα βγει η εξέταση. Πιθανότητες είναι αυτα!

Κι εγώ έτσι νιώθω αλλά ως μάνα μπερδευομαι και μπορεί αυτό που νιώθω να είναι επειδή το ελπίζω...

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 ώρα πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κι εγώ έτσι νιώθω αλλά ως μάνα μπερδευομαι και μπορεί αυτό που νιώθω να είναι επειδή το ελπίζω...

Με το μαιετηρα σου το συζήτησες που είχες πει σήμερα; Εύχομαι να πάρετε την καλύτερη απόφαση και όλα να πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου επιτελους σχολασα κ για σημερα... @noni90 περιμενουμε με αγωνια το αποτελεσμα της χοριακης σου... @ntemiiiiii ολα καλα θα πανε θα το δεις...εδω θα ειμαστε κ θα τα λεμε...οσο για μενα πρωτξ φορα σημερα π δεν εχω πρηξιμο στην κοιλια...το στηθος παραμενει πρησμενο κ οποτε παω τουαλετα σημερα βλεπω κιτρινωπα πηχτα καπως υγρα...αντε να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Γεια σας κοριτσια μου επιτελους σχολασα κ για σημερα... @noni90 περιμενουμε με αγωνια το αποτελεσμα της χοριακης σου... @ntemiiiiii ολα καλα θα πανε θα το δεις...εδω θα ειμαστε κ θα τα λεμε...οσο για μενα πρωτξ φορα σημερα π δεν εχω πρηξιμο στην κοιλια...το στηθος παραμενει πρησμενο κ οποτε παω τουαλετα σημερα βλεπω κιτρινωπα πηχτα καπως υγρα...αντε να δουμε...

Αντε βρε κοριτσακι να έχεις ευχάριστα! Τα υγρά αυτά τα έχεις ξαναδεί; Πόνους έχεις; Υπομονή 3 μέρες! Για χοριακή τη Δευτέρα μία και καλή λες;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , kido είπε:

Αντε βρε κοριτσακι να έχεις ευχάριστα! Τα υγρά αυτά τα έχεις ξαναδεί; Πόνους έχεις; Υπομονή 3 μέρες! Για χοριακή τη Δευτέρα μία και καλή λες;

Ναι σκεφτομαι χοριακη κατευθειαν το ιδιο κανει με το αν επαιρνα τεστ...χθες ειχα πονους στην κοιλια...εχω υγρα απο την μερα που εκανα ωορηξια μεχρι σημερα στην αρχη ηταν ασπρα κ πηχτα τωρα τις τελευταιες 2 3 μερες ειναι κιτρινα...το στηθος μ με ποναει πολυ...μακαρι @kido μου...αντε να δουμε...εν τω μεταξυ εχω κ πονοκεφαλο σημερα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κι εγώ έτσι νιώθω αλλά ως μάνα μπερδευομαι και μπορεί αυτό που νιώθω να είναι επειδή το ελπίζω...

Ντεμη θα συμφωνησω οτι η αυχενικη ειναι απλα πιθανοτητες.κ να εισαι απο τις περιπτωσεις που διαψευστηκαν με τις εξετασεις.εχουν υπαρξει περιπτωσεις με αυχενικη 4,5,6,7κ ομως ηταν υγιη τα μωρα

Οσον αφορα την ληψη τροφοβλαστης κ την αμνιοπαρακεντηση κ οι δυο τα αποτελεσματα που δινουν ειναι σιγουρα.γτ να περιμενεις 3εβδ μες στο αγχος;πιστοποιημενο γιατρο για τετοιες εξετασεις εχω να σου προτεινω μονο στη θεσ/νικη.δ ξερω αν εχετε εκει

Κ παλι ευχομαι να παρεις αγκαλια ενα υγιεστατο μωρακι σε 6μηνες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!ποια μπορει να με διαφωτισει σχετικα με τα τεστάκια ωορρηξιας?γιατι αυτη τη φορα με εχουνε μπερδεψει!!!εχω τα one step τις ταινιες!ξεκινησα να τα κανω απ την 10η ημερα.την 10 ημερα λοιπον ητανε αχνη η γραμουλα.την εντεκατη ημερα ητανε αρκετα πιο σκουρη..χθες 12 ημερα εκανα 2 φορες και ητανε αχνα παλι..οποτε θεωρησα θετικο της 11 ημερας..(να σημειωσω οτι τα υγρα σαν μυξα ξεκινησαν την 11 ημερα το βραδυ μεχρι και τωρα)και συνεχιζω..κανω και σημερα 13ημερα και ειναι πιο σκουρο απο ποτε!!δλδ θετικο!τωρα τι να υποθεσω εγω??


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

Νομίζω θεωρείς το πρώτο σκούρο ως θετικό άρα είσαι σε οωρρηξία και έχε τις επαφές σου κανονικότητα!

Ναι και γω ετσι νομιζω..οτι το σημερινο ειναι τλκ το θετικο!απλως με μπερδεψε οτι χθες ητανε πολυ αχνο ενω προχθες σκουρο και σημερα παλι σκουρο!πφφφ


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Nektarinaki είπε:

Ναι και γω ετσι νομιζω..οτι το σημερινο ειναι τλκ το θετικο!απλως με μπερδεψε οτι χθες ητανε πολυ αχνο ενω προχθες σκουρο και σημερα παλι σκουρο!πφφφ

Εγώ λέω και της 11η μέρας το πρώτο θετικό που είδες. Γιατί ανιχνεύουν την ορμόνη που παράγεται πριν την οωρρηξία, περίπου 24-48 ώρες, άρα ίσως σήμερα που είσαι 13η μέρα γίνεται η οωρρηξία σου και είναι ακόμα ανεβασμένη η ορμόνη. Τι κύκλο έχεις; Αν έχεις 27-28 ημερών ταιριάζει μια χαρά! Μην κάνεις άλλο και αύριο και μπερδευτείς! Στα δικά μου της hometest στις οδηγίες λέει μόλις βρεις το θετικό να σταματάς!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kido είπε:

Εγώ λέω και της 11η μέρας το πρώτο θετικό που είδες. Γιατί ανιχνεύουν την ορμόνη που παράγεται πριν την οωρρηξία, περίπου 24-48 ώρες, άρα ίσως σήμερα που είσαι 13η μέρα γίνεται η οωρρηξία σου και είναι ακόμα ανεβασμένη η ορμόνη. Τι κύκλο έχεις; Αν έχεις 27-28 ημερών ταιριάζει μια χαρά! Μην κάνεις άλλο και αύριο και μπερδευτείς! Στα δικά μου της hometest στις οδηγίες λέει μόλις βρεις το θετικό να σταματάς!

Ναι οντως ταιριαζει,γτ εχω 27-28αρη κυκλο οποτε ταιριαζει!!απλως ειχα κρατησει τον αντρουλη 3 μερες αποχη για να ειναι υποτιθεται πιο δυνατο και πιο πολυυυ και καναμε χθες!!! Γτ θεωρησα θετικο της 11ημερας!και τωρα θα κανω και αυριο!αλλα δε θα ειναι τοσο δυνατο!δεν πειραζει οτι γινει εγινε!αλλο τεστακι δε θα κανω!απλως θα ερθω σε επαφη και αυριο και ο θεος βοηθος!σ ευχαριστω κοριτσι μου καλο!αντε να παιρνουμε και μεις σειρουλα!μακαρι να εχεις θετικα νεακια!απ οτι βλεπω ακομα καθαρη εισαι ε??αντε μακαριιιί


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Nektarinaki και σήμερα και αύριο και μεθαύριο όποτε μπορέσετε κάνετε! Είσαι μέσα στο timing και η χθεσινή σε καλύπτει! Κι εγώ είχα καλές επαφές πάνω στο θετικό της οωρρηξίας μου και είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Κανένα ίχνος και κανένα σύμπτωμα όμως. Δε νιώθω ότι τα καταφέραμε. Θα δείξει  και όπως και να έχει συνεχίζουμε!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Επίσης!

Link to comment
Share on other sites

Just now, kido είπε:

@Nektarinaki και σήμερα και αύριο και μεθαύριο όποτε μπορέσετε κάνετε! Είσαι μέσα στο timing και η χθεσινή σε καλύπτει! Κι εγώ είχα καλές επαφές πάνω στο θετικό της οωρρηξίας μου και είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Κανένα ίχνος και κανένα σύμπτωμα όμως. Δε νιώθω ότι τα καταφέραμε. Θα δείξει  και όπως και να έχει συνεχίζουμε!

Εννοειται οπως και να εχει συνεχιζουμε!!!και ποτε δεν ξερεις,πολλες φορες και κανενα σημαδι να μην εχει καποια,ειναι τλκ εγκυος!οποτε μεχρι να δεις την ακατανομαστη,τιποτα δε χαθηκεεε!!!σου ευχομαι να ΜΗ τη δεις για τους επομενους 9 μηνες!!

  • Ευχαριστώ 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , kido είπε:

@Nektarinaki και σήμερα και αύριο και μεθαύριο όποτε μπορέσετε κάνετε! Είσαι μέσα στο timing και η χθεσινή σε καλύπτει! Κι εγώ είχα καλές επαφές πάνω στο θετικό της οωρρηξίας μου και είμαι 3 μέρες πριν την αναμενόμενη. Κανένα ίχνος και κανένα σύμπτωμα όμως. Δε νιώθω ότι τα καταφέραμε. Θα δείξει  και όπως και να έχει συνεχίζουμε!

Ευχαριστώ για τις ευχές σου! Επίσης!

Ααα μαζι ειμαστε @kido ε???αντε να ερθει το σκ να δουμε τι καναμε αυτον τον μηνα...εχεις τεστακια εσυ?εγω οχι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Dimitr@17 είπε:

Ααα μαζι ειμαστε @kido ε???αντε να ερθει το σκ να δουμε τι καναμε αυτον τον μηνα...εχεις τεστακια εσυ?εγω οχι..

Έχω ρε και με φωνάζουν... αλλά εκεί εγώ βράχος! Αν είχα τα δικά σου συμπτώματα θα είχα κάνει! Δεν ειχες παραγγείλει μαζί με της οωρρηξίας σου;  Λέω να κάνω την Κυριακή ένα, αν δεν έχει έρθει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...