Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα... Τα νεα μου δεν ειναι κ τοσο καλα... Χθες το πρωι και το απογευμα  κ σήμερα το πρωι αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης.... Η χοριακη δεν έχει βγει ακόμα.. αρνητική θα είναι κ αυτή αφού πριν πάω είχα κάνει τεστ κ βγήκε αρνητικό.

Μεσα στο αγχος κ τον πανικο μου αφου δεν εχω γυναικολογο να απευθυνθω πήρα τηλέφωνο το γιατρό της μαμάς μου κ μου είπε ότι ίσως απλά πήγε να γίνει η αρχή κ δε προχώρησε. Τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να είναι λανθασμένα τα 2 θετικά τεστ κ είπε όχι.... Δε ξέρω τι να πιστέψω, να ηταν βιοχημικη, να ηταν λαθος τα θετικά τεστ? Δε ξερω.... Το μονο σιγουρο ειναι οτι περιμενω να δω αιμα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα... Τα νεα μου δεν ειναι κ τοσο καλα... Χθες το πρωι και το απογευμα  κ σήμερα το πρωι αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης.... Η χοριακη δεν έχει βγει ακόμα.. αρνητική θα είναι κ αυτή αφού πριν πάω είχα κάνει τεστ κ βγήκε αρνητικό.

Μεσα στο αγχος κ τον πανικο μου αφου δεν εχω γυναικολογο να απευθυνθω πήρα τηλέφωνο το γιατρό της μαμάς μου κ μου είπε ότι ίσως απλά πήγε να γίνει η αρχή κ δε προχώρησε. Τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να είναι λανθασμένα τα 2 θετικά τεστ κ είπε όχι.... Δε ξέρω τι να πιστέψω, να ηταν βιοχημικη, να ηταν λαθος τα θετικά τεστ? Δε ξερω.... Το μονο σιγουρο ειναι οτι περιμενω να δω αιμα... 

Εγω σου λεω να μην απογοητεύεσαι ακομα, αν και ειναι και τα αρνητικά πολυ περίεργο ομως.. :/ Ποτε θα βγει η χοριακη σου?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , soth_26 είπε:

Εγω σου λεω να μην απογοητεύεσαι ακομα, αν και ειναι και τα αρνητικά πολυ περίεργο ομως.. :/ Ποτε θα βγει η χοριακη σου?

υποτιθεται σημερα μετα τις 3 θα εβγαινε, ακομα ομως τιποτα.... ολη μερα ειμαι πανω απ το μειλ.... 

τουλαχιστον ο γιατρος ειπε οτι μπορει να δω πιο βαρια περιοδο αυτη τη φορα αλλα να συνεχισω κανονικα προσπαθειες τον αλλο μηνα

Link to comment
Share on other sites

Just now, noni90 είπε:

υποτιθεται σημερα μετα τις 3 θα εβγαινε, ακομα ομως τιποτα.... ολη μερα ειμαι πανω απ το μειλ.... 

τουλαχιστον ο γιατρος ειπε οτι μπορει να δω πιο βαρια περιοδο αυτη τη φορα αλλα να συνεχισω κανονικα προσπαθειες τον αλλο μηνα

Αυτό εννοείται.

Δεν τους παίρνεις κι ένα τηλ να τους το θυμίσεις; Έτοιμα θα τα έχουν... μην αγωνιάς κι άλλο κρίμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , kido είπε:

Γεια σου βρε Αντα τι κάνεις; Πως τα πας με τις αναγούλες, ηρέμησες καθόλου;

geia soy kiki!!! καλα .. οχι ακομα απλα πλεον το συνηθισα . σημερα ειμαι 10 εβδ  !!! απλα πλεον μπορω να φαω λιγακι καλυτερα κ αντεχω να ειμαι στην δουλεια.. εγω , ειπαμε ανηκω στο 10% που γινονται χαλιαα.. τι να κανω.. καθε μερα που ξυπναω , λεω οτι περασε αλλη μια μερα κ κοντευω τις 12 εβδ γι ανα γινω καλα!!!! 

εσυ τι κανεις ? κ απο σενα περιμενω νεα!!! μπαινω πλεον κ σας διαβαζω


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , ada32 είπε:

geia soy kiki!!! καλα .. οχι ακομα απλα πλεον το συνηθισα . σημερα ειμαι 10 εβδ  !!! απλα πλεον μπορω να φαω λιγακι καλυτερα κ αντεχω να ειμαι στην δουλεια.. εγω , ειπαμε ανηκω στο 10% που γινονται χαλιαα.. τι να κανω.. καθε μερα που ξυπναω , λεω οτι περασε αλλη μια μερα κ κοντευω τις 12 εβδ γι ανα γινω καλα!!!! 

εσυ τι κανεις ? κ απο σενα περιμενω νεα!!! μπαινω πλεον κ σας διαβαζω

Περιμένεις κι εσύ ε; Κορίτσια θα σας απογοητεύσω φοβάμαι, γιατί το στήθος ξεφούσκωσε... αν έχω και κρυάδες σε λίγο, πάει, σημαίνει ότι έρχεται η κυρία... Ας μην προτρέχω όμως γιατί είχα καλές επαφές. Θέλω να είμαι ακόμα αισιόδοξη!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

υποτιθεται σημερα μετα τις 3 θα εβγαινε, ακομα ομως τιποτα.... ολη μερα ειμαι πανω απ το μειλ.... 

τουλαχιστον ο γιατρος ειπε οτι μπορει να δω πιο βαρια περιοδο αυτη τη φορα αλλα να συνεχισω κανονικα προσπαθειες τον αλλο μηνα

Ναι εννοειται συνεχίζεις κανονικα... Αλλα παρε ενα τηλ καλα σου ειπε και η αλλη κοπελα (συγνωμη ξεχασα ονομα)  σιγουρα θα εχουν βγεί 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , soth_26 είπε:

Ναι εννοειται συνεχίζεις κανονικα... Αλλα παρε ενα τηλ καλα σου ειπε και η αλλη κοπελα (συγνωμη ξεχασα ονομα)  σιγουρα θα εχουν βγεί 

Κική (Κυριακή), χάρηκα! lol

@noni90 τα συμπτώματα υποχώρησαν; Πονάκια, υγρά, στήθος;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , ada32 είπε:

καλησπερα ! σημερα η αυριο θα γινει ωορηξια! οποτε επαφες σημερα , αυριο κ μεθαυριο. 

κοριτσι εμεις με αδυναμο σπερμα κ εμεινα εγκυος γτ καναμε καθε μερα σεξ κ την μερα του θετικου τεστ 2 φορες!! καθε μερα αν μπορειτε τωρα.καλη επιτυχια

Καλησπέρα κοπέλα μου!και μείς αδύναμο έχουμε γι αυτο έλεγα να κανουμε ανα 2 μερες.συμβουλες γιατρου!αλλα τελικα τιποτα δεν ειναι απολυτο!και εχεις δικιο!επαφες σημερα,αυριο και μεθαυριο και ο θεος βοηθος!

  • Μου αρέσει 1

WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Περιμένεις κι εσύ ε; Κορίτσια θα σας απογοητεύσω φοβάμαι, γιατί το στήθος ξεφούσκωσε... αν έχω και κρυάδες σε λίγο, πάει, σημαίνει ότι έρχεται η κυρία... Ας μην προτρέχω όμως γιατί είχα καλές επαφές. Θέλω να είμαι ακόμα αισιόδοξη!

an eixes καλες επαφες , εχεις ελπιδες! περιμενε...


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Καλησπέρα κοπέλα μου!και μείς αδύναμο έχουμε γι αυτο έλεγα να κανουμε ανα 2 μερες.συμβουλες γιατρου!αλλα τελικα τιποτα δεν ειναι απολυτο!και εχεις δικιο!επαφες σημερα,αυριο και μεθαυριο και ο θεος βοηθος!

εμεις εχουμε χαμηλη κινητικοτητα λογω πιθανης κιρσοκοιλης . αλλα να σου πω οτι την φορα που εμεινα εγκυος , ειπαμε οτι θα κανουμε καθε μερα κ το πιασαμε. για να καταλαβεις , ειχαμε επαφη 10η μερα ( δεν θυμαμαι αν ειχαμε πρωι -βραδυ!!) , την 11η (πρωι + βραδυ γτ το βραδυ ειδα θετικο τεστ ωορ) , 12η βραδυ, 14η πρωι 15η βραδυ

θελω να σου πω οτι δεν αφησαμε να 'μαζευτει λιγο παραπανω σπερμα !!! ενω ο γιατρος μου ειχε πει οτι για να μην βαρεθειτε καντε μερα παρα μερα.. κ καθε μερα να κανετε ,δεν πειραζει  απλα θα υπαρχει φρεσκο σπερμα αλλα λιγοτερο σε ποσοτητα! εγω παντως με το μερα παρα μερα δεν εμεινα εγκυος . μολις καναμε καθε μερα , εμεινα. κ επισης μετα δεν σηκωνομουν απο το κρεβατι αλλα κοιμομουν.

βεβαια το καθε ζευγαρι ειναι διαφορετικο κ πρεπει να πετυχεις κ την καταλληλη στιγμη! εγω 13η που δεν καναμε , θυμαμαι ειχα τυξεις α΄λλα  ημυν τοσο κουρασμενη , που δεν μπορουσα με το ζορι 

@ kido  κ εγω δεν ειχα τιποτα το διαφορετικο απο συμπτωματα , ουτε το στηθος με πονουσε!!! μονο ενα ονειρο ειδα κ εκανα τεστ!!!χαχαχαχα κ μετα ζεσταινομουν αρκετα ενω ειχε κρυο 

πρίν από 38 λεπτά , noni90 είπε:

Κοριτσια καλησπερα... Τα νεα μου δεν ειναι κ τοσο καλα... Χθες το πρωι και το απογευμα  κ σήμερα το πρωι αρνητικά τεστ εγκυμοσύνης.... Η χοριακη δεν έχει βγει ακόμα.. αρνητική θα είναι κ αυτή αφού πριν πάω είχα κάνει τεστ κ βγήκε αρνητικό.

Μεσα στο αγχος κ τον πανικο μου αφου δεν εχω γυναικολογο να απευθυνθω πήρα τηλέφωνο το γιατρό της μαμάς μου κ μου είπε ότι ίσως απλά πήγε να γίνει η αρχή κ δε προχώρησε. Τον ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να είναι λανθασμένα τα 2 θετικά τεστ κ είπε όχι.... Δε ξέρω τι να πιστέψω, να ηταν βιοχημικη, να ηταν λαθος τα θετικά τεστ? Δε ξερω.... Το μονο σιγουρο ειναι οτι περιμενω να δω αιμα... 

μη στενοχωριεσαι ! κ να μην προχωρησει , τουλαχιστον κατι εγινε με τα χαπια που πηρες , οποτε αν  αδιαθετησεις , θα σου το πιασετε την αλλη φορα ! αλλα κ παλι αν δεν δεις αιμα , εχεις ελπιδες! κ αυτη η χοριακη σου , που ειναι ??


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , ada32 είπε:

εμεις εχουμε χαμηλη κινητικοτητα λογω πιθανης κιρσοκοιλης . αλλα να σου πω οτι την φορα που εμεινα εγκυος , ειπαμε οτι θα κανουμε καθε μερα κ το πιασαμε. για να καταλαβεις , ειχαμε επαφη 10η μερα ( δεν θυμαμαι αν ειχαμε πρωι -βραδυ!!) , την 11η (πρωι + βραδυ γτ το βραδυ ειδα θετικο τεστ ωορ) , 12η βραδυ, 14η πρωι 15η βραδυ

θελω να σου πω οτι δεν αφησαμε να 'μαζευτει λιγο παραπανω σπερμα !!! ενω ο γιατρος μου ειχε πει οτι για να μην βαρεθειτε καντε μερα παρα μερα.. κ καθε μερα να κανετε ,δεν πειραζει  απλα θα υπαρχει φρεσκο σπερμα αλλα λιγοτερο σε ποσοτητα! εγω παντως με το μερα παρα μερα δεν εμεινα εγκυος . μολις καναμε καθε μερα , εμεινα. κ επισης μετα δεν σηκωνομουν απο το κρεβατι αλλα κοιμομουν.

βεβαια το καθε ζευγαρι ειναι διαφορετικο κ πρεπει να πετυχεις κ την καταλληλη στιγμη! εγω 13η που δεν καναμε , θυμαμαι ειχα τυξεις α΄λλα  ημυν τοσο κουρασμενη , που δεν μπορουσα με το ζορι 

@ kido  κ εγω δεν ειχα τιποτα το διαφορετικο απο συμπτωματα , ουτε το στηθος με πονουσε!!! μονο ενα ονειρο ειδα κ εκανα τεστ!!!χαχαχαχα κ μετα ζεσταινομουν αρκετα ενω ειχε κρυο 

Μακάρι να δω κι εγώ κανά όνειρο τοτε! Αλλά λέω να κάνω και τεστ Κυριακή, έτσι για το γαμώτο. Εκτός κι αν έρθει βέβαια νωρίτερα. Ελπίζω μόνο επειδή κάναμε πάνω στην οωρρηξία με τα τεστάκια αυτό το μήνα. Αλλά εντάξει, θα φανεί σύντομα!

Αν δεν τα καταφέραμε, θα λέω γιατί αφού έπιασα οωρρηξία και θα αρχίσουν άλλα σενάρια πάλι! Μια πάνω, μία κάτω δηλαδή!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...