Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , ada32 είπε:

ειχαμε 8-9% ζωηρα  , 10 % μετρια , 10% νωθρα κ συνολο 155εκ ( δν ξερω αν ειναι καλο). εεγω το ειχα σιγουρο για σπερματεγχυση οτι θα παμε . αλλα δεν ηταν συμφωνος γιατρος κ ο αντρας μου δεν ηθελε ουτε αυτην  ουτε βιταμινες να παρει.. αλλα το πετυχαμε με αρκετες επαφες ! τι να πω , μας ηθελε κ λιγο η τυχη , μειωσα κ εγω τηνπρολακτινη κ ισως εγινε καλυτερη ωορηξια.. γτ ειχα κ μια βιοχημικη. κ να πω κ κατι αλλο , ο αντρας μου ετρωγε κ τρωει πολλα φρουτα απο τον Μαιο μεχρι κ τωρα τρωγαμε μετα στο σπιτι που μαγειρευα μοσχαρισιο κρεας ..ισως κ να  βελτιωθηκε λιγο το σπερμα μετα γτ δεν καναμε αλλο σπερμοδιαγραμμα μετα τον Μαιο για να ξερω. 

θυμαμαι ειχα παει τον Δεκεμβριο στον γιατρο κ του ειχα ζητησει κλομιφαινη κ δεν ηθελε να μου δωσει μη παθω διεργεση ωοθηκων κ μου ελεγε, μην εισαι βιαστικη αφου εμεινες μια φορα , θα ξανα μεινεις . ομως τα πηρα τα χαπια στην τελικη κ μου εμεινε το κουτι!!χαχαχα

ευχομαι να το πετυχετε τωρα κ εσεις

Απο κινητικοτητα και μεις εκει ειμαστε οπως εσεις..αλλα εμεις συνολο εχουμε ουτε 40 εκατομμ.καταλαβες??ενω εσεις απο συνολο ειστε μιαααα χαραααα και μπραβοοο:)και μεις τον τελευταιο καιρο εχουμε φαει παρα μα παρα πολλα φρουτα!σε καθημερινη βαση!βασιλικο πολτο,φυστικια βραζιλιας που εχουνε πολυ σελινιο και χυμο ροδι που εχει πολυ βιταμηνη Ε και αλλα πολλα!!τον εχω φλομωσει τον καημενο!ελπιζω να   πιασουνε τοπο!!κανουμε και ομοιοπαθητικη!αντε να δουμε!θα δειξει..σ ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια..σου ευχομαι να ειναι τελεια η εγκυμοσυνη σου και σε λιγο καιρο να κρατας το ομορφο μωρακι σου:)


WA4Pp3.pngNnIAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Το μονο που μπορω να υποθεσω ειναι οτι τα δυο τεστ τα πρωτα για καποιο λογο βγηκανε θετικα.Βεβαια,μου κανει πολυ μεγαλη συμπτωση.Οπως και να χει,μαλλον θα δεις αιμα.Η χοριακη ειναι χαμηλη.Δεν ξερω αν μπορω να εκφρασω τι υποθετω,μου κανουν ολα παρανορμαλ.

1.ενδεχωμενο συμπτωματικης μετρησης του τεστ με την εμφυτευση.Γιατι ειπες οτι πηρες τεστ με ευαισθησια.(λενε βεβαια οτι μπορει να θες και 2 μερες μετα τη συλληψη για να το ανιχνευσει)

2.Αν δεν λαμβαναμε καθολου τα τεστ υποψην θα βλεπαμε μια αρνητικη χοριακη κι ολα καλα. Τα δυο θετικα μας μπερδεψαν,αλλα τι μπορει ν ανιχνευσαν.Αν κατι ξεκινησε..γιατι δεν εχει πεσει ακομα.εγω με 10 ειχα αιμα σε 2 μερες.

3.Αν οντως εχει ξεκινησει κατι και προχωραει καλα,γιατι η τιμη παραμενει χαμηλη.

Μαλλον σε μπερδεψα χειροτερα...απλα εκφραζω τις σκεψεις μου,με κουμπια...

Έχεις δίκιο σε όλα... δε ξέρω.... θα δείξει ίσως έρθει αίμα κ σήμερα ακόμα.... όλα τα παρανορμαλ σε μένα ρε κόρες όμως!!!!! Όπως κ να έχει εγώ το περιμένω πως κ πως για να ξανά προσπαθήσουμε... δε θέλω να μας πάρει από κάτω . ,

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , noni90 είπε:

Όχι είναι να μου έρθει από σήμερα μέχρι μεθαύριο....

να ρωτησω ,εχεις φωτο απο το τεστ? μηπως ηταν γραμμη εξατμισης? εμφανίστηκε στο 5λεπτο?  φανταζομαι δεν παιρνεις πλεον αντιβιωση ? 

δν νομιζω να επεσε τοσο γρηγορα  η χοριακη . γτ εμενα με 85 χοριακη , το τεστ μου βγηκε πολυ αχνο . 

πρίν από 4 λεπτά , Nektarinaki είπε:

Απο κινητικοτητα και μεις εκει ειμαστε οπως εσεις..αλλα εμεις συνολο εχουμε ουτε 40 εκατομμ.καταλαβες??ενω εσεις απο συνολο ειστε μιαααα χαραααα και μπραβοοο:)και μεις τον τελευταιο καιρο εχουμε φαει παρα μα παρα πολλα φρουτα!σε καθημερινη βαση!βασιλικο πολτο,φυστικια βραζιλιας που εχουνε πολυ σελινιο και χυμο ροδι που εχει πολυ βιταμηνη Ε και αλλα πολλα!!τον εχω φλομωσει τον καημενο!ελπιζω να   πιασουνε τοπο!!κανουμε και ομοιοπαθητικη!αντε να δουμε!θα δειξει..σ ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια..σου ευχομαι να ειναι τελεια η εγκυμοσυνη σου και σε λιγο καιρο να κρατας το ομορφο μωρακι σου:)

ναι εχετε λιγοτερη ποσοτητα . εχω ακουσει οτι οσο περισσοτερο κρατανε τα "παιχνιδια " πριν τελειωσει ο αντρας τοσο το καλυτερο για την ποσοτητα που θα βγαλει , οποτε πες τον να μην βιαστει να τελειωσει!!!

επσιης βαλτον κ μοσχαρισιο κρεας! κ εγω ειχα παρει φυστικια βραζιλιας κ ετρωγα για να κατεβασω τα αντισωματα θυροειδη!! μπραβο , εισαι ενημερωμενη οποτε συντομα θα σας ερθει το μωρακι . εφοσον κανατε κ επεμβαση. 

να φανταστεις ο δικος μου ουτε πινει οτε καπνιζει ,μια ζωη τρωει καθε μερα 1 κιλο φρουτα κ ομως δεν ειχαμε καλο σπερμοδιαγραμμα.κ περπαταει κ καθε μερα ενα 2ωρο. 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, zina7777 said:

Κοριτσια μου.

Δεν παταω στη γη.Πεταω...

Ευχομαι να πεταξετε μαζι μου συντομα ολες.Φφφφφφφφφφφφφφοοουυυυυυυυυυυυυ.

2.20 η αυχενικη μου.Ενα υγιεστατο μωρο.1/15.000

Νιωθω απεραντη ευτυχια και ηρεμια μεσα μου.

Ο γιατρος πιστευει οτι εχω αγορι.

Τελεια μπράβο κορίτσι μου!!! Μήπως να το πεις και σε κανέναν άλλο απ' τη φαμίλια να χαρείτε μαζί; :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Έχεις δίκιο σε όλα... δε ξέρω.... θα δείξει ίσως έρθει αίμα κ σήμερα ακόμα.... όλα τα παρανορμαλ σε μένα ρε κόρες όμως!!!!! Όπως κ να έχει εγώ το περιμένω πως κ πως για να ξανά προσπαθήσουμε... δε θέλω να μας πάρει από κάτω . ,

Δε θελουμε ψυχολογικα τωρα.Ηρθε η ωρα να μπειτε δυναμικα.Το χω βιωσει.Ξερω πως ειναι.Απλα θα ξεκινησεις πιο μεθοδικα και θα ρθει συντομα κιολας.Το οτι υπαρχει δειγμα συλληψης εστω και μερικης,ειναι πολυ σημαντικη πληροφορια.Σου ευχομαι τα καλυτερα.

πρίν από 1 λεπτό , Efouko είπε:

Τελεια μπράβο κορίτσι μου!!! Μήπως να το πεις και σε κανέναν άλλο απ' τη φαμίλια να χαρείτε μαζί; :)

χαχαχα..εβαλα το βιντεο στους γονεις...επαθαν σοκ... ειναι ενα βημα.Δεν κρατηθηκα ωςτο πασχα γμτ...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , ada32 είπε:

να ρωτησω ,εχεις φωτο απο το τεστ? μηπως ηταν γραμμη εξατμισης? εμφανίστηκε στο 5λεπτο?  φανταζομαι δεν παιρνεις πλεον αντιβιωση ? 

δν νομιζω να επεσε τοσο γρηγορα  η χοριακη . γτ εμενα με 85 χοριακη , το τεστ μου βγηκε πολυ αχνο . 

Η γραμμή ήταν ροζ, πιο άχνη στο πρώτο κ πολύ λεπτή, λίγο πιο έντονη στο δεύτερο...κ στις 2 περιπτώσεις εμφανίστηκε στο δίλεπτο τρίλεπτο... φωτό έχω ναι.... απλά προσπάθησα να τις ανεβάσω εδώ κ δε μου παίρνει τα λινκ.δεν έπεσα έξω με τα τεστ, 4 άνθρωποι τα διάβασαν θετικά.., τουλάχιστον με αρνητική χοριακη έχω μια τέλεια σε όλο αυτό, ίσως να ήταν βιοχημική, ίσως τα τεστ να ήταν λάθος. Ποτέ δε θα το μάθουμε!!!

οτι κ να ήταν πρέπει να το αφήσω πίσω τώρα.... έτσι δεν είναι;;; Κ να συνεχίσουμε τις προσπάθειες μας... όχι να το σκέφτομαι κ να με παίρνει από κάτω..... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , noni90 είπε:

Έχεις δίκιο σε όλα... δε ξέρω.... θα δείξει ίσως έρθει αίμα κ σήμερα ακόμα.... όλα τα παρανορμαλ σε μένα ρε κόρες όμως!!!!! Όπως κ να έχει εγώ το περιμένω πως κ πως για να ξανά προσπαθήσουμε... δε θέλω να μας πάρει από κάτω . ,

@noni90 αναστατωθηκες φυσικά αλλα ξέχασε τα τεστ όπως λες και συνέχισε κανονικά χωρίς να σε πάρει από κάτω.Σε λιγες μέρες θα έχεις την ευκαιρία πάλι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 said:

Δε θελουμε ψυχολογικα τωρα.Ηρθε η ωρα να μπειτε δυναμικα.Το χω βιωσει.Ξερω πως ειναι.Απλα θα ξεκινησεις πιο μεθοδικα και θα ρθει συντομα κιολας.Το οτι υπαρχει δειγμα συλληψης εστω και μερικης,ειναι πολυ σημαντικη πληροφορια.Σου ευχομαι τα καλυτερα.

χαχαχα..εβαλα το βιντεο στους γονεις...επαθαν σοκ... ειναι ενα βημα.Δεν κρατηθηκα ωςτο πασχα γμτ...

Χααχαχααχαχαχα ε καλά έκανες ρε φιλενάδα πόσο να αντέξεις η γυναικα; Και πολύ κρατήθηκες θα πω εγώ :) να κυλήσει ομαλά η εγκυμοσύνη σου μέχρι το τέλος σου εύχομαι !!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Efouko είπε:

Χααχαχααχαχαχα ε καλά έκανες ρε φιλενάδα πόσο να αντέξεις η γυναικα; Και πολύ κρατήθηκες θα πω εγώ :) να κυλήσει ομαλά η εγκυμοσύνη σου μέχρι το τέλος σου εύχομαι !!!

Εχω τρελη υπομονη σαν ανθρωπος σε τετοια.Ειμαι εχεμυθη και γενικα ο λογος μου ειναι συμβολαιο.Οποτε...ειπα δε θα το πω και δεν το ειπα.Τωρα οσο για τους γονεις.Σημερα η νυφη μου θα εκανε την εκτρωση.Και ηθελα να τους φτιαξω την ψυχολογικα.Την εκανε τελικα.

Σ ευχαριστω για την ευχη σου,σου ευχομαι τα καλυτερα.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , noni90 είπε:

Η γραμμή ήταν ροζ, πιο άχνη στο πρώτο κ πολύ λεπτή, λίγο πιο έντονη στο δεύτερο...κ στις 2 περιπτώσεις εμφανίστηκε στο δίλεπτο τρίλεπτο... φωτό έχω ναι.... απλά προσπάθησα να τις ανεβάσω εδώ κ δε μου παίρνει τα λινκ.δεν έπεσα έξω με τα τεστ, 4 άνθρωποι τα διάβασαν θετικά.., τουλάχιστον με αρνητική χοριακη έχω μια τέλεια σε όλο αυτό, ίσως να ήταν βιοχημική, ίσως τα τεστ να ήταν λάθος. Ποτέ δε θα το μάθουμε!!!

ναι ειναι πολυ περιεργο αυτο που συνεβη ... τι  να πω.. μπορει να εγινε συλληψη αλλα να μην μπορεσε να διαιρεθει παραπανω το ζυγωτο κ να εφυγε.. δεν ξερεις.,. 

να παιρνεις ελπιδες ομως απο αυτο γτ αν πετυχατε συλληψη , τοτε θα ξανα συμβει.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ada32 είπε:

ναι ειναι πολυ περιεργο αυτο που συνεβη ... τι  να πω.. μπορει να εγινε συλληψη αλλα να μην μπορεσε να διαιρεθει παραπανω το ζυγωτο κ να εφυγε.. δεν ξερεις.,. 

να παιρνεις ελπιδες ομως απο αυτο γτ αν πετυχατε συλληψη , τοτε θα ξανα συμβει.

Δε ξέρουμε αν ήταν σύλληψη η λάθος τεστ.... όποτε δεν παίρνουν τα μυαλά μου αέρα... συνεχίζω τα glucophage,,,, κ τα ινοφερτ.... κ τον επόμενο μήνα κουνέλια 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, noni90 said:

Η γραμμή ήταν ροζ, πιο άχνη στο πρώτο κ πολύ λεπτή, λίγο πιο έντονη στο δεύτερο...κ στις 2 περιπτώσεις εμφανίστηκε στο δίλεπτο τρίλεπτο... φωτό έχω ναι.... απλά προσπάθησα να τις ανεβάσω εδώ κ δε μου παίρνει τα λινκ.δεν έπεσα έξω με τα τεστ, 4 άνθρωποι τα διάβασαν θετικά.., τουλάχιστον με αρνητική χοριακη έχω μια τέλεια σε όλο αυτό, ίσως να ήταν βιοχημική, ίσως τα τεστ να ήταν λάθος. Ποτέ δε θα το μάθουμε!!!

Ότι ήταν να γίνει έγινε γλυκιά μου μη το σκέφτεσαι. Πες ότι δεν είχες κάνει τα τεστ πριν.. δε θα καταλαβαινες καν ότι είχε γίνει. Για αυτό λενε να κάνουμε τα τεστ με καθυστερηση ημερών πάντα .. Συμβαίνει σε πολλές κοπελες  απλώς άλλες το αντιλαμβάνονται όπως εσύ και άλλες όχι. Τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι πιθανό να συμβεί !!! Μην μου στεναχωριέσαι !

2 minutes ago, zina7777 said:

Εχω τρελη υπομονη σαν ανθρωπος σε τετοια.Ειμαι εχεμυθη και γενικα ο λογος μου ειναι συμβολαιο.Οποτε...ειπα δε θα το πω και δεν το ειπα.Τωρα οσο για τους γονεις.Σημερα η νυφη μου θα εκανε την εκτρωση.Και ηθελα να τους φτιαξω την ψυχολογικα.Την εκανε τελικα.

Σ ευχαριστω για την ευχη σου,σου ευχομαι τα καλυτερα.

Αφού έτσι ένιωθες καλά έκανες ο καθένας γνωρίζει καλύτερα για τον εαυτό του εγώ ας πούμε δε θα κρατιομουν τέτοια ανυπόμονη και ενθουσιώδης που είμαι

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , noni90 είπε:

Εμας το σπερμοδιαγραμμα ήταν σούπερ, λόγω πυοσφαιριων πήρε αντιβίωση αυτό το μήνα γτ ο γιατρός είπε για μικρόβιο στον προστάτη. Επαναληπτικό έκανε την Τρίτη κ θα έχουμε τα αποτελέσματα Σάββατο μάλλον... κ πάλι όμως δεν το κάναμε για να βελτιώσουμε κινητικοτητα κ τέτοια, ήταν όλα άψογα... όποτε δε ξέρω τι βελτίωση να δούμε...

Ότι είναι είναι. Να το εκλάβω ως σύλληψη τώρα αυτό η ως λάθος τεστ; Έχει σημασία ώστε να ξέρω αν θα συνεχίσω διερεύνηση υπογονιμότητας η όχι..... τον άλλο μήνα να ξέρεις... κουνέλια!!!!!

Νόνη μου λυπάμαι για το αποτέλεσμα. Εφόσον έχεις ξεκινήσει τις εξετάσεις γνώμη μου είναι να τις ολοκληρώσεις. Γιατί ακόμα και αν κάτι πήγε να γίνει δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα. Δεν λέω ότι έχεις εσύ κάποιο πρόβλημα. Γενικά μιλώντας το λέω γιατί και σε εμένα που έχω τόσα θέματα δύο γιατροί μου είπαν ότι ποτέ δεν αποκλείεται η φυσική σύλληψη. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Efouko είπε:

Ότι ήταν να γίνει έγινε γλυκιά μου μη το σκέφτεσαι. Πες ότι δεν είχες κάνει τα τεστ πριν.. δε θα καταλαβαινες καν ότι είχε γίνει. Για αυτό λενε να κάνουμε τα τεστ με καθυστερηση ημερών πάντα .. Συμβαίνει σε πολλές κοπελες  απλώς άλλες το αντιλαμβάνονται όπως εσύ και άλλες όχι. Τουλάχιστον ξέρεις ότι είναι πιθανό να συμβεί !!! Μην μου στεναχωριέσαι !

Όπως το λες ότι έγινε έγινε... συνεχίζουμε ακάθεκτοι. Κ ίσως λιγααααακι πιο πεισμωμένοι!,, 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...