Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σε όλη την ομάδα,

      Πρώτη φορά γράφω σε forum αλλά επειδή κοντεύω να τρελαθώ από την αγωνία έπρεπε κάπου να τα πω που ξέρω ότι θα με καταλάβουν.

      Την Τρίτη 26/03 έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά με 2 άριστες βλαστοκύστες όπως μου είπαν και στο κέντρο αλλά και ο γυναικολόγος μου. Το θέμα ήταν στο σπέρμα εγώ δόξα το θεό κανένα θέμα δεν είχα. Αλλά από την επόμενη της εμβρυομεταφοράς με έπιασε άγχος αγωνία μήπως έκανα κάτι λάθος μήπως από το άγχος μου δεν πετύχει και ξεκινάει ένας φαύλος κύκλος προσπαθώ να ηρεμήσω αλλά όλο εκεί γυρνάει το μυαλό. Πως θα περάσει αυτό το διάστημα πραγματικά δεν ξέρω. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Καλησπερα!

@Irini123 σε μια σχετικα παρομοια περιπτωση η γιατρος μ μου ειχε πει οτι μπορει να δινει μηνιαιες αδειες λογω επαπειλουμενης κυησης με την πιθανοτητα να ζητηθει εγκριση μετα την δευτερη συνεχομενη αδεια απο επιτροπη!Επισης αν δεν εργαζεσαι εως οτου παρεις την αδεια τοκετου δεν μπορεις επειτα να λαβεις τι επιδοτουμενο εξαμηνο του οαεδ! Ευχομαι τελειομηνη εγκυμοσυνη κ φυσικα να βρεθει μια λυση στην εργασια σου


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλησπέρα κορίτσια!! Επιτέλους σήμερα πηγα στο γιατρό!!  Ολα καλα μου είπε ειδαμε σάκο 8.4χιλιοστά κ την αλλη βδομάδα κλείσαμε ραντεβού να δουμε εμβρυακι και ισως ακούσουμε και καρδούλα!!  Μου έγραψε η γιατρός μου αδεια καποιες μέρες κ τωρα πρεπει να παω στο ΙΚΑ για έγκριση!  Ολα οκ!  Απλα μετα τον υπέρηχο πονάει λιγο η κοιλιά μου.. Να ανησυχώ? 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

On 4/20/2018 at 8:05 PM, Irini123 said:

Καλησπέρα κορίτσια!! Επιτέλους σήμερα πηγα στο γιατρό!!  Ολα καλα μου είπε ειδαμε σάκο 8.4χιλιοστά κ την αλλη βδομάδα κλείσαμε ραντεβού να δουμε εμβρυακι και ισως ακούσουμε και καρδούλα!!  Μου έγραψε η γιατρός μου αδεια καποιες μέρες κ τωρα πρεπει να παω στο ΙΚΑ για έγκριση!  Ολα οκ!  Απλα μετα τον υπέρηχο πονάει λιγο η κοιλιά μου.. Να ανησυχώ? 

Με το καλό @Irini123 όλα καλά να πάνε !!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρεες, τι έγινε κι έπεσε το θέματακι μας; Έχουμε καμιά εγκυουλα;

Μπήκα να σας γράψω ότι τελικά έκανα αμνιοπαρακέντηση, πήρα τα αποτελέσματα και δόξα το Θεό είναι όλα καλά!Και μαντεψτε! Είναι αγόρι! Κάποιες εδώ μέσα το βρήκαν!Χαχα

Ναμαστε καλά γεννάω 26/9!

  • Μου αρέσει 8

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Κοριτσαρεες, τι έγινε κι έπεσε το θέματακι μας; Έχουμε καμιά εγκυουλα;

Μπήκα να σας γράψω ότι τελικά έκανα αμνιοπαρακέντηση, πήρα τα αποτελέσματα και δόξα το Θεό είναι όλα καλά!Και μαντεψτε! Είναι αγόρι! Κάποιες εδώ μέσα το βρήκαν!Χαχα

Ναμαστε καλά γεννάω 26/9!

μπραβο βρε κοριτσι κ σε σκεφτομουν χθες ειδες τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!!! συνχαρητηρια λοιπον τωρα ολα καλα θα το ευχαριστηθεις!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, linaa είπε:

μπραβο βρε κοριτσι κ σε σκεφτομουν χθες ειδες τα μεγαλα πνευματα συναντιουνται!!! συνχαρητηρια λοιπον τωρα ολα καλα θα το ευχαριστηθεις!!!!

Σευχαριστω πολύ καλή μου!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , ntemiiiiii είπε:

Κοριτσαρεες, τι έγινε κι έπεσε το θέματακι μας; Έχουμε καμιά εγκυουλα;

Μπήκα να σας γράψω ότι τελικά έκανα αμνιοπαρακέντηση, πήρα τα αποτελέσματα και δόξα το Θεό είναι όλα καλά!Και μαντεψτε! Είναι αγόρι! Κάποιες εδώ μέσα το βρήκαν!Χαχα

Ναμαστε καλά γεννάω 26/9!

Μπράβο!!! Τέλεια νέα, ένα κι ένα θα έχεις λοιπον!! Ό,τι καλύτερο!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Θα ήθελα τη γνώμη σας... Είχα ωορρηξία στις 14/4. Σήμερα έκανα χοριακή με τιμή 2.8 δηλαδή 10 μετά. Λέτε να την πέτυχα στην αρχή της και να αυξηθεί ή όντως είναι αρνητική και να μην ασχοληθώ ξανά;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Farfala24 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Θα ήθελα τη γνώμη σας... Είχα ωορρηξία στις 14/4. Σήμερα έκανα χοριακή με τιμή 2.8 δηλαδή 10 μετά. Λέτε να την πέτυχα στην αρχή της και να αυξηθεί ή όντως είναι αρνητική και να μην ασχοληθώ ξανά;

βρε κοριτσι την εκανες αρκετα νωρις την χοριακη..... αν ξερεις στα σιγουρα την ωορηξια σου δηλαδη με υπερηχο κ τεστ ωορηξιας κτλ πολυ πιθανο να ειναι ειναι αρνητικη αλλα μην ξανακανεις τοσο νωρις ουτε χοριακη ουτε τεστ. το πιο αξιοπιστο ειναι να τα κανεις την μερα που περιμενεις αν βιαζεσε. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόνο τεστάκι ωορρηξίας έκανα και τον έντονο πονο που ένιωσα οχι υπέρηχο. Θεωρώ οτι έπεσα μέσα... Εχω αποσυντονιστεί πλήρως!Αυτό το μήνα ο κύκλος μου δεν ήταν σαν τους προηγούμενους, ήταν τελείως ανώμαλος και καθυστερησα πολύ να κάνω ωορρηξία. Επομένως, θα μετρήσω 16 μέρες απο τη μέρα της ωορρηξίας (συνήθως τόσο είναι η δική μου ωχρινική φάση ) για να κάνω χοριακή ή κ στις14 μέρες μπορώ που είναι το σύνηθες; Συγνώμη για την τόση ανάλυση αλλά είμαι μπερδεμένη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Farfala24 είπε:

Μόνο τεστάκι ωορρηξίας έκανα και τον έντονο πονο που ένιωσα οχι υπέρηχο. Θεωρώ οτι έπεσα μέσα... Εχω αποσυντονιστεί πλήρως!Αυτό το μήνα ο κύκλος μου δεν ήταν σαν τους προηγούμενους, ήταν τελείως ανώμαλος και καθυστερησα πολύ να κάνω ωορρηξία. Επομένως, θα μετρήσω 16 μέρες απο τη μέρα της ωορρηξίας (συνήθως τόσο είναι η δική μου ωχρινική φάση ) για να κάνω χοριακή ή κ στις14 μέρες μπορώ που είναι το σύνηθες; Συγνώμη για την τόση ανάλυση αλλά είμαι μπερδεμένη

κ στις 14 μερες θα δειξει απλα μην κανεις χοριακες τσαμπα καλο ειναι να περιμενεις δυο μερες κ να βλεπεις τελικα αν σου εχει ερθει. ειναι ψυχοφθορο να κανεις απο πριν χοριακες γιατι μετα σου μπαινουν στο μυαλο αμφιβολιες κ μηπως δεν εδειξε κ μηπως εγινε λιγο πιο μετα τελικα η ωορηξια κτλ.... αν εχεις δωρεαν τεστ εγκυμοσυνης δωρο απο τα τεστ ωορηξιας κανε αυτα κ αυτα μια χαρα δειχνουν πριν την καθηστερηση ειναι πολυ αξιοπιστα. 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Κοριτσαρεες, τι έγινε κι έπεσε το θέματακι μας; Έχουμε καμιά εγκυουλα;

Μπήκα να σας γράψω ότι τελικά έκανα αμνιοπαρακέντηση, πήρα τα αποτελέσματα και δόξα το Θεό είναι όλα καλά!Και μαντεψτε! Είναι αγόρι! Κάποιες εδώ μέσα το βρήκαν!Χαχα

Ναμαστε καλά γεννάω 26/9!

Μπραβο ρε κοριτσι! Αυτα ειναι υπεροχα νεα! Με το καλο λοιπον ο μπεμπης!!!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...