Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

13 ώρες πρίν, kido είπε:

Μαριλιακι μου ναι αυτό είναι μυστικό αλλά καμία φορά το κάνουμε και χωρίς!!!

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Κικούλα μου σίγουρα πολλές φορές δν υπάρχει διάθεση αλλά λέμε κρίμα να χάνουμε τις γόνιμες!!Αλλά να σου πω πολλές φορές αγχωνόμαστε για τις σωστές επαφές!!Δηλ καθέ 2μέρες ή καθέ μέρα?Μήπως είχαμε πολλές επαφές και αποδυναμώθηκε το σπέρμα κτλπ!!Κ γω πόσες φορές τα σκέφτομαι αυτά κ προσπαθώ να το αποβάλω!!Γτ καμιά φορά κ μια επαφή αρκεί!!Αν δν υπάρχει θεματάκι στην γονιμότητα τύχη να έχουμε και που θα πάει θα πιαστεί!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!Κικούλα μου σίγουρα πολλές φορές δν υπάρχει διάθεση αλλά λέμε κρίμα να χάνουμε τις γόνιμες!!Αλλά να σου πω πολλές φορές αγχωνόμαστε για τις σωστές επαφές!!Δηλ καθέ 2μέρες ή καθέ μέρα?Μήπως είχαμε πολλές επαφές και αποδυναμώθηκε το σπέρμα κτλπ!!Κ γω πόσες φορές τα σκέφτομαι αυτά κ προσπαθώ να το αποβάλω!!Γτ καμιά φορά κ μια επαφή αρκεί!!Αν δν υπάρχει θεματάκι στην γονιμότητα τύχη να έχουμε και που θα πάει θα πιαστεί!!

Συμφωνώ απόλυτα!!!! Θα μας χαμογελάσει κι εμάς η τύχη μας που θα πάει!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , alina80 είπε:

Αν έχεις τύχη διάβαινε (που λένε)... και αν δεν έχεις τρέχα (λέω εγώ).

Καλά και στην τύχη μέχρι ένα σημείο βασιζόμαστε.. "συν Αθηνά και χείρα κίνει"!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε,?? Έχουμε καμία νέα εγκύουλα?? Εγώ κορίτσια μου πήγα στον γιατρό το μωράκι μου φαίνεται να είναι ένα υγιές μωράκι... Είμαι 20 εβδομαδα και ζυγίζει 440 γραμμάρια... Τώρα έκλεισα για 5 Ιουνίου να κάνω την β επιπέδου..!!!!!! 

  • Μου αρέσει 10
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@Μαρθα Κ τι ωραία! Ξέρεις τι είναι?

 

@kido , @mariliaθα έρθει που θα παει....

Ο γιατρός μου έχει πει ότι μάλλον κοριτσάκι (το θέλω τόσο πολύ να είναι) αλλά να μην το δέσω όμως.. Τώρα 5 Ιουνίου στην β επιπέδου θα μάθω σίγουρα.!!! Εσύ τι έχεις ξέρεις?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ο γιατρός μου έχει πει ότι μάλλον κοριτσάκι (το θέλω τόσο πολύ να είναι) αλλά να μην το δέσω όμως.. Τώρα 5 Ιουνίου στην β επιπέδου θα μάθω σίγουρα.!!! Εσύ τι έχεις ξέρεις?? 

α τι ωραια!!

δεν είμαι έγκυος, έχω ένα κοριτσάκι 4 ετών και ένα αγοράκι 21 μηνών και προσπαθώ για το νο 3

  • Μου αρέσει 2

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


12 ώρες πρίν, iouliana είπε:

α τι ωραια!!

δεν είμαι έγκυος, έχω ένα κοριτσάκι 4 ετών και ένα αγοράκι 21 μηνών και προσπαθώ για το νο 3

Κοριτσάκι μου να σου ζήσουν τα παιδάκια σου και εύχομαι σύντομα να έρθει και το τρίτο!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Νέο Μέλος! Προσπαθώ και γω για μωράκι... βασικα το περασμένο Σάββατο κάναμε 1 προσπάθεια ever. Είναι νωρίς λέτε να νιώθω συμπτώματα? Πριν κάποιες μέρες ένιωθα κάθε μέρα τσιμπηματα, σήμερα πόνο σαν να είναι να αδιαθετήσω. Περιμένω περίοδο 3/06, τελευταια περίοδος 8/5 επαφή όπως είπα 19/5. Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν έχω ξανανιώσει έτσι... ουτε τσιμπήματα ουτε καν οι πόνοι περιόδου που έγραψα οτι έχω (οταν ήταν πράγματι πόνοι περιοδου) δεν ξέρω σαν να είχαν μια διαφορά. Με πονά επίσης εδώ και μέρες το στήθος μου... Λέτε να είμαι???

Είναι καμιά σας από Βολο??

Φιλια! 


bMHkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα... 

Παρακολουθώ τα  post  σας και θα ήθελα και γω με την σειρά μου να σας πω για με βοηθήσετε και να μου εκφράσετε την δική σας άποψη... 

Κάνω προσπάθειες για παιδί τώρα είμαι στον 3 μήνα προσπάθειων και σε 5 μέρες περιμένω περίοδο όμως δεν ξέρω αυτή την φορά είναι διαφορετικά.. Εδώ και αρκετές μέρες έχω έντονους  πόνους χαμηλά στην κοιλιά στην δεξιά πλευρά  σαν τραβήγματα ... 

Το στήθος μου έχει πριστει  αρκετά αλλά αυτό δεν το θεωρώ και τόσο σύμπτωμα διότι κάθε φορά που περιμένω περίοδο πριζετε νιώθω όμως που και που σαν μούδιασμα γαργαλιτο στις θηλεσ .. Αλλά και πάλι δεν ξέρω το μόνο που έχει κάνει να πιστεύω είναι ο πόνος στην κοιλιά  διότι σχεδόν ποτέ δεν πονούσα πριν πάρα μόνο την πρώτη μέρα περίοδο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα... 

Παρακολουθώ τα  post  σας και θα ήθελα και γω με την σειρά μου να σας πω για με βοηθήσετε και να μου εκφράσετε την δική σας άποψη... 

Κάνω προσπάθειες για παιδί τώρα είμαι στον 3 μήνα προσπάθειων και σε 5 μέρες περιμένω περίοδο όμως δεν ξέρω αυτή την φορά είναι διαφορετικά.. Εδώ και αρκετές μέρες έχω έντονους  πόνους χαμηλά στην κοιλιά στην δεξιά πλευρά  σαν τραβήγματα ... 

Το στήθος μου έχει πριστει  αρκετά αλλά αυτό δεν το θεωρώ και τόσο σύμπτωμα διότι κάθε φορά που περιμένω περίοδο πριζετε νιώθω όμως που και που σαν μούδιασμα γαργαλιτο στις θηλεσ .. Αλλά και πάλι δεν ξέρω το μόνο που έχει κάνει να πιστεύω είναι ο πόνος στην κοιλιά  διότι σχεδόν ποτέ δεν πονούσα πριν πάρα μόνο την πρώτη μέρα περίοδο.. 

Μακάρι να είσαι αφού νιώθεις διαφορετικά από τα συνηθισμένα ! Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου μοιάζουν και μας μπερδεύουν. Δεν εχεις πολλές μέρες ακόμα αναμονή...θα σου έλεγα να κανεις ένα τεστακι 2 μέρες πριν την περίοδο και πολύ πιθανόν αν είσαι να δείξει!

9 ώρες πρίν, @eirini@ είπε:

Kαλησπέρα κορίτσια!

Νέο Μέλος! Προσπαθώ και γω για μωράκι... βασικα το περασμένο Σάββατο κάναμε 1 προσπάθεια ever. Είναι νωρίς λέτε να νιώθω συμπτώματα? Πριν κάποιες μέρες ένιωθα κάθε μέρα τσιμπηματα, σήμερα πόνο σαν να είναι να αδιαθετήσω. Περιμένω περίοδο 3/06, τελευταια περίοδος 8/5 επαφή όπως είπα 19/5. Το θέμα είναι οτι ποτέ δεν έχω ξανανιώσει έτσι... ουτε τσιμπήματα ουτε καν οι πόνοι περιόδου που έγραψα οτι έχω (οταν ήταν πράγματι πόνοι περιοδου) δεν ξέρω σαν να είχαν μια διαφορά. Με πονά επίσης εδώ και μέρες το στήθος μου... Λέτε να είμαι???

Είναι καμιά σας από Βολο??

Φιλια! 

Καλησπέρα και καλωσήρθες... λες να είσαι τοσο τυχερή και να τα καταφέρεις απο την πρώτη? Στο εύχομαι πραγματικά!!! Η αναμονή περιόδου και αναμονή σε περιπτωση εγκυμοσύνης μπορεί και τα δυο να δώσουν πόνους και πρήξιμο στο στήθος. Υπομονη λίγες μέρες και θα φανεί!!! Μπορείς να κανεις κι ένα τεστ από αυτά που ανιχνεύουν νωρίς την εγκυμοσύνη πριν την καθυστέρηση, αλλα εγώ θα περιμενα σίγουρα 12 μέρες μετά την επαφή δηλ.. ως το τέλος του μήνα! Αν θες γράψε μας πάλι!!! Μακάρι να σου φέρε τύχη που έγραψες!!

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , kido είπε:

Μακάρι να είσαι αφού νιώθεις διαφορετικά από τα συνηθισμένα ! Η αλήθεια είναι ότι πολλές φορές τα συμπτώματα εγκυμοσύνης και περιόδου μοιάζουν και μας μπερδεύουν. Δεν εχεις πολλές μέρες ακόμα αναμονή...θα σου έλεγα να κανεις ένα τεστακι 2 μέρες πριν την περίοδο και πολύ πιθανόν αν είσαι να δείξει!

Υπάρχει περίπτωση ο πόνος στην κοιλιά να είναι κάτι άλλο? Πχ έντερο και τα λοιπά.. 

Η κουνιάδα μου είναι έγκυος και εχθές που κουβεντιάζαμε της είπα για τον πόνο και της έδειξα και το σημείο και μου είπε ότι εκεί είναι μήτρα και ότι Αυτηνησ έτσι ξεκίνησε με πόνους αλλά μετά την καθυστέρηση.. 

Και δεν ξέρω .. σκέφτομαι μήπως όντως δεν είναι μήπως είναι κάτι άλλο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...