Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Υπάρχει περίπτωση ο πόνος στην κοιλιά να είναι κάτι άλλο? Πχ έντερο και τα λοιπά.. 

Η κουνιάδα μου είναι έγκυος και εχθές που κουβεντιάζαμε της είπα για τον πόνο και της έδειξα και το σημείο και μου είπε ότι εκεί είναι μήτρα και ότι Αυτηνησ έτσι ξεκίνησε με πόνους αλλά μετά την καθυστέρηση.. 

Και δεν ξέρω .. σκέφτομαι μήπως όντως δεν είναι μήπως είναι κάτι άλλο 

Υπάρχει. Πραγματικά η καθεμία είναι διαφορετική. Αν ξέρεις καλα το σώμα σου και το νιώθεις πρώτη φορά γιατί όχι; Καμία φορά το ένστικτο είναι σωστό! Υπομονή λίγες μέρες ακόμα...ότι έγινε έγινε τώρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Υπάρχει. Πραγματικά η καθεμία είναι διαφορετική. Αν ξέρεις καλα το σώμα σου και το νιώθεις πρώτη φορά γιατί όχι; Καμία φορά το ένστικτο είναι σωστό! Υπομονή λίγες μέρες ακόμα...ότι έγινε έγινε τώρα!

Νιώθω ότι δεν περνάν πι μέρες.. Και το τεστ πιστεύω ότι πριν την καθυστέρηση δεν θα έχει έγκυρα απότελεσματα.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Νιώθω ότι δεν περνάν πι μέρες.. Και το τεστ πιστεύω ότι πριν την καθυστέρηση δεν θα έχει έγκυρα απότελεσματα.. 

Είναι λογικό όλες το νιώθουμε αυτό. Πάρε το self clear early αν δεν μπορείς να κρατηθείς ξέρω ότι έχει πέσει μέσα!

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, kido είπε:

Είναι λογικό όλες το νιώθουμε αυτό. Πάρε το self clear early αν δεν μπορείς να κρατηθείς ξέρω ότι έχει πέσει μέσα!

Αυτό μέχρι πόσες μέρες πριν μπορώ να το κάνω??? 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Αυτό μέχρι πόσες μέρες πριν μπορώ να το κάνω??? 

Υποτίθεται ότι δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη! Αλλά εξαρτάται κιόλας πότε είχες την επαφή και πότε έγινε η εμφύτευση. Είναι το πιο ευαίσθητο γιατί ανιχνεύει την ορμόνη από τις 10 μονάδες ενω τα υπόλοιπα από τις 20-25... Οπότε 2-3 μερες πριν την περίοδο σίγουρα θα δείξει!!Εγω θα το αγόραζα σήμερα να το κάνω αύριο με τα πρωινά ουρά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Υποτίθεται ότι δείχνει 5 μέρες μετά τη σύλληψη! Αλλά εξαρτάται κιόλας πότε είχες την επαφή και πότε έγινε η εμφύτευση. Είναι το πιο ευαίσθητο γιατί ανιχνεύει την ορμόνη από τις 10 μονάδες ενω τα υπόλοιπα από τις 20-25... Οπότε 2-3 μερες πριν την περίοδο σίγουρα θα δείξει!!Εγω θα το αγόραζα σήμερα να το κάνω αύριο με τα πρωινά ουρά!

Εσύ πότε περιμένεις?? 

Σου έυχομαι  να έχεις ένα θετικοτατο αποτέλεσμα και αύριο να είσαι και εσύ εγκυουλα... 

Περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα αύριο ... 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Penoyla45 είπε:

Εσύ πότε περιμένεις?? 

Σου έυχομαι  να έχεις ένα θετικοτατο αποτέλεσμα και αύριο να είσαι και εσύ εγκυουλα... 

Περιμένω να ακούσω τα ευχάριστα αύριο ... 

Για σένα το έλεγα το αύριο! Ότι θα το αγόραζα αν ήμουν στη θέση σου κι ένιωθα έτσι!! Εγώ είμαι σε γόνιμες κάνω τις προσπάθειες μου και σε 15 μέρες θα είμαι στην ίδια φάση αγωνίας με σενα! Καλή μας επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες! @Smile89 χάρηκα πολύ με τα ευχάριστα νέα σου!!! Να πάνε όλα καλά κορίτσι και να είναι γερό το μωράκι σου !!!

Εγώ αυτό το μήνα κατάφερα να βρω την ωορηξια μου με τα τεστ τη 12η μέρα αλλά με δύο επαφές το μήνα δεν ελπίζω και σε πολλά. Με τα ωράρια που δουλεύουμε πολύ δύσκολο κορίτσια...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Efouko είπε:

Καλησπέρα σε όλες! @Smile89 χάρηκα πολύ με τα ευχάριστα νέα σου!!! Να πάνε όλα καλά κορίτσι και να είναι γερό το μωράκι σου !!!

Εγώ αυτό το μήνα κατάφερα να βρω την ωορηξια μου με τα τεστ τη 12η μέρα αλλά με δύο επαφές το μήνα δεν ελπίζω και σε πολλά. Με τα ωράρια που δουλεύουμε πολύ δύσκολο κορίτσια...

Μια επαφή θέλει!!!! Αφού βρήκες και ωορρηξία έχεις πολλές πιθανότητες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, kido είπε:

Για σένα το έλεγα το αύριο! Ότι θα το αγόραζα αν ήμουν στη θέση σου κι ένιωθα έτσι!! Εγώ είμαι σε γόνιμες κάνω τις προσπάθειες μου και σε 15 μέρες θα είμαι στην ίδια φάση αγωνίας με σενα! Καλή μας επιτυχία!

@Penoyla45 και @kido Καλησπερα! Στην εγκυμοσυνη που είχα έκανα το συγκεκριμένο 5 μερες πριν την περιοδο και έδειξε αρνητικό.Τρεις μερες μετά έκανα κλιαρ μπλου αχνό αλλα ευκρινέστατα θετικό.Λέει πέντε μερες μετά την επαφή με την προϋπόθεση ότι έγινε σύλληψη.Η εμφύτευση γίνεται μέσα σε μια εβδομάδα άρα θέλει το λιγότερο 4 μερες πριν την περιοδο για να δείξει. Καλή σας επιτυχία εύχομαι θετικά τεστακια αλλα μην βιαστείτε και απογοητευτείτε άδικα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, kido είπε:

Για σένα το έλεγα το αύριο! Ότι θα το αγόραζα αν ήμουν στη θέση σου κι ένιωθα έτσι!! Εγώ είμαι σε γόνιμες κάνω τις προσπάθειες μου και σε 15 μέρες θα είμαι στην ίδια φάση αγωνίας με σενα! Καλή μας επιτυχία!

Αα ..Δεν το διάβασα σωστά ..Όπως και να έχει σου εύχομαι τα καλύτερα.. 

Σήμερα προσπαθούσα να βάλω ένα τζιν κάι  δεν κουμπωνε και λέω στον άντρα μου για να δω τι θα πει έχω παχύνει τόσο πολύ και με κοιτάζει και μου λέει όχι στο υπόλοιπο σώμα είσαι το ίδιο όμως η κοιλιά είναι πρισμενη πολύ.. Και του λέω επειδή περιμένω περίοδο θα είναι.. είχα πάντα κοιλια και είναι δύσκολο να καταλάβω.. Αλλά δεν θέλω να τον βάλω και αυτόν σε υποψίες θέλω απλά να είμαι και να του κάνω μια τεράστια έκπληξη.. μια και που την μια μέρα την αναμενόμενη περίοδο έχω γενέθλια πιστεύω φέτος να έχω το καλύτερο δώρο.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Αα ..Δεν το διάβασα σωστά ..Όπως και να έχει σου εύχομαι τα καλύτερα.. 

Σήμερα προσπαθούσα να βάλω ένα τζιν κάι  δεν κουμπωνε και λέω στον άντρα μου για να δω τι θα πει έχω παχύνει τόσο πολύ και με κοιτάζει και μου λέει όχι στο υπόλοιπο σώμα είσαι το ίδιο όμως η κοιλιά είναι πρισμενη πολύ.. Και του λέω επειδή περιμένω περίοδο θα είναι.. είχα πάντα κοιλια και είναι δύσκολο να καταλάβω.. Αλλά δεν θέλω να τον βάλω και αυτόν σε υποψίες θέλω απλά να είμαι και να του κάνω μια τεράστια έκπληξη.. μια και που την μια μέρα την αναμενόμενη περίοδο έχω γενέθλια πιστεύω φέτος να έχω το καλύτερο δώρο.. 

Μακάρι κορίτσι μου!!! Στο ευχομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

@Penoyla45 ειδικά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πολύ δυνατούς πόνους σαν μαχαιριές μια εβδομάδα πριν στην κοιλιά. Αν μπορείς κάνε υπομονή τουλάχιστον μέχρι την ημέρα που είναι να αδιαθετήσεις.

Πήγα και στον γυναικολόγο για το ετήσιο τσεκ απ και μου είπε ότι θα έκανα την επόμενη ωορρηξία. Α και είπε ότι έβλεπε δυο κύστες στην ωοθήκη, η μία πιο μικρή αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω τι σημαίνει αυτό. Διπλή ωορρηξία? ξέρει καμμία?


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!!

@Penoyla45 ειδικά στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πολύ δυνατούς πόνους σαν μαχαιριές μια εβδομάδα πριν στην κοιλιά. Αν μπορείς κάνε υπομονή τουλάχιστον μέχρι την ημέρα που είναι να αδιαθετήσεις.

Πήγα και στον γυναικολόγο για το ετήσιο τσεκ απ και μου είπε ότι θα έκανα την επόμενη ωορρηξία. Α και είπε ότι έβλεπε δυο κύστες στην ωοθήκη, η μία πιο μικρή αλλά ξέχασα να τον ρωτήσω τι σημαίνει αυτό. Διπλή ωορρηξία? ξέρει καμμία?

οι κυστες ειναι ωοθηλακια που δεν εχουν σκασει ουτε κ προκειτε να σκασουν μειναν δηλαδη προβληματικα απο προηγουμενο κυκλο  . συνηθως φευγουν με την επομενη περιοδο. αν δεις καποια ανωμαλια στην περιοδο πχ καθηστερηση ισως οφειλετε στις κυστουλες κ θα πρεπει να μιλησεις ξανα με τον γιατρο σου. αλλα συνηθως εξαφανιζονται με τον επομενο κυκλο. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

οι κυστες ειναι ωοθηλακια που δεν εχουν σκασει ουτε κ προκειτε να σκασουν μειναν δηλαδη προβληματικα απο προηγουμενο κυκλο  . συνηθως φευγουν με την επομενη περιοδο. αν δεις καποια ανωμαλια στην περιοδο πχ καθηστερηση ισως οφειλετε στις κυστουλες κ θα πρεπει να μιλησεις ξανα με τον γιατρο σου. αλλα συνηθως εξαφανιζονται με τον επομενο κυκλο. 

μου είπε ότι η μία ήταν στα 19 mm  και θα έσκαγε την επόμενη και η άλλη ήταν πιο μικρή


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...