Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

On 27/5/2018 at 1:48 ΜΜ, μπουμπού92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Είμαι παλιά στο φόρουμ και θέλω να μοιραστώ μαζί σας αυτό που μου συμβαίνει. Με τον άντρα μου δεν προσπαθούμε για παιδάκι, αλλά έχουμε ελεύθερες επαφές. Αν τύχει,  καλοδεχούμενο θα είναι φυσικά. Συνήθως "προσέχουμε" στις γόνιμες μέρες. Όμως αυτή τη φορά ήταν αλλιώς ...Λοιπόν, έχω σταθερό κύκλο 28 ημερών. Τελευταία περίοδος 9/5 και η ερχόμενη  6/6. Έτσι, 20/5 ήταν το συμβάν, δηλαδή στις γόνιμες. Εγώ όμως από την ωορρηξία έως και σήμερα έχω πόνους χαμηλά ποτέ αριστερά και ποτέ δεξιά και πόνο στη μέση. Λες και θα αδιαθετησω. Τις τελευταίες 2 ημέρες μόνο χαμηλά δεξιά Σα κράμπα ή Σα σουβλιά και πόνο στη μέση. Μέτρησα τη θερμοκρασία μου και είναι 36,8 ή φυσιολογική. Επίσης, γνωρίζω ότι όλα αυτά είναι συμπτώματα και περιόδου. Ακόμη με μια φορά δεν υπάρχουν και απίστευτες πιθανότητες. Δε μου χαϊδεύω τα αυτιά, διότι ειναι μηδαμινεσ Οι πιθανότητες. Απλώς ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας!

Και γω κορίτσι μου το ίδιο με εσένα  περιμένω περίοδο Στις 31/5 και σχεδόν αμέσως μετά τις επαφές είχα πόνο Αριστερά και μετά δεξιά .. και τώρα δύο μέρες φούσκωμα και πόνο στο στήθος κάνω υπομονή δύο μέρες και θα μάθω σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα .. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Penoyla45 είπε:

Και γω κορίτσι μου το ίδιο με εσένα  περιμένω περίοδο Στις 31/5 και σχεδόν αμέσως μετά τις επαφές είχα πόνο Αριστερά και μετά δεξιά .. και τώρα δύο μέρες φούσκωμα και πόνο στο στήθος κάνω υπομονή δύο μέρες και θα μάθω σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα .. 

Λίγο ακόμα! Κάνε ένα αύριο αν δεν μπορείς! Θα δείξει αν είσαι! Πάρε ευαίσθητο! 

Κορίτσια είναι και η Πηνελοπη Αναστασοπούλου έγκυος στο 2ο...το babyboom συνεχίζεται στη show biz! Θα έρθει και σε μας μπεμπεδοσκονη! Η συγκεκριμένη είχε δυσκολευτεί να μείνει την πρώτη φορά και το έχει δηλώσει!

Επειδή  με τις παλιότερες από εδώ μέσα μέτραγαμε εγκυμοσύνες από το φθινόπωρο του 2017!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Penoyla45 είπε:

Και γω κορίτσι μου το ίδιο με εσένα  περιμένω περίοδο Στις 31/5 και σχεδόν αμέσως μετά τις επαφές είχα πόνο Αριστερά και μετά δεξιά .. και τώρα δύο μέρες φούσκωμα και πόνο στο στήθος κάνω υπομονή δύο μέρες και θα μάθω σου εύχομαι και εσένα τα καλύτερα .. 

Σου στέλνω τη θετική μου ενέργεια!!! Μακάρι να είσαι! Στο εύχομαι!!!

πρίν από 14 λεπτά , kido είπε:

Λίγο ακόμα! Κάνε ένα αύριο αν δεν μπορείς! Θα δείξει αν είσαι! Πάρε ευαίσθητο! 

Κορίτσια είναι και η Πηνελοπη Αναστασοπούλου έγκυος στο 2ο...το babyboom συνεχίζεται στη show biz! Θα έρθει και σε μας μπεμπεδοσκονη! Η συγκεκριμένη είχε δυσκολευτεί να μείνει την πρώτη φορά και το έχει δηλώσει!

Επειδή  με τις παλιότερες από εδώ μέσα μέτραγαμε εγκυμοσύνες από το φθινόπωρο του 2017!

Κι εγώ πριν λίγο το διάβασα!! Μακάρι βρε  κορίτσια ν είναι γουρλίδικο!!!

Link to comment
Share on other sites

On 14/5/2018 at 7:19 ΠΜ, sandraki είπε:

Καλημέρα!! Έχω χαθεί λίγο γτ προσπαθώ να μην σκέφτομαι τίποτα. Είμαι στη 50η μερα του κυκλου, περιοδος καθολου εκτος απο λιιιιιιιιιγο μπεζ καφε και αυτο πουυυυυ και πουυυυυ. Είχα πάθει και μια ουρολοιμωξη πριν 4 μερες, αλλα τωρα ολα καλα, πηρα 5 χαπακια και το φτιαξα και αυτο. Στηθος τουμπανο εδω και 5 μερες, ποναει πολυ, το παθαινω αυτο πριν αδιαθετησω.... δεν ξερω τι να υποθεσω, μαλλον αλλαξε ο κυκλος λογω ντοστινεξ, τι να πω.... αλλα κ αυτο το χαπι το σταματησα πριν... κανα μηνα??? Εσυ πως εισαι?

Sandraki συγνωμη για την καθυστερημενη απαντηση αλλα δεν εμπαινα. Εκανα λιγο αποτοξινωση απο το θεμα μωρο. Μου ηρθε περιοδος μετα απο 70 ημερες. Ηταν η πρωτη φορα που ειχα κι εγω τοσο μεγαλο κυκλο. Ωορρηξια εκανα πολυ καθυστερημενα... κ με βαση αυτο ειχα κανει χοριακη που βγηκε θετικη μεν αλλα πολυ χαμηλη δε. Μετα απο 4 μερες ηρθε περιοδος. Τωρα ημουν στις γονιμες κ περιμενω να δω τι πιασαμε! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

19 ώρες πρίν, kido είπε:

Λίγο ακόμα! Κάνε ένα αύριο αν δεν μπορείς! Θα δείξει αν είσαι! Πάρε ευαίσθητο! 

Κορίτσια είναι και η Πηνελοπη Αναστασοπούλου έγκυος στο 2ο...το babyboom συνεχίζεται στη show biz! Θα έρθει και σε μας μπεμπεδοσκονη! Η συγκεκριμένη είχε δυσκολευτεί να μείνει την πρώτη φορά και το έχει δηλώσει!

Επειδή  με τις παλιότερες από εδώ μέσα μέτραγαμε εγκυμοσύνες από το φθινόπωρο του 2017!

Κική μου μετρούσαμε εγκυμοσύνες στη showbiz...οι περισσότερες έχουν γεννήσει ήδη!

Στα δικά μου νέα, ο γιατρός μου έδωσε το πράσινο φως να προχωρήσουμε άμεσα σε προσπάθεια εξωσωματικής. Την Παρασκευή έχω ραντεβού στο κέντρο, αν προλάβουμε τα διαδικαστικά της επιτροπής ίσως προλάβουμε τον Ιούλιο να δοκιμάσουμε. (Αυγουστο είναι κλειστά τα κέντρα).

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , alina80 είπε:

Κική μου μετρούσαμε εγκυμοσύνες στη showbiz...οι περισσότερες έχουν γεννήσει ήδη!

Στα δικά μου νέα, ο γιατρός μου έδωσε το πράσινο φως να προχωρήσουμε άμεσα σε προσπάθεια εξωσωματικής. Την Παρασκευή έχω ραντεβού στο κέντρο, αν προλάβουμε τα διαδικαστικά της επιτροπής ίσως προλάβουμε τον Ιούλιο να δοκιμάσουμε. (Αυγουστο είναι κλειστά τα κέντρα).

Χαχα ισχύει!!

Υπέροχα τα νέα σου, τα έκανες όλα γοργά γοργά και μπραβο σου! Δεν έχασες καθόλου χρόνο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , kido είπε:

Χαχα ισχύει!!

Υπέροχα τα νέα σου, τα έκανες όλα γοργά γοργά και μπραβο σου! Δεν έχασες καθόλου χρόνο!

Είδες τελικά; Ήταν να μην κάνω την αρχή! Είπαμε όμως στην ηλικία μου ειδικά (για να μην βάλω τα προβλήματα στη μέση) τρέχουμε!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , alina80 είπε:

Είδες τελικά; Ήταν να μην κάνω την αρχή! Είπαμε όμως στην ηλικία μου ειδικά (για να μην βάλω τα προβλήματα στη μέση) τρέχουμε!

Έτσι ετσι το εχει το ζώδιο μας αυτό. Να είμαστε πρακτικές και αποτελεσματικες! Εξάλλου στη βράση κολλάει το σίδερο! Άντε να το πιάσεις και γρήγορα να μας βάλεις όλες τα γυαλιά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν κορίτσια εγώ αδιαθετησα σήμερα πρωί πρωι,οπότε μια χαρά το θερμοδιαγραμμα μου,λειτουργεί,οπότε όλα καλά,κ οι εμετοί που κάνω ακόμα,είναι ίσως από το χάπι του θυροειδη που είχα αλλάξει μάρκα με πρωτοβουλία της ενδοκρινολογο μου,άλλαξα πρόσφατα,αν κ ήταν ρυθμισμένος αλλά για καλύτερα ακόμα πήγα..τεσπα...τώρα σε 10 μέρες από αύριο ξεκινάω αυτό που έπαιρνα σε λίγο μικρότερη δόση κ αν σταματήσουν τα συμπτώματα μετά από 2 με 3 μέρες σημαίνει.ότι ήταν αυτό..οπότε βλέπουμε..τώρα μάλλον με βλέπω για 10/7 για περίοδο..βάζω παραπάνω αρκετά την ημερομηνία γιατί δεν ξέρω τι θα γίνει μέχρι να ρυθμιστεί..αυτά από εμένα,αν έχω νέα θα σας πω.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια!

@alina80 σου εύχομαι τα καλύτερα! Ήταν να μην το αποφασίσεις!

Είμαστε χάλια, εγώ και ο μικρός και σερνόμαστε! 

Είχα κάτι τσιμπήματα στον αφαλό, τα είχε καμμία ? δεν μπορώ να θυμηθώ αν τα ξαναείχα

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, iouliana είπε:

Γεια σας κορίτσια!

@alina80 σου εύχομαι τα καλύτερα! Ήταν να μην το αποφασίσεις!

Είμαστε χάλια, εγώ και ο μικρός και σερνόμαστε! 

Είχα κάτι τσιμπήματα στον αφαλό, τα είχε καμμία ? δεν μπορώ να θυμηθώ αν τα ξαναείχα

Καλημέρα ιουλιανα μου! Το είχα εγώ σε έναν κύκλο περιόδου περισυ( μετά την ωορρηξία), αλλά τελικά ήρθε η περίοδος.  Και σε αυτόν τον κύκλο το είχα κανα δυο φορές. Δε ξέρω αν είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης βέβαια, αλλά όπως ξέρουμε ότι τα σύμπτωματα εγκυμοσύνης μοιάζουν πολύ με τα συμπτώματα περιόδου...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!! Καλό μηνα!! Εμενα οι πονοι χαμηλα δεξια συνεχιζονται ακομα.... περιμένω στις 6/6. έχω μερουλες ακόμη! Η μέση πονάει ακομη και πισυευω εντεινει τον πονο και η δυσκοιλιότητα 3 ημερων...:-?  Η θερμοκρασία μου είναι στα 37 με 37,2... Πιστευω ότι τζάμπα κουράζω το μυαλό μου και στις 6 του μηνος θα ερθει η περίοδος...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, μπουμπού92 είπε:

Καλημερα κοριτσια!! Καλό μηνα!! Εμενα οι πονοι χαμηλα δεξια συνεχιζονται ακομα.... περιμένω στις 6/6. έχω μερουλες ακόμη! Η μέση πονάει ακομη και πισυευω εντεινει τον πονο και η δυσκοιλιότητα 3 ημερων...:-?  Η θερμοκρασία μου είναι στα 37 με 37,2... Πιστευω ότι τζάμπα κουράζω το μυαλό μου και στις 6 του μηνος θα ερθει η περίοδος...

Καλο μηνα κοριτσι μου !!! Κάνε υπομονή και μην το σκέφτεσαι απασχόλησε το μυαλό σου να περάσουν οι μέρες γρήγορα .. αλλιώς θα τρελαθείς από την αγωνία... 

Εγώ μετράω την πρώτη μέρα καθυστέρησης το στήθος μου συνεχίζει να με πονάει και έχω Πότε Πότε κάτι σουβλιες χαμηλά δεξιά.. Επίσης όταν ανεβαίνω σκάλες η πάω να σηκώσω κάτι νιώθω σαν κάτι να με ενοχλεί σε εκείνο το σημείο που είναι οι σουβλιες  ..Αλλά τι να κάνω!! θα κάνω και γω  υπομονή το Σκ και Δευτέρα εκτός απροόπτου τεστακι.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...