Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Nels είπε:

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Γεια σας μωρε κοπελες.Τι κανετε?Μπηκα να διαβασω ευχαριστα νεα,πειτε μου κανενα....

@Beboula25 σχολασες με το σπιτι εσυ?μπηκες.?

@Dimitr@17 Κινησου ρομαντικα εσυ..ξερεις...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

21 ώρες πρίν, kido είπε:

Τώρα ποστάριστηκε η φώτο σου!!! Στο είπαμε και χθες αλλά τώρα που το βλέπω και έτσι μεγάλο εννοείται ότι είναι καραθετικό το τεστ σου!!!! Συγχαρητήριαααααα!!! Περιμένουμε νουμεράρα χοριακής!!!!

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!

ειμαι εγκυοςςςςςςςςςςςςςςςςςς

πηρα χθες την χωριακη μου, ειναι 300. οταν πηγα να κανω την χωριακη ηταν η μερα που περιμενα περιοδο. ο γιατρος μου ειπε να κανω αλλη μια τη Δευτερα για να δουμε που ειμαστε κ να ξεκινησω φιλικο κ μαγνησιο κ να μιλησουμε Δευτερα.

εχω αγχωθει λιγο με την τιμη της χωριακης κ να πανε ολα καλα αλλα ειμαι κ χαρουμενη πολυυυυυυυ

 

21 ώρες πρίν, kido είπε:

Δήμητρα στο λέω να το ξέρεις ότι είχες τις τέλειες επαφές κατά το γυναικολόγο μου... αυτό το σύστημα μου είχε πει να ακολουθήσουμε, αλλα εμείς μετά τη 15η σπάνια συνεχίζουμε! Σου εύχομαι το πολυπόθητο! Μια βδομάδα υπομονή! 

εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να ξεκιναω κ οσο πιο νωρις γινεται την προσπαθεια. δλδ απ την 8η η 9η μερα βουρρρρ μερα παρα μερα

πρίν από 29 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

μπορεί όντως υποσυνείδητα που λες κ εσύ να έχεις..χαλαρά  θα έρθει....

@Vana87 τι ωραία ιστορία!!!κ με μια επαφή...τελικά αν είναι να έρθει ,θα έρθει,εγώ αυτό βλέπω..πίστη κορίτσια κ όλα θα γίνουν!!

εγώ εχθές πήρα τα αποτελέσματα του θυρεοειδή  3.42 η TSH χαχχα,φυσικά το ήξερα μετά από αυτό που έπαθα τον προηγούμενο μήνα...οπότε κ να ήθελα αυτόν να πετύχω σύλληψη δύσκολο για μένα με αυτήν την τιμή..στο 1 με 1.5 θέλουμε να είναι..τεσπα δεν πειράζει εγώ προσπαθώ κανονικά πάντως...Κ βλέπουμε...:-D

μην αγχωνεσαι με τον θυροειδη εγω επιασα κ εχω 2,6. τωρα λογικα θα προσπαθησουμε να πεσει απλα θελω να σου πω οτι δεν πρεπει να το σκεφτεσαι. κανε την προσπαθεια σου κ θα ερθει σιγουρα!!!!!

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 58 λεπτά , ritaki13 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!!!!!

ειμαι εγκυοςςςςςςςςςςςςςςςςςς

πηρα χθες την χωριακη μου, ειναι 300. οταν πηγα να κανω την χωριακη ηταν η μερα που περιμενα περιοδο. ο γιατρος μου ειπε να κανω αλλη μια τη Δευτερα για να δουμε που ειμαστε κ να ξεκινησω φιλικο κ μαγνησιο κ να μιλησουμε Δευτερα.

εχω αγχωθει λιγο με την τιμη της χωριακης κ να πανε ολα καλα αλλα ειμαι κ χαρουμενη πολυυυυυυυ

 

εμενα ο γιατρος μου ειχε πει να ξεκιναω κ οσο πιο νωρις γινεται την προσπαθεια. δλδ απ την 8η η 9η μερα βουρρρρ μερα παρα μερα

μην αγχωνεσαι με τον θυροειδη εγω επιασα κ εχω 2,6. τωρα λογικα θα προσπαθησουμε να πεσει απλα θελω να σου πω οτι δεν πρεπει να το σκεφτεσαι. κανε την προσπαθεια σου κ θα ερθει σιγουρα!!!!!

Μπράβο και πάλι!!! Το περιμέναμε!!! Μην αγχώνεσαι όλα καλά θα πάνε, να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός και να ξεκουράζεσαι!!! Ευχαριστούμε και για τις συμβουλές, πιάνουν τόπο σίγουρα εδώ να ξέρεις!!!

 

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

μπορεί όντως υποσυνείδητα που λες κ εσύ να έχεις..χαλαρά  θα έρθει....

@Vana87 τι ωραία ιστορία!!!κ με μια επαφή...τελικά αν είναι να έρθει ,θα έρθει,εγώ αυτό βλέπω..πίστη κορίτσια κ όλα θα γίνουν!!

εγώ εχθές πήρα τα αποτελέσματα του θυρεοειδή  3.42 η TSH χαχχα,φυσικά το ήξερα μετά από αυτό που έπαθα τον προηγούμενο μήνα...οπότε κ να ήθελα αυτόν να πετύχω σύλληψη δύσκολο για μένα με αυτήν την τιμή..στο 1 με 1.5 θέλουμε να είναι..τεσπα δεν πειράζει εγώ προσπαθώ κανονικά πάντως...Κ βλέπουμε...:-D

Αμ έτσι εξηγείται! Ξερρυθμίστηκες! Να μιλήσεις με τον ενδοκρινολόγο να αλλάξετε δόση ίσως. Μήπως άλλαξε το βάρος σου; Εγώ όταν έβαλα 4-5 κιλά ανέβηκε η TSH κι όταν τα έχασα έπεσε πάλι! Τώρα είμαι στη μέση(+2 κιλά) με tsh πριν 2 μήνες 1,1.. Έκανα επανεξέταση να δω που βρίσκομαι!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! :) Είμαι νέο μέλος,μόλις έκανα εγγραφή και χαίρομαι που έγινα μέλος αυτής της κοινότητας.

Έχουμε ξεκινήσει και εμείς προσπάθειες με τον άντρα μου και είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου (26-28 μέρες κύκλος) Είναι φαντάζομαι πολύ νωρίς για κάποιο σύμπτωμα έτσι δεν είναι? Μόνο κάποια τραβήγματα στη μήτρα νιώθω και τίποτα άλλο. Πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση μπορεί να αρχίσουν τα συμπτώματα?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Nicol_ είπε:

Καλημέρα σε όλους! :) Είμαι νέο μέλος,μόλις έκανα εγγραφή και χαίρομαι που έγινα μέλος αυτής της κοινότητας.

Έχουμε ξεκινήσει και εμείς προσπάθειες με τον άντρα μου και είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου (26-28 μέρες κύκλος) Είναι φαντάζομαι πολύ νωρίς για κάποιο σύμπτωμα έτσι δεν είναι? Μόνο κάποια τραβήγματα στη μήτρα νιώθω και τίποτα άλλο. Πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση μπορεί να αρχίσουν τα συμπτώματα?

καλως ορισες εμενα δεν αρχισαν πριν την καθηστερηση αρχισαν μια εβδομαδα μετα την καθηστερηση. οποτε μην ψαχνεσε τα περισσοτερα ειναι ακριβως οπως της περιοδου κ τιποτα διαφορετικο! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

καλως ορισες εμενα δεν αρχισαν πριν την καθηστερηση αρχισαν μια εβδομαδα μετα την καθηστερηση. οποτε μην ψαχνεσε τα περισσοτερα ειναι ακριβως οπως της περιοδου κ τιποτα διαφορετικο! 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :grin: Έτσι είναι απλά ψάχνεις σημάδια και προσπαθείς να τα μεταφράσεις. Άντε να δούμε...στην αναμονή :cool:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! :grin: Έτσι είναι απλά ψάχνεις σημάδια και προσπαθείς να τα μεταφράσεις. Άντε να δούμε...στην αναμονή :cool:

μην ψαχνεις απο την πρωτη προσπαθεια χα χα θα σου γινει εμμονη ασε ολες το εχουμε περασει μην το σκεφτεσε καθολου τωρα ξεκινησατε..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σε μεγαλύτερη ηλικία πιστεύετε είναι δυσκολότερη η σύλληψη? Είμαι 38 

πρίν από 1 λεπτό , linaa είπε:

μην ψαχνεις απο την πρωτη προσπαθεια χα χα θα σου γινει εμμονη ασε ολες το εχουμε περασει μην το σκεφτεσε καθολου τωρα ξεκινησατε..

Δεύτερη :tongue:


DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicol_ είπε:

Σε μεγαλύτερη ηλικία πιστεύετε είναι δυσκολότερη η σύλληψη? Είμαι 38 

εγω ειμαι 37. εξαρταται τον οργανισμο κοριτσι μου. μια φιλη μου 39 χρονων εμεινε με την πρωτη εγκυος εγω εκανα εξετασεις στο τριμηνο κ βρηκα καποια θεματακια μολις τα διορθωσα εμεινα. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , linaa είπε:

εγω ειμαι 37. εξαρταται τον οργανισμο κοριτσι μου. μια φιλη μου 39 χρονων εμεινε με την πρωτη εγκυος εγω εκανα εξετασεις στο τριμηνο κ βρηκα καποια θεματακια μολις τα διορθωσα εμεινα. 

Σε ευχαριστώ πολύ Λίνα μου να είσαι καλά :wub:

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Γεια σας μωρε κοπελες.Τι κανετε?Μπηκα να διαβασω ευχαριστα νεα,πειτε μου κανενα....

@Beboula25 σχολασες με το σπιτι εσυ?μπηκες.?

@Dimitr@17 Κινησου ρομαντικα εσυ..ξερεις...

 

Χαχα ζινακι και οτι σε σκεφτομουν χθες...πως εισαι?ολα καλα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Χαχα ζινακι και οτι σε σκεφτομουν χθες...πως εισαι?ολα καλα?

Καλα ειμαι μαναρι μ.Εδω.. οσο σκεφτομαι τον τοκετο με πιανει φοβος..ξεχνιεμαι στο καρπουζι ευκολα.

Παρασκευουλα σημερα.περιμενουμε κακοκαιρια τελεια..μας εχει ξεχασει το καλοκαιρι φετος εμας.

Τι νεακια εχουμε εδω,δε μου στειλατε ημ/νιες και σας εχω αφησει χωρις πινακακι..μονο λιγες εχω.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, zina7777 είπε:

Γεια σας μωρε κοπελες.Τι κανετε?Μπηκα να διαβασω ευχαριστα νεα,πειτε μου κανενα....

@Beboula25 σχολασες με το σπιτι εσυ?μπηκες.?

@Dimitr@17 Κινησου ρομαντικα εσυ..ξερεις...

 

Τι κανεις κοπέλα μου πως είναι το μωράκι εσυ παρά φούσκωσες;; Σχολάσαμε και τώρα το ευχαριστιομαστε! Χαιρετισμούς στα Γιάννενα και να μπαίνεις να λέμε κανα νέο..

Link to comment
Share on other sites

Just now, zina7777 είπε:

Καλα ειμαι μαναρι μ.Εδω.. οσο σκεφτομαι τον τοκετο με πιανει φοβος..ξεχνιεμαι στο καρπουζι ευκολα.

Παρασκευουλα σημερα.περιμενουμε κακοκαιρια τελεια..μας εχει ξεχασει το καλοκαιρι φετος εμας.

Τι νεακια εχουμε εδω,δε μου στειλατε ημ/νιες και σας εχω αφησει χωρις πινακακι..μονο λιγες εχω.

Ποτε με το καλο ??ναι λεει κακοκαιρια...παει και αυτο το σκ το μπανιο στην θαλασσα..εγω παντως περιμενω 21/6 αν κ μπορει να ερθει νωριτερα γτ χθες ενιωθα λες κ υα αδιαθετησω

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nicol_ είπε:

Καλημέρα σε όλους! :) Είμαι νέο μέλος,μόλις έκανα εγγραφή και χαίρομαι που έγινα μέλος αυτής της κοινότητας.

Έχουμε ξεκινήσει και εμείς προσπάθειες με τον άντρα μου και είμαι στην 20η μέρα του κύκλου μου (26-28 μέρες κύκλος) Είναι φαντάζομαι πολύ νωρίς για κάποιο σύμπτωμα έτσι δεν είναι? Μόνο κάποια τραβήγματα στη μήτρα νιώθω και τίποτα άλλο. Πόσες μέρες πριν την καθυστέρηση μπορεί να αρχίσουν τα συμπτώματα?

Καλως όρισες.. Με το καλό οι προσπαθειες! Για συμπτώματα είναι παρα πολύ νωρις.Καταλαβαινω την αγωνία σου σίγουρα θα παρατηρεις και θα ψάχνεις το κάθε τι αλλα πίστεψε με δεν βγάζεις άκρη.Οταν έρθει το μωράκι δεν θα καταλάβεις τίποτα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...