Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια αλήθεια! Εύχομαι όλες να δούμε ότι επιθυμούμε σύντομα!!! Νομίζω πως άρχισα να βλέπω τις φλέβες από το στήθος μου να είναι πιο πράσινες ... κάποιες μπορώ να τις αγγίξω κιόλας .. ιδέα μου λέτε Ε; Είχε κάποια κοπέλα τέτοιο σημάδι;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Τι να πω κ εγω ότι μου είπε ανέφερα.Οχι δεν είχα κανενα θέμα. Μου τα έδινε όλα από την αρχή μαγνήσιο και προγεστερονη .Δεν το φοβόμουν γιατί είναι βιταμίνη αλλα σίγουρα αν με το καλό ξανά μείνω θα τα ρωτήσω όλα από την αρχή.Είμαι καλα είπα να αφήσουμε το καλοκαιράκι να περάσει χαλαρά χωρίς άλλη παρακολούθηση με γιατρό εφόσον δείχνουν όλα εντάξει δλδ.Μου μενει να πάω στην ενδοκρινολόγο να ρυθμίσουμε τον θυρεοειδή και ότι άλλο χρειάζεται και από εκεί κ πέρα το αφήνουμε λιγάκι επάνω μας και στην τύχη που εύχομαι να μας ευνοήσει..Ποσο είσαι τώρα;; Κοριτσάκι έχεις; Με το καλό να περάσουν οι μηνες να το πάρετε αγκαλίτσα!!:wub:

Αχ ο κάθε γιατρός έχει Την δικιά του αποψη.Αυτό έχω καταλάβει!! Αν ρυθμίσεις θυρεοειδή σίγουρα θα έρθει γρήγορα κ το μωράκι!! Καμία φορά θέλει να χαλαρώσουμε Λιγακι κ έρχεται από κει Που δεν το περιμένουμε!!εγώ είμαι 24 εβδομάδες τώρα κ περιμένω αγορακι.

Εύχομαι πολυ σύντομα να κρατας θετικό τεστακι στα χέρια σου.


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mariasalm ευχομαι οτι καλυτερο κοπελα μ και ενα θετικοτατο τεστακι με ενα ++++++++++++ τεραστιο...εγω εκτος απο πονους εντονους περιοδου π ελεγα τωρα θα ρθει τωρα θα ρθει ηταν κ πρισμενες οι φλεβες μ στο στηθος κ γενικα ηταν ευαισθητο...δεν ειχα κανενα αλλο συπτωμα...Ευχομαι τα καλυτερα κ τα ευτυχεστερα!;-)


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ada32 είπε:

Αχ ο κάθε γιατρός έχει Την δικιά του αποψη.Αυτό έχω καταλάβει!! Αν ρυθμίσεις θυρεοειδή σίγουρα θα έρθει γρήγορα κ το μωράκι!! Καμία φορά θέλει να χαλαρώσουμε Λιγακι κ έρχεται από κει Που δεν το περιμένουμε!!εγώ είμαι 24 εβδομάδες τώρα κ περιμένω αγορακι.

Εύχομαι πολυ σύντομα να κρατας θετικό τεστακι στα χέρια σου.

Σε ευχαριστώ Άντα μου για την ευχή σου! Συμφωνώ πως θέλει ηρεμία αρκεί να είναι και όλα καλα.. Είμαι αισιόδοξη, πρέπει να είμαι ας έρθει οποτε θέλει και να είναι γερό! Για όλα τα κοριτσια! Συγνώμη δεν ήξερα για το φύλο δεν είχα δει κάτι.. με το καλό το αντράκι σου κορίτσι μου!! :wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Mariasalm είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια αλήθεια! Εύχομαι όλες να δούμε ότι επιθυμούμε σύντομα!!! Νομίζω πως άρχισα να βλέπω τις φλέβες από το στήθος μου να είναι πιο πράσινες ... κάποιες μπορώ να τις αγγίξω κιόλας .. ιδέα μου λέτε Ε; Είχε κάποια κοπέλα τέτοιο σημάδι;;;

εννοείται κ στις 2 μου εγκυμοσύνες...κ για μένα ήταν σημάδι γιατί πριν δεν το είχα..:wub:Εγώ τουλάχιστον..


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

15 ώρες πρίν, Mariasalm είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια αλήθεια! Εύχομαι όλες να δούμε ότι επιθυμούμε σύντομα!!! Νομίζω πως άρχισα να βλέπω τις φλέβες από το στήθος μου να είναι πιο πράσινες ... κάποιες μπορώ να τις αγγίξω κιόλας .. ιδέα μου λέτε Ε; Είχε κάποια κοπέλα τέτοιο σημάδι;;;

Στο εύχομαι!! Είχες καλές επαφές γιατί όχι; Περιμένουμε το τεστακι σου!

Link to comment
Share on other sites

On ‎22‎/‎6‎/‎2018 at 4:08 ΜΜ, ada32 είπε:

Καλησπερα! εμενα ο γιατρος δεν μου εχει δωσει μαγνησιο αλλα γενικα μεχρι στιγμης δεν ειχα πονους στην κοιλια η συσπασεις για να μου δωσει. αλλοι γιατροι το δινουν προληπτικα απο τον 4-5 μηνα και μετα αλλα σιγουρα οχι απο την αρχη εκτος κ αν εχεις επιπλοκες στην εγυμοσυνη(κοντο τραχηλο, συσπασεις κτλ..). επισης για το φυλλικο , εγω επαιρνα εως 3 μηνων filicine αλλα μετα δεν χρειαζεται τοση ποσοτητα οσο εχει το filicine και παιρνω gynotardyferon  που ειναι σιδηρος με φιλλικο μαζι . 

α ναι αυτό ακριβώς μου έδινε και εμένα!!

Πως τα πας?

@*ζουζουνα*!!! τον μεγάλο συνεχίζεις να τον στέλνεις?

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια! Πριν λιγες μερες σας ειχα πει πως εκανα τεστ εγκυμοσύνης λιγες μερες πριν την αναμενόμενη περιοδο και ηταν αρνητικο.Σημερα περιμενω περίοδο και εκανα το τεστ..βγηκε αχνη γραμμη!! Θα προσπαθήσω να βαλω τη φωτογραφια να τη δειτε.Πως μπορω να βαλω φωτο απο το κινητο?? 

  • Μου αρέσει 4

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ Καλημερααα...μπραβο σου ευχομαι τα καλυτερααα!!!! αχνη γραμμη=θετικο αυριο γρηγορα για χοριακη με ενα μεγαλο νουμερο ευχομαι:D για την φοτο δεν εχω ιδεα!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρα πολυ!! Επειδη ειναι κατι πρωτόγνωρο για μενα,τωρα ξεκινησαμε τις προσπαθειες και δεν εχω ιδεα ακομα για πολλα πραγματα..ποσο πρεπει να ειναι η χοριακη? Παω απλα σε οποιοδηποτε μικροβιολογικο κ την κανουν?

  • Μου αρέσει 1

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Nicol_ ετσι ακριβως σαν κ εσενα ημουν κ εγω γτ μολις ξεκινησαμε δοξα τον θεο στον δευτερο μηνα ηρθε το νινακι λοιπον πας σε ενα οποιοδηποτε μικροβιολογικο και λες οτι θες να κανεις μια εξεταση χοριακης εγω τουλαχιστον ετσι το ζητησα:Pγιατι ουτε εγω ηξερα πολλα(κοστιζει 15-25€) αναλογως το μικροβιολογικο. Θα σου πουν και απο εκει αν ειναι θετικη ή αρνητικη εμενα μ ειχαν πει απο το τηλ οτι ειναι θετικη πριν τα παρω κιολας κανουν αρκετες ωριτσες να βγουν οποτε προτιμησε να πας αρκετα πρωι(εγω την πατησα ετσι) Οι τιμέςκάτω από 5 mIU/ml θεωρούνται αρνητικές για εγκυμοσύνη και οι τιμές πάνω από 25 mIU/ml θεωρούνται θετικές για εγκυμοσύνη.Μετα μιλας με τον γυναικολογο σου και αν σ προτεινει αυτος επαναληψη χοριακης κανεις παλι σε δυο μερες απο την προηγουμενη κ το ιδανικο ειναι να εχει διπλασιαστει περιπου και λιγο λιγοτερο να ειναι απο το διπλασιο μια χαρα ειναι αυτο το προτεινουν για να δουν πως παει η εγκυμοσυνη στην αρχη πριν δουν σακο ας πουμε..Και παλι ειναι στημ ιδιοσυγκρασια τ καθε γιατρου ας πουμε εμενα δεν ηθελε χοριακες αλλα επειδη εγω ανχωνομουνα εκανα 3κιολας!οτι απορια εχεις μ λες!:)(σορρυ για ΤΕΡΑΣΤΙΟ κειμενο)

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά σε ευχαριστω παρααααα πολυ! Εχω παθει σοκ οπως καταλαβαίνεις,ακομα το επεξεργαζομαι.. Με τον αντρα μου χάρηκαμε πολυ κ αγχωνομαι να πάνε ολα καλα.  Υπάρχει περιπτωση να ειναι θετικο το τεστ και η χοριακη να ειναι τοσο χαμηλη?

  • Μου αρέσει 2

DanXp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Nicol_ γιαυτο ειμαστε εδω να βοηθαμε η μια την αλλη! Οχι δεν νομιζω γιατι πρωτα ανιχνευεται στο αιμα και μετα στα ουρα γιατι τα τεστ ανιχνευουν 10-20mlU αναλογως το τεστ να φανταστεις εγω το εκανα 2μερες πριν την καθυστερηση μ βγηκε θετικο και την ιδια μερα ειχα χοριακη 200! Οποτε μην ανησυχεις γιαυτο η χοριακη δεν μπορει να ειναι πιο χαμηλη γιατι απλα το τεστ θα εβγαινε αρνητικο! Εχεις καιρο να το επεξεργαστεις εγω τωρα 14η εβδομαδα ακομα δεν μπορω να το πιστεψω μετα απο τοσους υπερηχους...χαχα ευχομαι ενα μεγαλο νουμερο χοριακης!:D

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...