Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, kido είπε:

Άντε ρε! Την έβρισκες με τεστ τόσο αργά; Και αδιάθετουσες στην ώρα σου η πιο αργά; Εγώ όσες φορές έκανα τεστ πάντα έβρισκα θετικό μεταξύ 11η και 13ης μέρας. Μήπως παραγγείλω one step τώρα κι όχι hometest και συνεχίσω τεστ και επαφές λίγες μερες ακόμα μέχρι να το βρω. Πάντως δεν πρέπει να την έχω χάσει, γιατί την καταλαβαίνω κιόλας και δεν έχω πονέσει ακόμα. Ίσως αναστατώθηκε επειδή είμαι στη θάλασσα με μπάνιο 2 μερες τώρα...

Επειδή δεν είσαι σίγουρη γιατί ειχες ένα αστα τα τεστ για να μην αγχωθεις και απλά συνέχισε τις επαφες.Αλλωστε τις προηγουμενες είχες οποτε μην ανησυχείς.Μπορει να είχες την 12η το βράδυ μπορεί να άργησε τώρα μια μέρα εφόσον πας μέχρι 29 και αύριο την 15η να ξεκινήσει η ωορρηξια. Πάντως κάποιες φορες μπορεί να μην πάρεις χαμπάρι την ωορρηξια σου όπως και το άλλη μέρα να νομίζεις και άλλη να είναι και βέβαια σε σταθερό κύκλο. Τοσους μηνες στο τσεκ με υπερήχους στο λέω στανταρ γιατί μου συνέβη να έχω κάνει ωορρηξια και δεν πήρα χαμπάρι που και εγω έχω πονακι νωρίτερα της ωορρηξιας και τελικά το είδαμε την 12η σπασμένο 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 58 λεπτά , Beboula25 είπε:

Επειδή δεν είσαι σίγουρη γιατί ειχες ένα αστα τα τεστ για να μην αγχωθεις και απλά συνέχισε τις επαφες.Αλλωστε τις προηγουμενες είχες οποτε μην ανησυχείς.Μπορει να είχες την 12η το βράδυ μπορεί να άργησε τώρα μια μέρα εφόσον πας μέχρι 29 και αύριο την 15η να ξεκινήσει η ωορρηξια. Πάντως κάποιες φορες μπορεί να μην πάρεις χαμπάρι την ωορρηξια σου όπως και το άλλη μέρα να νομίζεις και άλλη να είναι και βέβαια σε σταθερό κύκλο. Τοσους μηνες στο τσεκ με υπερήχους στο λέω στανταρ γιατί μου συνέβη να έχω κάνει ωορρηξια και δεν πήρα χαμπάρι που και εγω έχω πονακι νωρίτερα της ωορρηξιας και τελικά το είδαμε την 12η σπασμένο 

Μπεμπουλα μου καλη σε ευχαριστώ... ασε αγχώθηκα ήδη και πονάω απόψε... μαλλον έρχεται η οωρρηξια μου και σήμερα δεν είχαμε επαφή...ο δικός μου ζήτησε ένα ρεπό αλλά θα προσπαθήσουμε αύριο πρωί για να μη χάσουμε τη μερα! Είχαμε χτες κ προχτές βράδυ αργά, ούτε 24ωρο δεν πέρασε ακόμα από την τελευταία μας, όποτε ελπίζω να είμαι καλυμμένη! Καληνύχτα!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα !!! Μη σάς πιάνει τρέλα πότε είναι οι γόνιμες μέρες και πότε όχι...εγω προσωπικά είχα τόν ποιο ανώμαλο κύκλο η περίοδος μου μπορεί νά έφτανε και 55 μέρες ο κύκλος μου....οι γιατροί όλοι λέγαν ότι δεν έχω τίποτα ήταν από τά κιλά που παίρνω . μετά από 10 μήνες εκεί που είχα κουραστεί καί λέω Αμάν οπότε θέλει ας έρθει με μια άντε δύο επαφές έπιασα τήν μπέμπα μου και σέ 11 εβδομάδες θα τήν πάρω αγκαλίτσα... εύχομαι μέσα από τήν καρδιά μου όλες νά ζήσετε αυτό τό θαύμα..

  • Μου αρέσει 4
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα !!! Μη σάς πιάνει τρέλα πότε είναι οι γόνιμες μέρες και πότε όχι...εγω προσωπικά είχα τόν ποιο ανώμαλο κύκλο η περίοδος μου μπορεί νά έφτανε και 55 μέρες ο κύκλος μου....οι γιατροί όλοι λέγαν ότι δεν έχω τίποτα ήταν από τά κιλά που παίρνω . μετά από 10 μήνες εκεί που είχα κουραστεί καί λέω Αμάν οπότε θέλει ας έρθει με μια άντε δύο επαφές έπιασα τήν μπέμπα μου και σέ 11 εβδομάδες θα τήν πάρω αγκαλίτσα... εύχομαι μέσα από τήν καρδιά μου όλες νά ζήσετε αυτό τό θαύμα..

Σε θυμάμαι που έγραφες!! Ποτέ πέρασε ο καιρος;; Με το καλό η κορούλα σου, να την υποδεχτείς!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kido είπε:

Σε θυμάμαι που έγραφες!! Ποτέ πέρασε ο καιρος;; Με το καλό η κορούλα σου, να την υποδεχτείς!!! 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! εύχομαι σύντομα καί εσύ νά φωλιάσει ένα μωράκι στην κοιλίτσα σού!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! εύχομαι σύντομα καί εσύ νά φωλιάσει ένα μωράκι στην κοιλίτσα σού!!

Ευχαριστώ! Μακάρι το θέλουμε πολύ και το προσπαθούμε! Είχαμε και σήμερα τελικά πρωινή επαφή! Το ξέρω ότι δεν πρέπει να κυνηγάμε μόνο τις γόνιμες αλλά το άτιμο το άγχος είναι εκεί και καραδοκεί, δεν μ αφήνει να ηρεμήσω!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

Ευχαριστώ! Μακάρι το θέλουμε πολύ και το προσπαθούμε! Είχαμε και σήμερα τελικά πρωινή επαφή! Το ξέρω ότι δεν πρέπει να κυνηγάμε μόνο τις γόνιμες αλλά το άτιμο το άγχος είναι εκεί και καραδοκεί, δεν μ αφήνει να ηρεμήσω!

Τό ξέρω κοριτσάκι μου το πέρασα καί εγώ αν θυμάσαι που έγραφα δέκα μήνες αλλά με τό που ηρέμησα ήρθε γι'αυτό σάς τό λέω... πίστη , προσευχή και ηρεμία θέλει!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Τό ξέρω κοριτσάκι μου το πέρασα καί εγώ αν θυμάσαι που έγραφα δέκα μήνες αλλά με τό που ηρέμησα ήρθε γι'αυτό σάς τό λέω... πίστη , προσευχή και ηρεμία θέλει!!!!!

Σε θυμάμαι σου λέω που είχες βάλει στόχο να χάσεις κιλά και δεν ασχολιόσουν και τόσο με το θέμα και έτσι ήρθε! Εμείς κλείσαμε χρόνο προσπαθειών και όσο να 'ναι όταν περνάει ο καιρός σου τη βαράει! Μακάρι να είμαι κοντά!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αρχίσανε τα όργανα...

Πρηστικε το στηθος .Τώρα καλό είναι αυτό κακο δεν ξέρω. 

Πάντως σημαίνει κ περίοδο ....

Να ρωτήσω τις έγκυες κοπέλες η κ αυτές που έχουν μπεμπάκια. Όταν πριζεται το στηθος είναι διαφορετικός ο πόνος όταν περιμένεις περίοδο κ διαφορετικός μέχρι την καθυστέρηση?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Flo flo είπε:

Αρχίσανε τα όργανα...

Πρηστικε το στηθος .Τώρα καλό είναι αυτό κακο δεν ξέρω. 

Πάντως σημαίνει κ περίοδο ....

Να ρωτήσω τις έγκυες κοπέλες η κ αυτές που έχουν μπεμπάκια. Όταν πριζεται το στηθος είναι διαφορετικός ο πόνος όταν περιμένεις περίοδο κ διαφορετικός μέχρι την καθυστέρηση?

εμενα δεν ειχε πρηστει σχεδον καθολου ενω συνηθως πρηζοταν αρκετα. με την καθηστερηση το στηθος μεγαλωνει σε τεραστιο βαθμο πολυ διαφορετικα απο οτι οταν δεν εισαι εγκυος ο πονος ειναι ιδιος αλλα το μεγεθος ειναι διαφορετικο. 

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, kido είπε:

Μπεμπουλα μου καλη σε ευχαριστώ... ασε αγχώθηκα ήδη και πονάω απόψε... μαλλον έρχεται η οωρρηξια μου και σήμερα δεν είχαμε επαφή...ο δικός μου ζήτησε ένα ρεπό αλλά θα προσπαθήσουμε αύριο πρωί για να μη χάσουμε τη μερα! Είχαμε χτες κ προχτές βράδυ αργά, ούτε 24ωρο δεν πέρασε ακόμα από την τελευταία μας, όποτε ελπίζω να είμαι καλυμμένη! Καληνύχτα!

Καλημέρα μας.. Καταρχήν να μην αγχώνεσαι ούτε να στενοχωριέσαι..Είδα πως είχατε επαφουλα άρα πας υπέροχα! Πάντως το πρωινό το θεωρώ σημαντικό σε αυτή την φάση δεν ξέρω νιώθω ασφαλής γιατί στην περίπτωση που έχεις και το βραδάκι θα το έχετε περικυκλώσει χαχα.. Αν δεν τότε και πάλι δεν πειράζει είσαι μέσα και προσπαθείς για άλλη μια αύριο το πρωί..  

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Beboula25 είπε:

Καλημέρα μας.. Καταρχήν να μην αγχώνεσαι ούτε να στενοχωριέσαι..Είδα πως είχατε επαφουλα άρα πας υπέροχα! Πάντως το πρωινό το θεωρώ σημαντικό σε αυτή την φάση δεν ξέρω νιώθω ασφαλής γιατί στην περίπτωση που έχεις και το βραδάκι θα το έχετε περικυκλώσει χαχα.. Αν δεν τότε και πάλι δεν πειράζει είσαι μέσα και προσπαθείς για άλλη μια αύριο το πρωί..  

That's the plan... αύριο πρωί θα του την έχω στημένη πριν σηκωθεί από το κρεβάτι όπως και σήμερα! Χτες πονούσα πολύ από τις 10 και μετά μέχρι που κοιμήθηκα, δεν μπορούσα ούτε να διανοηθώ να έχουμε επαφή. Ξάπλωσα και περίμενα να περάσει, αλλά το πρωί δεν ήθελα να μου ξεφύγει! Χάρηκα που το καταφέραμε γιατί σήμερα ξέρω ότι θα γυρίσει αργά σπίτι Κικίτσα και θα ειναι πτώμα, οπότε δεν θα ήταν εύκολο να γίνει και απόψε η δουλειά! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , linaa είπε:

εμενα δεν ειχε πρηστει σχεδον καθολου ενω συνηθως πρηζοταν αρκετα. με την καθηστερηση το στηθος μεγαλωνει σε τεραστιο βαθμο πολυ διαφορετικα απο οτι οταν δεν εισαι εγκυος ο πονος ειναι ιδιος αλλα το μεγεθος ειναι διαφορετικο. 

Ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι εγω λεω για πριν την καθυστέρηση. 

Αρα είναι διαφορετικός ο πόνος ε? Σκατουλες 

Είναι αλήθεια ότι πριν δείτε ότι είστε έγκυες δλδ λίγο πριν την καθυστερηση πονάνε οι θηλές?

Γιατί εμένα πονάει το στηθος στα πλαϊνά 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Flo flo είπε:

Ευχαριστω για την απαντηση κοριτσι εγω λεω για πριν την καθυστέρηση. 

Αρα είναι διαφορετικός ο πόνος ε? Σκατουλες 

Είναι αλήθεια ότι πριν δείτε ότι είστε έγκυες δλδ λίγο πριν την καθυστερηση πονάνε οι θηλές?

Γιατί εμένα πονάει το στηθος στα πλαϊνά 

Πότε περιμένεις εσύ κορίτσι; Είχατε καλές επαφές;; Είναι νωρίς, μην βιάζεσαι ακόμα να βγάλεις συμπέρασμα! Ξέρω ότι ανυπομονείς κι εγώ έτσι είμαι κάθε φορά που πλησιάζουν οι μέρες! Υπομονή να περάσουν οι μέρες και να κάνεις τεστ! Σου εύχομαι να δεις ένα σταυρό "να" με το συμπάθειο!!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...