Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση. Εσείς που παρακολουθείτε την ωορρηξία με τεστακια απο την ημέρα που νοιώθετε πονακια (δεξιά-αριστερά) και ίσως και κάποιες στη μέση έχετε μέσα στις επόμενες 1-2 μέρες ωορρηξία ή δεν είναι και απόλυτο αυτό; Μετα την εγκυμοσύνη μου έχει μπερδευτεί ο κύκλος μου για μερικές μέρες και θέλω να δω αν μπορώ να υπολογίσω παλι την αναμενόμενη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 25 λεπτά , Elfer είπε:

Κορίτσια να σας κάνω μια ερώτηση. Εσείς που παρακολουθείτε την ωορρηξία με τεστακια απο την ημέρα που νοιώθετε πονακια (δεξιά-αριστερά) και ίσως και κάποιες στη μέση έχετε μέσα στις επόμενες 1-2 μέρες ωορρηξία ή δεν είναι και απόλυτο αυτό; Μετα την εγκυμοσύνη μου έχει μπερδευτεί ο κύκλος μου για μερικές μέρες και θέλω να δω αν μπορώ να υπολογίσω παλι την αναμενόμενη.

Καλημέρα! Δεν έχω παρακολουθήσει με τεστ πρώτη φορά έκανα ένα αυτό τον μήνα στην 13η μέρα και ήταν αρνητικό ενώ τα πονακια είχαν ξεκινήσει από την 12η. Στον υπέρηχο που καναμε την 10η μας είπε ο γιατρος πως από την 14η θα ξεκινήσει η ωορρηξια.Πραγματι εκείνο το βράδυ είχα απίστευτο πόνο τόσο πολύ που ελεγα τώρα σκάει και ο αντρας μου κοιμάται Χαχαχ.. Πονουσα και την επόμενη πολύ πιο λίγο ομως. Επειδή έχει τύχει παλιότερα αλλα και τώρα που παρακολουθούσα με υπέρηχο την ωορρηξια σε εμενα τουλάχιστον ο πόνος προηγηται και ισως στον οξύ πόνο να ξεκινα η ρήξη.

Ελπιζω να σε βοήθησα κάπως :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

μακάρι!!:wub:

@Dimitr@17 Καλή επιτυχία εύχομαι να είσαι εγκυουλα!!!

Σε ευχαριστω ζουζουνα μου αλλα δε νομιζω να ειμι γτ δεν ειχαμε ολες τις γονιμες επαφες...οποτε μπορει να μοθ ερθει νωριτερα απο την θαλασσα κιολας θα δειξει..βεβαια εγω θα ηθελα να μην ερθει...αλλα δεν βλεπω να μου κανει παλια το χατηρι..

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Η κοιλιτσα σου μπορεί να πόνεσε από τα μπανακια και τον ήλιο μπορεί να είναι και σύμπτωμα θα δείξει.. 

Ναι κορίτσι μου κατανοητή η αγωνία και εγω ανυπομονώ να το γιορτάσουμε!!! Όλα θα πάνε καλα καλή μου!!

Ναι μπορει να ειναι απο την θαλασσα..δεν περιμενω κατι απλα θελω να κανω κ αλλα μπανακια κ υα τα χασω...πφφφ και απο δευτερα δουλεια παλι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Σε ευχαριστω ζουζουνα μου αλλα δε νομιζω να ειμι γτ δεν ειχαμε ολες τις γονιμες επαφες...οποτε μπορει να μοθ ερθει νωριτερα απο την θαλασσα κιολας θα δειξει..βεβαια εγω θα ηθελα να μην ερθει...αλλα δεν βλεπω να μου κανει παλια το χατηρι..

Ναι μπορει να ειναι απο την θαλασσα..δεν περιμενω κατι απλα θελω να κανω κ αλλα μπανακια κ υα τα χασω...πφφφ και απο δευτερα δουλεια παλι

Και εγω στην ωορρηξια μου δεν είχα επαφες το άφησα χαλαρά γιατί έχουμε κλείσει διακοπές με το μηχανάκι και σε περίπτωση εγκυμοσυνης εννοείται θα άλλαζε το σχέδιο. Όχι πως θα κλαίγαμε αν άλλαζε απλά δεν υπάρχει λόγος πρεμούρας μας χρειάζεται και λίγη χαλάρωση. Έρχονται άλλωστε και αλλες γονιμες μερες, στο τσακ θα τις προλάβω στο τέλος των διακοπών. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beboula25 είπε:

Και εγω στην ωορρηξια μου δεν είχα επαφες το άφησα χαλαρά γιατί έχουμε κλείσει διακοπές με το μηχανάκι και σε περίπτωση εγκυμοσυνης εννοείται θα άλλαζε το σχέδιο. Όχι πως θα κλαίγαμε αν άλλαζε απλά δεν υπάρχει λόγος πρεμούρας μας χρειάζεται και λίγη χαλάρωση. Έρχονται άλλωστε και αλλες γονιμες μερες, στο τσακ θα τις προλάβω στο τέλος των διακοπών. 

Εμενα λειπει σε ταξιδι το αγορι μου για δουλεια κ θα γυρισει σε 2,5μηνες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

4 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα σε όλα τα κοριτσια! 

@fairy-mary και @*ζουζουνα*!!!  περιμενουμε τα ευχάριστα..

Οι υπόλοιπες τι κάνετε;

Ναι κορίτσια πείτε μας!!! @fairy-Mary @*ζουζουνα*!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμενα λειπει σε ταξιδι το αγορι μου για δουλεια κ θα γυρισει σε 2,5μηνες...

Αα ναι; Θυμαμαι που έλεγες πως έφυγε αλλα δεν ήξερα το διάστημα.. Θα σου λείπει κιολας μωρε.. Μακάρι να είσαι τώρα αλλιως δες το ως διαλλειμα να ηρεμήσει λίγο από την αναμονή 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Beboula25 είπε:

Αα ναι; Θυμαμαι που έλεγες πως έφυγε αλλα δεν ήξερα το διάστημα.. Θα σου λείπει κιολας μωρε.. Μακάρι να είσαι τώρα αλλιως δες το ως διαλλειμα να ηρεμήσει λίγο από την αναμονή 

Μακαρι αλλα που ν μου κανει την χαρη?ηδη εχει άρχισειναπο χθες κ με ποναει η κοιλια μου..στις 18περιμενω...ναι θα κανω ενα διαλλειμα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Μακαρι αλλα που ν μου κανει την χαρη?ηδη εχει άρχισειναπο χθες κ με ποναει η κοιλια μου..στις 18περιμενω...ναι θα κανω ενα διαλλειμα

Τι να πω ρε συ πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανενα σημάδι σε τίποτα γενικά. Και εγω 17 περιμένω και μολις καθαρίσω φεύγουμε να ηρεμήσουμε κ εμεις. Με κούρασε απίστευτα κάθε μήνα αυτή η ψυχολογία είμαι δεν είμαι και αν είμαι μην ξανά τύχει κάτι. Ισως αφήσω κ τον επόμενο κύκλο χαλαρά και μετά να κάνουμε τις εξετασεις μας και να δω πάλι τον γιατρό 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Beboula25 είπε:

Τι να πω ρε συ πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανενα σημάδι σε τίποτα γενικά. Και εγω 17 περιμένω και μολις καθαρίσω φεύγουμε να ηρεμήσουμε κ εμεις. Με κούρασε απίστευτα κάθε μήνα αυτή η ψυχολογία είμαι δεν είμαι και αν είμαι μην ξανά τύχει κάτι. Ισως αφήσω κ τον επόμενο κύκλο χαλαρά και μετά να κάνουμε τις εξετασεις μας και να δω πάλι τον γιατρό 

Μήπως να μην το αφήσεις? Το λέω μονο και μονο επειδή πολλες κοπέλες εδώ εχουν πει πώςμετα απο βιοχημική εχουν μείνει καπακι εγκυος. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 31 λεπτά , Beboula25 είπε:

Τι να πω ρε συ πλέον δεν έχω εμπιστοσύνη σε κανενα σημάδι σε τίποτα γενικά. Και εγω 17 περιμένω και μολις καθαρίσω φεύγουμε να ηρεμήσουμε κ εμεις. Με κούρασε απίστευτα κάθε μήνα αυτή η ψυχολογία είμαι δεν είμαι και αν είμαι μην ξανά τύχει κάτι. Ισως αφήσω κ τον επόμενο κύκλο χαλαρά και μετά να κάνουμε τις εξετασεις μας και να δω πάλι τον γιατρό 

Καλα ουτε εγω...και καθε μηνα που λεω α αυτο μπορει να ειναι σημασι η εκείνο στο τελος δεν γινεται τπτ...οποτε το εχω αφησει το θεμα κ απολαμβανω τα μπανακια μ..

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Ναι κορίτσια πείτε μας!!! @fairy-Mary @*ζουζουνα*!!!

εγώ σε 1 ώρα θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα!!! άντε κοντεύουμε...@fairymary Καλή μας επιτυχία!!

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

εγώ σε 1 ώρα θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα!!! άντε κοντεύουμε...@fairymary Καλή μας επιτυχία!!

Περιμενουμε τα αποτελέσματα κοριτσια...τι εγινε ?βγήκαν?εχουμε αγωνία..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι βγήκαν είναι 70.95 κ προγεστερόνη 13.45 μια χαρά μου είπε η γυναικολόγος,θα πήγαινε κ ο κύκλος μεγάλος,άλλη μια την Παρασκευή για να δούμε ότι όλα πάνε καλά.αλλάξαμε κ το χάπι του θυροειδη μου από 88 μόνο 100 τώρα.

  • Μου αρέσει 5

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι βγήκαν είναι 70.95 κ προγεστερόνη 13.45 μια χαρά μου είπε η γυναικολόγος,θα πήγαινε κ ο κύκλος μεγάλος,άλλη μια την Παρασκευή για να δούμε ότι όλα πάνε καλά.αλλάξαμε κ το χάπι του θυροειδη μου από 88 μόνο 100 τώρα.

Συγχαρητήρια!! Καλη εγκυμοσυνη ζουζουνα μου!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...