Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 52 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι βγήκαν είναι 70.95 κ προγεστερόνη 13.45 μια χαρά μου είπε η γυναικολόγος,θα πήγαινε κ ο κύκλος μεγάλος,άλλη μια την Παρασκευή για να δούμε ότι όλα πάνε καλά.αλλάξαμε κ το χάπι του θυροειδη μου από 88 μόνο 100 τώρα.

Συγχαρητήρια μια καλή και τελιομηνη εγκυμοσύνη σου ευχομαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 53 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

Ναι βγήκαν είναι 70.95 κ προγεστερόνη 13.45 μια χαρά μου είπε η γυναικολόγος,θα πήγαινε κ ο κύκλος μεγάλος,άλλη μια την Παρασκευή για να δούμε ότι όλα πάνε καλά.αλλάξαμε κ το χάπι του θυροειδη μου από 88 μόνο 100 τώρα.

Μπράβο κοπέλα μου!!Καλη και τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχεις!!!

Τον θυρεοειδή να το παρακολουθείς συνέχεια ειναι πιθανό να χρειαστείς μεγαλύτερη δόση.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα επειδη βλεπω γνωριζεται καλα το θεμα του θυροειδη... Εκανα εξετασεις πριν 2 εβδομαδες και η tsh μου ειναι 3.96 στα 4.5. Ολες οι αλλες τιμες τ4 τ3 κλπ φυσιολογικες. Την προηγουμενη εβδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος... ακομα δεν εχω παει σε ενδοκρινολογο γτ λειπουν διακοπες εως τις 20 εδω που ειμαι. Υπαρχει κινδυνος αποβολης πιστευεται;; Προλαβαινω μεχρι την Δευτερα;; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Ilitria είπε:

Καλησπερα επειδη βλεπω γνωριζεται καλα το θεμα του θυροειδη... Εκανα εξετασεις πριν 2 εβδομαδες και η tsh μου ειναι 3.96 στα 4.5. Ολες οι αλλες τιμες τ4 τ3 κλπ φυσιολογικες. Την προηγουμενη εβδομαδα εμαθα πως ειμαι εγκυος... ακομα δεν εχω παει σε ενδοκρινολογο γτ λειπουν διακοπες εως τις 20 εδω που ειμαι. Υπαρχει κινδυνος αποβολης πιστευεται;; Προλαβαινω μεχρι την Δευτερα;; 

Καλησπερα και συγχαρητήρια για την εγκυμοσυνη σου! Ένα τηλ στον γυναικολόγο σου δεν είναι εφικτό; Και εκεινος είναι αρμόδιος να σου πει τι θα πάρεις. Μην το αφήνεις θα ήταν καλό να ξεκινησεις το χαπι άμεσα γιατί θέλει και λίγο χρόνο να δράσει πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με τον γυναικολογο μου,θα παω αυριο απλα γνωριζοντας το αγχος μου προσπαθει να με κραταει σε καλο ψυχολογικο επιπεδο παντα. Μου ειπε ειναι ενταξει οι τιμες σου θα τα πουμε απο κοντα... Απλα δεν ξερω αν μου το ειπε για να ειμαι χαλαρη ή αν το εννοουσε!! Σ'ευχαριστω παρα πολυ για ολα! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , Ilitria είπε:

Μιλησα με τον γυναικολογο μου,θα παω αυριο απλα γνωριζοντας το αγχος μου προσπαθει να με κραταει σε καλο ψυχολογικο επιπεδο παντα. Μου ειπε ειναι ενταξει οι τιμες σου θα τα πουμε απο κοντα... Απλα δεν ξερω αν μου το ειπε για να ειμαι χαλαρη ή αν το εννοουσε!! Σ'ευχαριστω παρα πολυ για ολα! 

Καλα έκανε και σε ηρέμησε έτσι πρέπει να είσαι ψύχραιμη γενικά σκέψου απλά ποσες γυναίκες γεννούν καθημερινά! Όλα θα πάνε καλα κορίτσι μου και αυτό θα ρυθμιστεί μην ανησυχείς..Να είσαι καλα! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ilitria είπε:

Μιλησα με τον γυναικολογο μου,θα παω αυριο απλα γνωριζοντας το αγχος μου προσπαθει να με κραταει σε καλο ψυχολογικο επιπεδο παντα. Μου ειπε ειναι ενταξει οι τιμες σου θα τα πουμε απο κοντα... Απλα δεν ξερω αν μου το ειπε για να ειμαι χαλαρη ή αν το εννοουσε!! Σ'ευχαριστω παρα πολυ για ολα! 

Δεν τίθεται θέμα για 1-2 μέρες αλλά ούτε κ για μήνα ακόμα. Απλα αν δεις ότι ξεφεύγει θέλει άμεσα ρύθμιση.. Εγώ σε κάποια φάση και ενώ μου είχε αυξήσει τη δόση κάνω εξετάσεις (δεν ήταν και η ωρα τους απλα μου'ρθε) και το tsh έχει φτάσει στο 19.. Όπως καταλαβαίνεις εγκεφαλικό εγώ.. Τελικά πήρα πολυ μεγαλύτερη δόση και έκανα έλεγχο κάθε 15 μέχρι που σταθεροποιήθηκε.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλημέρα κοριτσια πως είστε; Χρόνια πολλά η Παναγία να μας φυλάει όλους..

@fairy-mary γιορταζες εχθές; Ελπίζω να είναι όλα καλα..

Χρόνια πολλά κορίτσια! Εύχομαι η χθεσινή μερα να μας χαρίσει ευλογία και υγειη μωράκια! Κι εγώ πιστεύω ότι η @fairy-mary θα μας έχει ευχάριστα! Περιμένω τα νέα της! Θα ξαναμπώ μια γρήγορη να δω!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Καλα έκανε και σε ηρέμησε έτσι πρέπει να είσαι ψύχραιμη γενικά σκέψου απλά ποσες γυναίκες γεννούν καθημερινά! Όλα θα πάνε καλα κορίτσι μου και αυτό θα ρυθμιστεί μην ανησυχείς..Να είσαι καλα! 

Καλημερα!!! Ψυχραιμη γενικα δεν ειμαι διοτι τον Μαρτιο ειχα μια βιοχημικη οποτε με το παραμικρο το αγχος βαραει κοκκινο οσο και να προσπαθω να το κουμανταρω!! Αυτο σκεφτομαι και ηρεμω!!! Απλα οταν ξεκινησα θεωρουσα πως ηταν λιιιγο πιο απλα τα πραγματα... 

12 ώρες πρίν, Elfer είπε:

Δεν τίθεται θέμα για 1-2 μέρες αλλά ούτε κ για μήνα ακόμα. Απλα αν δεις ότι ξεφεύγει θέλει άμεσα ρύθμιση.. Εγώ σε κάποια φάση και ενώ μου είχε αυξήσει τη δόση κάνω εξετάσεις (δεν ήταν και η ωρα τους απλα μου'ρθε) και το tsh έχει φτάσει στο 19.. Όπως καταλαβαίνεις εγκεφαλικό εγώ.. Τελικά πήρα πολυ μεγαλύτερη δόση και έκανα έλεγχο κάθε 15 μέχρι που σταθεροποιήθηκε.

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με ανακουφισες... τωρα περιοριζομαι στο να παω σημερα για τον υπερηχο να δω το σπορακι μου στην θεση του!! Παντως εχεις ενστικτο!! Αν ειχες παει αργοτερα μπορει να ειχε ανεβει και παραπανω... αααχχ τελικα τι ειναι οι μανουλες!! Παντα προνοητικες και πριν γεννησουν!!! Με το καλο ολες μας με το μωρακι μας στην αγκαλια μας!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 19 λεπτά , Ilitria είπε:

Καλημερα!!! Ψυχραιμη γενικα δεν ειμαι διοτι τον Μαρτιο ειχα μια βιοχημικη οποτε με το παραμικρο το αγχος βαραει κοκκινο οσο και να προσπαθω να το κουμανταρω!! Αυτο σκεφτομαι και ηρεμω!!! Απλα οταν ξεκινησα θεωρουσα πως ηταν λιιιγο πιο απλα τα πραγματα... 

Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο με ανακουφισες... τωρα περιοριζομαι στο να παω σημερα για τον υπερηχο να δω το σπορακι μου στην θεση του!! Παντως εχεις ενστικτο!! Αν ειχες παει αργοτερα μπορει να ειχε ανεβει και παραπανω... αααχχ τελικα τι ειναι οι μανουλες!! Παντα προνοητικες και πριν γεννησουν!!! Με το καλο ολες μας με το μωρακι μας στην αγκαλια μας!!! 

Επειδή σε καταλαβαίνω τα λέω αυτά.. Και εγω τώρα τον Αύγουστο είχα βιοχημική και πριν καιρό μια άλλη πιο σοβαρή κατάσταση(εγκυμοσυνης) και εννοείται έχω άγχος και φόβο δεν θέλω να μου ξανά συμβεί. Με το καλό ο υπερηχος!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε?εγω ειμαι ακομα διακοπες αλλα αυριο θα γυρισω αθηνα γτ απο Δευτέρα παλι πισω στην δουλεια... συγχαρητήρια και στην @ζουζουνα εγω αυριο μεθαυριο περιμενω...περασαν οι μερες...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

κορίτσια μου 2η χοριακη 330.50 όχι απλά 4διπλασιαστηκε κ με το παραπάνω.!!!δεν κάνω άλλη ,έχω υπέρηχο 29/8

Συγχαρητήρια ζουζουνα! Όλα καλά! Έχω μπει σε γόνιμες κάνω επαφές και τρώω κάθε μερα από ένα αυγό και σε θυμάμαι! Χαχα

@Dimitr@17 κανένα νέο; Όλα στεγνά απο το μέτωπο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , kido είπε:

Συγχαρητήρια ζουζουνα! Όλα καλά! Έχω μπει σε γόνιμες κάνω επαφές και τρώω κάθε μερα από ένα αυγό και σε θυμάμαι! Χαχα

@Dimitr@17 κανένα νέο; Όλα στεγνά απο το μέτωπο?

χαχαχα..έτσι έτσι..άντε να μας πεις.κ εσύ τα ευχάριστα σύντομα!!

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...