Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

16 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Κορίτσαρες τι κάνετε χάθηκα το ξέρω αλλά μόλις γύρισα από διακοπές. Βασικά ακόμα τρέχω με διαφορά οικογενειακά προβλήματα Δυστυχώς κ οι διακοπές μ ήταν κάπως χάλια. 

@Beboula25 Αγάπη διάβασα την ιστορία σου .Θα κάνεις εξετάσεις κ θα λύσεις το πρόβλημα. Μην μου στεναχωριέσαι προσπάθησε να σκέφτεσαι κάτι άλλο θετικό κ όλα θα γίνουν πραγματικά. 

@fairy-maryσυγχαρητήρια βρε κούκλα είδες στα έλεγα δεν στα έλεγα ότι μετά από μια βιοχημική πιάνεις κατευθείαν? 

@kido @P.L.L. @Luckystars @Μάντη@palmoira@Nicol_@giotitsa@Smile89 τι κάνετε βρε κορίτσια μου όποια ξέχασα ζήτω χίλια συγγνώμη 

 @Flo flo     Καλησπέρα Φλο μου!

Εύχομαι περαστικά με τα θέματα υγείας και σύντομα να έρθει το ευχάριστο γεγονός που θα σας γεμίσει όλους χαμόγελα και θα "σβήσει" τις δύσκολες στιγμές❤

Εγώ εδώ καλά,πορεύομαι και λέω δόξα το Θεό και την Παναγίτσα!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλησπερα! Καλώς σας βρηκα στο φόρουμ! Θελω την γνώμη σας..ειμαι στην 9η μερα καθυστέρησης με πονάκια χαμηλά κατω απο την πρωτη μερα καθυστέρησης και άσπρα υγρά κάποιες μέρες..είχα ελεύθερες επαφές όλο το μήνα με τον σύντροφο μου ( ειναι ο πρώτος μήνας που ξεκινήσαμε να εχουμε) και εχω κανει ηδη δυο τεστ όπου μου βγήκαν αρνητικά...η θερμοκρασία μου δε ειναι αυξημένη . Σκεφτομαι αν δεν αδιαθέτησα απο εβδομαδα να κανω χ οριακή και να επισκεφτώ την γιατρό μου. Τι λετε? Να περιμενω και αλλο?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Steman είπε:

Καλησπερα! Καλώς σας βρηκα στο φόρουμ! Θελω την γνώμη σας..ειμαι στην 9η μερα καθυστέρησης με πονάκια χαμηλά κατω απο την πρωτη μερα καθυστέρησης και άσπρα υγρά κάποιες μέρες..είχα ελεύθερες επαφές όλο το μήνα με τον σύντροφο μου ( ειναι ο πρώτος μήνας που ξεκινήσαμε να εχουμε) και εχω κανει ηδη δυο τεστ όπου μου βγήκαν αρνητικά...η θερμοκρασία μου δε ειναι αυξημένη . Σκεφτομαι αν δεν αδιαθέτησα απο εβδομαδα να κανω χ οριακή και να επισκεφτώ την γιατρό μου. Τι λετε? Να περιμενω και αλλο?

Καλησπέρα, όχι να μην περιμένεις αλλο. Κανε χοριακη και σε καθε περιπτωση μιλας με τον γιατρό. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, fairy-mary είπε:

@kido μου το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν το πρησμένο στήθος..τίποτα αλλο  και απλά τη μέρα που περίμενα το πρωι είχα λίγο καφέ και λίγο την επόμενη.

Σύλληψη δε ξέρω πότε εγινε, είχα ξεκινήσει επαφές 13η μέρα όμως μέχρι 17η δεν είχα βρει θετικο τεστ ωορρηξίας και απλά συνέχισα επαφές μέχρι 21η.

Όμως κορίτσια μερικές φορές όταν πάω τουαλέτα έχω κάτι υγρα μπεζ κάπως Όχι καφέ.. Βασικά σα να έχουν μια πιο σκούρα απόχρωση τα ούρα μου, το είπα στη γιατρό μου είπε ότι δεν είναι κάτι, έχω βέβαια ραντεβού τη Δευτέρα, απλά όπως και να έχει αγχώνομαι πολύ.

Κορίτσι μου καλά έκανες και συνεχισες! Κάνω κι εγώ τεστ και σήμερα 12η μετά ήταν αχνό ακόμα. Έχουμε επαφές κανονικά, ελπίζω να συνεχίσω κι εγώ ως τη 17η! Και να είναι η τυχερή! 

19 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Κορίτσαρες τι κάνετε χάθηκα το ξέρω αλλά μόλις γύρισα από διακοπές. Βασικά ακόμα τρέχω με διαφορά οικογενειακά προβλήματα Δυστυχώς κ οι διακοπές μ ήταν κάπως χάλια. 

@Beboula25 Αγάπη διάβασα την ιστορία σου .Θα κάνεις εξετάσεις κ θα λύσεις το πρόβλημα. Μην μου στεναχωριέσαι προσπάθησε να σκέφτεσαι κάτι άλλο θετικό κ όλα θα γίνουν πραγματικά. 

@fairy-maryσυγχαρητήρια βρε κούκλα είδες στα έλεγα δεν στα έλεγα ότι μετά από μια βιοχημική πιάνεις κατευθείαν? 

@kido @P.L.L. @Luckystars @Μάντη@palmoira@Nicol_@giotitsa@Smile89 τι κάνετε βρε κορίτσια μου όποια ξέχασα ζήτω χίλια συγγνώμη 

Εγώ καλά! Αυξησαμε τους ρυθμούς μας τώρα στις γόνιμες μερες και είμαστε πάλι στην προσπάθεια! Ελπίζω το θέμα το οικογενειακό να είναι περαστικό! Φιλια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , kido είπε:

Κορίτσι μου καλά έκανες και συνεχισες! Κάνω κι εγώ τεστ και σήμερα 12η μετά ήταν αχνό ακόμα. Έχουμε επαφές κανονικά, ελπίζω να συνεχίσω κι εγώ ως τη 17η! Και να είναι η τυχερή! 

Εγώ καλά! Αυξησαμε τους ρυθμούς μας τώρα στις γόνιμες μερες και είμαστε πάλι στην προσπάθεια! Ελπίζω το θέμα το οικογενειακό να είναι περαστικό! Φιλια!

Αγάπη μαζί θα το πιάσουμε τον Σεπτέμβρη χιχι.

Σ ευχαριστώ κ εγώ το ελπίζω να είναι όλα καλά. 

  • Μου αρέσει 1

LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Κορίτσι κ Εσύ στην προσπάθεια είσαι? Άντε σου εύχομαι ότι καλύτερο τον επόμενο μήνα. 

 

Εμείς παλευουμε εδω κ ενα χρόνο με 5 αποτυχημένες προσπάθειες... Εχουμε κλαψει πολυ, εχουμε απογοητευτει αφανταστα. Εχω 2 βλαστοκυστες που με περιμένουν οποτε προς Οκτώβριο θα κανουμε την επόμενη προσπάθεια... Τον επομενο μηνα θα κανουμε την εξεταση για το παράθυρο εμφύτευσης... Εσυ σε το φαση εισαι; 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, winspert είπε:

Εμείς παλευουμε εδω κ ενα χρόνο με 5 αποτυχημένες προσπάθειες... Εχουμε κλαψει πολυ, εχουμε απογοητευτει αφανταστα. Εχω 2 βλαστοκυστες που με περιμένουν οποτε προς Οκτώβριο θα κανουμε την επόμενη προσπάθεια... Τον επομενο μηνα θα κανουμε την εξεταση για το παράθυρο εμφύτευσης... Εσυ σε το φαση εισαι; 

Έχεις ταλαιπωρηθεί κ Εσύ....

Αλλά βλέπω έχεις υπομονή κ επιμονή και κάποια στιγμή θα δεις θα χαμογελάσεις κ δεν θα θυμάσαι πλέον τπτ.

Εγώ μπαίνω τον Σεπτέμβρη στον 4 μήνα προσπαθειών. Αν κ προηγούμενοι 2 μήνες δεν πιάνονται μάλλον γτ είχα 5 λειτουργικές Κύστες τις οποίες άργησα να τις πάρω χαμπάρι κ έκανα τσάμπα προσπάθειες αυτούς τους 2 μήνες. Τώρα μόλις τελείωσα την αγωγή που μ έδωσε ο γιατρός κ θα πάω μόλις τελειώσει η περίοδος να με δει .

Και μας είπε από Σεπτέμβρη /Οκτώβρη να κάνουμε ένα σπερματοδιαγτμμα .

Αυτά...:)

Υ.Γ το παράθυρο εμφύτευση τι είναι?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Flo flo είπε:

Έχεις ταλαιπωρηθεί κ Εσύ....

Αλλά βλέπω έχεις υπομονή κ επιμονή και κάποια στιγμή θα δεις θα χαμογελάσεις κ δεν θα θυμάσαι πλέον τπτ.

Εγώ μπαίνω τον Σεπτέμβρη στον 4 μήνα προσπαθειών. Αν κ προηγούμενοι 2 μήνες δεν πιάνονται μάλλον γτ είχα 5 λειτουργικές Κύστες τις οποίες άργησα να τις πάρω χαμπάρι κ έκανα τσάμπα προσπάθειες αυτούς τους 2 μήνες. Τώρα μόλις τελείωσα την αγωγή που μ έδωσε ο γιατρός κ θα πάω μόλις τελειώσει η περίοδος να με δει .

Και μας είπε από Σεπτέμβρη /Οκτώβρη να κάνουμε ένα σπερματοδιαγτμμα .

Αυτά...:)

Υ.Γ το παράθυρο εμφύτευση τι είναι?

Πηγα να γραψω τι είναι αλλα διαβασα λαθος και έγραψα βλακεια, χεχε. Και το σβησα. 

Επεξεργάστηκαν by Smile89

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Έχεις ταλαιπωρηθεί κ Εσύ....

Αλλά βλέπω έχεις υπομονή κ επιμονή και κάποια στιγμή θα δεις θα χαμογελάσεις κ δεν θα θυμάσαι πλέον τπτ.

Εγώ μπαίνω τον Σεπτέμβρη στον 4 μήνα προσπαθειών. Αν κ προηγούμενοι 2 μήνες δεν πιάνονται μάλλον γτ είχα 5 λειτουργικές Κύστες τις οποίες άργησα να τις πάρω χαμπάρι κ έκανα τσάμπα προσπάθειες αυτούς τους 2 μήνες. Τώρα μόλις τελείωσα την αγωγή που μ έδωσε ο γιατρός κ θα πάω μόλις τελειώσει η περίοδος να με δει .

Και μας είπε από Σεπτέμβρη /Οκτώβρη να κάνουμε ένα σπερματοδιαγτμμα .

Αυτά...:)

Υ.Γ το παράθυρο εμφύτευση τι είναι?

το παράθυρο εμφυτευσης είναι αυτό στο οποίο εκείνες τις μέρες μπορεί να εμφυτευτει το έμβρυο στην μήτρα..νομίζω είναι γύρω στις 4 μέρες συν πλην.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Έχεις ταλαιπωρηθεί κ Εσύ....

Αλλά βλέπω έχεις υπομονή κ επιμονή και κάποια στιγμή θα δεις θα χαμογελάσεις κ δεν θα θυμάσαι πλέον τπτ.

Εγώ μπαίνω τον Σεπτέμβρη στον 4 μήνα προσπαθειών. Αν κ προηγούμενοι 2 μήνες δεν πιάνονται μάλλον γτ είχα 5 λειτουργικές Κύστες τις οποίες άργησα να τις πάρω χαμπάρι κ έκανα τσάμπα προσπάθειες αυτούς τους 2 μήνες. Τώρα μόλις τελείωσα την αγωγή που μ έδωσε ο γιατρός κ θα πάω μόλις τελειώσει η περίοδος να με δει .

Και μας είπε από Σεπτέμβρη /Οκτώβρη να κάνουμε ένα σπερματοδιαγτμμα .

Αυτά...:)

Υ.Γ το παράθυρο εμφύτευση τι είναι?

Εχω κανει 3 προσπαθειες με φαρμακα κ 2 σε φυσικο κυκλο. Εμας το προβλημα είναι με το σπερμα. Κουραγιο δεν εχω καθόλου. Καθε φορα πεφτω στα πατωματα κ γενικα εχουμε πονεσει πολυ αλλα ειναι κατι που το θέλουμε τοσο πολυ που δςν μπορούμε να τα παρατησουμε. Ειναι ολη μας η ζωη... Η εξεταση που σου ειπα λεγεται era test ή παράθυρο εμφύτευσης κ βλεπουμε ποια ειναι η κατάλληλη μερα εμ κ ποση προγεστερονη χρειάζεται. Γινεται στις πολλες αποτυχιες... Σε ποιο γιατρο εισαι; Εγω στον μακρακη στο εμβρυο αρτ... Σου εύχομαι γρήγορα να δεις θετικο τεστ κοριτσι μου!!! 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , winspert είπε:

Εχω κανει 3 προσπαθειες με φαρμακα κ 2 σε φυσικο κυκλο. Εμας το προβλημα είναι με το σπερμα. Κουραγιο δεν εχω καθόλου. Καθε φορα πεφτω στα πατωματα κ γενικα εχουμε πονεσει πολυ αλλα ειναι κατι που το θέλουμε τοσο πολυ που δςν μπορούμε να τα παρατησουμε. Ειναι ολη μας η ζωη... Η εξεταση που σου ειπα λεγεται era test ή παράθυρο εμφύτευσης κ βλεπουμε ποια ειναι η κατάλληλη μερα εμ κ ποση προγεστερονη χρειάζεται. Γινεται στις πολλες αποτυχιες... Σε ποιο γιατρο εισαι; Εγω στον μακρακη στο εμβρυο αρτ... Σου εύχομαι γρήγορα να δεις θετικο τεστ κοριτσι μου!!! 

Καταλάβα. 

Δλδ όταν λες με φυσικό κύκλο έμεινες χωρίς τπτ από μόνοι σας έτσι αν καταλάβ καλά? Η έκανες σπερματεχυση σε φυσικό κύκλο? 

Τι πρόβλημα έχει το σπέρμα συγγνώμη που ρωτάω άμα θες απαντάς εννοείτε. Εμείς δεν έχουμε κάνει προσπάθεια σοβαρή ακόμα.Αρχισαμε Μαιο τπτ μετά Ιούνιο κ Ιούλιο άδικα είχαμε επαφές γτ είχα τις Κύστες. Τώρα από Σεπτέμβρη.

Επειδή δεν είμαι κ καμία έμπειρη αλλά στην περίπτωση σου  βλέπω ότι η σύλληψη γίνεται αλλά δεν μπορεί να κρατήθει στην μήτρα?

Ο γιατρός μου δεν είναι κ κανένας διάσημος. Ένας απλός γυναικολόγος του οποίου του έχω εμπιστοσύνη .

Και κάτι τελευταίο τι ηλικία έχεις? Έχω είμαι 32


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Flo flo είπε:

Καταλάβα. 

Δλδ όταν λες με φυσικό κύκλο έμεινες χωρίς τπτ από μόνοι σας έτσι αν καταλάβ καλά? Η έκανες σπερματεχυση σε φυσικό κύκλο? 

Τι πρόβλημα έχει το σπέρμα συγγνώμη που ρωτάω άμα θες απαντάς εννοείτε. Εμείς δεν έχουμε κάνει προσπάθεια σοβαρή ακόμα.Αρχισαμε Μαιο τπτ μετά Ιούνιο κ Ιούλιο άδικα είχαμε επαφές γτ είχα τις Κύστες. Τώρα από Σεπτέμβρη.

Επειδή δεν είμαι κ καμία έμπειρη αλλά στην περίπτωση σου  βλέπω ότι η σύλληψη γίνεται αλλά δεν μπορεί να κρατήθει στην μήτρα?

Ο γιατρός μου δεν είναι κ κανένας διάσημος. Ένας απλός γυναικολόγος του οποίου του έχω εμπιστοσύνη .

Και κάτι τελευταίο τι ηλικία έχεις? Έχω είμαι 32

Στο φκ παίρνεις το ωαριο που μεγαλωνει μονο του χωρις φαρμακα κ κανεις μικρογονιμοποιηση στην περίπτωση μας που το σπερμα ειναι λίγο.Υπηρχε μυκοπλασμα κ δημιουργησε φλεγμονη η οποια δεν επιτρέπει σε ολο το σπερμα να βγει προς τα εξω... Απο τις 5 φορες, την προτελευταία φορα πηρα θετικο τεστ αλλα δεν προχώρησε. Τις αλλες τιποτα. Εγω ειμαι 35 κ ο αντρας μου 44...


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!τι κάνετε?πως είστε?εγώ όλα καλά οι εμετοί συνεχίζονται ,μόνο σήμερα δεν έκανα αν κ εχω παρα πολύ τάση,σήμερα λογικά αλλάζω βδομάδα τώρα πόσο δεν ξέρω ακριβώς ο υπέρηχος θα μας πει την άλλη βδομάδα..υπολογίζω 2 βδομάδες μείον οπότε μάλλον 5η κλείνω σήμερα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...