Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, kido είπε:

Όχι ρε συ και σε περίμενα με ευχάριστα που χάθηκες λίγες μερες. Εγώ είμαι σε γόνιμες!! Γίνεται μάχη στο κρεβάτι Χαχα!

Ετσι ετσι δωσε πονο και περιμενουμε για τα ευχαριστα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

2 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Δεν πειράζει τον επόμενο μήνα πάλι κούκλα θα τα δώσεις ολααααα.

@kido δώσε πόνο δωσεεεεεε χαχαχαχαχαχα.

Εγώ κορίτσια αδιαθετησα ... Επιτέλους μετά τα cyclacur .

Και τώρα την άλλη βδομάδα γιατρό για να δούμε τις κυστουλες κ ν αρχίσω κ εγώ τις επαφές μετά από 1 μήνα απραξιας

  Να κάνω ρε κορίτσια κ μια άσχετη ερώτηση ειδικά σε αυτές που έχουν παιδάκι η είναι έγκυες. Όταν λένε ότι έχεις πόνους περιόδου στην εγκυμοσύνη στην αρχή εννοούν πόνους δυνατούς? Γιατί εγώ στην περίοδο υποφέρω άσχημα άμα δεν πάρω μεσουλοτ μπορεί κ να πεθάνω που λέμε.Τοσο δυνατοί είναι οι πόνοι ειδικά γι αυτές που πονάνε στην περίοδο 

Στην μια μου εγκυμοσύνη είχα  Στην άλλη ίσα που. Κ γενικά στην περίοδο πονάω αρκετά. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Αυτό τον τρελό πόνο δεν τον έχω νιώσει ακόμα που λες, που κι εμένα βράδυ συνήθως με πιάνει κι έτσι την καταλαβαίνω την οωρρηξια μου. Γι αυτό λέω δεν θα την έχασα ακόμα. Μπορεί να κάνω μεγαλύτερο κύκλο... σήμερα ρεπό και από αύριο τεστ και επαφές πάλι. Τι να κάνουμε, στα ίδια γυρνάμε, δεν τα παράταμε!

Κι εγώ που έπεσα στον προηγούμενο κύκλο, πήρα το χρόνο μου έκλαψα και να που ξανά ανέβηκα. Είμαστε δυνατές από τη φύση μας. 

Δεν είναι ότι υστεριαζω, απλά βγάζω προγραμμα ότι πρέπει να γίνει Ε και δεν μας καθόταν πάντα κι εγώ στεναχωριομουν. Αυτό τον άγχωνε. Τώρα έχει εκείνος το πάνω χέρι κι του βγαίνει πιο πολύ ο εαυτός του. Και πιο πολύ σεξ κάνουμε έτσι και καλύτερο και δεν αγχώνομαι! Ούτε τον πιέζω ούτε στεναχωριέμαι που εκείνον αυτό τον αγχώνει. Τώρα το πιασα...Όποτε κερδίζουμε και οι δυο!

Σωστότατη σε όλα.. Συνεχισε έτσι 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, kido είπε:

Οκ δίκιο έχεις μπορεί να είναι αυτό γιατί κάνω και μπανακια. Γενικα είχα πιεστεί πολύ, τωρα είμαι καλύτερα. Μου φύγε το πολύ το άγχος, χαλάρωσα και χαίρομαι που έχουμε πολλες επαφες. Βασικά μιλήσαμε σαν ζευγάρι και κατάλαβα ότι τον αγχωνα τοσο καιρό με τον τροπο μου. Τωρα αφηνω σε εκείνον την πρωτοβουλία και μας λειτουργεί καλύτερα!! Ο άντρας μου ειναι ο αισιοδοξος και παρασύρει κι εμένα! 

Ειδες που στο ελεγα και εγώ.. Χωρίς άγχος ολα θα γίνουν!!

Καλά μακροβουτια πες του άντρα σου:-P

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Smile89 είπε:

Στην μια μου εγκυμοσύνη είχα  Στην άλλη ίσα που. Κ γενικά στην περίοδο πονάω αρκετά. 

Δλδ οι πόνοι της εγκυμοσύνης στην αρχη αρχη είναι ανυπόφοροι? Σαν τις περιοδου που ποναμε εμεις ?


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Δλδ οι πόνοι της εγκυμοσύνης στην αρχη αρχη είναι ανυπόφοροι? Σαν τις περιοδου που ποναμε εμεις ?

Όχι καλέ εγώ κ στις 3 έχω τσιμπήματα που κ που χαμηλά δεξιά κ αριστερά στις ωοθήκες..κάποιες όμως γυναίκες έχουν συμπτώματα κανονικά της περίοδου τους..εγώ γενικά δεν τα έχω πριν αδιαθετησω ,ούτε πονάω,πονάω μόνο όταν έρχεται το αίμα.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Flo flo είπε:

Δλδ οι πόνοι της εγκυμοσύνης στην αρχη αρχη είναι ανυπόφοροι? Σαν τις περιοδου που ποναμε εμεις ?

Δεν είναι σε όλες τις γυναίκες το ίδιο ούτε όλες οι εγκυμοσύνες. Εγω στην μια πονουσα στην αλλη οχι. 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smile89 said:

Δεν είναι σε όλες τις γυναίκες το ίδιο ούτε όλες οι εγκυμοσύνες. Εγω στην μια πονουσα στην αλλη οχι. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη θυμάμαι ότι είχα πονάκια περιόδου φυσιολογικά όμως όχι κάτι τραγικό. Γενικά πριν την γέννηση της κόρης μου σφάδαζα από τους πόνους σε κάθε περίοδο, οπότε θεώρησα ότι κάποια νορμάλ πονάκια και πρησμένο στήθος είναι οιωνοί ότι θα αδιαθετήσω αλλά τελικά ήμουν έγκυος...

και τώρα έχω πονάκια περιόδου και πρησμένο στήθος και καθυστέρηση αλλά η δεύτερη χοριακή είχε άλλη άποψη... θα δούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , fairy-mary είπε:

Έτσι πρέπει @kido Μου!

Θα δεις όλα θα πάνε Καλά!!!

 

Ευχαριστώ, μακάρι να έχω την δική σου εξέλιξη που και χωρίς θετικό τεστ οωρρηξίας, μια χαρά έμεινες φιλενάδα! Περιμένω να κάνω πάλι σήμερα σε καμιά ωρα! Είναι και μεσημέρι και ζεσταίνομαι, αλλά δεν πίνω υγρά μήπως το αραιώσω... άντε περιμένω να βγει θετικό επιτέλους! Όχι ότι θα μας επηρεάσει στις επαφές μας, ούτως ή άλλως "στα μέλια" είμαστε αυτή την περίοδο, αλλά έτσι για επιβεβαίωση βρε αδερφέ!!!

Καλημέρα σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , kido είπε:

Ευχαριστώ, μακάρι να έχω την δική σου εξέλιξη που και χωρίς θετικό τεστ οωρρηξίας, μια χαρά έμεινες φιλενάδα! Περιμένω να κάνω πάλι σήμερα σε καμιά ωρα! Είναι και μεσημέρι και ζεσταίνομαι, αλλά δεν πίνω υγρά μήπως το αραιώσω... άντε περιμένω να βγει θετικό επιτέλους! Όχι ότι θα μας επηρεάσει στις επαφές μας, ούτως ή άλλως "στα μέλια" είμαστε αυτή την περίοδο, αλλά έτσι για επιβεβαίωση βρε αδερφέ!!!

Καλημέρα σε όλες!

Έτσι σε θέλω στα μέλια!!!

Και να είσαι χαλαρή!

Να ξέρεις εγώ Αφού δεν είχα βρει θετικο τεστ λέω μετά αι στο καλό ας μη κάνω ωορρηξια, βαρεθηκα να ασχολούμαι.

Και απλά συνεχίσαμε επαφουλες  επειδή το θέλαμε, σκέψου μια μέρα ήθελε ο άντρας μου και του λέω πάλι; κουράστηκα!!χαχα

Και μάλλον  τότε το πιάσαμε το ζουζούνι να ξέρεις!

Μακάρι να πάνε Καλά τα πράγματα και για τις 2 μας και για ολα τα κορίτσια εδώ Μέσα!

  • Μου αρέσει 2

aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μήπως ξέρετε για τα cyclacur; Τα παίρνω πρώτη φορά για ρύθμιση του κύκλου (όλο το κουτί). Ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να με βοηθήσουν και στη σύλληψη. Βέβαια, διαβάζω αντίθετες απόψεις από άλλους γιατρούς. Έχω μπερδευτεί!!!:confused:  Εσείς γνωρίζετε κάτι γι αυτό;  Εντωμεταξύ 1 μέρα πριν τελειώσει το κουτί (20η μέρα) ξεκίνησαν σταγόνες καφέ. Σήμερα 22η μέρα έχω ελάχιστα καφέ μόνο στο σκουπισμα κ όχι συνέχεια.  Ξεκίνησε και ελαφρύς πόνος περιόδου που και που. Θα μου έρθει νωρίτερα περίοδος; Δεν μου κολλάει γιατι ωορηξία ένιωσα πριν μια εβδομάδα. Ολο αυτό με το αίμα ξέρετε αν το προκαλεί το φάρμακο;

Υ.Γ.Συγχαρητήρια στις νέες μέλλουσες μανούλες!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Wannabe mom είπε:

Κορίτσια μήπως ξέρετε για τα cyclacur; Τα παίρνω πρώτη φορά για ρύθμιση του κύκλου (όλο το κουτί). Ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να με βοηθήσουν και στη σύλληψη. Βέβαια, διαβάζω αντίθετες απόψεις από άλλους γιατρούς. Έχω μπερδευτεί!!!:confused:  Εσείς γνωρίζετε κάτι γι αυτό;  Εντωμεταξύ 1 μέρα πριν τελειώσει το κουτί (20η μέρα) ξεκίνησαν σταγόνες καφέ. Σήμερα 22η μέρα έχω ελάχιστα καφέ μόνο στο σκουπισμα κ όχι συνέχεια.  Ξεκίνησε και ελαφρύς πόνος περιόδου που και που. Θα μου έρθει νωρίτερα περίοδος; Δεν μου κολλάει γιατι ωορηξία ένιωσα πριν μια εβδομάδα. Ολο αυτό με το αίμα ξέρετε αν το προκαλεί το φάρμακο;

Υ.Γ.Συγχαρητήρια στις νέες μέλλουσες μανούλες!!!!

Καλησπέρα.εγω τα έπαιρνα τα cyclacur στο 1ο τρίμηνο γτ είχα χαμηλά τα επίπεδα της οιστραδιολης αλλά έπαιρνα μόνο τα άσπρα χαπακια.τα καφέ τα πέταγα γτ μπορεί να προκαλέσουν αιμορραγία.καποιοι γιατροί τα δίνουν μετα απο απόξεση.παντως καλύτερα να μιλήσεις με το γιατρό σου καλου κακού μήπως δεν πρέπει να πάρεις τα καφέ χαπακια.απο την άλλη ίσως είναι αίμα εμφύτευσης αν προσπαθείτε γοα μωράκι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Wannabe mom είπε:

Κορίτσια μήπως ξέρετε για τα cyclacur; Τα παίρνω πρώτη φορά για ρύθμιση του κύκλου (όλο το κουτί). Ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να με βοηθήσουν και στη σύλληψη. Βέβαια, διαβάζω αντίθετες απόψεις από άλλους γιατρούς. Έχω μπερδευτεί!!!:confused:  Εσείς γνωρίζετε κάτι γι αυτό;  Εντωμεταξύ 1 μέρα πριν τελειώσει το κουτί (20η μέρα) ξεκίνησαν σταγόνες καφέ. Σήμερα 22η μέρα έχω ελάχιστα καφέ μόνο στο σκουπισμα κ όχι συνέχεια.  Ξεκίνησε και ελαφρύς πόνος περιόδου που και που. Θα μου έρθει νωρίτερα περίοδος; Δεν μου κολλάει γιατι ωορηξία ένιωσα πριν μια εβδομάδα. Ολο αυτό με το αίμα ξέρετε αν το προκαλεί το φάρμακο;

Υ.Γ.Συγχαρητήρια στις νέες μέλλουσες μανούλες!!!!

Εγώ μόλις τα τελείωσα. Μου τα έδωσε για κάτι Κύστες που είχα για να μου φύγουν και να ελέγξουν την ωοθηκη να την φέρουν στα " ίσια" της.

Έπαιρνα κ τα άσπρα κ τα καφέ. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...