Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , evaki8888 είπε:

καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια στο φόρουμ αν και σας διαβάζω πολύ καιρό,έχω εννέα μέρες καθυστέρηση,δεν έχω κάνει τεστ γιατί η μεγαλύτερη καθυστέρηση που είχα ήταν 13 ημέρες και είπα να περιμενω μέχρι τότε.Απο συμπτώματα αν μπορείς να τα πεις συμπτώματα είναι οτι πρίστηκε και πονάει το στήθος μου μετά την τετάρτη μέρα καθυστέρησης και κάποια πονάκια στην κοιλία,επίσεις πάντα 2-3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο εχω ροζ υγρά και μέτα μου  έρχετε περίοδος αλλά αυτο το μήνα είχα μόνο τα υγρα χωρίς πέριοδο.Το θέμα είναι οτι η θερμοκρασία μου είναι χαμηλή σε περίπωση εγκυμοσύνης δεν θα έπρεπε να είναι ανεβασμένη?συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα.(αν βρίσκομαι σε λάθος θέμα συγγνώμη)

κρατας θερμοδιαγραμμα μηνες με ολες τις σωστες προυποθεσεις; η απλα εθδες τωρα πρωτη φορα θερμοκρασια;

δλδ ειχες λιγα ροζ υγρα αλλα δ ηρθε ποτε η περιοδος;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

κρατας θερμοδιαγραμμα μηνες με ολες τις σωστες προυποθεσεις; η απλα εθδες τωρα πρωτη φορα θερμοκρασια;

δλδ ειχες λιγα ροζ υγρα αλλα δ ηρθε ποτε η περιοδος;

οχι δεν κρατάω και για να ειμαι ειλίκρινης αυτο με την θερμοκρασια δεν το γνωριζα γιαυτο και ρωτησα.Ναι ειχα τα ροζ υγρα που εχω πριν την περιοδο αλλα δεν μου ηρθε τις μερες που περιμενα

Link to comment
Share on other sites

ειρηνη σου απαντησα κ ακριβως απο πανω απο την απαντηση σου σε μενα

ισως μπορεις να πας κ σε καποιο αλλο μικροβιολογικο,δ ειναι στανταρ αυτη η τιμη

μιλαω για επαρχια εγω,αλλα κ αθηνα θα βρεις με 20

αν δ παιρνεις φολικο,καλο ειναι να ξεκινησεις αμεσα

η αληθεια ειναι οτι δ μπορω να καταλαβω το αγχος της ανακοινωσης γτ εμεις επιδιωκαμε καθε φορα εγκυμοσυνη,οποτε με μεγαλη χαρα το ανακοινωνα.σημασια εχει οτι θα χαρει ο συντροφος σου

επισης με ελευθερες επαφες στις γονιμες εστω κ χωρις εκσπερματιση,δ ειναι κ μεγαλη εκπληξη,αλλα αναμενομενο

σε καμια περιπτωση δ σε "μαλωνω" αλλα δ μου αρεσει αν πραγματι καποιοι γιατροι λενε οτι κτ τετοιο ειναι απιθανο.γτ ειναι παρα πολυ πιθανο κ παραπλανουν

πρίν από 4 λεπτά , evaki8888 είπε:

οχι δεν κρατάω και για να ειμαι ειλίκρινης αυτο με την θερμοκρασια δεν το γνωριζα γιαυτο και ρωτησα.Ναι ειχα τα ροζ υγρα που εχω πριν την περιοδο αλλα δεν μου ηρθε τις μερες που περιμενα

εφοσον δ ξερεις την θερμοκρασια σου γενικα δ ειναι ασφαλες συμπερασμα.γτ μπορει γενικα να εχεις ακομη πιο χαμηλη

θα σου πω την δικη μου περιπτωση

κυκλος 30-35ημ με σπανιοτερες περιπτωσεις κ 10 μερες μετα.οσο ειχαμε ελευθερες επαφες η περιοδος ξεκινουσε με καφε υγρα.31η μερα του κυκλου καφε υγρα,φοραω σερβιετα,δ γεμισε ποτε.παρολα αυτα περιμενα κ αλλο.6μερες μετα παλι.καφε υγρα,κ χοριακη θετικη

το ιδιο ευχομαι κ για σενα.αν θελεις περιμενε λιγο ακομη αφου αντεξες τοσο,κ τη δευτερα οας για χοριακη

προσεχε λιγο τα βαρη κ να παιρνεις φολικο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , vikib είπε:

σου απαντησα κ ακριβως απο πανω απο την απαντηση σου σε μενα

ισως μπορεις να πας κ σε καποιο αλλο μικροβιολογικο,δ ειναι στανταρ αυτη η τιμη

μιλαω για επαρχια εγω,αλλα κ αθηνα θα βρεις με 20

αν δ παιρνεις φολικο,καλο ειναι να ξεκινησεις αμεσα

η αληθεια ειναι οτι δ μπορω να καταλαβω το αγχος της ανακοινωσης γτ εμεις επιδιωκαμε καθε φορα εγκυμοσυνη,οποτε με μεγαλη χαρα το ανακοινωνα.σημασια εχει οτι θα χαρει ο συντροφος σου

επισης με ελευθερες επαφες στις γονιμες εστω κ χωρις εκσπερματιση,δ ειναι κ μεγαλη εκπληξη,αλλα αναμενομενο

σε καμια περιπτωση δ σε "μαλωνω" αλλα δ μου αρεσει αν πραγματι καποιοι γιατροι λενε οτι κτ τετοιο ειναι απιθανο.γτ ειναι παρα πολυ πιθανο κ παραπλανουν

εφοσον δ ξερεις την θερμοκρασια σου γενικα δ ειναι ασφαλες συμπερασμα.γτ μπορει γενικα να εχεις ακομη πιο χαμηλη

θα σου πω την δικη μου περιπτωση

κυκλος 30-35ημ με σπανιοτερες περιπτωσεις κ 10 μερες μετα.οσο ειχαμε ελευθερες επαφες η περιοδος ξεκινουσε με καφε υγρα.31η μερα του κυκλου καφε υγρα,φοραω σερβιετα,δ γεμισε ποτε.παρολα αυτα περιμενα κ αλλο.6μερες μετα παλι.καφε υγρα,κ χοριακη θετικη

το ιδιο ευχομαι κ για σενα.αν θελεις περιμενε λιγο ακομη αφου αντεξες τοσο,κ τη δευτερα οας για χοριακη

προσεχε λιγο τα βαρη κ να παιρνεις φολικο

 σε ευχαριστω,θα περιμενω μεχρι την δευτερα,φολικο παιρνω χρονια αρα ειμαι οκ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@vikib μου ναι ευχαριστω για ολα. Δεν σκεφτηκα οτι με μαλωνεις. Απλα δεν ειμαι καν παντρεμενη δεν εχω ουσιαστικα τις βασεις για παιδι. Το ειπα στον συντροφο μου και χαρηκε υπερβολικα( η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα) την δευτερα θα παμε για εξακριβωση! Αλλα οντως οι γιατροι λενε οτι στα υγρα δεν υπαρχει σπερμα!!!!!!! Μαλλον δεν ισχυει!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Ειρηνη93 είπε:

@vikib μου ναι ευχαριστω για ολα. Δεν σκεφτηκα οτι με μαλωνεις. Απλα δεν ειμαι καν παντρεμενη δεν εχω ουσιαστικα τις βασεις για παιδι. Το ειπα στον συντροφο μου και χαρηκε υπερβολικα( η αληθεια ειναι οτι δεν το περιμενα) την δευτερα θα παμε για εξακριβωση! Αλλα οντως οι γιατροι λενε οτι στα υγρα δεν υπαρχει σπερμα!!!!!!! Μαλλον δεν ισχυει!! 

καταλαβαινω το ξαφνικο της υποθεσης,ο γαμος δ ειναι προυποθεση.εφοσον ειστε καλα με τον συντροφο σου κ μπορειτε να στηριξετε την αποφαση για οικογενεια θα ερθουν κ τα υπολοιπα

καλο ειναι να ειστε οικονομικα ανεξαρτητοι κ να μενετε μαζι αν δ ισχυει ηδη

Link to comment
Share on other sites

 @vikibδεν μενουμε μαζι οποτε εχουμε πολλα να κανουμε.  Οικονομικα καπως θα τα καταφερουμε. Απ οτι καταλαβα τα βασικα συμπτωματα εγκυμοσυνης ειναι το πρηξιμο στο στηθος και πονος στη μεση εκτος απο την καθυστερηση. Εμενα το στηθος μου σελιγες μερες εχει γινει διπλασιο,ειχα φτασει στο σημειο να νομιζω οτι πηρα κιλα παρ ολο που τα παντελονια κουμπωναν κανονικα

Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν διαφορα συμπτωματα,κ πολλες φορες μοιαζουν με της περιοδου

εγω στην πρωτη ειχα πονους περιοδου.στη δευτερη πρηξιμο στην κοιλια κ πολλα υγρα.κ λιγο μετα ξινιλες

Link to comment
Share on other sites

@vikib τωρα που το λες ειχα και εγω κατι πονους περιοδου εντονους μετα την ωορρηξια και νομιζα οτι ειναι 2η ωορρηξια! Και τα υγρα νομιζα οτι ειχα ψευτοουρολοιμωξη!!.

Link to comment
Share on other sites

On Fri Oct 05 2018 at 12:08 ΜΜ, favol είπε:

@Pipito γιαυτό είπα περίπου. Στις περισσότερες γυναίκες, η ωχρινική φάση διαρκεί 12 έως 14 ημέρες. Το θέμα ήταν ότι υπολογίζε ωορρηξία στις 21/22 και αναμενόμενη περίοδο στις 9, 17-18 ημέρες μετά δηλαδή, το οποίο είναι σπάνιο. Γιαυτό της έγραψα, δεν ήξερα αν ήταν σίγουρη για την ωορρηξία της. Αλλά αφού έκανε τεστάκια μάλλον είχε απλά νωρίτερα και περιμένει νωρίτερα. Επίσης, άσχετο αλλά για την περίπτωση σου, από ότι έχω διαβάσει μια σύντομη ωχρινική φάση κάτω των 10 ημερών μπορεί να αποτελεί πρόβλημα καθώς μπορεί να μην επαρκεί για να γίνει παχύ το ενδομήτριο ή να σημαίνει έλλειψη προγεστερόνης. Δεν ξέρω αν ίσχυε κάτι από τα δύο σε σένα..

Γλυκιά μου @favol ακόμα Δόξα τω θεώ δεν έχει χρειαστεί να ψάξω αν μου συμβαίνει κάτι απ' τα δύο που αναφέρεις, θα δείξει :) θα ρωτήσω τον γιατρό μου αν ισχύει αυτό που λες και θα σου πω! Καλοπροαίρετη σ ευχαριστώ!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα σε ολα τα κοριτσια, τις παλιες γνωριμες αλλα και τις καινουργιες τις προσπαθειας.Καλη επιτυχια στις προπαθειες σας.

Εχω καιρο να διαβασω νεα σας.Πως ειστε,εχουμε καμια καινουργια χοριακη αυξημενη?

σας στελνω τη θετικη μου ενεργεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , favol είπε:

Χαχα... Σε λίγο περιμένω να μάθω τη δικιά μου.. Αλλά για αρνητική την βλέπω.. Ευχαριστούμε για τις ευχές πάντως!

Μη λες ετσι.μεχρι να δεις το χαρτι τα παντα παιζουν.Σκεψου θετικα.υυψηλη τιμη ευχομαι.

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι πήγα σήμερα, 11η ημερα μετά τη 3η σπερματέγχυση. Δεν νοιώθω κάτι και έκανα ένα τεστάκι το πρωί που δεν αχνοφαινόταν τπτ! :) Οποτε δυστυχώς κρατάω πολύ μικρό καλάθι και προσπαθώ να σκεφτώ πώς θα διαχειριστώ την τρίτη απογοήτευση..

Προσπαθούμε ένα χρόνο για το δεύτερο που υποτίθεται θα ήταν πιο εύκολο από το πρώτο αλλά τελικά δεν ισχύει αυτό..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...