Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα. Πριν 1 βδομάδα ειχα παλλινδρομη κυηση απο δωρεά ωάριων η πρώτη μου. Πριν ειχα αλλες 2 με δικά μου ωαρια. Όλες οι παλλινδρομες την ίδια βδομάδα μεταξύ 6-7 βδομάδα. Στείλαμε το έμβρυο για έλεγχο και περιμένω τα αποτελέσματα. Ο γιατρός θεωρεί τυχαίο γεγονός γιατί απο όλα ήμουν καλυμμένη. Εμένα παρόλα αυτά δεν με καλύπτει η απάντηση του. Τι εξετάσεις μου προτείνετε να κάνω;  Πήγα σε αιματολόγο, σε ενδοκρινολόγο.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

On 2/11/2018 at 9:40 ΠΜ, kristalenia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Έχω καιρό να γράψω αλλά είμαι εκτός. Περίοδος άφαντη! Κανονικά έπρεπε να μου έχει έρθει από τις 24-25 Οκτωβρίου αλλά τίποτα. Στις 30 είδα μόνο λίγο ροζ με υγρά. Έκανα ένα τεστ εγκυμοσύνης clear blue στις 31 αλλά δυστυχώς αρνητικό. Έχω στεναχωρηθεί πολύ. Μάλλον έχω ανωμαλία λόγω πολυκυστικών. Μόλις επιστρέψω θα πάρω το γιατρό μου να πάω να δω τι γίνεται.

Εγω είχα κάνει  clear blue στην πρώτη μέρα καθυστέρησης και μου βγηκε αρνητικό παρολο που ημουν εγκυος εσυ βεβαια οταν το εκανες ειχες περισσότερες μερες καθυστέρηση.σε ότι αφορά την θερμοκρασία δεν την εμπιστεύομαι Γιατί την ίδια μέρα που έκανα το τεστ είχα θερμοκρασία 36.1 ενώ κανονικά έχω 36.6 οπότε Όχι απλά δεν ήταν ανεβασμένη ήταν και πιο χαμηλή από το κανονικο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Καλησπέρα έχει κανένα καμία σας το clear blue  πριν την αναμενόμενη περίοδο Κ ήταν αρνητικό Αλλά τελικά να ηταν εγκυος?έως ώρας το clear blue το έχω χρησιμοποιήσει ανήμερα περιοδου Κ μου έβγαινε θετικό Κ ναι ήμουν..Έχω υποψία εγκυμοσύνης απλώς τα συμπτώματα κύησης κ περιόδου είναι ίδια...θα ήθελα αν κάποια είχε τέτοια εμπειρία?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

Παρακολουθω απο χθες τις συζητησεις σας κ παιρνω κουραγιο παρατηρωντας οτι δεν ειμαι μονη! Γτ να ειναι τοσο δυσκολη ολη αυτη η διαδικασια... Θυμωνω, νευριαζω, απογοητευομαι.. Αναμεικτα συναισθηματα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Είμαι 28 ετών και είμαι στον 1ο μήνα προσπάθειας αρα δεν εχω πολλά να πω.

@tina79 σίγουρα ζηλεύω όσες έμειναν έγκυες χωρίς να το προγραμματίσουν γιατί ακριβώς δεν βίωσαν το άγχος της όλης διαδικασίας! Χαχα.

Κορίτσια...ποια έίναι η γνώμη σας για το self clear? Τί έχετε ακούσει;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/12/2018 at 8:33 ΜΜ, ALEX210 είπε:

Καλησπέρα έχει κανένα καμία σας το clear blue  πριν την αναμενόμενη περίοδο Κ ήταν αρνητικό Αλλά τελικά να ηταν εγκυος?έως ώρας το clear blue το έχω χρησιμοποιήσει ανήμερα περιοδου Κ μου έβγαινε θετικό Κ ναι ήμουν..Έχω υποψία εγκυμοσύνης απλώς τα συμπτώματα κύησης κ περιόδου είναι ίδια...θα ήθελα αν κάποια είχε τέτοια εμπειρία?

Εγώ είχα κάνει στην 25η ημέρα του κύκλου μου (είχα κύκλο περίπου 29 ημερών αν θυμάμαι καλα) και μου είχε βγει θετικό .την επόμενη που έκανα χοριακη είχα 36 μονάδες. Απλά με.το συγκεκριμένο τεστ μπερδεύτηκα γιατί 10' μετά εξαφανίστηκε η γραμμή. Εκανα και predictor early την ιδια ημερα και ειχε βγει πεντακαθαρο θετικό. Καλη επιτυχια! Μη βιαστείς να το κάνεις και μετά αναρωτιέμαι μήπως βγήκε αρνητικό επειδή το έκανες νωρίς! Κρατήσου!! 

...χμ Τώρα είδα ότι το εγραψες στις 5/12. Φαντάζομαι ότι θα το έκανες.

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

Εγώ είχα κάνει στην 25η ημέρα του κύκλου μου (είχα κύκλο περίπου 29 ημερών αν θυμάμαι καλα) και μου είχε βγει θετικό .την επόμενη που έκανα χοριακη είχα 36 μονάδες. Απλά με.το συγκεκριμένο τεστ μπερδεύτηκα γιατί 10' μετά εξαφανίστηκε η γραμμή. Εκανα και predictor early την ιδια ημερα και ειχε βγει πεντακαθαρο θετικό. Καλη επιτυχια! Μη βιαστείς να το κάνεις και μετά αναρωτιέμαι μήπως βγήκε αρνητικό επειδή το έκανες νωρίς! Κρατήσου!! 

...χμ Τώρα είδα ότι το εγραψες στις 5/12. Φαντάζομαι ότι θα το έκανες.

Καλησπέρα...αδιαθετησα 25ημερα του κύκλου..άρα δεν με πρόδωσε το clear. 

Link to comment
Share on other sites

On 12/15/2018 at 12:07 AM, ALEX210 said:

Καλησπέρα...αδιαθετησα 25ημερα του κύκλου..άρα δεν με πρόδωσε το clear. 

Δεν πειράζει κορίτσι! Πάμε για τον επόμενο μήνα. Εγώ προσπαθώ εδώ και κάποιους μήνες αλλά τίποτα. Έχω πολυκυστικές και δυσκολεύομαι. Τώρα περιμένω να ΜΗΝ αδιαθετήσω αυτό το μήνα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/12/2018 at 11:59 AM, tina79 said:

Καλημερα σε ολα τα κοριτσια! 

Παρακολουθω απο χθες τις συζητησεις σας κ παιρνω κουραγιο παρατηρωντας οτι δεν ειμαι μονη! Γτ να ειναι τοσο δυσκολη ολη αυτη η διαδικασια... Θυμωνω, νευριαζω, απογοητευομαι.. Αναμεικτα συναισθηματα..

Γεια σου Τίνα!! Μην απογοητεύεσαι! εγώ προσπαθώ από τον Ιούνιο, δυστυχώς έχω πολυκυστικές με κύλο ακανόνιστο. Αυτό το μήνα περιμένω να μην αδιαθετήσω.... Σήμερα έχω τσιμπήματα χαμηλά και πρήξιμο στήθους αλλά ίσως να έιναι σύμπτωμα περιόδου. Αναμένω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , kristalenia είπε:

Γεια σου Τίνα!! Μην απογοητεύεσαι! εγώ προσπαθώ από τον Ιούνιο, δυστυχώς έχω πολυκυστικές με κύλο ακανόνιστο. Αυτό το μήνα περιμένω να μην αδιαθετήσω.... Σήμερα έχω τσιμπήματα χαμηλά και πρήξιμο στήθους αλλά ίσως να έιναι σύμπτωμα περιόδου. Αναμένω...

Καλημερα!! Για ποτε υπολογιζεις να ΜΗΝ..?

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, tina79 said:

Καλημερα!! Για ποτε υπολογιζεις να ΜΗΝ..?

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Τίνα μου! Όπως σου είπα, έχω πολυκυστικές και ο κύκλος μου ήταν ακανόνιστος, δηλαδή από 30 έως 45 αλλά το τελυταίο καιρό έχει σταθεροποιηθεί στις 37 μέρες. Παίρνω αγωγή glucophage και inofert για να βελτιωθεί. Σήμερα είναι 39η μέρα και δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα. Αν πάρω το μγαλύτερο διάστημα πρέπει μέχρι την Κυριακή να αδιαθετήσω. Εύχομαι να μην μου έρθει! Βέβαια επειδή παίρνω αυτή την αγωγή και μειώνονται οι μέρες του κύκλου με κάνει να ελπίζω για καθυστέρηση!! Σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά φοβάμαι!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, kristalenia είπε:

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον Τίνα μου! Όπως σου είπα, έχω πολυκυστικές και ο κύκλος μου ήταν ακανόνιστος, δηλαδή από 30 έως 45 αλλά το τελυταίο καιρό έχει σταθεροποιηθεί στις 37 μέρες. Παίρνω αγωγή glucophage και inofert για να βελτιωθεί. Σήμερα είναι 39η μέρα και δεν έχω αδιαθετήσει ακόμα. Αν πάρω το μγαλύτερο διάστημα πρέπει μέχρι την Κυριακή να αδιαθετήσω. Εύχομαι να μην μου έρθει! Βέβαια επειδή παίρνω αυτή την αγωγή και μειώνονται οι μέρες του κύκλου με κάνει να ελπίζω για καθυστέρηση!! Σκέφτηκα να κάνω ένα τεστ αλλά φοβάμαι!!!

Καλησπέρα κορίτσι. Και εγώ παίρνω τα ινοφερτ δεν έχω πολυκιστικες αλλά η lh ήταν λίγο τσιμπημενη. Μου είπε ότι κάνω υπερδιέγερση στις ωοθηκες κ έχω την τάση να βγάζω συνέχεια Κύστες. Με το inofert  ρυθμίζονται. Πόσο καιρό παίρνεις τα ινοφερτ ????


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Flo flo said:

Καλησπέρα κορίτσι. Και εγώ παίρνω τα ινοφερτ δεν έχω πολυκιστικες αλλά η lh ήταν λίγο τσιμπημενη. Μου είπε ότι κάνω υπερδιέγερση στις ωοθηκες κ έχω την τάση να βγάζω συνέχεια Κύστες. Με το inofert  ρυθμίζονται. Πόσο καιρό παίρνεις τα ινοφερτ ????

Καλησπέρα και σε σένα!! Νομίζω Ιούλιο ξεκίνησα τα inofert σε φακελάκια και τώρα το τελευταίο μήνα μου έδωσε τα inofert plus. Επίσης παίρνω και glucophage. Εσυ ποια παίρνεις και πόσο καιρό; Προσπαθείς για παιδακι; 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, kristalenia είπε:

Καλησπέρα και σε σένα!! Νομίζω Ιούλιο ξεκίνησα τα inofert σε φακελάκια και τώρα το τελευταίο μήνα μου έδωσε τα inofert plus. Επίσης παίρνω και glucophage. Εσυ ποια παίρνεις και πόσο καιρό; Προσπαθείς για παιδακι; 

Προσπαθώ για μπεμπέ κάπου 2 μήνες περίπου. Αλλά έχω την τάση συνεχώς να βγάζω Κύστες κάτι σαν πολυκιστικες κ μου έδωσε τα ινοφερτ τα απλά. Τα παίρνω 1 βδομάδα. Εσύ είχες πολυκιστικες η συνδρομο πολιτιστικών? Διάβασα ότι πολλές κοπέλες με τα ινοφερτ μέσα σε 2 με 3 μήνες μείνανε έγκυες. Εύχομαι κ σε σένα να σου δώσει το καλύτερο δωράκι αυτά τα Χριστούγεννα. 


LolXp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Flo flo said:

Προσπαθώ για μπεμπέ κάπου 2 μήνες περίπου. Αλλά έχω την τάση συνεχώς να βγάζω Κύστες κάτι σαν πολυκιστικες κ μου έδωσε τα ινοφερτ τα απλά. Τα παίρνω 1 βδομάδα. Εσύ είχες πολυκιστικες η συνδρομο πολιτιστικών? Διάβασα ότι πολλές κοπέλες με τα ινοφερτ μέσα σε 2 με 3 μήνες μείνανε έγκυες. Εύχομαι κ σε σένα να σου δώσει το καλύτερο δωράκι αυτά τα Χριστούγεννα. 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την όμορφη ευχή σου!! Εύχομαι και σε σένα το 2019 να σου φέρει ένα υγιέστατο μπεμπάκι. Δεν ξέρω ακριβως τη διαφορά αλλά νομίζω πολυκυστικές. Τον Ιούνιο είχα αρκετές κύστες αλλά το Νοέμβριο που πήγα για εξέταση είχαν μείνει λίγες. Μόνο ανωμαλίες στην περίοδο μου προκαλεί. Προσέχω και τη διατροφή μου όσο μπορώ αν και δεν έχω κανένα θέμα με το βάρος. Κι εγώ έχω ακούσει ότι είχαν μείνει αρκετές έγκυος. Μακάρι κι εμείς....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!

Νεα εδω.

Το αγχος μου θελω να μοιραστω.

Δεν προσπαθουμε πολυ (5 μηνες) αλλα πιστευα οτι θα ναι πιο ευκολο και αππγοητευομαι.

Το πιστευα γιατι εχω ηδη ενα παιδακι και η εγκτμοσυνη τοτε ηρθε απο το πουθενα εντελως.

Πως  διαχειριζεστε το αγχος εσεις βρε κοριτσια;; δεν το μπορω αυτο καθε μηνα :(

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...