Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 5 λεπτά , Crystaleniaa είπε:

Κορίτσια γεια σας ! Είμαι καινούργια εδώ αλλα οχι και στο θέμα ! Θα ηθελα μια γνώμη ... Τελευταία περίοδος 17/07 με κύκλο 30 ημερών σταθερό. Αυτο το μήνα δεν μέτρησα τις γόνιμες μέρες αλλα είχαμε επαφές σχεδόν κάθε μερα όλες τις μέρες (έτυχε) Απλά το περίεργο ειναι οτι εδώ κ μια βδομάδα έχω αφόρητους πόνους στη μέση (που στην περίοδο δεν έχω) κ σμρ έχω κράμπες στη κοιλιά που έρχονται κ φεύγουν ! Κατι άλλο Δν παρατήρησα αλλα ηθελα αν μπορει κάποια να μ πει μπορει να με πονάει η μέση τοσο πολυ κ νωρις λόγο περιόδου δεν μ εχει ξανατύχει κ Δν ξερω! Α επίσης το στήθος τούμπανο αλλα έτσι γίνεται κάθε φορά! Προσπαθούμε εδώ κ ένα χρόνο αλλα αυτη τη φορά κατι νιώθω πως ειναι αλλιώς...

καλη επιτυχία σε οοοολες μας!! 

Κοριτσι μην δινεις σημασια σε τετοια συμπτωματα ναι γινετε να ποναει κ η μεση κ το στηθος κ ολα μια εβδομαδα πριν την περιοδο. Κανε υπομονη κ  πεμπτη πηγαινε για χοριακη κ ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Μακάρι βρε κοριτσι μου τι να πω... Απλά μ φαίνεται πολυ νωρις να έχω πόνους λόγο περιόδου ... Μπορει να ψάχνω λόγους να χαρώ τι να πω θα δείξει ! 

 

@linaa έχεις δίκιο το ξερω αλλα νομίζω πως χάνω την υπομονή μου μήνα με τον μήνα ... 

πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

Κοριτσι μην δινεις σημασια σε τετοια συμπτωματα ναι γινετε να ποναει κ η μεση κ το στηθος κ ολα μια εβδομαδα πριν την περιοδο. Κανε υπομονη κ  πεμπτη πηγαινε για χοριακη κ ευχομαι να ειναι ο τυχερος σου μηνας.

@linaa έχεις δίκιο το ξερω αλλα νομίζω πως χάνω την υπομονή μου μήνα με τον μήνα ... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Λογικό πόσες φορές το έχουμε νιώσει.Εγώ είχα εγκυμοσύνη (δεν προχώρησε) και είχα δέκατα.Τώρα είχα 3 μήνες που πάλι είχα δέκατα  νόμιζα ήμουν έγκυος.Ισως επειδή ποτέ δεν πονάς όπως λες να είναι σημάδι άλλα λίγο υπομονούλα και θα φανεί!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , marillia είπε:

Λογικό πόσες φορές το έχουμε νιώσει.Εγώ είχα εγκυμοσύνη (δεν προχώρησε) και είχα δέκατα.Τώρα είχα 3 μήνες που πάλι είχα δέκατα  νόμιζα ήμουν έγκυος.Ισως επειδή ποτέ δεν πονάς όπως λες να είναι σημάδι άλλα λίγο υπομονούλα και θα φανεί!!!

Αχ αγάπη μ λυπάμαι πολυ για την εγκυμοσύνη σου.. Προσπαθείτε καιρό; Εγω με τόσα ανύπαρκτα συμπτώματα κάθε μήνα που νομίζω οτι έχω αν πρώτα ο θεός μείνω εγκυος δεν θα τα ξεχωρίζω ... Τι τραβάμε κ δεν το μαρτυράμεε!! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κόρες. Τι κάνετε; Τα διάβαζα τα νέα σας οπότε μπορούσα. Οι γκαστρούλες μας πως τα πάνε; Ποια κοριτσάκια είναι στην αναμονή;

Εμείς γυρίσαμε σήμερα. :-(. Τωρα περιμένω να μην δω περίοδο. Όχι ότι και στις διακοπές δεν το σκεφτόμουν. Το σκεφτόμουν. Τώρα όμως πλησιάζουν οι μέρες και θα δείξει τι ψάρια πιάσαμε (πιάσαμε ή με άδεια δίχτυα θα μείνουμε πάλι;). 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια μου. Πώς είστε;

 @Crystaleniaa μου καλά κάνατε και είχατε τόσες επαφές, εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!

Κορίτσια, εγώ το μόνο σύμπτωμα που είχα όταν είχα μείνει έγκυος ήταν το ευαίσθητο στήθος (πιο ευαίσθητο απ'ότι στην περίοδο) αλλά δεν το είχα αισθανθεί πριν την καθυστέρηση. Οπότε... καθυστέρηση και πάλι καθυστέρηση!

Σας φιλώ

  • Μου αρέσει 3

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Koulouri είπε:

Γεια σας κορίτσια μου. Πώς είστε;

 @Crystaleniaa μου καλά κάνατε και είχατε τόσες επαφές, εύχομαι να είναι ο τυχερός σου μήνας!

Κορίτσια, εγώ το μόνο σύμπτωμα που είχα όταν είχα μείνει έγκυος ήταν το ευαίσθητο στήθος (πιο ευαίσθητο απ'ότι στην περίοδο) αλλά δεν το είχα αισθανθεί πριν την καθυστέρηση. Οπότε... καθυστέρηση και πάλι καθυστέρηση!

Σας φιλώ

γεια σου και σενα κοριτσι..την ευαισθησια αρχισες να την εχεις πριν την καθυστερηση η μετα?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

@elenakii22 21η, 22η, 23η, 25η, 28η και 29η...ποτέ με ροή και συνήθως ήταν καφέ... Το περισσότερο ήταν 23η(κόκκινο αλλά σαν αραιωμενο) και 29η(σκούρο κόκκινο)...τις υπόλοιπες μέρες ήταν σε μέγεθος σαν 2€ ή και λιγότερο .... 

Υ. Γ. Και πολύ ευαίσθητες θηλες από την 18η που δεν το ξαναειχα ποτέ... 


Link to comment
Share on other sites

Γεια σου @orianna

Η ευαισθησία ξεκίνησε με την καθυστέρηση. Πριν την καθυστέρηση δεν είχα κανένα απολύτως σύμπτωμα. Φαντάσου ότι τεστ έκανα την 6η (!) μέρα καθυστέρησης (με σταθερότατο κύκλο) αφού κάθε μέρα έλεγα "τώρα θα'ρθει"! 

Γενικά θεωρώ ότι το ευαίσθητο στήθος είναι μια ένδειξη. Και τα πονάκια σαν αυτά της περιόδου, λίγο πιο έντονα. Αλλά χωρίς καθυστέρηση είναι δύσκολο να τα ξεχωρίσεις από τα συμπτώματα περιόδου.

(Τα σκέφτομαι αυτά και λέω, ωραία θα'ταν να τα ξαναζούσα! Χαχα! Το εύχομαι για όλες τις κοπέλες :))

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , KarMar84 είπε:

@elenakii22 21η, 22η, 23η, 25η, 28η και 29η...ποτέ με ροή και συνήθως ήταν καφέ... Το περισσότερο ήταν 23η(κόκκινο αλλά σαν αραιωμενο) και 29η(σκούρο κόκκινο)...τις υπόλοιπες μέρες ήταν σε μέγεθος σαν 2€ ή και λιγότερο .... 

Υ. Γ. Και πολύ ευαίσθητες θηλες από την 18η που δεν το ξαναειχα ποτέ... 

Μηπως έχεις κάνει τη χοριακή πολύ νωρίς; γιατθ και το 3.9 ναι μεν ειναι αρνητικο αλλα δεν είναι και 1. Μηπωςνα ξανακάνεις;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Vana87 είπε:

Μηπως έχεις κάνει τη χοριακή πολύ νωρίς; γιατθ και το 3.9 ναι μεν ειναι αρνητικο αλλα δεν είναι και 1. Μηπωςνα ξανακάνεις;

Δεν ξέρω Βανα μου, προς το παρόν θα το αφήσω και αν σε μία εβδομάδα δεν έρθει με κανονική ροή θα ξανακάνω... Αν και σήμερα έβγαζα όλη μέρα στο σκουπισμα οπότε πιστεύω θα έρθει άμεσα... 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 δεν έχω διαβάσει όλο το ιστορικό σου αλλά έτσι όπως τα λες δύο τινά, ή κάποια ανωμαλία του κύκλου ή κάτι πήγε να γίνει γιατί το 3.9 δεν είναι μηδέν όπως λέει και η Vana87. Γνώμη μου να ενημερώσεις τον γιατρό σου. 

  • Μου αρέσει 2

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , KarMar84 είπε:

@elenakii22 21η, 22η, 23η, 25η, 28η και 29η...ποτέ με ροή και συνήθως ήταν καφέ... Το περισσότερο ήταν 23η(κόκκινο αλλά σαν αραιωμενο) και 29η(σκούρο κόκκινο)...τις υπόλοιπες μέρες ήταν σε μέγεθος σαν 2€ ή και λιγότερο .... 

Υ. Γ. Και πολύ ευαίσθητες θηλες από την 18η που δεν το ξαναειχα ποτέ... 

ειναι οντως περίεργο!περιμενε μια βδομαδα κ αν δεν ερθει ξανακανεις!παντως οπως ειπε κ η koulouri καλο ειναι να ενημερώσεις το γιατρο σου!

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα! Κορίτσια εσάς στο στήθος σας όταν περιμένετε περίοδο πετάγονται μπλε φλέβες γύρω από τις θηλές; Το παθαίνει καμιά; Τον Ιούνιο μου είχε συμβεί και τότε είχα ένα αχνό θετικό τεστ αλλά μετά από 4 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. Οπότε ή ήταν βιοχημική ή λάθος το τέστ. Απλά και τώρα έχω το ίδιο πράγμα στο στήθος με τις φλέβες ( που δεν το είχα τον Ιούλιο όμως). Και δεν είναι ιδέα μου ποτέ δεν ήταν έτσι.. Απλά επειδή κρατάω πολύ μικρό καλάθι ας μου πει καμιά τις εμπειρίες της...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Κορίτσια εσάς στο στήθος σας όταν περιμένετε περίοδο πετάγονται μπλε φλέβες γύρω από τις θηλές; Το παθαίνει καμιά; Τον Ιούνιο μου είχε συμβεί και τότε είχα ένα αχνό θετικό τεστ αλλά μετά από 4 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. Οπότε ή ήταν βιοχημική ή λάθος το τέστ. Απλά και τώρα έχω το ίδιο πράγμα στο στήθος με τις φλέβες ( που δεν το είχα τον Ιούλιο όμως). Και δεν είναι ιδέα μου ποτέ δεν ήταν έτσι.. Απλά επειδή κρατάω πολύ μικρό καλάθι ας μου πει καμιά τις εμπειρίες της...

Γειά σου! Εμένα δεν μου έχει συμβεί αλλά το έχω διαβάσει σαν σύμπτωμα εγκυμοσύνης... Μακάρι να είναι αλλά κάνε υπομονή μέχρι την καθυστέρηση αν δεν έχεις κάτι άλλο τρανταχτο... 


Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...