Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nels είπε:

      Πολλή σωστή η απόφαση της φίλης σου, είναι κρίμα να χάσει και άλλο χρόνο με τόσες μικρές πιθανότητες στην ηλικία της. Γενικα στην Ελλάδα ο χρόνος αναμονής στους γιατρούς που ασχολούνται λίγο παραπάνω με τη δωρεά ωαρίων συνηθως δεν είναι πάνω από 6 μήνες, δε βρίσκω λόγο να μπλέξει με Ισπανία.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Ναι η δωρεα είναι μονόδρομος. Αρα πρέπει να βρεθεί κοπέλα και μετά να ξεκινήσει ωοληψιες. Είναι στον Σφ. Της είπε περιπου εννέα μηνες

      . Θα μιλησει αυριο με ιακεντρ. 
      ναι με Ισπανία που μίλησα, δεν πολύ θέλει. και εγω συμφωνώ
      Βασικα δεν γνωρίζει τίποτα σχετικά με την δωρεα και έχει πολύ αγχωθει. Της φαίνονται βουνό. Και λογο ηλικίας δεν έχει πολλα περιθώρια. 

       

      2 ώρες πρίν, LeneL είπε:

      Καλή επιτυχία στη φίλη σου! Ας ξεκινήσει με μια έρευνα στα Ivf εδώ στην Ελλάδα, να δει τι θα της πούνε.. εμένα μου είχαν πει για ένα τρίμηνο αναμονή και τελικά έκανα ετ σε δύο μήνες. Αν θέλει κι άλλες πληροφορίες, πολύ ευχαρίστως να της απαντήσω σε ο,τι ξέρω. Εγώ έχω 10 μηνών δίδυμα με δωρεά.

      Σε ευχαριστώ πολύ! Να  σου ζήσουν!! Να ρωτήσω σε πιο κεντρο ήσουν;  
      Γεινικα τα ψάχνουν;, εκτός τον ιολογικο έλεγχο, παιρνουν πλήρες ατομικό και οικογενειακό ιστορικό  από την κοπέλα;
      ειχε μια εγκυμοσύνη φυσικη σύλληψη πρίν δυο χρόνια που δεν προχώρησε καλα. Και τωρα δυο εμβρυομεταφορες με δικά της ωάρια που δεν πέτυχαν. 
      Μακαρι να βοηθησει ο Θεός  γιατί το θέλουν παρα πολύ και ο χρόνος πιέζει. 

      γενικά  το κόστος για δωρεα εδώ πόσο πάει; 
       

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , KarMar84 είπε:

Κανονικά ναι Τρίτη περιμένω... Λόγω δουλειάς σε καλοκαιρινή σεζόν (ζούμε σε νησί τώρα λόγω μεταθεσης του άντρα μου και εγώ δουλεύω το καλοκαίρι μόνο) θα μπορέσω να πάω στην γιατρό μου τέλη Σεπτεμβρίου - αρχές Οκτωβρίου... 

βρε κοριτσι μου καλητερα να μην το αφησεις για ενα μηνα μετα εστω εναν υπερηχο στο νοσοκομειο ή οπου μπορεσεις να τον κανεις. δεν ειναι φυσιολογικο να εχεις αιμα δυο εβδομαδες. ακομα κ βιοχημικη να ειναι μπορει να εχεις υπολοιματα κ να παθεις μεγαλη ζημια. μπορει να ειναι καποια κυστη μπορει να ειναι ινομυωμα δεν μπορεις να αφησεις μια αιμοραγια δυο εβδομαδων χωρις ελενχο για ενα μηνα. δεν θελω να σε τρομαξω αλλα η ζημια που μπορει να γινει απο μια αβλεψια ισως να ειναι ανεπανορθωτη. Το εξωμητριο επισης το εχεις σκεφτει? Αν πεις στον γιατρο σου οτι εχεις αιμα για δυο εβδομαδες θα σου πει να πας εστω για ενα υπερηχο αμεσα δεν υπαρχει περιπτωση. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 21 λεπτά , linaa είπε:

βρε κοριτσι μου καλητερα να μην το αφησεις για ενα μηνα μετα εστω εναν υπερηχο στο νοσοκομειο ή οπου μπορεσεις να τον κανεις. δεν ειναι φυσιολογικο να εχεις αιμα δυο εβδομαδες. ακομα κ βιοχημικη να ειναι μπορει να εχεις υπολοιματα κ να παθεις μεγαλη ζημια. μπορει να ειναι καποια κυστη μπορει να ειναι ινομυωμα δεν μπορεις να αφησεις μια αιμοραγια δυο εβδομαδων χωρις ελενχο για ενα μηνα. δεν θελω να σε τρομαξω αλλα η ζημια που μπορει να γινει απο μια αβλεψια ισως να ειναι ανεπανορθωτη. Το εξωμητριο επισης το εχεις σκεφτει? Αν πεις στον γιατρο σου οτι εχεις αιμα για δυο εβδομαδες θα σου πει να πας εστω για ενα υπερηχο αμεσα δεν υπαρχει περιπτωση. 

Συμφωνώ απόλυτα. Δεν χρειάζεται να πας στον γιατρό σου, πήγαινε σε ένα νοσοκομείο να σου κάνουν υπέρηχο και να σε καθοδηγήσουν.

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

@KarMar84 ποιά μέρα του κύκλου εμφανίστηκαν τα καφέ υγρά?

Τον προηγούμενο μήνα είχα κι εγώ κάτι παρόμοιο και το μυαλό μου πήγε στη βιοχημική...είχα καφέ υγρά για 4 ημέρες, τα οποία ξεκίνησαν ακριβώς μια βδομάδα μετά την ωορρηξία(την είχα βρει με τεστακια),και είχα και δέκατα που έφταναν ως 37.4. Πίστεψα πως ήταν εμφύτευση αλλά τελικά μου ήρθε η περίοδος μου με μια μέρα καθηστερηση ( τη μέρα που έλεγα πως θα κάνω το τέστ)

 Επίσης και στον πρώτο κύκλο προσπαθειών τον Δεκέμβριο είχα κάτι αντίστοιχο αλλά σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν είχα κάνει χοριακή για να σου πω αν ήταν εκεί γύρω το νούμερο.

 

On 9/8/2017 at 9:12 ΜΜ, Μαρθα Κ είπε:

Αγαπη ούτε εγώ έχω σταθερό κύκλο καθόλου ποτέ ξεκινάς εσύ τα τεστ πόσες μέρες μετά την περίοδο?? Έτσι και εγώ αυτό σκέφτομαι και δεν θέλω να με βλέπει ο άντρας μου χάλια γιατί γίνετε και αυτός μετά αφού όταν ήρθε ήμουν Χαλί μαύρο και μου λέει μην είσαι έτσι μπορεί να έχω εγώ πρόβλημα εκεί θα δούμε τι θα γίνει... Του λέω ότι και να γίνει παιδί θα κάνουμε θα κάνουμε εξωσωματική μου λέει δεν θέλω να σε βάλω σε τέτοια γιατί δεν είναι πολύ καλά για την γυναίκα όχι του λέω αν δούμε ότι δεν μπορούμε θα το κάνουμε αλλά θα είναι το τελευταίο μας χαρτί αυτό.. 

Εγώ ξεκινάω τα τεστακια περίπου την 15η ημέρα γιατί ο κύκλος μου συνήθως είναι 34 ημέρες και η ωορρηξία συνήθως 20η ημέρα.

Τον πρώτο μήνα ξεκίνησα 15η ημέρα και έκανα ένα κάθε απόγευμα στις 4. Από το δεύτερο μήνα και μετά κάνω ένα στις 2 το μεσημέρι και ένα 8 το απόγευμα και με βοήθησε αυτό περισσότερο γιατί φαντασου έτυχε να κάνω 2μμ το μεσημέρι να είναι αχνη η γραμμή, μετά στις 8μμ να είναι πιο έντονη και από τη γραμμή ελέγχου ( καραμπαμ θετικό δηλαδή) και την επόμενη μέρα στίς 2μμ να είναι  παλι άχνη. Οπότε αν δεν είχα κάνει στις 8μμ θα νόμιζα απλά ότι δεν έκανα ωορρηξία εκείνο το μήνα!

Σου προτείνω λοιπόν δύο φορές τη μέρα για να είσαι σίγουρη! Ούτως ή άλλως προμηθεύτηκες μπόλικα έτσι δεν είναι?


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, KarMar84 είπε:

Εντάξει θα πάω στο κέντρο υγείας να ρωτήσω αν έχουν υπερυχο και θα κάνω :-(

   Δεν ηθελα να σε τρομαξω αλλα καλιο γαδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε. Ξερω επειδη ειμαι απο νησι οτι δεν εχουν υπερηχους συνηθως στο κεντρο ηγειας κ αν εχουν συνηθως ερχετε 1 φορα το μηνα καποιος γυναικολογος για τα τυπικα τεστ των γυναικων. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα βγαλεις ακρη στο νησι αλλα οπως κ να εχει τωρα ειναι φουλ σεζον οποτε τα δρομολογια για καποιο κοντινο νησι με νοσοκομειο ή για αθηνα ειναι συχνα κ δεν χρειαζετε να λειψεις πολυ απο την δουλεια σου.

πρίν από 55 λεπτά , Vila είπε:

@KarMar84 ποιά μέρα του κύκλου εμφανίστηκαν τα καφέ υγρά?

Τον προηγούμενο μήνα είχα κι εγώ κάτι παρόμοιο και το μυαλό μου πήγε στη βιοχημική...είχα καφέ υγρά για 4 ημέρες, τα οποία ξεκίνησαν ακριβώς μια βδομάδα μετά την ωορρηξία(την είχα βρει με τεστακια),και είχα και δέκατα που έφταναν ως 37.4. Πίστεψα πως ήταν εμφύτευση αλλά τελικά μου ήρθε η περίοδος μου με μια μέρα καθηστερηση ( τη μέρα που έλεγα πως θα κάνω το τέστ)

 Επίσης και στον πρώτο κύκλο προσπαθειών τον Δεκέμβριο είχα κάτι αντίστοιχο αλλά σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν είχα κάνει χοριακή για να σου πω αν ήταν εκεί γύρω το νούμερο.

 

Εγώ ξεκινάω τα τεστακια περίπου την 15η ημέρα γιατί ο κύκλος μου συνήθως είναι 34 ημέρες και η ωορρηξία συνήθως 20η ημέρα.

Τον πρώτο μήνα ξεκίνησα 15η ημέρα και έκανα ένα κάθε απόγευμα στις 4. Από το δεύτερο μήνα και μετά κάνω ένα στις 2 το μεσημέρι και ένα 8 το απόγευμα και με βοήθησε αυτό περισσότερο γιατί φαντασου έτυχε να κάνω 2μμ το μεσημέρι να είναι αχνη η γραμμή, μετά στις 8μμ να είναι πιο έντονη και από τη γραμμή ελέγχου ( καραμπαμ θετικό δηλαδή) και την επόμενη μέρα στίς 2μμ να είναι  παλι άχνη. Οπότε αν δεν είχα κάνει στις 8μμ θα νόμιζα απλά ότι δεν έκανα ωορρηξία εκείνο το μήνα!

Σου προτείνω λοιπόν δύο φορές τη μέρα για να είσαι σίγουρη! Ούτως ή άλλως προμηθεύτηκες μπόλικα έτσι δεν είναι?

Κοριτσι  το αιμα στο ενδιαμεσο του κυκλου ειναι συνηθως ή ωορηξια ή ορμονικη διαταραχη το αιμα της εμφυτευσης συνηθως ειναι καμια εβδομαδα πριν την περιοδο κ δεν κραταει πολλες μερες αντε δυο.απλα το κοριτσι μας η karmar εχει αιμα για δυο εβδομαδες τωρα γιαυτο ειναι που της χτυπησαμε το καμπανακι να το κοιταξει αμεσα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

6 ώρες πρίν, KarMar84 είπε:

Δεν ξέρω Λίνα μου, τι να πω... Αυτό που με κάνει να υποψιάζομαι βιοχημικη είναι η τιμή της χοριακης και ότι ίσως τα καφέ να ήταν από την προσπάθεια εμφυτευσης (έχω σίγουρα και ευαίσθητα αγγεία, τσεκαρισμενο)... Δεν ξέρω, θα φανεί από το αίμα που θα έχω αυτές τις ημέρες γτ ήδη ξεκίνησε να έρχεται σιγά σιγά... 

 κοριτσι μου αν ειναι βιοχημικη θα σταματισει το πριξιμο στο στιθος το εχεις παρατιρησει αυτο?? στο λεω απο εμπιρια

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Vila είπε:

@KarMar84 ποιά μέρα του κύκλου εμφανίστηκαν τα καφέ υγρά?

Τον προηγούμενο μήνα είχα κι εγώ κάτι παρόμοιο και το μυαλό μου πήγε στη βιοχημική...είχα καφέ υγρά για 4 ημέρες, τα οποία ξεκίνησαν ακριβώς μια βδομάδα μετά την ωορρηξία(την είχα βρει με τεστακια),και είχα και δέκατα που έφταναν ως 37.4. Πίστεψα πως ήταν εμφύτευση αλλά τελικά μου ήρθε η περίοδος μου με μια μέρα καθηστερηση ( τη μέρα που έλεγα πως θα κάνω το τέστ)

 Επίσης και στον πρώτο κύκλο προσπαθειών τον Δεκέμβριο είχα κάτι αντίστοιχο αλλά σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν είχα κάνει χοριακή για να σου πω αν ήταν εκεί γύρω το νούμερο.

 

Εγώ ξεκινάω τα τεστακια περίπου την 15η ημέρα γιατί ο κύκλος μου συνήθως είναι 34 ημέρες και η ωορρηξία συνήθως 20η ημέρα.

Τον πρώτο μήνα ξεκίνησα 15η ημέρα και έκανα ένα κάθε απόγευμα στις 4. Από το δεύτερο μήνα και μετά κάνω ένα στις 2 το μεσημέρι και ένα 8 το απόγευμα και με βοήθησε αυτό περισσότερο γιατί φαντασου έτυχε να κάνω 2μμ το μεσημέρι να είναι αχνη η γραμμή, μετά στις 8μμ να είναι πιο έντονη και από τη γραμμή ελέγχου ( καραμπαμ θετικό δηλαδή) και την επόμενη μέρα στίς 2μμ να είναι  παλι άχνη. Οπότε αν δεν είχα κάνει στις 8μμ θα νόμιζα απλά ότι δεν έκανα ωορρηξία εκείνο το μήνα!

Σου προτείνω λοιπόν δύο φορές τη μέρα για να είσαι σίγουρη! Ούτως ή άλλως προμηθεύτηκες μπόλικα έτσι δεν είναι?

Ξεκίνησαν 21η και τώρα που πλέον είναι αίμα αλλά όχι ποσότητα όπως στην περίοδο είμαι στην 30η...

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

   Δεν ηθελα να σε τρομαξω αλλα καλιο γαδουροδενε παρα γαιδουρογυρευε. Ξερω επειδη ειμαι απο νησι οτι δεν εχουν υπερηχους συνηθως στο κεντρο ηγειας κ αν εχουν συνηθως ερχετε 1 φορα το μηνα καποιος γυναικολογος για τα τυπικα τεστ των γυναικων. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο θα βγαλεις ακρη στο νησι αλλα οπως κ να εχει τωρα ειναι φουλ σεζον οποτε τα δρομολογια για καποιο κοντινο νησι με νοσοκομειο ή για αθηνα ειναι συχνα κ δεν χρειαζετε να λειψεις πολυ απο την δουλεια σου.

Κοριτσι  το αιμα στο ενδιαμεσο του κυκλου ειναι συνηθως ή ωορηξια ή ορμονικη διαταραχη το αιμα της εμφυτευσης συνηθως ειναι καμια εβδομαδα πριν την περιοδο κ δεν κραταει πολλες μερες αντε δυο.απλα το κοριτσι μας η karmar εχει αιμα για δυο εβδομαδες τωρα γιαυτο ειναι που της χτυπησαμε το καμπανακι να το κοιταξει αμεσα.

Δεν πειράζει κορίτσι μου, καλά κάνεις... Εφημερευει αύριο ο γυναικολόγος οπότε θα πάω όταν σχολασω... Είναι αρκετά δύσκολο να πάω κάπου εκτός νησιού γτ δουλεύω 7 ημέρες την εβδομάδα (εκτός και αν προκύψει κάτι σοβαρό φυσικά) 

1 ώρα πρίν, laureta είπε:

 κοριτσι μου αν ειναι βιοχημικη θα σταματισει το πριξιμο στο στιθος το εχεις παρατιρησει αυτο?? στο λεω απο εμπιρια

Ναι Λαουρετα μου δεν έχω ούτε πρηξιμο (που όμως δεν είχα παρατηρήσει αν είχε πρηστει ιδιαίτερα) ούτε πόνο στις θηλες (που το είχα πρώτη φορά)... 

Τον Ιούνιο που μάλλον πάλι κάτι δεν είχε πάει καλά είχα πολύ έντονο πρηξιμο σε όλο το σώμα, πολύ λίγο καφέ 21η και 22η μέρα,  επί τρεις μέρες πριν την περίοδο καφέ αρκετό αλλά όχι πολύ και την ημέρα της πιθανης περιόδου έβγαλα ένα κομμάτι πηχτο σαν μπαλάκι γκολφ και μετά για 5 μέρες είχα πολύ αίμα όσο έχω υπό κανονικές συνθήκες μόνο 1η-2η μέρα.... 


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, linaa είπε:

 

Κοριτσι  το αιμα στο ενδιαμεσο του κυκλου ειναι συνηθως ή ωορηξια ή ορμονικη διαταραχη το αιμα της εμφυτευσης συνηθως ειναι καμια εβδομαδα πριν την περιοδο κ δεν κραταει πολλες μερες αντε δυο.

Όποτε εμένα που συνέβη 1 βδομάδα μετα την ωορρηξία ( δηλαδή μια βδομάδα πριν την αναμενόμενη περίοδο όπως λες) καλά πήγε το μυαλό μου σε εμφύτευση.. ήταν ίσα ίσα στο σκούπισμα, δε λερωσα εσώρουχο φαντασου. 

 

πρίν από 36 λεπτά , KarMar84 είπε:

Ξεκίνησαν 21η και τώρα που πλέον είναι αίμα αλλά όχι ποσότητα όπως στην περίοδο είμαι στην 30η...

Μου θυμίζεις λίγο την περίπτωση της @caramel_83 είχε περάσει και αυτή κάτι παρόμοιο αν δεν κάνω λάθος με πολλές μέρες ελαφριά ροή..

  • Μου αρέσει 1

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Δεν προσπαθούμε βασικά γι'αυτό δεν έχω ασχοληθεί και με ωορρηξία κλπ απλά χαλαρωσαμε και είπαμε αν έρθει δεύτερο παιδάκι καλώς.Εχουμε μία κόρη 5 χρονών εγώ είμαι 34 και ο άντρας μου 44. Τελευταίες περίοδοι είχα γράψει σε άλλη ανάρτηση σε προηγούμενη σελίδα τώρα δεν τις έχω μπροστά μου αν θες όμως τις βρίσκω.Δε ξέρω αν θα μπω σε διαδικασία με την έννοια της προσπάθειας.Αυτο το μήνα ξεκινήσαμε να χαλαρώνουμε και σκέφτομαι να το πάμε έτσι δε ξέρω.

ντεμη μου λοιπον,βαση των κυκλων σου το τελευταιο 6μηνο οι κυκλοι σου ειναι 29-35 ημερων.αν θες να προσπαθησεις για ενα δευτερο παιδι χωρις τεστ ωορρηξιας πρεπει να εχεις πιο συχνες επαφες απο την 14η ημερα μεχρι την  22η μερα. για αυτον τον κυκλο οι επαφες σου πρεπει να ξεκινησουν 24 αυγουστου και να τελειωσουν 1-2 σεπτεμβριου.επαφες χρειαζομαστε για να ειμαστε καλυμμενοι το λιγοτερο ανα μια μερα.μια μερα ναι μια μερα οχι...καλη σου επιτυχια κοριτσι...να μας πεις ευχαριστα συντομα.

9 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Τα σημειωνω στο κινητο και εχω αλλαξει συσκευη και εχασα τα προηγουμενα αλλα ναι 23 με 24 κανω απ οτι θυμαμαι.τωρα ειναι ο τριτος μηνας που παιρνω ινοφερτ και 5ος γκλουκοφαζ. Ξεκινησα πριν λιγες μερες ηταν πολυ αχνη εχτες ειδα λιγο διαφορα και σημερα πιο πολυ.εχασα και 2 κιλακια αν θα παρω και χαπια για τον θυροειδη θα το πετυχω πιστευω σε λιγους μηνες!!γι αυτον τον μηνα δεν εχω ελπιδες απλως χαιρομαι που στρωνει ο κυκλος.

κανε εσυ τις επαφες σου γτ ποτε δεν ξερεις ποτε θα ειναι ο τυχερος σου μηνας. πιστευω οτι θα εχεις θετικο σημερα.αν μπορεις οπως σου ειπα κανε και δυο τεστ τωρα που πλησιαζεις.ευχομαι να μας πεις ευχαριστα απο αυτον τον κυκλο ακομα και αν δεν το πιστευεις....

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 ώρες πρίν, orianna είπε:

ντεμη μου λοιπον,βαση των κυκλων σου το τελευταιο 6μηνο οι κυκλοι σου ειναι 29-35 ημερων.αν θες να προσπαθησεις για ενα δευτερο παιδι χωρις τεστ ωορρηξιας πρεπει να εχεις πιο συχνες επαφες απο την 14η ημερα μεχρι την  22η μερα. για αυτον τον κυκλο οι επαφες σου πρεπει να ξεκινησουν 24 αυγουστου και να τελειωσουν 1-2 σεπτεμβριου.επαφες χρειαζομαστε για να ειμαστε καλυμμενοι το λιγοτερο ανα μια μερα.μια μερα ναι μια μερα οχι...καλη σου επιτυχια κοριτσι...να μας πεις ευχαριστα συντομα.

κανε εσυ τις επαφες σου γτ ποτε δεν ξερεις ποτε θα ειναι ο τυχερος σου μηνας. πιστευω οτι θα εχεις θετικο σημερα.αν μπορεις οπως σου ειπα κανε και δυο τεστ τωρα που πλησιαζεις.ευχομαι να μας πεις ευχαριστα απο αυτον τον κυκλο ακομα και αν δεν το πιστευεις....

Ευχαριστώ πολύ!!!!


EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 11/8/2017 at 11:41 ΜΜ, stalitsa82 είπε:

Καλησπέρα κι από μένα! Κορίτσια εσάς στο στήθος σας όταν περιμένετε περίοδο πετάγονται μπλε φλέβες γύρω από τις θηλές; Το παθαίνει καμιά; Τον Ιούνιο μου είχε συμβεί και τότε είχα ένα αχνό θετικό τεστ αλλά μετά από 4 μέρες καθυστέρηση μου ήρθε περίοδος. Οπότε ή ήταν βιοχημική ή λάθος το τέστ. Απλά και τώρα έχω το ίδιο πράγμα στο στήθος με τις φλέβες ( που δεν το είχα τον Ιούλιο όμως). Και δεν είναι ιδέα μου ποτέ δεν ήταν έτσι.. Απλά επειδή κρατάω πολύ μικρό καλάθι ας μου πει καμιά τις εμπειρίες της...

Καλημέρα κορίτσια!!

Σταλιτσα σε μένα γίνεται αυτό πριν την περίοδο.  Και το ανακάλυψα τώρα τους τελευταίους μήνες που προσπαθώ για 2ο παιδί και έδινα βάση και στο στήθος.... όμως μη φανταστείς κάτι πάρα πολύ έντονο. Απλά ότι φαίνεται αρκετά οι μπλε φλέβες χωρίς όμως πόνο η κάψιμο. 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Μία όμορφη Κυριακή να έχουμε - όσες διακοπαρουν αλλά και οι υπόλοιπες. 

@stalitsa82 πώς πας; Πώς νιώθεις;

Μπορούν οι φρεσκο-γκαστρούλες και οι ήδη μανούλες να με βοηθήσουν; Όταν περιμένατε περίοδο (που δεν ήρθε) είχατε συμπτώματα ότι θα αδιαθετησετε; 

Περιμένω αύριο. Χτες το βράδυ έφαγα μια απογοήτευση γιατί άρχισα να νιώθω γνώριμα πονάκια χαμηλά. Λεω, αυτό ήταν, άρχισε να δείχνει τα δόντια της. Σήμερα το πρωί δεν μπορώ να πω ότι πονάω, νιώθω ένα μικρό φούσκωμα και πίεση χαμηλά (αλλά σίγουρα λιγότερο από το συνηθισμένο μου). Τι λέτε; Να διατηρήσω καμία ελπίδα ότι θα με ξεχάσει αυτό το μήνα, ή να αρχίσω να προσγειώνομαι σιγά σιγά μην μου έρθει ο ντουβρουτζας απότομα αύριο μεθαύριο; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εγω δεν ειμαι καλα απο χθες το βράδυ...ποναω παααρα πολυ στη κοιλια νιωθω κ το εντερο μου να ζοριζεται...θελω να πιστευω οτι δεν ειναι το μωρο κ πιθανον να εχω κατι σε στυλ γαστρεντερίτιδας...κ η μητερα μου είναι ετσι αυτη ομως ποναει στο στομαχι...εγω που φαρμακα δεν επινα ποτε καθολου (δεν ξερω καν αν εχω ντεπον στο σπιτι) εχω πιει δυο απο χθες ενα στις 11 ενα στις 6 το πρωι...φαταστειτε ποσο χαλια ειμαι...δεν αντεχοταν ο πονος...κ αν πήγαινα τουαλετα κ ζοριζομουν λιγο πονουσα μετα πιο πολυ...ευτυχως μου ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι πιο μετα απο το ιατρειο κ θα παω...ευχομαι απλα να εχω κολλήσει καποια ιωση κ να μην κινδυνεύει το μωρο...

@alina80 εγω δεν ειχα συμπτωματα η ανι ομως πονουσε αρκετα!

  • Μου αρέσει 2

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...