Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εγω δεν ειμαι καλα απο χθες το βράδυ...ποναω παααρα πολυ στη κοιλια νιωθω κ το εντερο μου να ζοριζεται...θελω να πιστευω οτι δεν ειναι το μωρο κ πιθανον να εχω κατι σε στυλ γαστρεντερίτιδας...κ η μητερα μου είναι ετσι αυτη ομως ποναει στο στομαχι...εγω που φαρμακα δεν επινα ποτε καθολου (δεν ξερω καν αν εχω ντεπον στο σπιτι) εχω πιει δυο απο χθες ενα στις 11 ενα στις 6 το πρωι...φαταστειτε ποσο χαλια ειμαι...δεν αντεχοταν ο πονος...κ αν πήγαινα τουαλετα κ ζοριζομουν λιγο πονουσα μετα πιο πολυ...ευτυχως μου ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι πιο μετα απο το ιατρειο κ θα παω...ευχομαι απλα να εχω κολλήσει καποια ιωση κ να μην κινδυνεύει το μωρο...

@alina80 εγω δεν ειχα συμπτωματα η ανι ομως πονουσε αρκετα!

εκανες καθολου διαρροια?ιδρωνες και ειχες ταση για να πας τουαλετα?πρηκσιμο στη κοιλια?οταν σου ερχοταν περιοδος ειχες πονους?εχω ακουσει καποιες που εχουν πονους περιοδους καθε μηνα οταν κανονικα θα ερχοταν η περιοδος αν δεν ειχαν μεινει εγκυες.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 15 λεπτά , elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εγω δεν ειμαι καλα απο χθες το βράδυ...ποναω παααρα πολυ στη κοιλια νιωθω κ το εντερο μου να ζοριζεται...θελω να πιστευω οτι δεν ειναι το μωρο κ πιθανον να εχω κατι σε στυλ γαστρεντερίτιδας...κ η μητερα μου είναι ετσι αυτη ομως ποναει στο στομαχι...εγω που φαρμακα δεν επινα ποτε καθολου (δεν ξερω καν αν εχω ντεπον στο σπιτι) εχω πιει δυο απο χθες ενα στις 11 ενα στις 6 το πρωι...φαταστειτε ποσο χαλια ειμαι...δεν αντεχοταν ο πονος...κ αν πήγαινα τουαλετα κ ζοριζομουν λιγο πονουσα μετα πιο πολυ...ευτυχως μου ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι πιο μετα απο το ιατρειο κ θα παω...ευχομαι απλα να εχω κολλήσει καποια ιωση κ να μην κινδυνεύει το μωρο...

@alina80 εγω δεν ειχα συμπτωματα η ανι ομως πονουσε αρκετα!

Καλημέρα !! Μην είναι κανένας κολικός εντέρου ... που δεν είναι τπτ .. Μια φίλη που ναι έγκυος και γενικά στις εγκυμοσύνες της υποφέρει από κολικούς εντέρου ... Περαστικά να είναι και μην ανησυχείς ... το μωράκι σου απολαμβάνει τις ξέγνοιαστες στιγμές στην κοιλίτσα σου :)

  • Μου αρέσει 2

ukSwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας....!!!! 

@alina80 εχω ειχα κανονικα πόνους περιόδου αφου μεχρι να κανω το τεστ πηγα και πηρα και σερβιέτες να'χω γιατι ημουν σιγουρη οτι μου ερχοταν

@elenakii22 μου μυριζεται ιωσουλα προσοχη θελει.... Υπομονη ο οργανισμός μας στην εγκυμοσύνη ειναι πιο ευαίσθητος γιαυτο

Σας στελνω μπόλικη μπεμπεδοσκονη και δροσερές καλημερες απο την πιο ομορφη παραλια της ροδου!!!! 

  • Μου αρέσει 7

iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ για το ενδιαφέρον!να στε καλα!!

πρίν από 25 λεπτά , orianna είπε:

εκανες καθολου διαρροια?ιδρωνες και ειχες ταση για να πας τουαλετα?πρηκσιμο στη κοιλια?οταν σου ερχοταν περιοδος ειχες πονους?εχω ακουσει καποιες που εχουν πονους περιοδους καθε μηνα οταν κανονικα θα ερχοταν η περιοδος αν δεν ειχαν μεινει εγκυες.

διαρροια ειχα χθες το πρωι...ο πονος ξεκινησε το βραδυ αλλα δεν εχω διαρροια κ εμετο εκανα μια φορα το βραδυ..πονους περιοδους δεν ειχα ιδιαιτερα...ηπια το βραδυ εναν φυσικο αναμεικτο κ σκεφτηκα μηπως με πείραξε αυτο?μηπως επαθα καμια τροφικη δηλητηρίαση?


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

@Farmakotriftena για αυτό ρώτησα αν συμβαίνει σε καμία και πριν την περίοδο για να μην ενθουσιάζομαι..Θα φανεί σύντομα λοιπόν..!!

@alina80 Καλημέρα! Τα ίδια,στήθος και χθες το βράδυ κι εγώ σαν εσένα ψιλοπονουσα χαμηλά και νόμιζα μου ήρθε.Αλλα ...κοντός ψαλμός αλληλούια! Από διάθεση πως πας;Εγώ δεν έχω όρεξη για τίποτα και για κανέναν..

@elenakii22 Εύχομαι να είναι το εντερακι σου και να είναι περαστικό.Μην αγχώνεσαι,πήγαινε να σε δει ο γιατρός σου και όλα καλά θα πάνε!

@KarMar84 Τουλάχιστον ξέρεις ότι σου ήρθε περίοδος.. Μόλις τελειώσει κάνε τις εξετάσεις που πρέπει και όλα θα πάρουν το δρόμο τους!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@stalitsa82 Ακριβώς τα ίδια. Δεν θέλω να κάνω τίποτα, να δω κανέναν. Μη του μιλάτε του παιδιού ένα πράγμα. 

Έχω και μια ψιλοζαλαδα -μάλλον από τη ζέστη. Και ενω δεν έχω κάνει τίποτα δύο μέρες τώρα νιώθω πτώμα. Αχ αυτή η ζέστη...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

@stalitsa82 Ακριβώς τα ίδια. Δεν θέλω να κάνω τίποτα, να δω κανέναν. Μη του μιλάτε του παιδιού ένα πράγμα. 

Έχω και μια ψιλοζαλαδα -μάλλον από τη ζέστη. Και ενω δεν έχω κάνει τίποτα δύο μέρες τώρα και νιώθω πτώμα. Αχ αυτή η ζέστη...

 

 

 

Πότε σκέφτεσαι να κάνεις τέστ;;

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Πότε σκέφτεσαι να κάνεις τέστ;;

Αν δεν αδιαθετήσω (δύσκολο, το νιώθω ότι θα μου έρθει) λέω να κρατηθώ για μετά το δεκαπενταύγουστο. Τετάρτη Πέμπτη δηλαδή. Εσυ; 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Αν δεν αδιαθετήσω (δύσκολο, το νιώθω ότι θα μου έρθει) λέω να κρατηθώ για μετά το δεκαπενταύγουστο. Τετάρτη Πέμπτη δηλαδή. Εσυ; 

 

 

Μην είσαι αρνητική, χρειάζεται θετική σκέψη!! Πάντως ο,τι και να γίνει ξέρεις ότι έγινε στοχευμένα και με τα τεστ ωορρηξίας ξέρεις πως να κινηθείς!

Εγώ αν δεν έρθει λέω να περιμένω αρκετές μέρες γιατί 15/8 είναι με 27αρη κύκλο αλλά τους τελευταίους μήνες έχω φτάσει και στις 29 μέρες κάνα δυο φορές. Αν δε μας κάτσει σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω τεστακια και να δοκιμάσω να δω τι γίνεται..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, Vila είπε:

@KarMar84 ποιά μέρα του κύκλου εμφανίστηκαν τα καφέ υγρά?

Τον προηγούμενο μήνα είχα κι εγώ κάτι παρόμοιο και το μυαλό μου πήγε στη βιοχημική...είχα καφέ υγρά για 4 ημέρες, τα οποία ξεκίνησαν ακριβώς μια βδομάδα μετά την ωορρηξία(την είχα βρει με τεστακια),και είχα και δέκατα που έφταναν ως 37.4. Πίστεψα πως ήταν εμφύτευση αλλά τελικά μου ήρθε η περίοδος μου με μια μέρα καθηστερηση ( τη μέρα που έλεγα πως θα κάνω το τέστ)

 Επίσης και στον πρώτο κύκλο προσπαθειών τον Δεκέμβριο είχα κάτι αντίστοιχο αλλά σε καμία από τις 2 περιπτώσεις δεν είχα κάνει χοριακή για να σου πω αν ήταν εκεί γύρω το νούμερο.

 

Εγώ ξεκινάω τα τεστακια περίπου την 15η ημέρα γιατί ο κύκλος μου συνήθως είναι 34 ημέρες και η ωορρηξία συνήθως 20η ημέρα.

Τον πρώτο μήνα ξεκίνησα 15η ημέρα και έκανα ένα κάθε απόγευμα στις 4. Από το δεύτερο μήνα και μετά κάνω ένα στις 2 το μεσημέρι και ένα 8 το απόγευμα και με βοήθησε αυτό περισσότερο γιατί φαντασου έτυχε να κάνω 2μμ το μεσημέρι να είναι αχνη η γραμμή, μετά στις 8μμ να είναι πιο έντονη και από τη γραμμή ελέγχου ( καραμπαμ θετικό δηλαδή) και την επόμενη μέρα στίς 2μμ να είναι  παλι άχνη. Οπότε αν δεν είχα κάνει στις 8μμ θα νόμιζα απλά ότι δεν έκανα ωορρηξία εκείνο το μήνα!

Σου προτείνω λοιπόν δύο φορές τη μέρα για να είσαι σίγουρη! Ούτως ή άλλως προμηθεύτηκες μπόλικα έτσι δεν είναι?

Ναι αγάπη μου είναι 30 τα τεστ και 10 εγκυμοσύνης οπότε θα κάνω ένα το πρωί όχι όμως με τα πρωινά και ένα το απόγευμα.... Εχθές μου τελείωσε η περίοδος λέω να τα αρχίσω από την Τετάρτη γιατί και εγώ έχω μεγάλους κύκλους..... Τελικά εσύ με τα τεστ είδες τίποτα?? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 23 λεπτά , stalitsa82 είπε:

Μην είσαι αρνητική, χρειάζεται θετική σκέψη!! Πάντως ο,τι και να γίνει ξέρεις ότι έγινε στοχευμένα και με τα τεστ ωορρηξίας ξέρεις πως να κινηθείς!

Εγώ αν δεν έρθει λέω να περιμένω αρκετές μέρες γιατί 15/8 είναι με 27αρη κύκλο αλλά τους τελευταίους μήνες έχω φτάσει και στις 29 μέρες κάνα δυο φορές. Αν δε μας κάτσει σκεφτόμουν κι εγώ να πάρω τεστακια και να δοκιμάσω να δω τι γίνεται..

Εγώ είμαι σήμερα 28η μέρα. Με βάση τα τεστακια έκανα ωορρηξία τη 15η. Ο μέσος κύκλος μου είναι 27 μέρες (από 25 έως 29 παίζει μερικές φορες). Για αυτό θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη (ιδανικά Πέμπτη). 

Σκέφτηκα να κάνω και σήμερα, αλλά έτσι μπορώ να ελπίζω λίγο ακόμα...:cool:.

Πάντως τα τεστακια τα συστήνω. Όχι μόνο για την πιο στοχευμένη προσπάθεια, αλλά και γιατί έτσι ξέρεις καλύτερα ποτέ είναι να σου έρθει, οπότε δεν αγχώνεσαι με καθυστερήσεις που μπορεί να μην είναι πραγματικές. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εγω δεν ειμαι καλα απο χθες το βράδυ...ποναω παααρα πολυ στη κοιλια νιωθω κ το εντερο μου να ζοριζεται...θελω να πιστευω οτι δεν ειναι το μωρο κ πιθανον να εχω κατι σε στυλ γαστρεντερίτιδας...κ η μητερα μου είναι ετσι αυτη ομως ποναει στο στομαχι...εγω που φαρμακα δεν επινα ποτε καθολου (δεν ξερω καν αν εχω ντεπον στο σπιτι) εχω πιει δυο απο χθες ενα στις 11 ενα στις 6 το πρωι...φαταστειτε ποσο χαλια ειμαι...δεν αντεχοταν ο πονος...κ αν πήγαινα τουαλετα κ ζοριζομουν λιγο πονουσα μετα πιο πολυ...ευτυχως μου ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι πιο μετα απο το ιατρειο κ θα παω...ευχομαι απλα να εχω κολλήσει καποια ιωση κ να μην κινδυνεύει το μωρο...

@alina80 εγω δεν ειχα συμπτωματα η ανι ομως πονουσε αρκετα!

Καλημέρα κ περαστικά.κυκλοφορεί ίωση απ οτι ακούω.θα περιμένουμε νέα σου.Όλα καλά κ περαστικά θα είναι! Φιλάκιααα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Μπορούν οι φρεσκο-γκαστρούλες και οι ήδη μανούλες να με βοηθήσουν; Όταν περιμένατε περίοδο (που δεν ήρθε) είχατε συμπτώματα ότι θα αδιαθετησετε; 

Περιμένω αύριο. Χτες το βράδυ έφαγα μια απογοήτευση γιατί άρχισα να νιώθω γνώριμα πονάκια χαμηλά. Λεω, αυτό ήταν, άρχισε να δείχνει τα δόντια της. Σήμερα το πρωί δεν μπορώ να πω ότι πονάω, νιώθω ένα μικρό φούσκωμα και πίεση χαμηλά (αλλά σίγουρα λιγότερο από το συνηθισμένο μου). Τι λέτε; Να διατηρήσω καμία ελπίδα ότι θα με ξεχάσει αυτό το μήνα, ή να αρχίσω να προσγειώνομαι σιγά σιγά μην μου έρθει ο ντουβρουτζας απότομα αύριο μεθαύριο; 

Καλησπέρα σε όλες!

@alina80 εγώ είχα κανονικά πονάκια περιόδου όταν έμεινα έγκυος, οπότε μπορεί να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Περίμενε να περάσει και η αυριανή μέρα και μετά βλέπεις μήπως κάνεις τεστ.

@elenakii22 Περιμένουμε νέα!

  • Μου αρέσει 1

kUuJp3.pnghOAep3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , alina80 είπε:

Εγώ είμαι σήμερα 28η μέρα. Με βάση τα τεστακια έκανα ωορρηξία τη 15η. Ο μέσος κύκλος μου είναι 27 μέρες (από 25 έως 29 παίζει μερικές φορες). Για αυτό θα περιμένω μέχρι την Τετάρτη (ιδανικά Πέμπτη). 

Σκέφτηκα να κάνω και σήμερα, αλλά έτσι μπορώ να ελπίζω λίγο ακόμα...:cool:.

Πάντως τα τεστακια τα συστήνω. Όχι μόνο για την πιο στοχευμένη προσπάθεια, αλλά και γιατί έτσι ξέρεις καλύτερα ποτέ είναι να σου έρθει, οπότε δεν αγχώνεσαι με καθυστερήσεις που μπορεί να μην είναι πραγματικές. 

@stalitsa82 και @alina80 μην κάνετε νωρίς τεστ! Αφήστε μετά την Τετάρτη! Γιατί κ αρνητικό να βγει πάλι έχεις ελπίδες...Εγώ δεν θυμαμαι τι είχα όταν είχα μείνει αλλά θυμάμαι όοοολα τα συμπτώματα που είχα κ τελικά δεν ήμουν εγκυος τα τελευταία χρόνια.κ όλο λέω δε θα ασχοληθώ κ όλο τα ίδια.Να είστε προετοιμασμένες για όλα.Γιατί αν στενοχωρηθείτε κ εμεις το ίδιο.θέλω να δίνουμε δύναμη κ συμβουλές κ να έχουμε χαρές στο τέλος!Καλή υπομονή κ τα ευχάριστα το συντομότερο δυνατό!!!

Α! @alina80 δεν προλαβα χθες να σου απαντήσω...αυτό που έλεγες με τις κράμπες στο τέλος της περιοδου τώρα με τις βιταμίνες το έχω κ εγώ.παίρνω τα ινοφέρτ βέβαια αλλά βιταμίνες είναι κ αυτά.κ στον προηγούμενο κύκλο άρχισα νωρίτερα τα τεστάκια γιατί νόμιζα οτι κοντεύει η ωορηξία.γώ πιο πολύ στις ωοθήκες νιώθω τράβηγμα.Αρα κάτι κάνουν οι βιταμίνες.δεν εξηγείται αλλιώς!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@andrianniστις ωοθήκες το εννιωθα κι εγώ και κυρίως αριστερα - ενώ συνήθως πονάω δεξιά λόγω της κύστης. Για αυτό το απέδωσα στις βιταμίνες. Μπορεί να έχουμε και δικιο δηλαδή στην ερμηνεία μας. 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...