Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες! Θα χρειαστώ την βοήθεια από κοπέλες που έχουν προχωρήσει με δωρεά ωαριων στην Θεσσαλονίκη. Χρειάζομαι πληροφορίες (σε προσωπικο μήνυμα αν είναι εύκολο καθώς δεν ξέρω αν επιτρεπεται η δημόσια αναφορά)για γιατρούς και κέντρα καθώς δεν γνωρίζω καθόλου.Επίσης ο γιατρός είναι προτιμότερο να είναι του κέντρου η εξωτερικός συνεργάτης;ευχαριστώ πολύ και ευχομαι σε όλες ότι καλυτερο! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

@andrianniστις ωοθήκες το εννιωθα κι εγώ και κυρίως αριστερα - ενώ συνήθως πονάω δεξιά λόγω της κύστης. Για αυτό το απέδωσα στις βιταμίνες. Μπορεί να έχουμε και δικιο δηλαδή στην ερμηνεία μας. 

 

Εννοείται!!!έχεις κύστη δεξιά; επίσης εχεις παρατηρήση αύξηση στα κολπικά υγρά κ ειδικά της ωορηξίας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 8 λεπτά , andrianni είπε:

Εννοείται!!!έχεις κύστη δεξιά; επίσης εχεις παρατηρήση αύξηση στα κολπικά υγρά κ ειδικά της ωορηξίας;

Ναι, και μάλιστα ενδομητριωσική. Γενικά στα κολπικά υγρά τώρα που το λες ναι. Για ωορρηξίας δεν ξέρω γιατί δεν τα έχω παρατηρήσει ποτέ. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Ναι αγάπη μου είναι 30 τα τεστ και 10 εγκυμοσύνης οπότε θα κάνω ένα το πρωί όχι όμως με τα πρωινά και ένα το απόγευμα.... Εχθές μου τελείωσε η περίοδος λέω να τα αρχίσω από την Τετάρτη γιατί και εγώ έχω μεγάλους κύκλους..... Τελικά εσύ με τα τεστ είδες τίποτα?? 

Γενικά λένε πως η αύξηση της ορμόνης είναι μεταξύ 12 το μεσημερι με 8 το απόγευμα, οπότε κάνε ένα εκεί γύρω στις 12-1 και ένα το απόγευμα.

Εγώ ναι, κάθε μήνα βρίσκω την ωορρηξία με τα τεστακια αλλά ίσως το λάθος μας ήταν ότι σταματούσαμε τις επαφές εκεί. Δηλαδή είχαμε συχνές επαφές μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα μέχρι την επόμενη μέρα από το θετικό τέστ. αυτή τη φορά είπαμε πως θα συνεχίσουμε για όλο τον κύκλο.

@elenakii22 περαστικά! Ίσως να κρυωσες κάπου χωρίς να το καταλάβεις και να είναι από το έντερο οι ενοχλήσεις.


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , Vila είπε:

Γενικά λένε πως η αύξηση της ορμόνης είναι μεταξύ 12 το μεσημερι με 8 το απόγευμα, οπότε κάνε ένα εκεί γύρω στις 12-1 και ένα το απόγευμα.

Εγώ ναι, κάθε μήνα βρίσκω την ωορρηξία με τα τεστακια αλλά ίσως το λάθος μας ήταν ότι σταματούσαμε τις επαφές εκεί. Δηλαδή είχαμε συχνές επαφές μέρα παρά μέρα ή και κάθε μέρα μέχρι την επόμενη μέρα από το θετικό τέστ. αυτή τη φορά είπαμε πως θα συνεχίσουμε για όλο τον κύκλο.

@elenakii22 περαστικά! Ίσως να κρυωσες κάπου χωρίς να το καταλάβεις και να είναι από το έντερο οι ενοχλήσεις.

Γιατί ήταν λάθος?!  αφού λένε ότι τότε είναι γόνιμες όταν γίνεται ουρηξια.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

12 ώρες πρίν, orianna είπε:

ντεμη μου λοιπον,βαση των κυκλων σου το τελευταιο 6μηνο οι κυκλοι σου ειναι 29-35 ημερων.αν θες να προσπαθησεις για ενα δευτερο παιδι χωρις τεστ ωορρηξιας πρεπει να εχεις πιο συχνες επαφες απο την 14η ημερα μεχρι την  22η μερα. για αυτον τον κυκλο οι επαφες σου πρεπει να ξεκινησουν 24 αυγουστου και να τελειωσουν 1-2 σεπτεμβριου.επαφες χρειαζομαστε για να ειμαστε καλυμμενοι το λιγοτερο ανα μια μερα.μια μερα ναι μια μερα οχι...καλη σου επιτυχια κοριτσι...να μας πεις ευχαριστα συντομα.

κανε εσυ τις επαφες σου γτ ποτε δεν ξερεις ποτε θα ειναι ο τυχερος σου μηνας. πιστευω οτι θα εχεις θετικο σημερα.αν μπορεις οπως σου ειπα κανε και δυο τεστ τωρα που πλησιαζεις.ευχομαι να μας πεις ευχαριστα απο αυτον τον κυκλο ακομα και αν δεν το πιστευεις....

Παντα εχω την ελπιδα αλλα η λογικη μου λεει δεν θα γινει οριαννα μου!.Λοιπον εκανα ενα εχθες το βραδυ λιγο αργα ομως κατα τις 11 ηταν ακομα πιο εντονο απο το μεσημερι και σημερα εκανα ενα το μεσημερι και αμεσως εγινε πιο εντονο απο την γραμμη ελεγχου.τωρα πιστευω θα περιμενω στις 28 αυγουστου να βαλω 29 να ειμαι σιγουρη? Ασε που λεγαμε για λιγες μερες να φυγουμε τοτε αλλα θα το αλλαξουμε για αρχες σεπτεμβριου να ειναι στο τελος της περιοδου.

Εσυ ποτε δεν περιμενεις? Με τους μυκητες τι εκανες τους ξεφορτωθηκεσ?

5 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα κοριτσια!τι κανετε?εγω δεν ειμαι καλα απο χθες το βράδυ...ποναω παααρα πολυ στη κοιλια νιωθω κ το εντερο μου να ζοριζεται...θελω να πιστευω οτι δεν ειναι το μωρο κ πιθανον να εχω κατι σε στυλ γαστρεντερίτιδας...κ η μητερα μου είναι ετσι αυτη ομως ποναει στο στομαχι...εγω που φαρμακα δεν επινα ποτε καθολου (δεν ξερω καν αν εχω ντεπον στο σπιτι) εχω πιει δυο απο χθες ενα στις 11 ενα στις 6 το πρωι...φαταστειτε ποσο χαλια ειμαι...δεν αντεχοταν ο πονος...κ αν πήγαινα τουαλετα κ ζοριζομουν λιγο πονουσα μετα πιο πολυ...ευτυχως μου ειπε ο γιατρος οτι θα ειναι πιο μετα απο το ιατρειο κ θα παω...ευχομαι απλα να εχω κολλήσει καποια ιωση κ να μην κινδυνεύει το μωρο...

@alina80 εγω δεν ειχα συμπτωματα η ανι ομως πονουσε αρκετα!

Μηπως ειναι κολικος μια φιλη μου αυτο παθαινε την επιαναν κολικοι αλλα δεν ηταν κατι σοβαρο!μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι το μωρακι σου!θα πας στον γιατρο και θα σου πει.ηρεμησε οσο μπορεις για να ηρεμησει και ο οργανισμος σου!περιμενουμε τα νεα σου.

@alina80 εμενα με επιαναν πονοι περιοδου συνηθως το βραδυ και ηταν οπως οταν εχω περιοδο τις πρωτες μερες! Την επομενη μερα ηταν σαν να μην εχω τιποτα.ενιωθα απολυτα φυσιολογικα μονο την ημερα μολις εκανα αποτομες κινησεις με επιαναν χαμηλα δεξια η αριστερα σουβλιες.ευχομαι να μην ερθει αλλα και να ερθει συνεχιζεις δυνατααα

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 45 λεπτά , Nati85 είπε:

Παντα εχω την ελπιδα αλλα η λογικη μου λεει δεν θα γινει οριαννα μου!.Λοιπον εκανα ενα εχθες το βραδυ λιγο αργα ομως κατα τις 11 ηταν ακομα πιο εντονο απο το μεσημερι και σημερα εκανα ενα το μεσημερι και αμεσως εγινε πιο εντονο απο την γραμμη ελεγχου.τωρα πιστευω θα περιμενω στις 28 αυγουστου να βαλω 29 να ειμαι σιγουρη? Ασε που λεγαμε για λιγες μερες να φυγουμε τοτε αλλα θα το αλλαξουμε για αρχες σεπτεμβριου να ειναι στο τελος της περιοδου.

Εσυ ποτε δεν περιμενεις? Με τους μυκητες τι εκανες τους ξεφορτωθηκεσ?

Μηπως ειναι κολικος μια φιλη μου αυτο παθαινε την επιαναν κολικοι αλλα δεν ηταν κατι σοβαρο!μην αγχωνεσαι μια χαρα ειναι το μωρακι σου!θα πας στον γιατρο και θα σου πει.ηρεμησε οσο μπορεις για να ηρεμησει και ο οργανισμος σου!περιμενουμε τα νεα σου.

@alina80 εμενα με επιαναν πονοι περιοδου συνηθως το βραδυ και ηταν οπως οταν εχω περιοδο τις πρωτες μερες! Την επομενη μερα ηταν σαν να μην εχω τιποτα.ενιωθα απολυτα φυσιολογικα μονο την ημερα μολις εκανα αποτομες κινησεις με επιαναν χαμηλα δεξια η αριστερα σουβλιες.ευχομαι να μην ερθει αλλα και να ερθει συνεχιζεις δυνατααα

Nati85 μου αν σου έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξια βάλε 28 αυγουστου. Θα το κρίνεις από τους άλλους κύκλους σου.καλές επαφες και τυχερές τώρα.εγώ δεν περιμένω στις 20 του μήνα. Σήμερα το πρωί ξύπνησα από μια σούβλα στη μητρα.ένας δυνατός πονος για λίγα δευτερόλεπτα.και πριν είχα πονακια στα αριστερά. Είμαι ακριβώς μια βδομάδα μετά την ωορρηξια. Έχω μέρες ακόμα. Τους μυκητες μάλλον τους ξεφορτωθηκα δεν έχω κάτι από το τρίτο υπόθετο.έχω ακόμα ένα. Φύγαμε για της Παναγίας σήμερα και θα μπαίνω από το κινητό. Ελπίζω να βγαίνουν σωστά οι αναρτήσεις μου. 

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

Nati85 μου αν σου έρχεται 14 μέρες μετά την ωορρηξια βάλε 28 αυγουστου. Θα το κρίνεις από τους άλλους κύκλους σου.καλές επαφες και τυχερές τώρα.εγώ δεν περιμένω στις 20 του μήνα. Σήμερα το πρωί ξύπνησα από μια σούβλα στη μητρα.ένας δυνατός πονος για λίγα δευτερόλεπτα.και πριν είχα πονακια στα αριστερά. Είμαι ακριβώς μια βδομάδα μετά την ωορρηξια. Έχω μέρες ακόμα. Τους μυκητες μάλλον τους ξεφορτωθηκα δεν έχω κάτι από το τρίτο υπόθετο.έχω ακόμα ένα. Φύγαμε για της Παναγίας σήμερα και θα μπαίνω από το κινητό. Ελπίζω να βγαίνουν σωστά οι αναρτήσεις μου. 

Ναι μια χαρα βγαινουν οι αναρτησεις! Λιγο ο προηγουμενος με μπερδεψε σε σχεση με τις μερες μετα την ωορρηξια αλλα δεν θα το πολυσκεφτω θα βαλω 29 αυγουστου να ειμαι μεσα!!

Μπορει να ηταν εμφυτευσης ο πονος.να παρατηρεις αν βγαλεις ροζ αιματακι!καλα να περασετε!!!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , marillia είπε:

Κορίτσια μου μόλις έφυγε ο άτρα μου για το φαρμακείο να πάρει τεστ ωορρηξίας!!Επιμένει.......!!Να το κάνω λέτε κατά τις 8?

Να το κανεις ναι μην πιεις πολυ νερο μονο. Απτο φαρμακειο ειναι πανακριβα γιατι δεν  απτο ιντερνετ? Αντε μπες στο site κ παρτε πεμπτη το πολυ θα ταεεχετε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


5 ώρες πρίν, Koulouri είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

@alina80 εγώ είχα κανονικά πονάκια περιόδου όταν έμεινα έγκυος, οπότε μπορεί να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης. Περίμενε να περάσει και η αυριανή μέρα και μετά βλέπεις μήπως κάνεις τεστ.

@elenakii22 Περιμένουμε νέα!

@alina80 εγω ειχα πονακια περιοδου κ ημουν σιγουρη οτι θα μ ερθει περιοδιος! Ευχομαι οτι καλυτερο!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Να το κανεις ναι μην πιεις πολυ νερο μονο. Απτο φαρμακειο ειναι πανακριβα γιατι δεν  απτο ιντερνετ? Αντε μπες στο site κ παρτε πεμπτη το πολυ θα ταεεχετε.

Μπήκα στο site Χτες και λέει λόγω διακοπες θα είναι κλειστά.Και έχω 2 μέρες που έχω τα υγράκια!Και πως θα κατουριέμαι χωρίς νερό?χαχαχ!!Σ ευχαριστώ!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Μπήκα στο site Χτες και λέει λόγω διακοπες θα είναι κλειστά.Και έχω 2 μέρες που έχω τα υγράκια!Και πως θα κατουριέμαι χωρίς νερό?χαχαχ!!Σ ευχαριστώ!!

Ε μα τοσες μερες κ δεν περνατε ειναι καλητερα να ειχατε συνεχεια επαφες παρα να δωσεις 50 ευρω για 7 τεστακια μωρε δεν του το ελεγες του ανθρωπου? Ποια μερα του κυκλου εισαι? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

Ε μα τοσες μερες κ δεν περνατε ειναι καλητερα να ειχατε συνεχεια επαφες παρα να δωσεις 50 ευρω για 7 τεστακια μωρε δεν του το ελεγες του ανθρωπου? Ποια μερα του κυκλου εισαι? 

Μωρέ μου λέγε αλλά δεν άκουγααα!!!Είμαι 14 μέρα του κύκλου!!Μου τα φέρε!!!Ατε να δούμεεεε!!Πρώτη φορά θα κάνω!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

Μωρέ μου λέγε αλλά δεν άκουγααα!!!Είμαι 14 μέρα του κύκλου!!Μου τα φέρε!!!Ατε να δούμεεεε!!Πρώτη φορά θα κάνω!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Καλή επιτυχία @marillia μου!!! 

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...