Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 39 λεπτά , alina80 είπε:

Το σήμα φταίει. 

Μπιπ το σήμα μου μέσα δηλαδή.για πες τι κάνεις; Πως πάνε τα συμπτώματα; Δεν έχω βρει που είναι τα εισερχόμενα.

πρίν από 41 λεπτά , marillia είπε:

2 μέρες έχω υγρά.Αλλά συνήθως τα έχω από 4-6 μέρες.Πιστεύω ότι δε έκανα ακόμα γιατί  σχεδόν ποτέ δε έχω κάτω από 28 μέρες κύκλο.Ισως μια φορά τον χρόνο.Για να δούμεεε!!Εννοείς ποτέ δεν σκουραίνει σ όλο τον κύκλο?

Σε ποια μέρα είσαι. Αν πήρες λίγα από το φαρμακείο θα πρέπει να κοιτάξεις να σου φτάσουν για να μην πάνε και τα χρήματα και ο μήνας τσάμπα.εγώ θα περιοριζομουν σε ένα τεστ την ημερα κατά τις 4 το μεσημέρι.αν έχεις υγρα το ανώτερο μέχρι έξι μέρες θα δεις θετικό το πολύ μέχρι Πέμπτη μέρα υγρών.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

8 ώρες πρίν, Μαρθα Κ είπε:

Γιατί ήταν λάθος?!  αφού λένε ότι τότε είναι γόνιμες όταν γίνεται ουρηξια.. 

Γιατί λένε ότι από τη στιγμή που θα δείς το θετικό θα γίνει ωορρηξία μέσα στις επόμενες 24-48 ώρες. Οπότε στην ουσία θα γίνει η την επόμενη μέρα από το θετικό τέστ ή την μεθεπόμενη. Εμείς κάποιους μήνες είχαμε επαφή τη μέρα που είδα θετικό και όχι τις 2 επόμενες.

2 ώρες πρίν, marillia είπε:

Για να δούμε και τα επόμενα τεστάκια!!Αν βγαίνουν συνέχεια αχνές οι γραμμές πως καταλαβαίνεις την ωορρηξία όμως?Γενικά ο κύκλος μου τους τελευταίους 4 μήνες ήταν 29,32,34,35.Πιστεύω αυτό το μήνα θα κάνω πιο μικρό από 35!!

@marillia μου αν υποθέσουμε ότι ο κύκλος είναι περίπου στις 32 μέρες αυτό σημαίνει ότι κανείς ωορρηξία γύρω στην 18η ημέρα. Αφού έχεις και υγρά καλά έκανες και τα ξεκίνησες. Λογικά σε 2-3 μέρες θα δείς θετικό αλλά όπως και να έχει συνεχίστε τις προσπάθειες μέρα παρά μέρα!

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλησπέρα!ολα καλα με το μωρο ιωση μου ειπε πρεπει να εχω...μου εγραψε εξετασεις να παω να τις κανω αυριο!

Περαστικά κοπέλα μου! Όλα καλά με το μπεμπακι!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, marillia είπε:

2 μέρες έχω υγρά.Αλλά συνήθως τα έχω από 4-6 μέρες.Πιστεύω ότι δε έκανα ακόμα γιατί  σχεδόν ποτέ δε έχω κάτω από 28 μέρες κύκλο.Ισως μια φορά τον χρόνο.Για να δούμεεε!!Εννοείς ποτέ δεν σκουραίνει σ όλο τον κύκλο?

Οχι σκουρενει και γινεται και πιο εντονη απο την αλλη γραμμη οταν γινεται θετικο απλα οταν τα ξεκιναω ειναι αχνη η γραμμη και αν κανω κανενα σε ασχετη στιγμη δηλαδη πολυ μετα την ωορρηξια η πολυ πριν δεν βγαινει καθολου γραμμη. Παντως και εγω πιστευω δεν εκανες ακομα.ποσα εχει μεσα αυτο που πηρες απο το φαρμακειο?

@caramel_83 βαλε με στο πινακακι για 29 αυγουστου!!ειχα θετικο τεστ ωορρηξίας 13 αυγουστου. πιο νωρις απ οτι περιμενα!!πιστευω και αυτο τον μηνα τιποτα δεν θα κανω μεχρι να παρω χαπακια αλλα δεν πειραζει κανω την προσπαθεια μου!εσυ τι κανεις εχεις πολυ δουλεια?

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, orianna είπε:

Μπιπ το σήμα μου μέσα δηλαδή.για πες τι κάνεις; Πως πάνε τα συμπτώματα; Δεν έχω βρει που είναι τα εισερχόμενα.

Σε ποια μέρα είσαι. Αν πήρες λίγα από το φαρμακείο θα πρέπει να κοιτάξεις να σου φτάσουν για να μην πάνε και τα χρήματα και ο μήνας τσάμπα.εγώ θα περιοριζομουν σε ένα τεστ την ημερα κατά τις 4 το μεσημέρι.αν έχεις υγρα το ανώτερο μέχρι έξι μέρες θα δεις θετικό το πολύ μέχρι Πέμπτη μέρα υγρών.

Πάνω πάνω στη σελίδα στα δεξιά έχει ένα σηματάκι με τρεις οριζόντιες γραμμές. Αν πατήσεις πάνω θα σου ανοίξει ένα παράθυρο με ένα καμπανάκι και ένα φακελάκι. Πατάς το φακελάκι και πας στα μηνύματα. 

Σήμερα είμαι 29η μέρα, με ωορρηξία τη 15η. Άρα περιμένω, σωστά; Έχω κάποια σημάδια ότι θα αδιαθετήσω. Εκτιμώ ότι είναι ελαφρώς πιο ήπια από άλλες φορές. Θερμοκρασία σήμερα είχα 36,7 (μέχρι την ωορρηξία μου οι θερμοκρασίες μου ήταν 36,3-36,4 τις περισσότερες μέρες). Τι λες γιατρέ μου; Έχω ελπίδες ακόμα; 

Καλημέρα κορίτσια! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Οχι σκουρενει και γινεται και πιο εντονη απο την αλλη γραμμη οταν γινεται θετικο απλα οταν τα ξεκιναω ειναι αχνη η γραμμη και αν κανω κανενα σε ασχετη στιγμη δηλαδη πολυ μετα την ωορρηξια η πολυ πριν δεν βγαινει καθολου γραμμη. Παντως και εγω πιστευω δεν εκανες ακομα.ποσα εχει μεσα αυτο που πηρες απο το φαρμακειο?

Καλημέρα!!Εκανα χτες το 1ο την 14 μέρα του κύκλου και έχω άλλα 6.Σ ευχαριστώ πολύυυυυ!!

7 ώρες πρίν, Vila είπε:

μου αν υποθέσουμε ότι ο κύκλος είναι περίπου στις 32 μέρες αυτό σημαίνει ότι κανείς ωορρηξία γύρω στην 18η ημέρα. Αφού έχεις και υγρά καλά έκανες και τα ξεκίνησες. Λογικά σε 2-3 μέρες θα δείς θετικό αλλά όπως και να έχει συνεχίστε τις προσπάθειες μέρα παρά μέρα!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!Μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα!

8 ώρες πρίν, orianna είπε:

Σε ποια μέρα είσαι. Αν πήρες λίγα από το φαρμακείο θα πρέπει να κοιτάξεις να σου φτάσουν για να μην πάνε και τα χρήματα και ο μήνας τσάμπα.εγώ θα περιοριζομουν σε ένα τεστ την ημερα κατά τις 4 το μεσημέρι.αν έχεις υγρα το ανώτερο μέχρι έξι μέρες θα δεις θετικό το πολύ μέχρι Πέμπτη μέρα υγρών

Σ'ημερα είμαι 15.Εχω τεστάκια  για μέχρι την 20 μέρα!!Thank youuuu:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Και ναι, μόλις αδιαθέτησα! 

Μπιπ Μπιπ μπιπ.δεν έχασε ώρα η ρουφιάνα; Πάρε θερμοκρασία ξανά. Σημείωσε τα πάντα από αυτόν τον κύκλο για οδηγό. Ακόμα και πότε βγήκε το σπιρακι. Δεν πτοούμαστε είναι ο πρώτος μήνας μας με τεστ και ο οργανισμος μας δουλεύει τέλεια. 

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, marillia είπε:

Καλημέρα!!Εκανα χτες το 1ο την 14 μέρα του κύκλου και έχω άλλα 6.Σ ευχαριστώ πολύυυυυ!!

Σ ευχαριστώ κορίτσι μου!!Μπαίνω σιγά σιγά στο κλίμα!

Σ'ημερα είμαι 15.Εχω τεστάκια  για μέχρι την 20 μέρα!!Thank youuuu:-D

 Ακομα και για 35 αρι κύκλο σου φτάνουν. Να κοιτάξεις πόσες ώρες δίνουν οι οδηγίες για την ωορρηξια.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Και ναι, μόλις αδιαθέτησα! 

Καλημέρα... Να μη χάσει μια φορά το δρόμο της η άτιμη εεεε πια! 

Δεν πτοουμαστε κορίτσι, συνεχίζουμε τον στόχο μας!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 12/8/2017 at 11:32 ΜΜ, KarMar84 είπε:

Ξεκίνησαν 21η και τώρα που πλέον είναι αίμα αλλά όχι ποσότητα όπως στην περίοδο είμαι στην 30η...

Δεν πειράζει κορίτσι μου, καλά κάνεις... Εφημερευει αύριο ο γυναικολόγος οπότε θα πάω όταν σχολασω... Είναι αρκετά δύσκολο να πάω κάπου εκτός νησιού γτ δουλεύω 7 ημέρες την εβδομάδα (εκτός και αν προκύψει κάτι σοβαρό φυσικά) 

Ναι Λαουρετα μου δεν έχω ούτε πρηξιμο (που όμως δεν είχα παρατηρήσει αν είχε πρηστει ιδιαίτερα) ούτε πόνο στις θηλες (που το είχα πρώτη φορά)... 

Τον Ιούνιο που μάλλον πάλι κάτι δεν είχε πάει καλά είχα πολύ έντονο πρηξιμο σε όλο το σώμα, πολύ λίγο καφέ 21η και 22η μέρα,  επί τρεις μέρες πριν την περίοδο καφέ αρκετό αλλά όχι πολύ και την ημέρα της πιθανης περιόδου έβγαλα ένα κομμάτι πηχτο σαν μπαλάκι γκολφ και μετά για 5 μέρες είχα πολύ αίμα όσο έχω υπό κανονικές συνθήκες μόνο 1η-2η μέρα.... 

μην στεναχοριεσε κουκλα θα ερθει και η ωρα μας επιζω μονο μην αργιση :) εγω ειχα βιοχημηκη μετα απο εξωσωματικη οποτε φαντασου την στεναχορια μου.. τωρα εχω χασει ολες της ελπιδες τελοσ παντων υγεια να'χουμε και ολα θα φτιαξουν 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Nati85 είπε:

Οχι σκουρενει και γινεται και πιο εντονη απο την αλλη γραμμη οταν γινεται θετικο απλα οταν τα ξεκιναω ειναι αχνη η γραμμη και αν κανω κανενα σε ασχετη στιγμη δηλαδη πολυ μετα την ωορρηξια η πολυ πριν δεν βγαινει καθολου γραμμη. Παντως και εγω πιστευω δεν εκανες ακομα.ποσα εχει μεσα αυτο που πηρες απο το φαρμακειο?

@caramel_83 βαλε με στο πινακακι για 29 αυγουστου!!ειχα θετικο τεστ ωορρηξίας 13 αυγουστου. πιο νωρις απ οτι περιμενα!!πιστευω και αυτο τον μηνα τιποτα δεν θα κανω μεχρι να παρω χαπακια αλλα δεν πειραζει κανω την προσπαθεια μου!εσυ τι κανεις εχεις πολυ δουλεια?

εγω αγαπη δεν κανω καμια προσπαθεια, εχω πεθανει στην δουλεια, σημερα θα ειμαι τουλαχιστον 12 ωρες και αυριο το ιδιο :( οποτε καταλαβαινεις δεν υπαρχει κουραγιο για επαφη

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

2. Garifalia1 ΠΗΤ 19-24/9/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. Alekagala ΠΗΤ  18/10/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!!

4. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

5. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

7. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

8. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018!!!

9. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

10. Ani ani   ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1500!!!

11. reniatzo ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 6477!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. Stalicha ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1200!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. giota@ 4/8/2017!!!

2. Vana87 14/8/2017!!!

3. alina80 15/8/2017!!!

4. λουπιτα 20/8/2017!!!

5. orianna  20/8/2017!!!

6. linaa  23/8/2017!!!

7. caramel_83  25-28/8/2017!!!

8. Vila 28/8/2017!!!

9. Nati85 29/8/2017!!!

10. μπουμπού92 3/9/2017!!!

11. Koulouri 3/9/2017!!!

12. marillia  4/9/2017!!!

13. Farmakotriftena 7/9/2017!!!

14. Μαρθα Κ 11/9/2017!!!

15. andrianni  12/9/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. 

@laureta μου, ξέρω ότι λόγια παρηγοριάς δεν υπάρχουν. Μη το βάζεις κάτω όμως. Καμία δεν πρέπει. Στη ζωή τίποτα που αξίζει δεν χαρίζεται. Με επιμονή και υπομονή όλες θα τα καταφέρουμε. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Και ναι, μόλις αδιαθέτησα! 

δεν απογοητευομαστε καλη μου, σκεφτομαστε θετικα για τον επομενο μηνα ;) 

αν θες πες και ημερομηνια της επομενης αναμονης να σε αλλαξω στο πινακακι μας ;) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη. 

@laureta μου, ξέρω ότι λόγια παρηγοριάς δεν υπάρχουν. Μη το βάζεις κάτω όμως. Καμία δεν πρέπει. Στη ζωή τίποτα που αξίζει δεν χαρίζεται. Με επιμονή και υπομονή όλες θα τα καταφέρουμε. 

Διάβαζα χτες μια ιστορία εδω της firefly 4 χαμένα παιδιά σε τρεις αποβολές γτ η μία ήταν δίδυμα. Μια γέννα μετά αγοράκι όλα καλά και μια γέννα κοριτσάκι που γεννήθηκε μισό κιλό από προεκλαψια. Πλανταξα στο κλαμα. Μερικές φορές η μη  συλληψη δεν είναι το χειρότερο σενάριο τελικά.  

Η αλλαγή περιβάλλοντος έχει κάνει τη δουλειά της και δεν έχω κλείσει μάτι.όσο για συμπτωματα έχω ακριβώς ότι κάθε μήνα και μάλιστα στην ώρα του. 

@Vana87 πως πάει; Σήμερα δεν περιμενεις; 

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...