Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , orianna είπε:

Διάβαζα χτες μια ιστορία εδω της firefly 4 χαμένα παιδιά σε τρεις αποβολές γτ η μία ήταν δίδυμα. Μια γέννα μετά αγοράκι όλα καλά και μια γέννα κοριτσάκι που γεννήθηκε μισό κιλό από προεκλαψια. Πλανταξα στο κλαμα. Μερικές φορές η μη  συλληψη δεν είναι το χειρότερο σενάριο τελικά.  

Η αλλαγή περιβάλλοντος έχει κάνει τη δουλειά της και δεν έχω κλείσει μάτι.όσο για συμπτωματα έχω ακριβώς ότι κάθε μήνα και μάλιστα στην ώρα του. 

@Vana87 πως πάει; Σήμερα δεν περιμενεις; 

Όντως. Έχω και εγώ ιστορία γνωστής μου. 7 εξωσωματικές επιτυχημένες, 7 αμβλώσεις γιατί προέκυπτε πρόβλημα στα έμβρυα (μάλλον λόγω ηλικίας). Τώρα βέβαια έχει τα διδυμακια της. Πολλοί τότε λέγανε τι θέλει αφού ήταν 45+. Αλλά κανείς δεν πρέπει να κρίνει. Και δεν θα ξεχάσω κάτι που μου είχε πει ο άντρας της "Για το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν γνώρισα τη γυναίκα μου νωρίτερα, για να κάνουμε παιδιά νωρίτερα." Αυτό το λέω και για το θέμα της ηλικίας - και κυρίως για να το ακούω εγώ. Αλλά και για το τι σημαίνει θέληση και δεν το βάζω κατω! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 33 λεπτά , alina80 είπε:

Όντως. Έχω και εγώ ιστορία γνωστής μου. 7 εξωσωματικές επιτυχημένες, 7 αμβλώσεις γιατί προέκυπτε πρόβλημα στα έμβρυα (μάλλον λόγω ηλικίας). Τώρα βέβαια έχει τα διδυμακια της. Πολλοί τότε λέγανε τι θέλει αφού ήταν 45+. Αλλά κανείς δεν πρέπει να κρίνει. Και δεν θα ξεχάσω κάτι που μου είχε πει ο άντρας της "Για το μόνο που μετανιώνω είναι που δεν γνώρισα τη γυναίκα μου νωρίτερα, για να κάνουμε παιδιά νωρίτερα." Αυτό το λέω και για το θέμα της ηλικίας - και κυρίως για να το ακούω εγώ. Αλλά και για το τι σημαίνει θέληση και δεν το βάζω κατω! 

Ισχύει αυτό @alina80 κάποιοι δεν είναι τυχεροί να ξεκινήσουν από νωρίς αλλά κ πάλι όλα γίνονται πια κ μετά τα 45 οι γυναίκες μπορούν αρκεί να το παλέψουν.οποτε συνεχίζουμε δυναμικά! Κ εσύ μικρή είσαι.ουτε καν 40.εγώ ξέρω μια περίπτωση που μου εκανε εντύπωση γιατί μια γυναίκα ενω είχε ένα παιδί στα 30 της κατάφερε μετά από 10! Χρόνια να κάνει δεύτερο κ στα 42 της ήρθε το 3ο! Αυτή η σύλληψη όποτε θελει έρχεται! 

Κ συμφωνώ απόλυτα με την @orianna κ το εχω σκεφτεί άπειρες φορές πως καλύτερα να μη γινεται συλληψη απο το να γίνεται κ να μην προχωρά καλά.είναι πολύ σκληρό κ μόνο που φαντάζομαι τι περνάνε αυτες οι γυναίκες...

Επίσης @alina80 απ οτι ειχα διαβάσει, σιγουρα θα το εχεις δει κ εσυ η ενδομητρίωση στα 40 υποχωρεί απο μόνη της κ επανέρχεται η γονιμότητα.οπότε προλαβαίνεις για πολλά μωράκια!

2 ώρες πρίν, laureta είπε:

μην στεναχοριεσε κουκλα θα ερθει και η ωρα μας επιζω μονο μην αργιση :) εγω ειχα βιοχημηκη μετα απο εξωσωματικη οποτε φαντασου την στεναχορια μου.. τωρα εχω χασει ολες της ελπιδες τελοσ παντων υγεια να'χουμε και ολα θα φτιαξουν 

 

Βρε μη χανεις τις ελπίδες σου...από τώρα; μπορεί να ερθει εκει που δεν το περιμένεις φυσιολογικά.όλα γίνονται.έκανες καθόλου εξετάσεις; τώρα θα χαλαρώσετε λίγο ή σκεφτεστε να ξαναπροσπαθήσετε;

@Papaki@ που είσαι κ πώς είσαι; βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις;

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, orianna είπε:

Ακομα και για 35 αρι κύκλο σου φτάνουν. Να κοιτάξεις πόσες ώρες δίνουν οι οδηγίες για την ωορρηξια.

 Γλυκιά μου οι οδηγίες γράφουν 24-36.Κορίτσια μου έκαα στις 3 ξανά το τεστάκι και κοκκίνισε περισσότερο από χτες σχεδόν όσο η άλλη γραμμή.Μικρή διαφορά.Να ξανακάνω λέτε στις 8 το απόγευμα ή αύριο?Και πότε να ρθούμε σε επαφή?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , marillia είπε:

 Γλυκιά μου οι οδηγίες γράφουν 24-36.Κορίτσια μου έκαα στις 3 ξανά το τεστάκι και κοκκίνισε περισσότερο από χτες σχεδόν όσο η άλλη γραμμή.Μικρή διαφορά.Να ξανακάνω λέτε στις 8 το απόγευμα ή αύριο?Και πότε να ρθούμε σε επαφή?

Εγώ θα έκανα αύριο άλλο ένα. Επαφές από σήμερα εννοείται μέχρι την Πέμπτη (αφού λέει ως 36 ώρες μετά το θετικό η ωορρηξία. Αν και αύριο είναι θετικό, βάλε και την Παρασκευή στο πρόγραμμα!). Έχετε δουλίτσα αυτή την εβδομάδα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Εγώ θα έκανα αύριο άλλο ένα. Επαφές από σήμερα εννοείται μέχρι την Πέμπτη (αφού λέει ως 36 ώρες μετά το θετικό η ωορρηξία. Αν και αύριο είναι θετικό, βάλε και την Παρασκευή στο πρόγραμμα!). Έχετε δουλίτσα αυτή την εβδομάδα...

Kάθε μέρα δηλαδή?Μήπως ξέρεις πως στέλνω φότο να σας το στείλω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τεστάκι μήπως κ σήμερα για να αποφασίσεις για τις επαφές; πότε ήταν η προηγούμενη επαφή; μπορείτε σήμερα το βράδυ ή αύριο πρωι πρωι.αυριο καλό είναι κ το βράδυ.ή αν έχετε σήμερα το βράδυ να έχετε κ αύριο μεσημέρι κ βράδυ.αναλογα κ με το προγραμμά σας!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , marillia είπε:

Kάθε μέρα δηλαδή?Μήπως ξέρεις πως στέλνω φότο να σας το στείλω?

Μαριλια καθε μερα επαφες τωρα κ σημερα οπωσδηποτε. Για  στειλεις φωτο γραφειαπο κατω προσθηκη επιπροσθετου υλικου νομιζω εκει στελνεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , andrianni είπε:

Τεστάκι μήπως κ σήμερα για να αποφασίσεις για τις επαφές; πότε ήταν η προηγούμενη επαφή; μπορείτε σήμερα το βράδυ ή αύριο πρωι πρωι.αυριο καλό είναι κ το βράδυ.ή αν έχετε σήμερα το βράδυ να έχετε κ αύριο μεσημέρι κ βράδυ.αναλογα κ με το προγραμμά σας!!!

Την Πέμπτη είχαμε τελευταία επαφή!!Μπορεί να κάνω και ένα στις 8 να δω αν παραμένει κόκκινη η γραμμή.Ελπίζω να μη σας ζαλίζω!!

Just now, linaa είπε:

Μαριλια καθε μερα επαφες τωρα κ σημερα οπωσδηποτε. Για  στειλεις φωτο γραφειαπο κατω προσθηκη επιπροσθετου υλικου νομιζω εκει στελνεις

Το πατάω και μου λέει δεν έχετε επισυναπτόμενα αρχεία και οι κάτω επιλογές είναι θολες.Να το βάλω λες φοτο προφιλ μήπως φανεί.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Την Πέμπτη είχαμε τελευταία επαφή!!Μπορεί να κάνω και ένα στις 8 να δω αν παραμένει κόκκινη η γραμμή.Ελπίζω να μη σας ζαλίζω!!

Το πατάω και μου λέει δεν έχετε επισυναπτόμενα αρχεία και οι κάτω επιλογές είναι θολες.Να το βάλω λες φοτο προφιλ μήπως φανεί.

Ναι βαλτο. Αλλα κοριτσι μου αν πραγματικα δεν θες να χασεις τονμηνα . Εχε επαφες κ σημερα κ καθε μερα τηνεεδομαδα αυτη. Οι πιο σημαντικες επαφες ειναι πριν γινει η ωορηξια για να υπαρχει αρκετο υλικο μεσα. 

πρίν από 10 λεπτά , marillia είπε:

Την Πέμπτη είχαμε τελευταία επαφή!!Μπορεί να κάνω και ένα στις 8 να δω αν παραμένει κόκκινη η γραμμή.Ελπίζω να μη σας ζαλίζω!!

Το πατάω και μου λέει δεν έχετε επισυναπτόμενα αρχεία και οι κάτω επιλογές είναι θολες.Να το βάλω λες φοτο προφιλ μήπως φανεί.

Αααα κ μαριλια απο τηνπεμπτη ειναι πολλες μερες το σπερμα χαλαει ψοφαει σε 4-5 μερες χωρις επαφη κ με τετοια ζεστη μην μενετε πριν τις γονιμες χωρις επαφες ηζεστη το σκοτωνει πιο γρηγορα πρεπει να ανανεωτε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, laureta είπε:

μην στεναχοριεσε κουκλα θα ερθει και η ωρα μας επιζω μονο μην αργιση :) εγω ειχα βιοχημηκη μετα απο εξωσωματικη οποτε φαντασου την στεναχορια μου.. τωρα εχω χασει ολες της ελπιδες τελοσ παντων υγεια να'χουμε και ολα θα φτιαξουν 

 

Έτσι είναι κορίτσι μου, καλά να είμαστε και όλα θα γίνουν... Εκείνος ξέρει πότε πρέπει να μας το στείλει :)

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


3 ώρες πρίν, orianna είπε:

Διάβαζα χτες μια ιστορία εδω της firefly 4 χαμένα παιδιά σε τρεις αποβολές γτ η μία ήταν δίδυμα. Μια γέννα μετά αγοράκι όλα καλά και μια γέννα κοριτσάκι που γεννήθηκε μισό κιλό από προεκλαψια. Πλανταξα στο κλαμα. Μερικές φορές η μη  συλληψη δεν είναι το χειρότερο σενάριο τελικά.  

Η αλλαγή περιβάλλοντος έχει κάνει τη δουλειά της και δεν έχω κλείσει μάτι.όσο για συμπτωματα έχω ακριβώς ότι κάθε μήνα και μάλιστα στην ώρα του. 

@Vana87 πως πάει; Σήμερα δεν περιμενεις; 

Ναι σήμερα περιμένω! Ακόμα τιποτα

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Ισχύει αυτό @alina80 κάποιοι δεν είναι τυχεροί να ξεκινήσουν από νωρίς αλλά κ πάλι όλα γίνονται πια κ μετά τα 45 οι γυναίκες μπορούν αρκεί να το παλέψουν.οποτε συνεχίζουμε δυναμικά! Κ εσύ μικρή είσαι.ουτε καν 40.εγώ ξέρω μια περίπτωση που μου εκανε εντύπωση γιατί μια γυναίκα ενω είχε ένα παιδί στα 30 της κατάφερε μετά από 10! Χρόνια να κάνει δεύτερο κ στα 42 της ήρθε το 3ο! Αυτή η σύλληψη όποτε θελει έρχεται! 

Κ συμφωνώ απόλυτα με την @orianna κ το εχω σκεφτεί άπειρες φορές πως καλύτερα να μη γινεται συλληψη απο το να γίνεται κ να μην προχωρά καλά.είναι πολύ σκληρό κ μόνο που φαντάζομαι τι περνάνε αυτες οι γυναίκες...

Επίσης @alina80 απ οτι ειχα διαβάσει, σιγουρα θα το εχεις δει κ εσυ η ενδομητρίωση στα 40 υποχωρεί απο μόνη της κ επανέρχεται η γονιμότητα.οπότε προλαβαίνεις για πολλά μωράκια!

Βρε μη χανεις τις ελπίδες σου...από τώρα; μπορεί να ερθει εκει που δεν το περιμένεις φυσιολογικά.όλα γίνονται.έκανες καθόλου εξετάσεις; τώρα θα χαλαρώσετε λίγο ή σκεφτεστε να ξαναπροσπαθήσετε;

@Papaki@ που είσαι κ πώς είσαι; βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις;

Και εμένα κορίτσια η μαμά μου στα 43 της με έκανε... Έχω 18 χρόνια διαφορά με την μία αδερφή μου και 16.5 με την άλλη :-D

  • Μου αρέσει 1

Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Κάθε μέρα κορίτσι. Να την ιδρώσετε τη φανέλα

χαχαχχα αντε να δούμε!!Πιστεύω πέρνει κι άλλο να κοκκινήσει!!Αν μπορείς μπες στο προφιλ μου να δεις την φότο να μου πεις τη γνώμη σου!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου επεστρεψα απο τις διακοπες!! Πως ειστε??? Οι εγκυουλες μας??

Δεν εχουμε καποια φρεσκια εγκυουλα απο οσο διαβασα νεα σας?

@elenakii22 πως εισαι σημερα κοριτσι μου?? Τελικα τι σε πειραξε?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...