Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 hours ago, Maroxmarox said:

      Για καλύτερα ωάρια ,αύξηση πιθανοτήτων ,πόση coq10 είναι ασφαλής να παίρνουμε; Επίσης τι άλλες βιταμίνες προτείνεται να πάρω; Βιτ Ε; Κάνει τίποτα;

      Εμένα η γιατρός μου έδωσε τρία χάπια ημερησίως δηλαδή 600mg σύνολο φολικο οξυ και βιταμίνη d στην οποια παρουσίασα ανεπάρκεια μ έδωσε 4000 αρχικά κ μετά 2.000… βοήθησε η όχι δεν το γνωρίζω ακόμα κοπελα Μου … πάντως  η coq10 με πάχυνε ρε γαμωτο …

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 29 λεπτά , orianna είπε:

το felicine  δεν ειναι χαπια ειναι φυλλικο οξυ..ειναι απαραιτητο για το μωρο κατα το πρωτο τριμηνο της κυησης για την διαμορφωση του νευρικου συστηματος .οι γιατροι συστηνουν να το αρχιζει καποια  3 μηνες πριν τις προσπαθειες για μωρο...

κοριτσια χοριακη 158 απο 54 τη δευτερα...μου ειπε ο αντρας μου οτι ειδε στον υπνο του οτι ειχα 156 και μας ειπαν οτι ειναι πολυ καλη...εχασε δυο μοναδιτσες...:-P

καταρχην τωρα εσυ ανδριαννη δεν πας για υπερυχο?τι παχος ενδομητριου εχετε δει?το 10 ειναι η ανωτερη τιμη για fsh..

Μπράβο! Αντε να πας κ για υπέρηχο τώρα.πότε πας;

Ναι παω για υπέρηχο κ έχω καλό πάχος.δε μου έχει πει πόσο.δε ρωταγα για μένα αλλά για το @Papaki@ μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 31 λεπτά , orianna είπε:

το felicine  δεν ειναι χαπια ειναι φυλλικο οξυ..ειναι απαραιτητο για το μωρο κατα το πρωτο τριμηνο της κυησης για την διαμορφωση του νευρικου συστηματος .οι γιατροι συστηνουν να το αρχιζει καποια  3 μηνες πριν τις προσπαθειες για μωρο...

κοριτσια χοριακη 158 απο 54 τη δευτερα...μου ειπε ο αντρας μου οτι ειδε στον υπνο του οτι ειχα 156 και μας ειπαν οτι ειναι πολυ καλη...εχασε δυο μοναδιτσες...:-P

καταρχην τωρα εσυ ανδριαννη δεν πας για υπερυχο?τι παχος ενδομητριου εχετε δει?το 10 ειναι η ανωτερη τιμη για fsh..

αγαπη το felcine ειναι σε μορφη  χαπιου και ειναι φαρμακο, δεν ειναι σκευασμα φυλλικου οξεος  φυτικης προελευσης οπως εχουν αλλες εταιριες. Λογικα αυτο εννοουσε η @ada32 , φυσικα και ειναι απαραιτητο στο πρωτο τριμηνο οπως απαραιτητο ειναι να υπαρχει ασχετα με την εγκυμοσυνη και σε καθε οργανισμο. 

Πολυ καλη η χοριακη σου, ποτε θα πας στον γιατρο?

@Papaki@ τι γινεται? χθες δεν περιμενες? λες να εχεις σπορακι???:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

@andrianni πιστεύεις ότι είναι καλά το FSH 11,26? νομίζω ότι το ανώτερο για την ηλικά μου (37) είναι 10μονάδες...

η συμβουλή του ήταν να κάνω την εξέταση σε κάθε κύκλο και αν είναι πάνω από 12 να κάνω προσπάθειες μόνο φυσιολογικά

αν όμως δω κανένα 5αρι να κάνω εκείνο τον μήνα μια σπερματεκχυση.. ή εξωσωματική αλλιώς να μην ξοδεύομαι και αγχώνομαι τζάμπα... θέλουμε λεει ενα καλό ωάριο

.......και απορώ..... ο γιατρός που μου έκανε την εξωσωματική γιατί δεν το έλεγξε αυτό? μήπως γιατι θελουν μόνο το παραδάκι?

 

@orianna γιατί κοπέλα μου αγχώνεσαι τόσο πολύ! δεν κάνει καλό.. 

Ειναι λιγο μεγαλη η fsh παπακι. Και εγω παιρνω γκλουκοφαζ και δεν τα μπορω καθολου φουσκωμα ανακατωσουρες αστα να πανε.εχθες δεν το πηρα μισο μεσημερι μισο βραδυ αλλα ενα ολοκληρο το βραδυ και το πρωι με επιασε διαρροια!αστα να πανε! Του θυροειδη την tsh ποσο εχεις? 

Παντως τι να πω για τους περισσοτερους γιατρους που εχω παει πλεον δεν δινουν μεγαλη σημασια.μια απλη λεπτομερεια μπορει να μας βοηθησει και δεν την λενε.πρεπει εμεις να τα βρισκουμε και μετα μας λενε μην κοιτατε στο ιντερνετ!οκ δεν κοιταμε αλλα πειτε μας τι να κανουμε δωστε μας μια γραμμη ενημερωστε μας!εχω εκνευριστει πολυ πλεον!!δεν ξερω!

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, andrianni είπε:

Καλημέρα! Αυτό ακριβώς μου έλεγαν κ εμένα οι γιατροί! Ακριβώς το ίδιο έχουμε λοιπόν.κ εκεί που νόμιζα οτι δεν μένω έγκυος έμεινα στο πρώτο αμέσως.δεν ξέρω αν το θυμάσαι. Γι αυτό πιστεύω οτι είναι κάτι άλλο τώρα που δεν μενω.Δεν ξέρω τι γίνεται με την προγεστερόνη.τωρα ήταν 1. Κάτι αλλά είμαι πριν την ωορ. Εχεις δίκιο @orianna αλλά να δω τι θα πει κ η γιατρός...

Εγώ έχω υγρα κ έχω κ πόνους για αρκετές μέρες. με τη θερμοκρασία το κοίταξα ένα μήνα κ το εντόπισα.να πίνεις νερό με λεμόνι το πρωι.βελτιώνει τα υγρα! Όπως κ το ινοφερτ.μου ειπε η γιατρός οτι βοηθάει στο θέμα μας. Εγώ θέλω να δω βεβαια κ αυτό το μήνα γιατί τώρα που καθάρισε το κολπικό κ επανέρχεται το ph πρέπει να επανέλθουν κ τα υγρα κ δεν το βλέπω ακόμα.

Επίσης για φυσικη προγεστερόνη είναι ο λιναρόσπορος κ η γλυκοπατατα.η γλυκοπατάτα κάπου διαβασα οτι πρεπει να μη λειπει απο το καθημερινο διαιτολόγιο εγκύου μέχρι τον 4ο μήνα για αποφυγή αποβολών.

Να κοιτάξεις όμως κ αυτό στο σπερμοδιάγραμμα μήπως εμποδίζει...

Πήρα πριν λίγο και έκλεισα ραντεβού για δευτέρα πρωί στον γιατρό που μου πρότειναν. Με ρώτησε για πιο λόγο θέλω να κάνω υπέρηχο και του είπα ότι θέλω να δω την ωορρηξία και για την υφή πολυκυστικων και μου είπε ότι αυτό δεν είναι τίποτα! Άντε να δούμε! Όσο για την Βιτ D επίσης η ενδοκρινολόγος δεν μου είπε τίποτα! Μετάνιωσα πολύ που πήγα εκεί!

Λεμόνι με νερό έπινα ένα διάστημα το πρωί αλλά επειδή είμαι υποτασικη είχα ζαλάδες!! Λιναρόσπορο πίνω σε τσάι όταν έχω πονόλαιμο.. μπορώ να το δοκιμάσω! Και η γλυκοπατάτα μου αρέσει πολύ! Θα δοκιμάσω να τρώω πιό συχνά!! Πάντως φιλη είσαι πολύ ψαγμενη!!! εγώ μόνο για τους ανανάδες ήξερα χαχαχαχα!

Εσύ @andrianni μου τι ώρα πας γιατρο?

3 ώρες πρίν, ritaki13 είπε:

Σε ευχαριστω πολύ!

 

θα χρειαστει δυστυχως γιατι μου ηρθε.. ελπιζω να καταφερω να τα χρησιμοποιησω σωστα!χθες δεν ειχα τπτ κ σημερα ηρθε κανονικα το πρωι φτουυυυ

Κορίτσι πάρε τα τεστακια και πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο!!

@caramel_83 μου μη το βλέπεις σαν χάπι το φιλικό! Βιταμινουλα είναι και μόνο καλό κάνει! Θα δείς ωραια διαφορά και στα μαλλιά σου!!

@Dimitr@17 καλά κάνεις και έχεις ελπίδα! Μακάρι!!


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Vila είπε:

Πήρα πριν λίγο και έκλεισα ραντεβού για δευτέρα πρωί στον γιατρό που μου πρότειναν. Με ρώτησε για πιο λόγο θέλω να κάνω υπέρηχο και του είπα ότι θέλω να δω την ωορρηξία και για την υφή πολυκυστικων και μου είπε ότι αυτό δεν είναι τίποτα! Άντε να δούμε! Όσο για την Βιτ D επίσης η ενδοκρινολόγος δεν μου είπε τίποτα! Μετάνιωσα πολύ που πήγα εκεί!

Λεμόνι με νερό έπινα ένα διάστημα το πρωί αλλά επειδή είμαι υποτασικη είχα ζαλάδες!! Λιναρόσπορο πίνω σε τσάι όταν έχω πονόλαιμο.. μπορώ να το δοκιμάσω! Και η γλυκοπατάτα μου αρέσει πολύ! Θα δοκιμάσω να τρώω πιό συχνά!! Πάντως φιλη είσαι πολύ ψαγμενη!!! εγώ μόνο για τους ανανάδες ήξερα χαχαχαχα!

Εσύ @andrianni μου τι ώρα πας γιατρο?

Κορίτσι πάρε τα τεστακια και πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο!!

@caramel_83 μου μη το βλέπεις σαν χάπι το φιλικό! Βιταμινουλα είναι και μόνο καλό κάνει! Θα δείς ωραια διαφορά και στα μαλλιά σου!!

@Dimitr@17 καλά κάνεις και έχεις ελπίδα! Μακάρι!!

μαλλον παρεξηγηθηκα σε αυτο που ειπα, δεν το βλεπω αρνητικα, αν το εβλεπα αρνητικα δεν θα εκανα καν την εξεταση και δεν θα ελεγα στην ενδοκρινολογο τι γινεται με το φυλλικο και να μου δωσει κατι για να το ανεβασω λογω ανεπαρκειας. Απλα απαντησα στην στην οριανα για την λεξη "χαπι" που ειπε η αντα, οτι συγκεκριμενα το φιλισιν ανηκει στα φαρμακα, δεν ειναι απλο συμπληρωμα φυτικης προελευσης οπως εχουν καποιες εταιριες . 

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, orianna είπε:

το felicine  δεν ειναι χαπια ειναι φυλλικο οξυ..ειναι απαραιτητο για το μωρο κατα το πρωτο τριμηνο της κυησης για την διαμορφωση του νευρικου συστηματος .οι γιατροι συστηνουν να το αρχιζει καποια  3 μηνες πριν τις προσπαθειες για μωρο...

κοριτσια χοριακη 158 απο 54 τη δευτερα...μου ειπε ο αντρας μου οτι ειδε στον υπνο του οτι ειχα 156 και μας ειπαν οτι ειναι πολυ καλη...εχασε δυο μοναδιτσες...:-P

καταρχην τωρα εσυ ανδριαννη δεν πας για υπερυχο?τι παχος ενδομητριου εχετε δει?το 10 ειναι η ανωτερη τιμη για fsh..

Μπραβο ! πολυ καλη η χοριακη σου!  Το γνωριζω οτι δεν ειναι "φαρμακο" το filicine !!!  εγω ειχα 3 μηνες που επαιρνα ηδη χωρις να το διακοψω ! οπως το φυλλικο οξυ , ετσι και οι βιταμινες  δεν μπορεις να τις παιρνεις συνεχεια γτ δεν παυουν να ειναι φαρμακευτικα παρασκευασματα ... 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Nati85 είπε:

@orianna σε ποια μερα εισαι τωρα?ποτε θα πας υπερηχο?εχασα λιγα επεισοδια φιλεναδα!

χαχαχαχα..νατι μου σημερα ειμαι  4 εβδομαδων ακριβως...μια μερα η δυο το πολυ απο την περιοδο που δεν ηρθε...μου ειπε τη δευτερα αλλα το θεωρω πολυ αισιοδοξο να δουμε κατι τη δευτερα...μπορει να το ακυρωσω και να παω κατα την πεμπτη η να κανω χοριακη δευτερα.. αν δεν δουμε κατι θα αγχωθω και θα πρεπει να ξανα παω και θα με στειλει και για χοριακη και μετα θα εχω αγχος περισσοτερο για το αποτελεσμα...γι αυτο προσπαθω να κανω πραγματα που με βοηθανε να κοντρολαρω το αγχος και να το προβλεπω πριν χτυπησει..χωρια  απο το αγχος θα ξαναπαω δευτερη φορα για τον σακο οποτε 50 ε επιπλεον...προτιμω να παρω κατι στο μωρο μ αυτα απο το να πηγαινοερχομαι για υπερυχους τοσο νωρις...εχω 158 χοριακη και σε 4 μερες θα ξεπερασει τις 1000 μοναδες?δεν νομιζω...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 50 λεπτά , caramel_83 είπε:

αγαπη το felcine ειναι σε μορφη  χαπιου και ειναι φαρμακο, δεν ειναι σκευασμα φυλλικου οξεος  φυτικης προελευσης οπως εχουν αλλες εταιριες. Λογικα αυτο εννοουσε η @ada32 , φυσικα και ειναι απαραιτητο στο πρωτο τριμηνο οπως απαραιτητο ειναι να υπαρχει ασχετα με την εγκυμοσυνη και σε καθε οργανισμο. 

Πολυ καλη η χοριακη σου, ποτε θα πας στον γιατρο?

@Papaki@ τι γινεται? χθες δεν περιμενες? λες να εχεις σπορακι???:-D

Με καταλαβαινεις απολυτα!!!! :) 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

@caramel_83 από το πρωί ειμαι πρισμένη φουλ στηθος επίσης... ψιλοπονάκια στην κοιλιά βλέπω να αδιαθετώ όπου να ναι... εφαγα και ένα amaretti στη δουλεια τωρα :-D όλα τα συμπτώματα περιόδου!

 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

@caramel_83 από το πρωί ειμαι πρισμένη φουλ στηθος επίσης... ψιλοπονάκια στην κοιλιά βλέπω να αδιαθετώ όπου να ναι... εφαγα και ένα amaretti στη δουλεια τωρα :-D όλα τα συμπτώματα περιόδου!

 

περασε η ημερομηνια που περιμενες?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , orianna είπε:

χαχαχαχα..νατι μου σημερα ειμαι  4 εβδομαδων ακριβως...μια μερα η δυο το πολυ απο την περιοδο που δεν ηρθε...μου ειπε τη δευτερα αλλα το θεωρω πολυ αισιοδοξο να δουμε κατι τη δευτερα...μπορει να το ακυρωσω και να παω κατα την πεμπτη η να κανω χοριακη δευτερα.. αν δεν δουμε κατι θα αγχωθω και θα πρεπει να ξανα παω και θα με στειλει και για χοριακη και μετα θα εχω αγχος περισσοτερο για το αποτελεσμα...γι αυτο προσπαθω να κανω πραγματα που με βοηθανε να κοντρολαρω το αγχος και να το προβλεπω πριν χτυπησει..χωρια  απο το αγχος θα ξαναπαω δευτερη φορα για τον σακο οποτε 50 ε επιπλεον...προτιμω να παρω κατι στο μωρο μ αυτα απο το να πηγαινοερχομαι για υπερυχους τοσο νωρις...εχω 158 χοριακη και σε 4 μερες θα ξεπερασει τις 1000 μοναδες?δεν νομιζω...

αυτο με τις χοριακες ειναι αγχωτικο τελικα!Καλυτερα μην το καταλαβω πολυ νωρις αν μεινω εγκυος και πηγαινω συνεχεια να κανω.καλο σχεδιο μου φαινεται αυτο να κανεις μια χοριακη την δευτερα ακομα και να πας πεμπτη.λογικα αν περιμενες λιγες μερες χωρις τεστ  καπου τωρα θα το μαθαινες θα πηγαινες για χοριακη δευτερα και τελος της βδομαδας υπερηχο!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , Vila είπε:

Πήρα πριν λίγο και έκλεισα ραντεβού για δευτέρα πρωί στον γιατρό που μου πρότειναν. Με ρώτησε για πιο λόγο θέλω να κάνω υπέρηχο και του είπα ότι θέλω να δω την ωορρηξία και για την υφή πολυκυστικων και μου είπε ότι αυτό δεν είναι τίποτα! Άντε να δούμε! Όσο για την Βιτ D επίσης η ενδοκρινολόγος δεν μου είπε τίποτα! Μετάνιωσα πολύ που πήγα εκεί!

Λεμόνι με νερό έπινα ένα διάστημα το πρωί αλλά επειδή είμαι υποτασικη είχα ζαλάδες!! Λιναρόσπορο πίνω σε τσάι όταν έχω πονόλαιμο.. μπορώ να το δοκιμάσω! Και η γλυκοπατάτα μου αρέσει πολύ! Θα δοκιμάσω να τρώω πιό συχνά!! Πάντως φιλη είσαι πολύ ψαγμενη!!! εγώ μόνο για τους ανανάδες ήξερα χαχαχαχα!

Εσύ @andrianni μου τι ώρα πας γιατρο?

Κορίτσι πάρε τα τεστακια και πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο!!

@caramel_83 μου μη το βλέπεις σαν χάπι το φιλικό! Βιταμινουλα είναι και μόνο καλό κάνει! Θα δείς ωραια διαφορά και στα μαλλιά σου!!

@Dimitr@17 καλά κάνεις και έχεις ελπίδα! Μακάρι!!

μαλλον παρεξηγηθηκα σε αυτο που ειπα, δεν το βλεπω αρνητικα, αν το εβλεπα αρνητικα δεν θα εκανα καν την εξεταση και δεν θα ελεγα στην ενδοκρινολογο τι γινεται με το φυλλικο και να μου δωσει κατι για να το ανεβασω λογω ανεπαρκειας. Απλα απαντησα στην στην οριανα για την λεξη "χαπι" που ειπε η αντα, οτι συγκεκριμενα το φιλισιν ανηκει στα φαρμακα, δεν ειναι απλο συμπληρωμα φυτικης προελευσης οπως εχουν καποιες εταιριες . 

πρίν από 9 λεπτά , Papaki@ είπε:

@caramel_83 από το πρωί ειμαι πρισμένη φουλ στηθος επίσης... ψιλοπονάκια στην κοιλιά βλέπω να αδιαθετώ όπου να ναι... εφαγα και ένα amaretti στη δουλεια τωρα :-D όλα τα συμπτώματα περιόδου!

 

βρε λες??? :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ada32 είπε:

Μπραβο ! πολυ καλη η χοριακη σου!  Το γνωριζω οτι δεν ειναι "φαρμακο" το filicine !!!  εγω ειχα 3 μηνες που επαιρνα ηδη χωρις να το διακοψω ! οπως το φυλλικο οξυ , ετσι και οι βιταμινες  δεν μπορεις να τις παιρνεις συνεχεια γτ δεν παυουν να ειναι φαρμακευτικα παρασκευασματα ... 

ευχαριστω πολυ!!! κοιτα οταν ο γιατρος σου λεει οτι εχεις οστεοπόρωση κ θα παρεις ασβεστιο,θα κοψεις το ασβεστιο πριν φτασεις στην επιθυμητή και φυσιολογικη τιμη  επειδη ειναι φαρμακευτικο παρασκευασμα?οχι βεβαια..επισης δεν συμφωνω οτι φορτωνεις το οργανισμο με κατι οταν αυτο το κατι του ειναι απαραιτητο και το χρειαζεται..αν το εχεις σε αφθονια φυσικα και ειναι λαθος να το παρεις και να ξεπερασεις τις φυσιολογικες τιμες...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

αυτο με τις χοριακες ειναι αγχωτικο τελικα!Καλυτερα μην το καταλαβω πολυ νωρις αν μεινω εγκυος και πηγαινω συνεχεια να κανω.καλο σχεδιο μου φαινεται αυτο να κανεις μια χοριακη την δευτερα ακομα και να πας πεμπτη.λογικα αν περιμενες λιγες μερες χωρις τεστ  καπου τωρα θα το μαθαινες θα πηγαινες για χοριακη δευτερα και τελος της βδομαδας υπερηχο!

εσυ ρε αγαπη τι γινεται αδιαθετησες?? ποτε περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...