Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , orianna είπε:

ευχαριστω πολυ!!! κοιτα οταν ο γιατρος σου λεει οτι εχεις οστεοπόρωση κ θα παρεις ασβεστιο,θα κοψεις το ασβεστιο πριν φτασεις στην επιθυμητή και φυσιολογικη τιμη  επειδη ειναι φαρμακευτικο παρασκευασμα?οχι βεβαια..επισης δεν συμφωνω οτι φορτωνεις το οργανισμο με κατι οταν αυτο το κατι του ειναι απαραιτητο και το χρειαζεται..αν το εχεις σε αφθονια φυσικα και ειναι λαθος να το παρεις και να ξεπερασεις τις φυσιολογικες τιμες...

ναι βρε αυτο ειχα πει , αφου ειχα κανει εξετασεις και ειχα 9 ! 


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Κοριτσάκια γμου σας χαιρετώ!!!Εγώ είμαι ακόμα χάλια όπως πολύ κοσμος γύρω μου!!

@Ani ani Περαστικούλιααα!!

Κορίτσια και γω ακόμα έχω την εξής απορία?Εχω πολυκυστικές ή όχι?Στον γιατρό που πήγα τώρα τον γνώρισα έγκυος και δεν το έχουμε συζητήσει.Ο προηγούμενος που πήγαινα μου είχε πει ότι έχω μικροπολυκυστικές.Δεν ξέρω αν ισχύει σαμ όρος.Υπερηχογραφικά φαίνεται αλλά ορμόνες οκ!!!Τι να πώωωω!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , Nati85 είπε:

Ειναι λιγο μεγαλη η fsh παπακι. Και εγω παιρνω γκλουκοφαζ και δεν τα μπορω καθολου φουσκωμα ανακατωσουρες αστα να πανε.εχθες δεν το πηρα μισο μεσημερι μισο βραδυ αλλα ενα ολοκληρο το βραδυ και το πρωι με επιασε διαρροια!αστα να πανε! Του θυροειδη την tsh ποσο εχεις? 

Παντως τι να πω για τους περισσοτερους γιατρους που εχω παει πλεον δεν δινουν μεγαλη σημασια.μια απλη λεπτομερεια μπορει να μας βοηθησει και δεν την λενε.πρεπει εμεις να τα βρισκουμε και μετα μας λενε μην κοιτατε στο ιντερνετ!οκ δεν κοιταμε αλλα πειτε μας τι να κανουμε δωστε μας μια γραμμη ενημερωστε μας!εχω εκνευριστει πολυ πλεον!!δεν ξερω!

πόσο παίρνεις Nati μου? εμενα μου έδωσε μισό των 1000mg κάθε πρωί


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , caramel_83 είπε:

μαλλον παρεξηγηθηκα σε αυτο που ειπα, δεν το βλεπω αρνητικα, αν το εβλεπα αρνητικα δεν θα εκανα καν την εξεταση και δεν θα ελεγα στην ενδοκρινολογο τι γινεται με το φυλλικο και να μου δωσει κατι για να το ανεβασω λογω ανεπαρκειας. Απλα απαντησα στην στην οριανα για την λεξη "χαπι" που ειπε η αντα, οτι συγκεκριμενα το φιλισιν ανηκει στα φαρμακα, δεν ειναι απλο συμπληρωμα φυτικης προελευσης οπως εχουν καποιες εταιριες . 

βρε λες??? :wub:

αυτο προσπαθω να εξηγησω καραμελιτσα...δεν ειναι φαρμακο κατι που υπαρχει στον ιδιο τον οργανισμο.. φαρμακα ειναι ουσιες που δεν βρισκονται στον οργανισμο μας και ειναι χημικες κατασκευες. οι ορμονες και οι βιταμινες δεν ειναι φαρμακα...ναι μεν ειναι σε μορφη χαπιου η διαλυμα η σκονη αλλα ειναι στοιχεια που χρησιμοποιει ο οργανισμος μας.και φυσικα θελουν προσοχη στη δοσολογια για να μην υπερβεις το ανωτερο οριο αλλα δεν μπορεις να παθεις τιποτα οσο καιρο τα παιρνεις αν εισαι μεσα στις φυσιολογικες τιμες...

πρίν από 6 λεπτά , Papaki@ είπε:

πόσο παίρνεις Nati μου? εμενα μου έδωσε μισό των 1000mg κάθε πρωί

μηπως επειδη το παιρνεις πρωι σε πειραζει τοσο?σου εχει πει να τρως πρωτα?

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , orianna είπε:

περασε η ημερομηνια που περιμενες?

και @caramel_83εχω ψιλοχάσει την μπάλα μετά την εξωσωματική! τον Αύγουστο μου ήρθε στις 25 ημέρες τον Σεπτέμβριο στις 22 ημέρες τώρα είμαι στην 27η μέρα

πιο πριν είχα μέσο όρο στις 26 μέρες,

αλλά αυτόν τον μήνα επειδή απουσίαζα για δουλεια είχαμε 1 επαφή και αρχές του μήνα οπότε δεν έχω ελπίδες

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

μηπως επειδη το παιρνεις πρωι σε πειραζει τοσο?σου εχει πει να τρως πρωτα?

διαβασα τις οδηγίες και παίρνω μετά το πρωινό μου, λες να το παίρνω μεσημέρι καλύτερα?

επίσης παιζει να μου άλλαξε και τον κύκλο? γιατι έχω διαβάσει ότι τον "στρώνει"


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 36 λεπτά , orianna είπε:

χαχαχαχα..νατι μου σημερα ειμαι  4 εβδομαδων ακριβως...μια μερα η δυο το πολυ απο την περιοδο που δεν ηρθε...μου ειπε τη δευτερα αλλα το θεωρω πολυ αισιοδοξο να δουμε κατι τη δευτερα...μπορει να το ακυρωσω και να παω κατα την πεμπτη η να κανω χοριακη δευτερα.. αν δεν δουμε κατι θα αγχωθω και θα πρεπει να ξανα παω και θα με στειλει και για χοριακη και μετα θα εχω αγχος περισσοτερο για το αποτελεσμα...γι αυτο προσπαθω να κανω πραγματα που με βοηθανε να κοντρολαρω το αγχος και να το προβλεπω πριν χτυπησει..χωρια  απο το αγχος θα ξαναπαω δευτερη φορα για τον σακο οποτε 50 ε επιπλεον...προτιμω να παρω κατι στο μωρο μ αυτα απο το να πηγαινοερχομαι για υπερυχους τοσο νωρις...εχω 158 χοριακη και σε 4 μερες θα ξεπερασει τις 1000 μοναδες?δεν νομιζω...

εγω ειχα σαββατο χοριακη 137 νομίζω κ πηγα παρασκευη για υπερηχο που είδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Papaki@ είπε:

και @caramel_83εχω ψιλοχάσει την μπάλα μετά την εξωσωματική! τον Αύγουστο μου ήρθε στις 25 ημέρες τον Σεπτέμβριο στις 22 ημέρες τώρα είμαι στην 27η μέρα

πιο πριν είχα μέσο όρο στις 26 μέρες,

αλλά αυτόν τον μήνα επειδή απουσίαζα για δουλεια είχαμε 1 επαφή και αρχές του μήνα οπότε δεν έχω ελπίδες

διαβασα τις οδηγίες και παίρνω μετά το πρωινό μου, λες να το παίρνω μεσημέρι καλύτερα?

επίσης παιζει να μου άλλαξε και τον κύκλο? γιατι έχω διαβάσει ότι τον "στρώνει"

δοκιμασε το μεσημερι με κανονικο φαγητο,εκτος κι αν το πρωινο σου ειναι βασιλικο..χαχαχα

υποτιθεται το παιρνουν για να μικραινει ο κυκλος και συνεπως γινεται και καλυτερη ωορρηξια...

ποτε ηταν η τελευταια περιοδος και η επαφη που λες?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

δοκιμασε το μεσημερι με κανονικο φαγητο,εκτος κι αν το πρωινο σου ειναι βασιλικο..χαχαχα

υποτιθεται το παιρνουν για να μικραινει ο κυκλος και συνεπως γινεται και καλυτερη ωορρηξια...

ποτε ηταν η τελευταια περιοδος και η επαφη που λες?

τελευταία περίοδος 16/9 επαφή δεν θυμάμαι ακριβως... 20/6 μια μερα μετα μια μερα πριν δεν θυμαμαι καλα...

βεβαία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ακόμα καθάριζα άλλα δεν κρατιόμασταν ειμασταν νιόπαντρα χεχεχε 


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, elenakii22 είπε:

εγω ειχα σαββατο χοριακη 137 νομίζω κ πηγα παρασκευη για υπερηχο που είδαμε σακο κ εμβρυικα στοιχεια...

συμφωνω ελενακι μου..πανω κατω την ιδια χοριακη και το ειδες 6 μερες μετα...εμενα μου ειπε 4 μερες μετα να παω...και οι δυο μερες ειναι μεγαλο πραγμα οταν μιλαμε για χοριακη..οταν στις 4 θα εχεις 800 και δεν θα δεις τιποτα,σε αλλες δυο μερες θα εχεις 1600 και θα δεις και σακο και εμβρυακα στοιχεια..

πρίν από 2 λεπτά , Papaki@ είπε:

τελευταία περίοδος 16/9 επαφή δεν θυμάμαι ακριβως... 20/6 μια μερα μετα μια μερα πριν δεν θυμαμαι καλα...

βεβαία στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ακόμα καθάριζα άλλα δεν κρατιόμασταν ειμασταν νιόπαντρα χεχεχε 

τι μου εχεις γραψει λαθος?20-9 εννοεις? 4 μερες μετα την εναρξη περιοδου?ωορρηξια καταλαβες?

  • Μου αρέσει 2

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , marillia είπε:

Κοριτσάκια γμου σας χαιρετώ!!!Εγώ είμαι ακόμα χάλια όπως πολύ κοσμος γύρω μου!!

@Ani ani Περαστικούλιααα!!

Κορίτσια και γω ακόμα έχω την εξής απορία?Εχω πολυκυστικές ή όχι?Στον γιατρό που πήγα τώρα τον γνώρισα έγκυος και δεν το έχουμε συζητήσει.Ο προηγούμενος που πήγαινα μου είχε πει ότι έχω μικροπολυκυστικές.Δεν ξέρω αν ισχύει σαμ όρος.Υπερηχογραφικά φαίνεται αλλά ορμόνες οκ!!!Τι να πώωωω!!!!

Περαστικά κοπέλα μου!

Μήπως Μαριλιακι κι εσύ είσαι στην ίδια περίπτωση με εμένα και τη  Ανδριανή?

@orianna συμφωνώ μαζί σου για το φιλικό! Όσο για τον υπέρηχο ναι καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες για να δείτε και το σπορακι!!

 

  • Μου αρέσει 2

XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , Papaki@ είπε:

πόσο παίρνεις Nati μου? εμενα μου έδωσε μισό των 1000mg κάθε πρωί

Εγω παιρνω 1 των 1000. Μισο μεσημερι μισο βραδυ.παιρνω ινοφερτ 2 φακελακια που πλεον τα κοπαναω και τα δυο μαζι! παιρνω βιταμινη d παιρνω για την tsh θηροξινη ενα το πρωι γιατι ειχα 3.7 θελουμε να κατεβει και παιρνω και ενα φυτικο χαπι για τα τριγλυκεριδια μιση ωρα πριν το φαγητο.αυτααααα! Τα γκλουκοφαζ δεν τα μπορω μου τη δινουν πολυ!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , orianna είπε:

συμφωνω ελενακι μου..πανω κατω την ιδια χοριακη και το ειδες 6 μερες μετα...εμενα μου ειπε 4 μερες μετα να παω...και οι δυο μερες ειναι μεγαλο πραγμα οταν μιλαμε για χοριακη..οταν στις 4 θα εχεις 800 και δεν θα δεις τιποτα,σε αλλες δυο μερες θα εχεις 1600 και θα δεις και σακο και εμβρυακα στοιχεια..

τι μου εχεις γραψει λαθος?20-9 εννοεις? 4 μερες μετα την εναρξη περιοδου?ωορρηξια καταλαβες?

χαχαχα ναι λαθος σορρυ 20/9

δεν καταλαβαινω στην ωορρηξια τιποτα...


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , caramel_83 είπε:

εσυ ρε αγαπη τι γινεται αδιαθετησες?? ποτε περιμενεις?

Ναι αδιαθετησα την τριτη καραμελακι.τωρα ποτε θα ειναι οι γονιμες δεν ξερω θα παραγγειλω τεστ και θα ξεκινησω καποια στιγμη.μολις καταλαβω πονακια και υγρα θα παω να κανω και ενα τεστ παπ οπως κανω συνηθως τελος του χρονου να δουμε και ωορρηξια να συζητησω και με τον γιατρο λιγο.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Εγω παιρνω 1 των 1000. Μισο μεσημερι μισο βραδυ.παιρνω ινοφερτ 2 φακελακια που πλεον τα κοπαναω και τα δυο μαζι! παιρνω βιταμινη d παιρνω για την tsh θηροξινη ενα το πρωι γιατι ειχα 3.7 θελουμε να κατεβει και παιρνω και ενα φυτικο χαπι για τα τριγλυκεριδια μιση ωρα πριν το φαγητο.αυτααααα! Τα γκλουκοφαζ δεν τα μπορω μου τη δινουν πολυ!

παιρνεις και εσυ την αρτα και τα γιαννενα !!

TSH ειχα 3.4 με θυροξίνη και μου το ανεβασε στο 75αρι εσυ πόσο θυροξίνη παίρνεις?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...