Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Papaki@ είπε:

παιρνεις και εσυ την αρτα και τα γιαννενα !!

TSH ειχα 3.4 με θυροξίνη και μου το ανεβασε στο 75αρι εσυ πόσο θυροξίνη παίρνεις?

Α καλα ενα σωρο!εσυ τι παιρνεις?Εχω παρει μια μικρη θηκη και τα βαζω μεσα ρε συ τα ξεχναω!λεω το πηρα αυτο σημερα η θα το παρω 2 φορες?βαζω της εβδομαδας μεσα και ετσι ξερω. Των 75 παιρνω θυροξινη απο την αρχη.τον σεπτεμβριο ξεκινησα ακομα δεν εχω κανει εξεταση αν κατεβηκε νομιζω ειναι νωρις.


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Nati85 είπε:

Α καλα ενα σωρο!εσυ τι παιρνεις?Εχω παρει μια μικρη θηκη και τα βαζω μεσα ρε συ τα ξεχναω!λεω το πηρα αυτο σημερα η θα το παρω 2 φορες?βαζω της εβδομαδας μεσα και ετσι ξερω. Των 75 παιρνω θυροξινη απο την αρχη.τον σεπτεμβριο ξεκινησα ακομα δεν εχω κανει εξεταση αν κατεβηκε νομιζω ειναι νωρις.

οχι τα κουβαλαω ολα μαζι μου στη δουλεια χαχαχα εχω και κατι βιταμίνες της solgar που είναι σε γυάλινο μπουκαλάκι και κουδουνίζει η τσάντα μου!

μαλλον θα παρω και εγω αυτο το εβδομαδιαίο....

εγω πρωτα ο θεός θα παω τον αλλόν μήνα για τεστ παπ και θα ζητήσω να κανω ξανα όλες τις εξετάσεις ορμονών.. να δω τι γίνεται λενε 4 μήνες θέλει μετα τα φαρμακα της εξωσωματικης να συνελθει ο οργανισμος


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Εγώ εξακολουθώ να έχω κάτι περίεργα πονάκια τα οποία με πιάνουν και μ'αφήνουν, ενώ η μέση μου πονάει σχεδόν σταθερά όλη την ημέρα... Αντε να αδιαθετήσω να ξεμπερδεύω... Το στήθος μου βεβαια δεν έχει πρηστεί ακόμα, λίγο με ενοχλούσε χθες, σήμερα όμως τίποτα...

Σας θαυμάζω εσάς που θυμάστε τα χάπια σας να ξέρετε! Εγώ μια ζωή τα ξέχναγα... Αφού απορώ πως με το αντισυλληπτικό τα κατάφερνα να το θυμάμαι!!!! (μαλλον είναι αυτό που λένε πως "ο φόβος φυλάει τα ερμα"!!!! αχαχαχχαχχαχχαχα)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Εγώ εξακολουθώ να έχω κάτι περίεργα πονάκια τα οποία με πιάνουν και μ'αφήνουν, ενώ η μέση μου πονάει σχεδόν σταθερά όλη την ημέρα... Αντε να αδιαθετήσω να ξεμπερδεύω... Το στήθος μου βεβαια δεν έχει πρηστεί ακόμα, λίγο με ενοχλούσε χθες, σήμερα όμως τίποτα...

Σας θαυμάζω εσάς που θυμάστε τα χάπια σας να ξέρετε! Εγώ μια ζωή τα ξέχναγα... Αφού απορώ πως με το αντισυλληπτικό τα κατάφερνα να το θυμάμαι!!!! (μαλλον είναι αυτό που λένε πως "ο φόβος φυλάει τα ερμα"!!!! αχαχαχχαχχαχχαχα)

ποιος σου ειπε οτι τα θυμόμαστε? χαχαχα ολο λέω το πηρα το χαπι? 

εχεις καθυστέρηση κορίτσι?


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Papaki@ είπε:

οχι τα κουβαλαω ολα μαζι μου στη δουλεια χαχαχα εχω και κατι βιταμίνες της solgar που είναι σε γυάλινο μπουκαλάκι και κουδουνίζει η τσάντα μου!

μαλλον θα παρω και εγω αυτο το εβδομαδιαίο....

εγω πρωτα ο θεός θα παω τον αλλόν μήνα για τεστ παπ και θα ζητήσω να κανω ξανα όλες τις εξετάσεις ορμονών.. να δω τι γίνεται λενε 4 μήνες θέλει μετα τα φαρμακα της εξωσωματικης να συνελθει ο οργανισμος

Ναι παρε εμενα με βολεψε καθε κυριακη βραδυ σαν γιαγιουλα κοβω τα χαπακια μου τα μοιραζω και εχω ησυχασει! Μπραβο κανε και ενα τσεκ απ να δεις!αν και ειδα οτι δεν ηρθε περιοδος!μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 2 λεπτά , Nati85 είπε:

Ναι παρε εμενα με βολεψε καθε κυριακη βραδυ σαν γιαγιουλα κοβω τα χαπακια μου τα μοιραζω και εχω ησυχασει! Μπραβο κανε και ενα τσεκ απ να δεις!αν και ειδα οτι δεν ηρθε περιοδος!μακαρι να εισαι εγκυουλα!!!

χαχαχα γιαγιουλα καλό!

Νατι μου αν κανω παιδι με μια επαφη και αρχες του κυκλου και με θεμα ποιότητας ωαρίων και ειναι αγορι θα το βγαλω Μαγκαϊβερ! χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Papaki@ είπε:

χαχαχα γιαγιουλα καλό!

Νατι μου αν κανω παιδι με μια επαφη και αρχες του κυκλου και με θεμα ποιότητας ωαρίων και ειναι αγορι θα το βγαλω Μαγκαϊβερ! χαχαχαχα

Χαχαχχαχα καλο!και εχει γουστο τελικα να εισαι.στην βαφτιση θα κρατησεις την υποσχεση σου ομως!χαχαχαχα! 

 

  • Μου αρέσει 1

e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα. Σας γράφω από το κομμωτήριο. Μετά από.μια δεκαετία ξανθιά θα γίνω καστανή. Αν κάνω μέρες να σας.γραψω θα είναι από το σοκ να ξέρετε. 

@orianna μου πολύ καλή η χοριακή. Το στεφάνι σου έχει το κληρονομικό χάρισμα; Μπα νομίζω είχε υπολογίσει τους διπλασιασμούς... Μπράβο του όμως. Εμένα ο δικός μου θα του πω ένα νούμερο -οταν έρθει εκείνη η ωρα- και θα με κοιτάει να καταλάβει πως πρέπει να αντιδράσει... Συμφωνώ κι εγώ να κάνεις πιο αργά το ραντεβού με τη γιατρό. Αλλα η τρίτη χοριακή δεν είναι απαραίτητη πιστεύω. Σε κάθε περίπτωση ότι σε κάνει εσένα να νιώθεις καλύτερα. 

@marillia και @Ani ani περαστικά. Ξέρετε τι φταίει; Η δουλειά! Εγώ τέσσερα χρόνια που δεν πηγαίνω στο γραφείο καθημερινά μια φορά έχω αρρωστήσει μόνο. Παλιά ότι ίωση κυκλοφορούσε αμέσως την επιανα. 

@elenakii22 δεν έχω κάτι με τα 25. Να τα χαρείς. Απλώς πιστεύω ότι όσο μεγαλώνουμε γινομαστε καλύτεροι. Και δεν το λέω σαν παρηγοριά. Έχουν και τα νιάτα της χάρη τους (κρίμα που σπαταλιούνται στους νέους. Χαχαχα). 

 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Πήρα πριν λίγο και έκλεισα ραντεβού για δευτέρα πρωί στον γιατρό που μου πρότειναν. Με ρώτησε για πιο λόγο θέλω να κάνω υπέρηχο και του είπα ότι θέλω να δω την ωορρηξία και για την υφή πολυκυστικων και μου είπε ότι αυτό δεν είναι τίποτα! Άντε να δούμε! Όσο για την Βιτ D επίσης η ενδοκρινολόγος δεν μου είπε τίποτα! Μετάνιωσα πολύ που πήγα εκεί!

Λεμόνι με νερό έπινα ένα διάστημα το πρωί αλλά επειδή είμαι υποτασικη είχα ζαλάδες!! Λιναρόσπορο πίνω σε τσάι όταν έχω πονόλαιμο.. μπορώ να το δοκιμάσω! Και η γλυκοπατάτα μου αρέσει πολύ! Θα δοκιμάσω να τρώω πιό συχνά!! Πάντως φιλη είσαι πολύ ψαγμενη!!! εγώ μόνο για τους ανανάδες ήξερα χαχαχαχα!

Εσύ @andrianni μου τι ώρα πας γιατρο?

Κορίτσι πάρε τα τεστακια και πάμε δυναμικά για τον επόμενο κύκλο!!

@caramel_83 μου μη το βλέπεις σαν χάπι το φιλικό! Βιταμινουλα είναι και μόνο καλό κάνει! Θα δείς ωραια διαφορά και στα μαλλιά σου!!

@Dimitr@17 καλά κάνεις και έχεις ελπίδα! Μακάρι!!

Με εκανες κ γέλασα! Όχι κ ψαγμένη.πορωμένη λίγο με τη διατροφή.μια χαρά άμα μπορεις κ τα κάνεις αυτα! Εγώ θα πάω σε 2 ωρίτσες.θα σας πω μετα τα νεότερα...

Link to comment
Share on other sites

@alina80 το ξερω βρε οτι το λες για πλακα!! απο ξανθό μελαχρινο ε???εκανε κ μια φιλη μου πειραματα ,μου εφερνε τις βαφές κ τις περνουσα,καθε φορα κατεληγε στη γωνια του καναπε να κλαιει χαχαχα...

  • Μου αρέσει 1

BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ειμαστε κοντα κ σε ηλίκια.πόσο είσαι;όσο για τον ανανα το ειχα ξεχάσει! Πρεπει όμως να ξαναπάρω!επίσης διαβάζω πολύ κ ξενα site. 3 διαφορετικές γλώσσες.τις αξιοποιώ τουλάχιστον εκει!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Papaki@ είπε:

ποιος σου ειπε οτι τα θυμόμαστε? χαχαχα ολο λέω το πηρα το χαπι? 

εχεις καθυστέρηση κορίτσι?

Αγάπη, επειδή έπαιρνα αντισυλληπτικά και τα έκοψα μετά τον Αύγουστο, δεν ξέρω να σου πω!!!! Οι δύο τελευταίοι κύκλοι μου ήταν πολύ μικροί (20 μερες) και με πολύ λίγη περίοδο στο ενδιάμεσο... Αν είναι και αυτος να ήταν έτσι, σήμερα κανονικά θα μου ρθει.... Αλλά εγώ θα τον υπολογίσω 30 ημέρες γιατί αυτός ήταν ο μεγαλύτερος κύκλος μου πριν ξεκινησω τα χάπια... Αυτό, όμως, που έχω πει και πιο πάνω, είναι πως δεν πιστεύω ότι "πέτυχε το γλυκό" αυτό το μήνα, γιατί λόγω δουλειάς και αυξημένης κούρασης είχαμε ελάχιστες επαφές (2-3)!!! Απλά έχω κάτι ενοχλητικά πονάκια 2 μέρες τωρα και από χθες έπιασε και η μέση...και είμαι και γκρινιάρα και παραπονιάρα...οπότε καταλαβαίνεις!!!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , elenakii22 είπε:

@alina80 το ξερω βρε οτι το λες για πλακα!! απο ξανθό μελαχρινο ε???εκανε κ μια φιλη μου πειραματα ,μου εφερνε τις βαφές κ τις περνουσα,καθε φορα κατεληγε στη γωνια του καναπε να κλαιει χαχαχα...

Σιγά μην κλάψω για τρίχες... Άλλωστε για το παιδί μου κάθε θυσία θα κάνω (κι ας μην το έχω συλλάβει ακόμα. Δεν έχει σημασία). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , alina80 είπε:

Σιγά μην κλάψω για τρίχες... Άλλωστε για το παιδί μου κάθε θυσία θα κάνω (κι ας μην το έχω συλλάβει ακόμα. Δεν έχει σημασία). 

Like!!!

Να κάνουμε διαμαρτυρία να μας τα κανουν 20!!! Για να απαντήσω κάθε φορά με πάει στην τελευταια σελιδα κ αντε μετα να γυρίσω πίσω να ξαναδιαβάσω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Like!!!

Να κάνουμε διαμαρτυρία να μας τα κανουν 20!!! Για να απαντήσω κάθε φορά με πάει στην τελευταια σελιδα κ αντε μετα να γυρίσω πίσω να ξαναδιαβάσω!

Μα γιατί να έχουν όριο; Πληρώνουν φόρο; Εντωμεταξύ δεν ξέρεις ποτέ πόσα έχεις, αν έχεις... Πφφφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...