Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 46 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Εγώ εξακολουθώ να έχω κάτι περίεργα πονάκια τα οποία με πιάνουν και μ'αφήνουν, ενώ η μέση μου πονάει σχεδόν σταθερά όλη την ημέρα... Αντε να αδιαθετήσω να ξεμπερδεύω... Το στήθος μου βεβαια δεν έχει πρηστεί ακόμα, λίγο με ενοχλούσε χθες, σήμερα όμως τίποτα...

Σας θαυμάζω εσάς που θυμάστε τα χάπια σας να ξέρετε! Εγώ μια ζωή τα ξέχναγα... Αφού απορώ πως με το αντισυλληπτικό τα κατάφερνα να το θυμάμαι!!!! (μαλλον είναι αυτό που λένε πως "ο φόβος φυλάει τα ερμα"!!!! αχαχαχχαχχαχχαχα)

Σιγα που τα θυμομαστε!το προσπαθουμε ομως!!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 6 λεπτά , alina80 είπε:

Μα γιατί να έχουν όριο; Πληρώνουν φόρο; Εντωμεταξύ δεν ξέρεις ποτέ πόσα έχεις, αν έχεις... Πφφφ

Ισχύει κ αυτό.δεν ξέρουμε πόσα έχουμε. Υποθέτω οτι δε μας δίνουν πολλά για να απανταμε κ να μην περιοριζόμαστε στα like! Αλλιώς τι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Αχ αυτό το θέμα με τα like με έχει εκνευρίσει κι εμένα!! 

Διαχείριση ακούς ??? Δώσε like στο λαό!!

@andrianni είμαι 31! Εμένα με τον ανανά δουλίτσα δεν έγινε οπότε τώρα θα ξεκινήσω τις γλυκοπατάτες!! Χιχι


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το "φυτικό" από το "χημικό" χάπι είναι μεγάλη συζήτηση απλά ας πούμε ότι η διαφορά τους βρίσκεται  στην πρώτη ύλη με την οποία φτιάχνεται το κάθε σκεύασμα. Στα φαρμακεία  μπορείς να βρεις και σίδηρο φυτικής προέλευσης αλλά και χημικής /φαρμακευτικής ... Όπως και φυλλικο οξύ όπως και βιταμίνης κτλ.  Σε περίπτωση της εγκυμοσύνης καλύτερα να παίρνει μια γυναίκα  "χημικά" (σίδηρο μαγνήσιο φυλλικο) γιατι πολυ απλα πίσω από αυτά τα σκευάσματα υπάρχουν χρόνια ερευνών και πειραμάτων. Και μεταξύ μας μη πολύ ψαρώνετε με τα φυτικά.  Οολα κάποια διεργασία έχουν υποστεί για να φτάσουν στην τελική τους μορφή. Και ποτέ κανένα σκεύασμα δεν είναι 100% φυτικό. (Για τον λόγω που εξήγησα πιο πάνω) σωστός είναι ο Κορρες που σε πολλά σκευάσματα του πχ σαμπουάν,  γράφει 95% φυτικό. 

  • Μου αρέσει 4

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , andrianni είπε:

Ισχύει κ αυτό.δεν ξέρουμε πόσα έχουμε. Υποθέτω οτι δε μας δίνουν πολλά για να απανταμε κ να μην περιοριζόμαστε στα like! Αλλιώς τι άλλο;

Like!!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, alina80 είπε:

περαστικά. Ξέρετε τι φταίει; Η δουλειά! Εγώ τέσσερα χρόνια που δεν πηγαίνω στο γραφείο καθημερινά μια φορά έχω αρρωστήσει μόνο. Παλιά ότι ίωση κυκλοφορούσε αμέσως την επιανα. 

Σ ευχαριστώ πολύυυυ!!!Πήγα παθολόγο και είναι κρυωματάκι!!Ξεκίνησα αντιβίωση!Εγώ ντύνομαι ζεστά καθημερινές και σουκου πιο ελαφρυά και την πατάω!!Μα είναι καιρόςςςς!!Εχουμε και γάμο το Σάββατο!!

Εμένα δεν ξεκίνησαν τα υγρά ωορρηξίας και δεν ξέρω ποιά μέρα του κύκλου είμαι ακριβώς!!Δεν κοιτάω καθόλου το ημερολόγιο!!Πραγματικά αυτό ο μήνας ήταν δύσκολος και δεν ήμουν καθόλου σε σωστό mood!!

2 ώρες πρίν, Vila είπε:

Περαστικά κοπέλα μου!

Μήπως Μαριλιακι κι εσύ είσαι στην ίδια περίπτωση με εμένα και τη  Ανδριανή?

Πολύ πιθανόν αν σας στο έχει επιβεβαιώσει και γιατρός!!Θα τον ρωτήσω και γω όταν ξαναπάω!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , MelinaFo είπε:

Καλησπερα σε ολα τα κοριτσια! 

Να ανοιξω κουβεντα για γυναικολογους ή θα σας φουντωσω? Απο χθες μετα το ραντεβου μ ειμαι τρελαμενη!:mad:

Γιατί κορίτσι τι έγινε;


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Πήγα παθολόγο και είναι κρυωματάκι!!Ξεκίνησα αντιβίωση!

Να χαίρεσαι τον παθολόγο σου Μαριλια μου! Σου δίνει αντιβίωση σε κρυωματακι!!! Ποιος ξέρει τι ποσοστά θα παίρνει από τις εταιρείες... Γιατί αλλιώς δεν μπορώ να διανοηθώ ότι δίνει γιατρός  σε κρυολόγημα ΑΝΤΙΒΊΩΣΗ!! και κάπως έτσι αποκτάμε τρελή ανθεκτικότητα που όταν χρειαστούμε πραγματικά αντιβίωση δεν θα μπορέσουμε να την καταπολεμήσουμε!! 

Κρυολόγημα =ιός  ΚΑΙ ΚΑΝΈΝΑ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΌ ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΆ ΙΟΎΣ. Τα αντιβιοτικά καταπολεμούν ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΕΣ ΛΟΙΜΩΞΕΊΣ. δλδ σε ένα ουρεοπλασμα πχ που έχουμε πει εδώ πολλές φορές σαφώς και θα πάρεις αντιβίωση αλλά σε ένα κρύωμα είναι δυνατόν να πάρεις αντιβίωση; 

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena γιατρός του ΙΚΑ μου έγραψε 2 αντιβιωσεις για μια μόλυνση στον αφαλό! Και τίποτα για σοβαρή τριχόπτωση που είχα, πήγα σε ιδιώτη και μου λέει κοπέλα μου βάλε λίγο travogen και με 2 φορές πέρασε! Άκου εκεί η άλλη 2 κουτιά!!!!! Γι αυτό έπεσε έξω το ΙΚΑ

  • Μου αρέσει 1

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Papaki@ και συντροφοι

Ειχα μια παλινδρομη με αποξεση αυγουστο, πρωτη εγκυμοσυνη χωρις αλλα παιδια, μετα την επεμβαση εχω κανει ολες τις εξετασεις του κοσμου 4-5 υπερηχους, για να αποκλεισουμε σοβαροτερους λογους αποβολης. Ως εδω καλα. Ολες οι εξετασεις πολυ καλες και οποτε την ρωταω μ λεει ειναι θεμα χρονο το επομενο εξαμηνο θα εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη.

Εχω καθυστερηση λογω ανωμαλιας του κυκλου μ. Παω στην γιατρο και πριν τον υπερηχο μου λεει οτι θα εχω καποια κυστη κ πρεπει να την αφαιρεσω. Τι κυστη της λεω πριν 2 μηνες καναμε επεμβαση υπηρχε κατι? Οχι μ λεει αλλα αυτο θα ειναι. Κανουμε υπερηχο τπτ μητρα καθαρη φυσιολογικο μεγεθος ενδομητριο παχους 9 χιλιοστων σαλπιγγες καθαρες.

Και τελος μ λεει αυτολεξει " δεν μου ειπες μεχρι που εισαι διατεθειμενη να φτασεις?"  εννοωντας προφανως την εξωσωματικη

Δυο μηνες πηγαινοερχομαι μονο τα νυχια μ που δεν εχουμε εξετασει με σκοπο οταν προκυψει εγκυμοσυνη να ειμαστε ετοιμοι και γυρναει και μ λεει αυτο. Τρελαθηκα

Ασε που μου ειπε να κανω υπερηχο μαστου σε διαγνωστικο κεντρο που δεν ειναι συμβεβλημενο με το εοπυυ και δεν μ εδωσε παραπεμπτικο γτ λεει μονο αυτοι κανουν σωστοι δουλεια. 

Εχω τρελαθει ειλικρινα


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , MelinaFo είπε:

@Papaki@ και συντροφοι

Ειχα μια παλινδρομη με αποξεση αυγουστο, πρωτη εγκυμοσυνη χωρις αλλα παιδια, μετα την επεμβαση εχω κανει ολες τις εξετασεις του κοσμου 4-5 υπερηχους, για να αποκλεισουμε σοβαροτερους λογους αποβολης. Ως εδω καλα. Ολες οι εξετασεις πολυ καλες και οποτε την ρωταω μ λεει ειναι θεμα χρονο το επομενο εξαμηνο θα εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη.

Εχω καθυστερηση λογω ανωμαλιας του κυκλου μ. Παω στην γιατρο και πριν τον υπερηχο μου λεει οτι θα εχω καποια κυστη κ πρεπει να την αφαιρεσω. Τι κυστη της λεω πριν 2 μηνες καναμε επεμβαση υπηρχε κατι? Οχι μ λεει αλλα αυτο θα ειναι. Κανουμε υπερηχο τπτ μητρα καθαρη φυσιολογικο μεγεθος ενδομητριο παχους 9 χιλιοστων σαλπιγγες καθαρες.

Και τελος μ λεει αυτολεξει " δεν μου ειπες μεχρι που εισαι διατεθειμενη να φτασεις?"  εννοωντας προφανως την εξωσωματικη

Δυο μηνες πηγαινοερχομαι μονο τα νυχια μ που δεν εχουμε εξετασει με σκοπο οταν προκυψει εγκυμοσυνη να ειμαστε ετοιμοι και γυρναει και μ λεει αυτο. Τρελαθηκα

Ασε που μου ειπε να κανω υπερηχο μαστου σε διαγνωστικο κεντρο που δεν ειναι συμβεβλημενο με το εοπυυ και δεν μ εδωσε παραπεμπτικο γτ λεει μονο αυτοι κανουν σωστοι δουλεια. 

Εχω τρελαθει ειλικρινα

Μελινα πρόσεχε γιατί έχουν κάνει ψωμοτύρι τις εξωσωματικές! Με ποια αιτιολογία να κανείς;; Και αυτό που δεν σου έγραψε τον υπέρηχο;


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Papaki@ είπε:

Μελινα πρόσεχε γιατί έχουν κάνει ψωμοτύρι τις εξωσωματικές! Με ποια αιτιολογία να κανείς;; Και αυτό που δεν σου έγραψε τον υπέρηχο;

Αυτο λεω και γω. Δεν μ εκανε ποτε κουβεντα για αυτο τοσο καιρο. Και οταν τι ρωτησα τι εννοει αφου ολα ειναι καλα και ειμαστε σε φαση για μια νεα εγκυμοσυνη οπως μας ειπατε αλλαξε το θεμα και μ ειπε εννοειται. Δεν βγαζω ακρη και δεν ηθελα να πω και για τα λεφτα αλλα απο τον αυγουστο μεχρι σημερα εχουμε δωσει 2000 σε γιατρους εξετασεις και την επεμβαση ελεος δηλαδη. Θα παω σε δημοσιο μ την εχει δωσει


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Papaki@ είπε:

@Farmakotriftena γιατρός του ΙΚΑ μου έγραψε 2 αντιβιωσεις για μια μόλυνση στον αφαλό! Και τίποτα για σοβαρή τριχόπτωση που είχα, πήγα σε ιδιώτη και μου λέει κοπέλα μου βάλε λίγο travogen και με 2 φορές πέρασε! Άκου εκεί η άλλη 2 κουτιά!!!!! Γι αυτό έπεσε έξω το ΙΚΑ

Ρε παπάκι  μου άσε είναι να τραβάς τα μαλλιά σου. Δεν είναι τυχαίο που σε καμία άλλη χώρα κανένα μα ΚΑΝΈΝΑ αντιβιοτικο δε δίνεται ελεύθερα πάρα μόνο στην Ελλάδα.  Και δεν είναι τυχαίο ο Έλληνας που μένει στο εξωτερικό πριν φύγει από την Ελλάδα για να πάει στην χώρα όπου μένει θα πάει από το φαρμακείο και θα πάρει από 5 κουτιά αντιβίωση!!!! Ευτυχώς κάποιες ειδικές κατηγορίες αντιβιοτικών (όπως κινολονες) ακομα ελέγχονται....

  • Μου αρέσει 3

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αυτο λεω και γω. Δεν μ εκανε ποτε κουβεντα για αυτο τοσο καιρο. Και οταν τι ρωτησα τι εννοει αφου ολα ειναι καλα και ειμαστε σε φαση για μια νεα εγκυμοσυνη οπως μας ειπατε αλλαξε το θεμα και μ ειπε εννοειται. Δεν βγαζω ακρη και δεν ηθελα να πω και για τα λεφτα αλλα απο τον αυγουστο μεχρι σημερα εχουμε δωσει 2000 σε γιατρους εξετασεις και την επεμβαση ελεος δηλαδη. Θα παω σε δημοσιο μ την εχει δωσει

Καλησπερα..ολοι καλα ολοι οι περισσότεροι να φανε θελουνε ιδικα με αυτες τις εξωσωματικες ελεως ποια!

Τι επεμβαση εκανες αν.επιτρέπεται?

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...