Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Καλησπερα..ολοι καλα ολοι οι περισσότεροι να φανε θελουνε ιδικα με αυτες τις εξωσωματικες ελεως ποια!

Τι επεμβαση εκανες αν.επιτρέπεται?

 

Αποξεση μετα την αποβολη. Για την οποια εχω την υποψια οτι μπορει και να μην ηταν και αναγκαια αλλα δεν μ αφησε επιλογη. Βραδυ πεμπτης καναμε υπερηχο και ειδαμε κατι ιστους μονο και μ λεει το πρωι κλεινω χειρουργειο στο διαβαλκανικο γτ πρεπει αμεσα να αφαιρεθουν οι ιστοι. Ενω εδω διαβαζω και αλλους τροπους αντιμετωπισης


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Just now, Farmakotriftena είπε:

@MelinaFo αφου τον Αύγουστος εμεινες έγκυος γιατί το ψάχνεις για εξωσωματικη; Φυσιολογικά έμεινες τον Αυγουστο;

Ελα ντε δεν ψαχνω εγω κοριτσι μ. Η καλη μ η γιατρος πηγε να κανει αναφορα χθες σε αυτο και μ ηρθε νταμπλας. Ξερω οτι η ηλικια ειναι το ζητημα μ αλλα δεν νομιζω οτι εχουν εξαντληθει οι ευκαιριες μας ωστε να παμε σε αλλες λυσεις. Φυσιολογικα εμεινα εγκυος κ μεχρι τοτε εκανα εναν γυναικολογικο ελεγχο τον χρονο. Τωρα βλεπω πιο συχνα τα κοριτσια στην βιοιατρικη παρα τον αντρα μ


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αποξεση μετα την αποβολη. Για την οποια εχω την υποψια οτι μπορει και να μην ηταν και αναγκαια αλλα δεν μ αφησε επιλογη. Βραδυ πεμπτης καναμε υπερηχο και ειδαμε κατι ιστους μονο και μ λεει το πρωι κλεινω χειρουργειο στο διαβαλκανικο γτ πρεπει αμεσα να αφαιρεθουν οι ιστοι. Ενω εδω διαβαζω και αλλους τροπους αντιμετωπισης

Πω ρε γαμωτο γι αυτο δεν.ειναι να ακολουθουμε πιστα εναν..ολοι την τσεπη τους κοιτανε μηπωε πρεπει να.βρεις καποιον αλλο?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

Πω ρε γαμωτο γι αυτο δεν.ειναι να ακολουθουμε πιστα εναν..ολοι την τσεπη τους κοιτανε μηπωε πρεπει να.βρεις καποιον αλλο?

Ε φυσικα μονο που νευριαζω και σκεφτομαι αυτα τα πραγματα για αυτην την γιατρο πρεπει να βρω μια αλλη λυση. Σκεφτομαι σοβαρα το Παπαγεωργιου εχω διαβασει απο πολλες κοπελες θετικα σχολια απλα δεν ξερω αν ειναι λυση το δημοσιο νοσοκομειο τι να πω...


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , MelinaFo είπε:

Ελα ντε δεν ψαχνω εγω κοριτσι μ. Η καλη μ η γιατρος πηγε να κανει αναφορα χθες σε αυτο και μ ηρθε νταμπλας. Ξερω οτι η ηλικια ειναι το ζητημα μ αλλα δεν νομιζω οτι εχουν εξαντληθει οι ευκαιριες μας ωστε να παμε σε αλλες λυσεις. Φυσιολογικα εμεινα εγκυος κ μεχρι τοτε εκανα εναν γυναικολογικο ελεγχο τον χρονο. Τωρα βλεπω πιο συχνα τα κοριτσια στην βιοιατρικη παρα τον αντρα μ

Πόσο εισαι; γιατί δεν αλλάζεις γιατρο;  στο φόρουμ αν κάνεις ένα search θα βρεις για γιατρους στην πόλη σου και κρητικές.  Θεσσαλονίκη μενεις;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πόσο εισαι; γιατί δεν αλλάζεις γιατρο;  στο φόρουμ αν κάνεις ένα search θα βρεις για γιατρους στην πόλη σου και κρητικές.  Θεσσαλονίκη μενεις;

39 υπαρχει θεμα για γιατρους? Ναι θεσσαλονικη


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MelinaFo είπε:

Ε φυσικα μονο που νευριαζω και σκεφτομαι αυτα τα πραγματα για αυτην την γιατρο πρεπει να βρω μια αλλη λυση. Σκεφτομαι σοβαρα το Παπαγεωργιου εχω διαβασει απο πολλες κοπελες θετικα σχολια απλα δεν ξερω αν ειναι λυση το δημοσιο νοσοκομειο τι να πω...

Θελει ψάξιμο!

Δεν.καταλαβενω αφου μονοι σας χωρις καποιο βοήθημα εμεινες εγκυος για ποιο.λογο να.πει για εξωσωματική!

Και οσο για την ηλικία που λες αφου εμεινες θα ξανα μηνεις!

Δεν εχει σημασια δημοσιο η ιδιωτικό αρκει να ειναι καλος ο γιατρός!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Να χαίρεσαι τον παθολόγο σου Μαριλια μου! Σου δίνει αντιβίωση σε κρυωματακι!!! Ποιος ξέρει τι ποσοστά θα παίρνει από τις εταιρείες... Γιατί αλλιώς δεν μπορώ να διανοηθώ ότι δίνει γιατρός  σε κρυολόγημα ΑΝΤΙΒΊΩΣΗ!! και κάπως έτσι αποκτάμε τρελή ανθεκτικότητα που όταν χρειαστούμε πραγματικά αντιβίωση δεν θα μπορέσουμε να την καταπολεμήσουμε!! 

Κρυολόγημα =ιός  ΚΑΙ ΚΑΝΈΝΑ ΑΝΤΙΒΙΟΤΙΚΌ ΔΕΝ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΆ ΙΟΎΣ. Τα αντιβιοτικά καταπολεμούν ΜΙΚΡΟΒΙΑΚΕΣ ΛΟΙΜΩΞΕΊΣ. δλδ σε ένα ουρεοπλασμα πχ που έχουμε πει εδώ πολλές φορές σαφώς και θα πάρεις αντιβίωση αλλά σε ένα κρύωμα είναι δυνατόν να πάρεις αντιβίωση

Σέβομαι τις γνώσεις σου αλλά ακολουθώ αυτά που λέει ο γιατρος μου!!!Το κρυωματάκι  το έθεσα εγώ έτσι!!Ο παθολόγους γιατί τον έχω εδώ και 5 χρόνια δεν δίνει άσκοπα αντιβιώσεις.Εχεί τύχει να φύγω χωρίς τίποτα όπως έχει τύχει να φύγω με θεραπεία!!!

@Farmakotriftenaκαι συγγνώμη αλλά μου φαίνεσαι ειρωνική!!Εχούμε ακούσει εδώ μεσά πάρα πολλά προσωπικά δεν είπα σε καμία να χαίρεσαι τον γιατρό σου!!Είμαι ένα άτομα όπου έχω ψαχτεί αρκετά με ωρυλά και παθολόγους και δεν μου αρέσουν τέτοιού είδους παρατηρήσεις.Δεν θέλω εννοείτε να συνεχιστεί το θεματάκι παραπάνω.Νομίζω δεν αξίζει υπάρχουν πιο σημαντικά θέματα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@marilliaσυγγνωμη αν ακουστηκα ειρηνική.  Ειδικα ειρηνική  προς εσενα σε καμια περιπτωση!  Για τον γιατρο σου οταν λες οτι για κρυωματακι σου εδωσε αντιβίωση  σαφώς και τρελαίνομαι.  Η ζημιά που γίνεται όχι μόνο στο δικό σου οργανισμό αλλα και σε ολόκληρο τον πληθυσμό (χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΟΣΗ ΥΠΕΡΒΟΛΗΣ) με τις αντιβιωσεις που παίρνονται χωρίς λόγο, δεν τις ξέρεις.  Γιατί τα ανεδεκτικα και μεταλλαγμένα μικρόβια σε αντιβιωσεις θα έρθουν και σε μένα και όλους μας. Γι'αυτό και σε καμία άλλη χώρα δεν δίνονται έτσι.  Πριν 3 βδομάδες είχα πάει σε γάμο στην Γαλλία και γιατρός μας έλεγε ότι ο Έλληνας ασθενής  είναι ο τρόμος και ο φόβος των νοσοκομείων με τόση αντιβίωση που κατεβάζει σαν καραμέλες!  Και πάλι συγγνώμη αν ακούστηκα  ειρηνική εξ'Αλλου δεν νομίζω ότι έθιξα κάπου εσενα αλλά τουλάχιστον σε καμία παγκόσμια βιβλιογραφία δεν αναγράφεται να γίνεται αγωγή αντιβίωσης σε ιούς. Έχεις ακροαστικα ; αμυγδαλιτιδα; ιγμοριτιδα; Ή βήχα πυρετό και συνάχι; Αν ήσουν έγκυος θα έπαιρνες για ένα κρύωμα αντιβιωση; Ή θα το σκεφτόσουν διπλα; στο παιδί σου για ένα κρύωμα θα έδινες αντιβίωση; δεν θέλω να γίνομαι ούτε  εριστικη ούτε ξερόλας ούτε ειρωνική.  Με αγάπη το λέω. 

πρίν από 37 λεπτά , MelinaFo είπε:

39 υπαρχει θεμα για γιατρους? Ναι θεσσαλονικη

Όχι βεβαια! Και από τη στιγμή που έμεινες φυσιολογικά από μόνη σου... μη σε αγχώνει αυτό! Άσε που πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου να ξαναμεινεις μόλις χαλαρώσεις!!

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Farmakotriftena είπε:

συγγνωμη αν ακουστηκα ειρηνική.  Ειδικα ειρηνική  προς εσενα σε καμια περιπτωση!  Για τον γιατρο σου οταν λες οτι για κρυωματακι σου εδωσε αντιβίωση  σαφώς και τρελαίνομαι.  Η ζημιά που γίνεται όχι μόνο στο δικό σου οργανισμό αλλα και σε ολόκληρο τον πληθυσμό (χωρις ΚΑΘΟΛΟΥ ΔΟΣΗ ΥΠΕΡΒΟΛΗΣ) με τις αντιβιωσεις που παίρνονται χωρίς λόγο, δεν τις ξέρεις.  Γιατί τα ανεδεκτικα και μεταλλαγμένα μικρόβια σε αντιβιωσεις θα έρθουν και σε μένα και όλους μας. Γι'αυτό και σε καμία άλλη χώρα δεν δίνονται έτσι.  Πριν 3 βδομάδες είχα πάει σε γάμο στην Γαλλία και γιατρός μας έλεγε ότι ο Έλληνας ασθενής  είναι ο τρόμος και ο φόβος των νοσοκομείων με τόση αντιβίωση που κατεβάζει σαν καραμέλες!  Και πάλι συγγνώμη αν ακούστηκα  ειρηνική εξ'Αλλου δεν νομίζω ότι έθιξα κάπου εσενα αλλά τουλάχιστον σε καμία παγκόσμια βιβλιογραφία δεν αναγράφεται να γίνεται αγωγή αντιβίωσης σε ιούς. Έχει

Προς θεού δεν θέλω συγγνώμη.Είμαι ευαίσθητη σε κάποια θέματα.Οπως πχ στους γιατρούς.Ψάχνομαι πάρα πολύ.Να φανταστείς ο συγκεκριμένος έχει ω3 λιπαρά για προώθηση και του είπα να πιώ γιατί έχω χοληστερίνη και μου είπε όχι.Είναι κατά των ultra levure γιατί μου λέει γίνονται από κόπρανα χοίρων αλλά τον παρακούω.Επειδή είναι γραπτός λόγος καμία φορά δεν καταλαβαίνουμε πως το εννοεί ο άλλος.Πχ στη Δημητρούλα ήθελα να της πω 2 πραγματάκια και της έστειλα πμ.Θέλω να πιστεύω επείδη είναι γιατρός γενικά που αποφεύγει τα φάρμακα αλλά έχει και το ιστιρικό μου έπραξε σωστά!!Συγγνώμη για την υπερβολή μου και αν  σε παρεξήγησα:-D!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , MelinaFo είπε:

Αυτο λεω και γω. Δεν μ εκανε ποτε κουβεντα για αυτο τοσο καιρο. Και οταν τι ρωτησα τι εννοει αφου ολα ειναι καλα και ειμαστε σε φαση για μια νεα εγκυμοσυνη οπως μας ειπατε αλλαξε το θεμα και μ ειπε εννοειται. Δεν βγαζω ακρη και δεν ηθελα να πω και για τα λεφτα αλλα απο τον αυγουστο μεχρι σημερα εχουμε δωσει 2000 σε γιατρους εξετασεις και την επεμβαση ελεος δηλαδη. Θα παω σε δημοσιο μ την εχει δωσει

Αστα κορίτσι μου καμμένη είμαι.. όταν πήγα μετά την αποβολή από την εξωσωματική μου λέει τι θα κανείς τώρα; Του λέω γιατρέ πρέπει να μαζέψω τα χρήματα πρώτα και μου λέει αααα μη με αγχωνεις με τα λεφτά!

και μετά ψάχνω σε δημόσιο νοσοκομείο και τι να δω! Ο γιατρός μου!

και δεν μου είπε έλα κορίτσι μου να σε δω στο νοσοκομείο... πάλι κάτι θα του έδινα δεν θα τον άφηνα έτσι...


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ρε συ ειλικρινα κατι στιγμες νιωθω οτι ειμαστε ερμαια στα χερια των γιατρων γι αυτο αναζητουμε εδωμεσα να συγκρινουμε εμπειριες και βιωματα. Μου ειχε δημιουργησει η συγκεκριμενη καποιες υποψιες αλλα ελεγα οτι ολοι οι γιατροι λιγο πολυ ετσι ειναι. Λαθος γτ εκει που κατορθωσα να συνελθω απο την απωλεια  παιρνωντας καλα αποτελεσματα εξετασεων και η γιατρος ελεγε ειναι ζητημα χρονου ξαφνικα μπηκε η ιδεα στο κεφαλι μ οτι κατι συμβαινει και δεν μ το λεει. Νευρα κ αγχος υπεροχα!

πρίν από 5 λεπτά , Papaki@ είπε:

Αστα κορίτσι μου καμμένη είμαι.. όταν πήγα μετά την αποβολή από την εξωσωματική μου λέει τι θα κανείς τώρα; Του λέω γιατρέ πρέπει να μαζέψω τα χρήματα πρώτα και μου λέει αααα μη με αγχωνεις με τα λεφτά!

και μετά ψάχνω σε δημόσιο νοσοκομείο και τι να δω! Ο γιατρός μου!

και δεν μου είπε έλα κορίτσι μου να σε δω στο νοσοκομείο... πάλι κάτι θα του έδινα δεν θα τον άφηνα έτσι...

Πλακα κανεις???!!!!!??? Ενταξει δηλαδη ελεος. Τετοια εκμεταλλευση πια! Και τωρα κανεις προσπαθεια σε δημοσιο???


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

@MelinaFo εγώ θα σε συμβουλευα να πας σε έναν άλλο γιατρό και συγχρόνως να πας και στο Παπαγεωργίου. Δυστυχώς ούτε κι εγώ έχω βρει ακόμα το γιατρό μου.. και τώρα μου σύστησαν έναν ιδιώτη και έναν σε νοσοκομείο. Θα πάω και στους δύο και θα συγκρίνω αυτά που θα ακούσω! Φαντασου ότι ακόμα και ο ενδοκρινολόγος που πήγα ενώ του είπα ότι προσπαθώ καιρό μου έγραψε ούτε τίς μισές εξετάσεις από αυτές που έπρεπε ( αν δεν είχα τα κορίτσια μου εδώ δε θα το ήξερα) και πιστεύω ότι το έκανε καθαρά για να ξαναπάω για επίσκεψη! Είναι μετρημένοι στά δάχτυλα τελικά οι καλοί γιατροί που δεν νοιάζονται μόνο για το χρήμα!

Αφού κατάφερες και έμεινες έγκυος μια φορά σημαίνει ότι μπορείτε και πάλι! 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Προς θεού δεν θέλω συγγνώμη.Είμαι ευαίσθητη σε κάποια θέματα.Οπως πχ στους γιατρούς.Ψάχνομαι πάρα πολύ.Να φανταστείς ο συγκεκριμένος έχει ω3 λιπαρά για προώθηση και του είπα να πιώ γιατί έχω χοληστερίνη και μου είπε όχι.Είναι κατά των ultra levure γιατί μου λέει γίνονται από κόπρανα χοίρων αλλά τον παρακούω.Επειδή είναι γραπτός λόγος καμία φορά δεν καταλαβαίνουμε πως το εννοεί ο άλλος.Πχ στη Δημητρούλα ήθελα να της πω 2 πραγματάκια και της έστειλα πμ.Θέλω να πιστεύω επείδη είναι γιατρός γενικά που αποφεύγει τα φάρμακα αλλά έχει και το ιστιρικό μου έπραξε σωστά!!Συγγνώμη για την υπερβολή μου και αν  σε παρεξήγησα:-D!!!

Οκ!! Εγω απλά θα.πω please αν έχεις μόνο βήχα συνάχι και πυρετό τουλάχιστον κανε μια έρευνα σε σοβαρά (κυρίως ξένα) ιατρικά σαιτς περί ιωσεων και αντιβίωσης! Μόνο αυτό και με αγάπη! 

Ύγ. Κι εγώ είχα τυφλή εμπιστοσύνη επί 15 χρόνια στον πρώτο μου γυναικολόγο και είμασταν "φιλαράκια" ειδικά από τότε που μπήκα στη σχολή  αλλά στην κόρη μου σε αποκόλληση  μου έδωσε.. .. salospir και μαγνήσιο από την 6η βδομάδα 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...