Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

@mammylicious κοριτσάκι είναι δύσκολες αυτές οι αποφάσεις και σίγουρα δεν μπορεί να σε επηρεάσει κανείς γιατί εσύ ξέρεις καλύτερα...........

Όμως σαν προσωπική άποψη θα συμφωνήσω με την @elenakii22

Εγώ έχω έναν αποτυχημένο πρώτο γάμο στο ενεργητικό μου και δυστυχώς σε ένα ποσοστό οφείλεται σε αυτό τον παράγοντα........ Πιστεύω πως αν η ζυγαριά γέρνει προς τα αρνητικά θα ήταν καλύτερα να επιλέξεις την σχέση σου και την οικογένεια σου. Αυτό όμως θα πρέπει να είναι κοινή απόφαση.......... γιατί δεν είναι σωστό να χρεώνεται μόνο ο ένας........ αργότερα πάντα.........

4 minutes ago, elenakii22 said:

@giota@ εγω ειμαι 9η μερα!απο οτι ειδα μαζι ΔΕΝ την περιμενουμε!οποτε ελπιζω να μεινουμε χαλαρες μεχρι τελος!!χαχα!!για να δουμε!

κοριτσάκι εγώ είμαι 5η μέρα....... οπότε ναι...... θα είμαστε παρεούλα........;)

άντε να δούμε τι θα γίνει........ ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας...... νομίζω πως μαζί μας είναι και η καραμελίτσα αν δεν κάνω λάθος.........

αχ αυτή τη χαλαρότητα προσπαθώ να δημιουργήσω αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα......:roll::roll: 


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

22 minutes ago, elenakii22 said:

@mammylicious πραγματι ειναι δυσκολο να μενετε με την πεθερα...κοιταξε να δεις η γνωμη η δικη μου μν μεινετε κοντα...ελεγα παντα οτι ο ανδρας φταιει δεν βαζει ορια στην μητερα του κ ολα τα σχετικα.τελικα δεν ισχυει αυτο.εμενα η δικη μου ο ανδρας μου την κραταει σε τρομερη αποσταση ερχεται συνεχεια σε συγκρουση και ομως κανει τα ιδια κ τα ιδια συνεχεια..εγω δεν εχω θεμα γτ μενουμε σε τελείως διαφορετικες περιοχες κ βλεπομαστς 2 φορες τον χρονο ομως το βλεπω οτι ειναι πολυ ανακατοστρα..και ειναι κ ο αδελφος του ανδρα μου ετσι κ παρολο που την εχει κ αυτος απο αποσταση ολο κατι βρίσκει για να ανακατευεται κ να σφαζονται..εμεις αν μεναμε στο νησι της πεθερας ειχα ξεκαθαρισει στον ανδρα μου οτι δεν προκειτε να μεναμε στο ιδιο χωριο..ευτυχως τελικα πηγαμε στον τοπο που ειμαι εγω..μενουμε κατω απο τους γονεις μου αλλα ειναι σαν να μην υπάρχουν..ο πατερας μου φαντασου κ σπιτι μικρη οταν εμενα στο δωματιο μου ζητημα να ειχε μπει 2-3 φορες κ αυτο γτ του ελεγα εγω ελα μεσα..αν θεωρεις οτι η πεθερα σου δεν θα ειναι διακριτικη μην ρισκαρεις την σχεση σας..ξερω δυο οικογένειες που διαλυθηκαν(η μια του θειου μου)γτ εμενα η πεθερα (του ανδρα)απο πανω...να ξεκαθαρισω οτι δεν ειναι ολες οι πεθερες ετσι..εσυ θα το κρινεις αυτο...οπως υπαρχουν κ μαμαδες δικες μας που ανακατευονται ετσι υπαρχουν κ πεθερες διακριτικες...η μητερα του μπαμπα μου εμενε εδω που μενω εγω τώρα  (κατω απο τους δικους μου)και σπιτι μας πανω ειχε ανεβει 2 φορες ολες κιολες...αλλα καταλαβα οτι δεν εξερταται μονο απο το ποσο ο ανδρας την εχει σε αποσταση αλλα κ απο τον χαρακτηρα του καθε ανθρωπου!θα σε συμβουλευα να το σκεφτειτε να το συζητησετε και αν οντως ανακατευεταο δεν νομιζω οτι αξιζει να ρισκαρετε την σχεση σας για το ενοικιο που θα γλιτωσετε (καταλαβαινεις πως το λεω)

ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου Ελενακι.. οντως ολα αυτα σκεφτομαι κι εγω κι ολο το συζηταω με τον αντρα μου κι ολο με καθησυχαζει.. πφφ για να δουμε..θα το σκεφτω σοβαρα κι ελπιζω να παρουμε την σωστη αποφαση για ολους μας....

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Zouzoumama said:

Πόλο πολλές ακούω που από αγοράκι τελικά τους βγεικε κοριτσάκι. .Αύριο που έχω ραντεβού στο γιατρό θα τον ξαναρωτησω για να σιγουρευτώ.  Εγώ κορίτσι μου δε θα το έκανα...Τη στιγμή κιόλας που εργαζόμαστε και μαζί νομίζω ότι το να μένετε και μαζί θα διμιουργισει κιαλες εντάσεις!!

στο πρωτο μου μου ειπαν οτι ειναι γιος στην αυχενικη και δεν αλλαξαν! τωρα μια μου λενε γιος την αλλη κορη..τωρα που μεγαλωσε για να δουμε..θα παμε την Δευτερα παλι!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω τωρα να φανεί ξεκάθαρα τι ειναι....  Αν και εμενα ειναι νωρις ακομη ηδη εχουν ξεκινησει τα προγνωστικά και δε τα μπορω καθολου αυτα με αγχώνουν πιο πολύ ακομη. 


iFxFp2.pngw1NGp2.pngo7ZFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Alekagala said:

Ελπιζω τωρα να φανεί ξεκάθαρα τι ειναι....  Αν και εμενα ειναι νωρις ακομη ηδη εχουν ξεκινησει τα προγνωστικά και δε τα μπορω καθολου αυτα με αγχώνουν πιο πολύ ακομη. 

ποσων εβδομαδων εισαι? στο πρωτο οπως ειπα ηταν ολα ξεκαθαρα! χαχα τωρα την πατησαμε! μια λεμε στους συγγενεις γιος μια λεμε κορη! μας λεει κ ο μικρος μας εε αποφασηστε επιτελους! χαχα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Alekagala said:

7 βδομαδων ειμαι....  Δε το λεω βάσει των υπερήχων,  το λεω επειδη πηγαινουμε σε υπηρεσίες για εξετάσεις και μολις βλεπουν "εγκυμοσύνη" ξεκινάνε τα προγνωστικά!!! 

χαχαχα με το καλο γλυκια μου! υγιες μωρακι πανω απο ολα!!! <3 σε λιγες βδομαδουλες θα ξερεις!!!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Alekagala said:

7 βδομαδων ειμαι....  Δε το λεω βάσει των υπερήχων,  το λεω επειδη πηγαινουμε σε υπηρεσίες για εξετάσεις και μολις βλεπουν "εγκυμοσύνη" ξεκινάνε τα προγνωστικά!!! 

με το καλό ελπίζω να πάνε όλα καλά...........

dGoVp2.png

1 hour ago, Alekagala said:

Και εγω αυτο πιστευω εφοσον δουλεύετε μααζι καλο θα ηταν να μη συγκατηκισετε ..... Αχ βλεπω πολλες πεθεροπληκτες!  Αχ τετοια λιστα πρεπει να κανουμε!!!! 

χα χα χα...... πες το ψέματα.......:shock: είναι μεγάλη τύχη και αυτό..... που θα πέσεις......χα χα χα!!!!!!


8JPrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!

Μη νομίζετε κ εγώ προσπαθώ πολυ για την χαλαρωτητα που λέγαμε χαχαχαχα..

Σήμερα έμαθα ευχάριστα νέα εγκυμοσύνης για 2 γνωστές μου και χάρηκα πολύ αλλά χωρίς να το θελω σκέφτηκα γιατί να μην είμαι εγώ?

Τέλος πάντων.. Θετική σκέψη!

@mammylicious πεθεροπληκτη κ εγώ ..Μας έχει ανακατέψει άπειρες φορές αλλά πλέον κρατάω αποστάσεις. Το από μακριά και αγαπημένοι νομίζω είναι η μόνη λύση!

Όσο για το μωράκι σου γερό να είναι πάνω απ όλα!! Στη γυναίκα του αδερφού μου είχανε πει αγόρι..μέχρι που πρόλαβε αγόρασε και κάποια φορμακια και μία κουβερτουλα σε μπλε και στη β επιπέδου να η μπεμπα!!! Χαχαχαχα την άλλη μέρα τα αλλάξαμε όλα σε ροζ! 


XDXPp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Alekagala κ εσυ θεματα με την πεθερα?? @Vila ειναι κάποιες που οσο κ να τις φρεναρουν οι ανδρες δεν καταλαβαινουν τπτ.  ελπιζω κοριτσια να ανήκετε σε αυτην την κατηγορία κ να μην ειναι 'μαμακιας' ο συζυγος!!!


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσαρες μου :D τι κανετε? οι εγκυούλες?

@mammylicious χαιρομαι που ηρθες^_^ θα σε αλλαξω και στο πινακακι με τα νεα δεδομενα, τωρα οσο για το θεμα το αλλο που ανεφερες εγω ειμαι υπερ της αποψης το μακρια και αγαπημενοι, τι να το κανω να γλιτωνω καποια χρηματα τον μηνα απο το ενοικιο και να μου γινονται τα νευρα κροσια, να μην μπορω να ηρεμησω μεσα στο ιδιο μου το σπιτι, βεβαια αυτο ειναι ενα θεμα καθαρα δικο σου και του αντρα σου το οποιο πρεπει να συζητησετε και να αναλυσετε πολυ ολα τα ενδεχομενα, γνωμη μου παντα

@giota@ μου ναι κι εγω μαζι σας ειμαι και η maria dimitris ειμαστε η τετραδα που θα αναμενουμε μαζι:D

@NikolitsaVe87 κοριτσι τι γινεται?πες μας καποιο ευχαριστο νεακι :wub:

 

 

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. Antonia_GR  ΠΗΤ  ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ  2 ΑΓΟΡΑΚΙΑ 1 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

2.baia5582 ΠΗΤ 1/7/2017  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

3. mammylicious ΠΗΤ  29/7/2017 - 1/8/2017 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

4. leta87 ΠΗΤ  10/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

5. Zouzoumama ΠΗΤ 20/8/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!

6.Garifalia1 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 1127!!!

7. Alekagala ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 7423 !!!

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. MagicLife 10/2/2017!!!

2. Angie trg 11/2/2017!!!

3. Elenisp 16-18/2/2017 !!!

4. μπουμπού92  18/2/2017 !!!

5. alexaeua 27/2/2017!!!

6. NikolitsaVe87 3/3/2017!!!

7. gianna81 14/3/2017!!!

8. maria dimitris 23/3/2017!!!

9. elenaki22 23/3/2017!!!

10. caramel_83  23/3/2017

11. giota@ 26/3/2017!!!

12. Vila 3/4/2017!!!

13. Wannabemommy....

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια μου .χάθηκα λιγο αλλά τρέχω να δω για τα επιδόματα τώρα που μπορώ και βγαίνω ευτυχώς μου φτάνουν τα Ενσημα γιατί πραγματικά δεν είναι και λίγα 4500 χιλιάρικα για την άδεια κύησης λοχειας και μητρότητας .Καλωσορίσατε καινούργια κορίτσια καλή επιτυχία εύχομαι!!! Εγώ κορίτσια σίγουρα έχω αγόρι το βλέπω έχει τρίτο πόδι ενδιάμεσα πόσο λάθος να κάνουμε? Εσείς κορίτσια όταν σας έλεγαν αγόρι δεν το βλέπατε?? Κοντεύω και εγώ  18 εβδομάδων και νιωθω  πλέον το καμαρι μου σαν να σέρνεται μέσα μου (ανατριχιαστικο) τα λεγόμενα φτερουγισματα. Είναι πολύ υπέρ κινητικος το καμαρι μου . @mammylicious καλωσόρισες και πάλι,με την πεθερά να είσαι πάντα τυπική μακριά και αγαπημένοι που λέει ο λόγος,να την σέβεσαι όσο σε σέβεται,μην αγχώνεσαι μπορεί αργότερα να βρείτε ένα σπίτι απλά τώρα λόγω οικονομικών θα σας βοηθήσει γιατί είναι και το παιδί που αναμένετε., ότι σου λέει από το ένα αυτί θα μπαίνει και από το άλλο θα βγαίνει να μην ταραζεσαι όλα καλά θα πάνε. Αύριο μεθαύριο κορίτσια και εμείς θα γίνουμε πεθερές  (ελπίζω καλές) σίγουρα οι νύφες μας θα μας κακοκοιταζουν με το παραμικρό δεν είναι ωραίο ξαφνικά εγώ  τόσα χρόνια να μεγαλώνει το καμαρι μου και μετά να μου γυρνάει την πλάτη λόγω  της γυναίκας. Σε όλα θέλει ισορροπία και σεβασμός και από τις δύο πλευρές αυτή είναι η χρυσή τομή.  @sonia@ κοριτσάκι μου όμορφο πέρασαν τα δύσκολα τώρα έχεις όμορφα ξενύχτια για την πριγκίπισσα σου δωστης πολλά πολλά φιλάκια από εμένα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα τι κάνετε ??

Ζουζουμαμα πως είσαι κορίτσι μου τι κανεις??Λεπτά μου ο αντρακος σου ξεκίνησε τα πρωτα σκιρτιματα τώρα που θα τον νιώθεις θα τρελαινεσαι ακόμα περισσότερο...και εννοείται καλά έκανες για υο επίδομα θα σου χρειαστούν... Mammylicious κοπελα μου ευτυχώς με την πεθερά θέματα δεν έχω είναι πολύ καλη και διακριτική βέβαια μένει χωριό και εγώ Αθήνα αλλά και ο άντρας κου γενικά την έχει και πρίν απο μένα σε απόσταση ισχυει όμως μακρια και αγαπημένοι Συμφωνώ απόλυτα σε αυτό.γερο να ναι και σε λίγο θα ξέρεις τι είναι σας κάνει ναζακια απο τώρα.. Alekagala το σπορακι σου μεγαλώνει???

Τα υπολοιπα κορίτσια της αναμονής πως είστε??Ελενακι???Καραμελ???άντε να διαβάσουμε και τα δικά σας ευχάριστα και ολων των κοριτσιών βεβαια 

Εγώ κορίτσια πολύ ξενύχτι προσπαθώ να προσαρμοστω η μπουμπου είναι σκέτη γλυκά δεν την χορταινω..και το θετικό έχω παρα πολύ γάλα κσι το αποθηκευω κιόλας να το χω και στο μέλλον.. Οι εγκυουλες απολαυστε τώρα τον ύπνο έρχονται ξενύχτια καλά μου τα λεγανε

  • Μου αρέσει 2

3yKGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...