Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, LeneL είπε:

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

      Σε ευχαριστώ παρα πολύ!! Ασε έχει πελαγώσει…

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 32 λεπτά , caramel_83 είπε:

κοιτα οπως το λες εχεις δικιο αλλα τι να πω ρε συ τοοοοσο κωλοφαρδη με 1 και μονο επαφη με 1-2 σταγονες να εγινε το θαυμα? τι να πω μακαρι, θα περιμενω και βλεπουμε.. εχω ακριβως 1 εβδομαδα που ποναω και εχω πολλα υγρα λογικα θα ερθει, το στηθος που ποναγε απο την δευτερη μερα μετα την επαφη τωρα δεν ποναει εδω και 5 μερες, αν ηταν τι στο καλο δεν θα συνεχιζε να ποναει?

περιπου 25-30 μερες και σημερα ειμαι 35

Κάνε ένα τεστ βρε καραμέλακι. Τι ψυχή έχει; Και γιατρό να πάρεις θα σου πει πρώτα να αποκλείσεις την περίπτωση εγκυμοσύνης. Πέντε μέρες καθυστέρηση έχεις. Δεν θέλω να σε πιέσω αλλά για να βγάλεις οποιοδήποτε συμπέρασμα πρέπει πρώτα να αποκλείσεις την περίπτωση εγκυμοσύνης. Άσε τα συμπτώματα δεν σημαίνουν τίποτα. Εκτός αν έκανες πιο αργά ωορρηξία από ότι υπολογίζεις. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Κάνε ένα τεστ βρε καραμέλακι. Τι ψυχή έχει; Και γιατρό να πάρεις θα σου πει πρώτα να αποκλείσεις την περίπτωση εγκυμοσύνης. Πέντε μέρες καθυστέρηση έχεις. Δεν θέλω να σε πιέσω αλλά για να βγάλεις οποιοδήποτε συμπέρασμα πρέπει πρώτα να αποκλείσεις την περίπτωση εγκυμοσύνης. Άσε τα συμπτώματα δεν σημαίνουν τίποτα. Εκτός αν έκανες πιο αργά ωορρηξία από ότι υπολογίζεις. 

μα εχω πει οτι θα κανω την αλλη εβδομαδα αν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε για να το επιβεβαιωσω, μπορει να εχω κανει λαθος τα συμπτωματα της ωορηξιας, θα δειξει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 56 λεπτά , caramel_83 είπε:

Καλημερα παρεουλα...

@Μαρθα Κ γλυκια μου οχι δεν κανω γιατι δεν ειμαι, αααν κανω θα κανω την αλλη Κυριακη απλα για επιβεβαιωση οτι δεν ειμαι για να μιλησω με τον γιατρο μου, εσυ μακαρι να το πετυχες αυτο τον μηνα το σπορακι

@Δήμητρα1988 οχι αγαπη δεν μου εχει ερθει

@Ungry girl αγαπη πρεπει να φτιαξεις τον θυρεοειδη σου, χωρις παρεξηγηση

@anemoni1989 εχουμε ακομα @alina80 @Vila @andrianni @Δήμητρα1988για να κανεις το ζευγαρακι σου μεχρι το τελος Οκτωβρη ;) 

ποσες μερες εχεις καθυστερηση?

Αγαπη μου εύχομαι όλες μας να πιάσουμε γρήγορα το σπορακι μας!!! 

Ρε Κορίτσια βοήθεια έκανα άλλο ένα τεστ ωορρηξια τώρα για να δω τι γίνετε γιατί στο ημερολόγιο που έχω σήμερα μου δείχνει ότι είναι η μέρα και βγήκε αμέσως θετικό η γραμμη κάνει μπαμ αλλά πως γίνεται να μου βγήκε και την Παρασκευή η γραμμη??? 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , caramel_83 είπε:

αστο αγαπη μπερδευτηκα.νομιζα οτι εσυ ειχες πει για αρκετα αυξημενη tsh, επειδη σε εμενα μου εκανε νουμερα η περιοδος λογω tsh γι'αυτο το ειπα, σε μπερδεψα με αλλη κοπελα :oops:

δεν πιραζει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, caramel_83 είπε:

Καλημερα παρεουλα...

@Μαρθα Κ γλυκια μου οχι δεν κανω γιατι δεν ειμαι, αααν κανω θα κανω την αλλη Κυριακη απλα για επιβεβαιωση οτι δεν ειμαι για να μιλησω με τον γιατρο μου, εσυ μακαρι να το πετυχες αυτο τον μηνα το σπορακι

@Δήμητρα1988 οχι αγαπη δεν μου εχει ερθει

@Ungry girl αγαπη πρεπει να φτιαξεις τον θυρεοειδη σου, χωρις παρεξηγηση

@anemoni1989 εχουμε ακομα @alina80 @Vila @andrianni @Δήμητρα1988για να κανεις το ζευγαρακι σου μεχρι το τελος Οκτωβρη ;) 

ποσες μερες εχεις καθυστερηση?

η ungry girl γτ να φτιαξει το θυροειδη?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 20 λεπτά , caramel_83 είπε:

μα εχω πει οτι θα κανω την αλλη εβδομαδα αν δεν εχει ερθει μεχρι τοτε για να το επιβεβαιωσω, μπορει να εχω κανει λαθος τα συμπτωματα της ωορηξιας, θα δειξει

Μακάρι κορίτσι. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Καλημέρα... έχω καταντήσει σήριαλ με τα υποθετα.. Θ πάρω ξανά την γιατρό αύριο τηλ.. Αλλά θέλω ν ρωτήσω ξανα Κάτι κ εδώ..είναι φυσιολογικό ν βάζω χθες το βράδυ το υποθετο Κ σήμερα Μόλις τωρΑ πήγα τουαλέτα είναι λιωμένο πανω στο εσώρουχο Κ νιώθω ν φεύγουν υγρά Κ στο σκούπισμα Είμαι γεμάτη άσπρα κομμάτια από το υποθετο που αποβάλλεται.. Ενώ το πρωί πήγα κανονικά τουαλέτα Δεν είχα τπτ.. Επίσης ν ενημερώσω ότι όντως τη πρώτη φορά δεν τ είχα βάλει πολύ μεσα γι'αυτό Κ πονούσα..χθες το εβαλα αρκετά μέσα κ ήμουν μια χαρά.. συγγνώμη αν Σας κουράζω...

μου εχει συμβει και μενα...εσυ θα τα βαζεις οσο πιο μεσα και μετα μην ασχολεισαι...οτι κανουν τις ωρες που θα μενουν.εμενα η δικια μου μου ειπε οτι πρωτη φορα το ακουγε να μην λιωνουν τα υποθετα.και ομως την αλλη μερα το απογευμα κ μενα μου φευγαν οπως ηταν.τα συμπτωματα υποχωρησαν ομως...προσπαθησε να μην ζοριζεσαι πολυ κ να τα βαζεις βαθια κ κατα την διαρκεια της μερας προσπαθησε να το τσεκαρεις κ αν εχει βγει παλι ξανασπρωχτο.


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, elenakii22 είπε:

καλημερα!!!ποτε θα πας παλι για υπέρηχο???σκεφτεσαι αν δεν αυτον τον μηνα να κανετε προκληση ωορρηξιας?εμετο δεν εκανα αλλα ειχα ανακατοσουρα 3 μερες!

Αυριο πάω! Εννοείται παμε για πρόκληση οταν αδιαθετήσω.δεν με ρωτησε καν...ηθελα να το γλιτωσω βεβαια γιατι φοβαμαι...

Τώρα καλά εισαι; είναι η δευτερη βδομαδα.θα πας για δουλειά ή χαλαρα; να προσεχεις μόνο!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Αγαπη μου εύχομαι όλες μας να πιάσουμε γρήγορα το σπορακι μας!!! 

Ρε Κορίτσια βοήθεια έκανα άλλο ένα τεστ ωορρηξια τώρα για να δω τι γίνετε γιατί στο ημερολόγιο που έχω σήμερα μου δείχνει ότι είναι η μέρα και βγήκε αμέσως θετικό η γραμμη κάνει μπαμ αλλά πως γίνεται να μου βγήκε και την Παρασκευή η γραμμη??? 

κοριτσι χτες εκανες τεστ?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Αυριο πάω! Εννοείται παμε για πρόκληση οταν αδιαθετήσω.δεν με ρωτησε καν...ηθελα να το γλιτωσω βεβαια γιατι φοβαμαι...

Τώρα καλά εισαι; είναι η δευτερη βδομαδα.θα πας για δουλειά ή χαλαρα; να προσεχεις μόνο!

η προκληση δεν ειναι τιποτα..μια φιλη μου λογω πολυκυστικων εκανε προκληση γτ στο πρωτο προσπαθουσε 3 χρονια κ δεν... με την δευτερη προκληση επιασε..της ειπε ο γιατρος να κανει 36  ωρες μετα απο την ενεση σεξ κ πετυχε...μετα εκανε αλλα δυο παιδια τελειως μονη της..

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

ναι δυστηχως τριτη παω για αιματολογικες και μετα για σαλπιγγογραφια!

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι αγαπη, επομενη ημερομηνια αναμονης ξερεις για να σε αλλαξω στο πινακακι μας?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alina80 είπε:

Ο γιατρός τι σου λέει; Σου έχει ξανασυμβεί; Όπως και να έχει, μην στεναχωριέσαι. Υπάρχουν και φάρμακα για πρόκληση ωορρηξίας. Υπάρχουν λύσεις. 

Οτι κανω ανωορ.κύκλους. κ εγω υπολογίζω οτι 4 κύκλοι το χρόνο είναι ανωορ.απλα ειχα την ελπίδα αν γινοταν ωορ.τώρα μπορει κ να το πιαναμε το σπορακι αφου εφυγε κ το μικροβιο.τώρα θα παμε για προκληση κ φοβαμαι...τους προηγουμενους 3 κυκλους ειχα κανει ωορ.τωρα βρηκε να μη γινει!

1 hour ago, oneira_glyka είπε:

Κορίτσια Καλημέρα... έχω καταντήσει σήριαλ με τα υποθετα.. Θ πάρω ξανά την γιατρό αύριο τηλ.. Αλλά θέλω ν ρωτήσω ξανα Κάτι κ εδώ..είναι φυσιολογικό ν βάζω χθες το βράδυ το υποθετο Κ σήμερα Μόλις τωρΑ πήγα τουαλέτα είναι λιωμένο πανω στο εσώρουχο Κ νιώθω ν φεύγουν υγρά Κ στο σκούπισμα Είμαι γεμάτη άσπρα κομμάτια από το υποθετο που αποβάλλεται.. Ενώ το πρωί πήγα κανονικά τουαλέτα Δεν είχα τπτ.. Επίσης ν ενημερώσω ότι όντως τη πρώτη φορά δεν τ είχα βάλει πολύ μεσα γι'αυτό Κ πονούσα..χθες το εβαλα αρκετά μέσα κ ήμουν μια χαρά.. συγγνώμη αν Σας κουράζω...

Ετσι λιωνουν τα υποθετα.μην ανησυχεις! Ασχετο.Το πρωτο φυσιολογικά το ειχες γεννήσει; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , caramel_83 είπε:

καλα αποτελεσματα σου ευχομαι αγαπη, επομενη ημερομηνια αναμονης ξερεις για να σε αλλαξω στο πινακακι μας?

σε ευχαριστω!

αν θες βαλεμε για 17 νοεμβριου! η να κανω τεστ ωορριξιας και να σου πω μετα για συγουρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...