Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

Just now, Ungry girl είπε:

σε ευχαριστω!

αν θες βαλεμε για 17 νοεμβριου! η να κανω τεστ ωορριξιας και να σου πω μετα για συγουρα!

σε βαζω 17 και μετα το αλλαζουμε οποτε πεις ;) 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 48 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Ευχομαι να υπάρχουν πολλα θετικά αυτες τις μερες! Να ρωτησω κατι... εχει καμια παλινδρόμηση στομάχου; γιατι απο την πεμπτη εχω εναν πόνο στο στομάχι, σαν αυτον που νιώθουμε οταν πεινάμε πολυ, και συνηθως συνδυάζεται με εναν κόμπο στον λαιμό. Βεβαια ειναι άσχετο απο το φαγητο γιατι το νιωθω ολη μερα. Χθες μια καραμέλα που ξεκίνησα να τρωω την πέταξα. Αρα παλινδρόμηση ή ιωση;;

ποτε περιμενεις ειπαμε?η παλινδρομηση εχει ξινιλες κ καουρες.ανεβαινουν τα υγρα του στομαχου μεχρι το λαιμο. 

κοριτσια μου μπειτε στο πινακακι της καραμελ για το ποτε περιμενετε να εχουμε μια ιδεα...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ

1. oneira_glyka ΠΗΤ  23/11/2017 ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

2. Angie trg  ΠΗΤ  9/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

3. dimitroula30  ΠΗΤ  17/1/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

4. Kalfeli   ΠΗΤ  2-3/2/2018!!!

5. Ani ani   ΠΗΤ  21/3/2018!!! ΑΓΟΡΑΚΙ !!!!!! 

6. elenakii22 ΠΗΤ  22/3/2018  ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ !!!

7. maria1988  ΠΗΤ  2/4/2018!!!

8. stalitsa82  ΠΗΤ  25/4/2018!!!

9. Vana87 ΠΗΤ  26/5/2018!!!

10. Farmakotriftena ΠΗΤ  8/6/2018!!!

11. orianna  ΠΗΤ  21/6/2018!!!

12. Olivia3 ΤΥΧΕΡΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 2500!!!

13. linaa ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

14. anemoni1989 ΘΕΤΙΚΟ ΤΕΣΤΑΚΙ!!!

 

 

ΣΕ ΑΝΑΜΟΝΗ

1. rica 19-21/9/2017!!!

2. Nati85 2/10/2017!!!

3. caramel_83  18-20/10/2017!!!

4. Δήμητρα1988 23-25/10/2017!!!

5. alina80 29-31/10/2017!!!

6. Vila 30/10/2017!!!

7. andrianni  31/10/2017!!!

8. Elma86  1/11/2017!!!

9. Μαρθα Κ 5/11/2017!!!

10. ElektraGr  5-6/11/2017!!!

11. Papaki@  8-10/11/2017!!!

12. MelinaFo  14/11/2017!!!

13. Ungry girl 17/11/2017!!!

14. ada32 19/11/2017!!!

15. noni90 19/11/2017!!!

 

Κορίτσια να δινετε πληροφοριες για να ανανεωνεται το πινακακι μας;)

Με το καλο ολες με ενα μωρακι στην αγκαλια μας!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 48 λεπτά , Elma86 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Ευχομαι να υπάρχουν πολλα θετικά αυτες τις μερες! Να ρωτησω κατι... εχει καμια παλινδρόμηση στομάχου; γιατι απο την πεμπτη εχω εναν πόνο στο στομάχι, σαν αυτον που νιώθουμε οταν πεινάμε πολυ, και συνηθως συνδυάζεται με εναν κόμπο στον λαιμό. Βεβαια ειναι άσχετο απο το φαγητο γιατι το νιωθω ολη μερα. Χθες μια καραμέλα που ξεκίνησα να τρωω την πέταξα. Αρα παλινδρόμηση ή ιωση;;

Καλησπέρα Ελμα μου! Η γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση  (ΓΟΠ) είναι όταν για κάποιους λόγους ανεβαίνουν τα γαστρικα υγρά στον οισοφάγο.  Πχ δεν λειτουργεί καλά η σφικτηρας ή ελικοβακτηριδιο του πυλωρου  κτλ. Νιώθεις πάντως έντονες καουρες ή εμετό να ανεβαίνει μέχρι πάνω και τέτοια.


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι δυστηχως τριτη παω για αιματολογικες και μετα για σαλπιγγογραφια!

Κοριτσακι μου χαιρομαι που το πήρες απόφαση κ εισαι θετική πια στις εξετάσεις.είμαι σιγουρη πως θα τα καταφέρεις στο τέλος.κ θα εχει μεγαλη αξια γιατι θα εχεις καταφερει εσυ η ιδια όλα όσα δεν πιστευες οτι ησουν ικανη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα παραγγειλω μαλλον ενα πακετακι με τεστακι ωορρηξιας κ εγκυμοσυνης αλλα ηθελα να ρωτησω αν καποια εχει εντονα συμπτωματα ωορρηξιας? Εχω ποναω στην μια σαλπιγγα 2 με 3 μερες παντα κ τα συμπτωματα ειναι πιο εντονα απο την αναμονη περιοδου. Αλλα ποτε γινεται η ωορρηξια? Οταν σταματα ο πονος εχει γινει η απελευθερωση του ωαριου??? Ετσι το υπολογιζα και συμφωνα με τον κυκλο μ κολλαει αλλα ειναι ετσι? Δεν θελω απο εδω και στο εξης να χανω ευκαιριες για αυτο σας πρηζω... Ειναι που μπηκα κ πρωτη φορα στο πινακακι της αναμονης! Πρεπει να κανω εγκυρες προσπαθειες χαχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , orianna είπε:

η προκληση δεν ειναι τιποτα..μια φιλη μου λογω πολυκυστικων εκανε προκληση γτ στο πρωτο προσπαθουσε 3 χρονια κ δεν... με την δευτερη προκληση επιασε..της ειπε ο γιατρος να κανει 36  ωρες μετα απο την ενεση σεξ κ πετυχε...μετα εκανε αλλα δυο παιδια τελειως μονη της..

Μακάρι! Ασε που ο προηγουμενος γιατρός μου ειχε πει προκληση κ σπερματεγχυση! Αρα γινεται κ ετσι.αφου το αυγο ειναι το θεμα.μη βγουν πολλα φοβαμαι...φανταζεσαι τριδυμα;

Link to comment
Share on other sites

@oneira_glyka απο προσωπικη εμπειρια και χωρις καμια ιατρικη τεκμηριωση, επειδη εχω τεραστιο ιστορικο με μυκητες και μεγαλη εμπειρια με αυτα τα υποθετα, οταν η μυκητιαση ειναι σε εξαρση το υποθετο "καταναλωνεται" πληρως! Οταν ομως ειμαι καλυτερα ή η μυκητιαση δεν ειναι πολυ σοβαρη, τοτε μενει στο εσωρουχο την επομενη μερα. Οποτε παρτο σαν θετικι οτι βελτιωνεσαι!!!


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , MelinaFo είπε:

Θα παραγγειλω μαλλον ενα πακετακι με τεστακι ωορρηξιας κ εγκυμοσυνης αλλα ηθελα να ρωτησω αν καποια εχει εντονα συμπτωματα ωορρηξιας? Εχω ποναω στην μια σαλπιγγα 2 με 3 μερες παντα κ τα συμπτωματα ειναι πιο εντονα απο την αναμονη περιοδου. Αλλα ποτε γινεται η ωορρηξια? Οταν σταματα ο πονος εχει γινει η απελευθερωση του ωαριου??? Ετσι το υπολογιζα και συμφωνα με τον κυκλο μ κολλαει αλλα ειναι ετσι? Δεν θελω απο εδω και στο εξης να χανω ευκαιριες για αυτο σας πρηζω... Ειναι που μπηκα κ πρωτη φορα στο πινακακι της αναμονης! Πρεπει να κανω εγκυρες προσπαθειες χαχαχαχα

Εγω εχω πολύ εντονους πόμους κ υγρα για μέρες.οταν τελειώνει ο πόνος ειναι η μέρα της ωορ.οποτε κ η επόμενη του πόνου ειναι γονιμη.καντες 2 για σιγουρια.πολύ βασικό όμως να έχεις επαφες κ πριν την ωορ. που τα υγρα ειναι πιο γονιμα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@caramel_83 επειδη δεν έχω κάνει ωορ.ακόμα δεν ισχυει η ημερομηνία του πινακα.σβησε με τελείως ή βαλε ερωτηματικό.μη τη βλέπω κ μελαγχολώ...

Και εσυ μην αγχωνεσαι.αφου κανεις θεραπεια μια χαρα ειναι ο κυκλος.απλα δεν ειναι στανταρ όπως σε όλες τις γυναικες ή εισαι εγκυος! Αλλα αφου δεν ξερεις ακριβως ωορ.περίμενε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , andrianni είπε:

Κοριτσακι μου χαιρομαι που το πήρες απόφαση κ εισαι θετική πια στις εξετάσεις.είμαι σιγουρη πως θα τα καταφέρεις στο τέλος.κ θα εχει μεγαλη αξια γιατι θα εχεις καταφερει εσυ η ιδια όλα όσα δεν πιστευες οτι ησουν ικανη...

το πηρα κοριτσακι μου αλλα φοβαμαι μη μου βγει και τιποτα αλλο στην ποροια αλλα θα παω τουλαχιστων να πω πως προσπαθησα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , andrianni είπε:

Εγω εχω πολύ εντονους πόμους κ υγρα για μέρες.οταν τελειώνει ο πόνος ειναι η μέρα της ωορ.οποτε κ η επόμενη του πόνου ειναι γονιμη.καντες 2 για σιγουρια.πολύ βασικό όμως να έχεις επαφες κ πριν την ωορ. που τα υγρα ειναι πιο γονιμα...

Ναι ετσι ειμαι κ γω αλλα δεν το χω διασταυρωσει με τεστακια. Και πριν και μετα θα κανω τις προσπαθειες μ! Και συ ανδριαννη μ μην χανεις το θαρρος σου ευχομαι καθε επιτυχια στις νεες σου προσπαθειες!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

το πηρα κοριτσακι μου αλλα φοβαμαι μη μου βγει και τιποτα αλλο στην ποροια αλλα θα παω τουλαχιστων να πω πως προσπαθησα!

Δες το χαλαρα.κ να βγει αντιμετωπίζεται! Ή μπορει να ειναι για καλό.σκέψου να ειναι καμια ορμόνη ή οι σαλπιγγες κ να μη φταιει η ενδομητρίωση.οποτε καλύτερα θα είναι.κ μετα τη σαλπιγηογραφια μπορει να μεινεις πιο ευκολα! Δεν ειναι τιποτα μη τη φοβασαι.όπως ο υπερηχος. Πραγματικα χαιρομαι πολύ που το παλευεις...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , MelinaFo είπε:

Θα παραγγειλω μαλλον ενα πακετακι με τεστακι ωορρηξιας κ εγκυμοσυνης αλλα ηθελα να ρωτησω αν καποια εχει εντονα συμπτωματα ωορρηξιας? Εχω ποναω στην μια σαλπιγγα 2 με 3 μερες παντα κ τα συμπτωματα ειναι πιο εντονα απο την αναμονη περιοδου. Αλλα ποτε γινεται η ωορρηξια? Οταν σταματα ο πονος εχει γινει η απελευθερωση του ωαριου??? Ετσι το υπολογιζα και συμφωνα με τον κυκλο μ κολλαει αλλα ειναι ετσι? Δεν θελω απο εδω και στο εξης να χανω ευκαιριες για αυτο σας πρηζω... Ειναι που μπηκα κ πρωτη φορα στο πινακακι της αναμονης! Πρεπει να κανω εγκυρες προσπαθειες χαχαχαχα

εγω εχω πονο στν ωοθηκη κανα δυο μερες και οταν σταματαει ο πονος την αλλη μερα ειναι η μερα ωορρηξιας...θα δεις ισως και στα τεστ οτι οταν θα σου βγαινει θετικο μετα απο καποιες ωρες θα σταματαει κ ο πονος σου..τα τεστ ειναι καλη λυση γτ θα μαθεις κ τον κυκλο σου καλυτερα.

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...