Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , MelinaFo είπε:

Ναι ετσι ειμαι κ γω αλλα δεν το χω διασταυρωσει με τεστακια. Και πριν και μετα θα κανω τις προσπαθειες μ! Και συ ανδριαννη μ μην χανεις το θαρρος σου ευχομαι καθε επιτυχια στις νεες σου προσπαθειες!

Θα σε βοηθήσουν τα τεστακια οντως στη διασταυρωση...σ ευχαριστώ.μαλλον την υπομονή εχω χάσει...καλή επιτυχία σε όλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

το πηρα κοριτσακι μου αλλα φοβαμαι μη μου βγει και τιποτα αλλο στην ποροια αλλα θα παω τουλαχιστων να πω πως προσπαθησα!

Τιποτα αλλο δεν θα προκυψει αιντε!!! Κανε εσυ την σαλπιγγογραφια κ μετα σεξ σεξ σεξ!!!!  Εχουν κ τα τυχερα τους οι εξετασεις!!!!!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , andrianni είπε:

Μακάρι! Ασε που ο προηγουμενος γιατρός μου ειχε πει προκληση κ σπερματεγχυση! Αρα γινεται κ ετσι.αφου το αυγο ειναι το θεμα.μη βγουν πολλα φοβαμαι...φανταζεσαι τριδυμα;

εγω θα εκανα μονοο την προκληση..να σε ρωτησω..αλλους μηνες ωορρηξια κανεις?παιζει να αγχωνεσαι με την διαδικασια των υπερηχων και να μην εκανες ωορρξια?επαιρνες τεστ?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , orianna είπε:

εγω εχω πονο στν ωοθηκη κανα δυο μερες και οταν σταματαει ο πονος την αλλη μερα ειναι η μερα ωορρηξιας...θα δεις ισως και στα τεστ οτι οταν θα σου βγαινει θετικο μετα απο καποιες ωρες θα σταματαει κ ο πονος σου..τα τεστ ειναι καλη λυση γτ θα μαθεις κ τον κυκλο σου καλυτερα.

Εχεις δικιο θα κανω κ τεστακι για να το σιγουρεψω. Εκτος απο αυτο φροντιζουμε να εχουμε επαφες αυτο το διαστημα των 5-6 ημερων! Την εχω αυτη την δυνατοτητα πια γτ δεν εργαζομαι! Για να δουμε τι ψαρια θα πιασουμε αυτο το μηνα!


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

το πηρα κοριτσακι μου αλλα φοβαμαι μη μου βγει και τιποτα αλλο στην ποροια αλλα θα παω τουλαχιστων να πω πως προσπαθησα!

εσυ μιση ωρα πριν την σαλπιγγογραφια θα παρεις ενα buscopan plus. προσεχε μην το  ξεχασεις.κοριτσια  οποια εχει κανει να μας πει αν εχει παρει κατι πιο αποτελεσματικο..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 6 λεπτά , andrianni είπε:

Θα σε βοηθήσουν τα τεστακια οντως στη διασταυρωση...σ ευχαριστώ.μαλλον την υπομονή εχω χάσει...καλή επιτυχία σε όλες!

Σε καταλαβαινω! Κανε την προκληση και μετα επαφες τωρα που απαλλαχθηκες απο το μικροβιο ειναι μια καλη εποχη! Ολα θα γινουν!

  • Μου αρέσει 1

tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , orianna είπε:

εγω θα εκανα μονοο την προκληση..να σε ρωτησω..αλλους μηνες ωορρηξια κανεις?παιζει να αγχωνεσαι με την διαδικασια των υπερηχων και να μην εκανες ωορρξια?επαιρνες τεστ?

Δεν ξέρω αν ειναι απ το αγχος.δε νομίζω όμως.γιατί γενικά οι κύκλοι μου ειναι μεγάλοι κ άλλοι είναι με ωορ.αλλοι όχι.καταλήγω στο οτι αν κανω συνεχόμενα 3 φορες ωορ.ο 4ος κύκλος ειναι ανωορ.τεστακια 2 μηνες έκανα κ εβρισκα ωορ.αλλά άλλη μέρα σε κάθε κύκλο.

Και εχω παρατηρήσει οτι όλο κ μεγαλώνουν οι κύκλοι.απο 35 , 38 , 44 κ τώρα παμε για 50+.

Να υποθέσω οτι δεν ξέρετε περίπτωση με ωορ.μετα τις 35 μέρες; θα σας πω κ αυριο το πορισμα...

πρίν από 12 λεπτά , orianna είπε:

εσυ μιση ωρα πριν την σαλπιγγογραφια θα παρεις ενα buscopan plus. προσεχε μην το  ξεχασεις.κοριτσια  οποια εχει κανει να μας πει αν εχει παρει κατι πιο αποτελεσματικο..

Υποθετω βολταρεν ειχα παρει κ ολα καλά!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , orianna είπε:

ποτε περιμενεις ειπαμε?η παλινδρομηση εχει ξινιλες κ καουρες.ανεβαινουν τα υγρα του στομαχου μεχρι το λαιμο. 

κοριτσια μου μπειτε στο πινακακι της καραμελ για το ποτε περιμενετε να εχουμε μια ιδεα...

Mε βαση τον κυκλο μου 1/11 περιμένω(29η μερα). Ισως ομως έρθει και νωριτερα (που να μη σώσει!) γιατι ωορρηξια έκανα 12η ή 13η μέρα. Αν γινόταν την επόμενη βδομάδα σίγουρα θα πήγαινε δειλά δειλα το μυαλο μου οτι ίσως και να έγινε το θαυματακι. Αλλα όταν ξεκίνησα να το νιώθω ήμου 3-4 μερες μετα την ωορ και έχω διαβάσει πως εμφυτευση γίνεται μετα τις 6 μερες ίσως και περισσότερο σωστα? Παντως το σίγουρο είναι πως η κοιλια μου που τον προηγουμενο μήνα ήταν τούμπανο, τώρα δεν έχει πρηστεί καθόλου ακόμα. Και το στήθος λίγο

πρίν από 38 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλησπέρα Ελμα μου! Η γαστροοισοφαγικη παλινδρόμηση  (ΓΟΠ) είναι όταν για κάποιους λόγους ανεβαίνουν τα γαστρικα υγρά στον οισοφάγο.  Πχ δεν λειτουργεί καλά η σφικτηρας ή ελικοβακτηριδιο του πυλωρου  κτλ. Νιώθεις πάντως έντονες καουρες ή εμετό να ανεβαίνει μέχρι πάνω και τέτοια.

Να είσαι καλά!εχει τύχει 2-3 φορές να έχω νιώσει σαν αναγούλα και εμετό αλλά κατά κυριο λόγο έχω σαν κραμπεςσ στο στομάχι οχι καούρα και κόμπο στο λαιμό μόνο. Μετά από πόσο καιρό είναι καλό να ψαχτώ?


CpFNp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , andrianni είπε:

Δες το χαλαρα.κ να βγει αντιμετωπίζεται! Ή μπορει να ειναι για καλό.σκέψου να ειναι καμια ορμόνη ή οι σαλπιγγες κ να μη φταιει η ενδομητρίωση.οποτε καλύτερα θα είναι.κ μετα τη σαλπιγηογραφια μπορει να μεινεις πιο ευκολα! Δεν ειναι τιποτα μη τη φοβασαι.όπως ο υπερηχος. Πραγματικα χαιρομαι πολύ που το παλευεις...

δυσκολο ενδομητριωση ειναι αλλα εδω που  εφτασα δεν κανω πισωγυρισματα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elma86 είπε:

Mε βαση τον κυκλο μου 1/11 περιμένω(29η μερα). Ισως ομως έρθει και νωριτερα (που να μη σώσει!) γιατι ωορρηξια έκανα 12η ή 13η μέρα. Αν γινόταν την επόμενη βδομάδα σίγουρα θα πήγαινε δειλά δειλα το μυαλο μου οτι ίσως και να έγινε το θαυματακι. Αλλα όταν ξεκίνησα να το νιώθω ήμου 3-4 μερες μετα την ωορ και έχω διαβάσει πως εμφυτευση γίνεται μετα τις 6 μερες ίσως και περισσότερο σωστα? Παντως το σίγουρο είναι πως η κοιλια μου που τον προηγουμενο μήνα ήταν τούμπανο, τώρα δεν έχει πρηστεί καθόλου ακόμα. Και το στήθος λίγο

Δε θέλω να σε ξεσηκώσω αλλά πολλές μετα απο 3 μέρες έχουν ενδειξεις.περίεργο αλλά εδώ υπηρξαν πολλές κοπέλες.υπομονή κ καλά αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 22 λεπτά , MelinaFo είπε:

Τιποτα αλλο δεν θα προκυψει αιντε!!! Κανε εσυ την σαλπιγγογραφια κ μετα σεξ σεξ σεξ!!!!  Εχουν κ τα τυχερα τους οι εξετασεις!!!!!

ναι μελινακι αυτο θα κανω να δουμμε τι θα δουμε παλι εσυ με τα τεστακια πηστευω θα βοηθιθεις πολυ

πρίν από 16 λεπτά , orianna είπε:

εσυ μιση ωρα πριν την σαλπιγγογραφια θα παρεις ενα buscopan plus. προσεχε μην το  ξεχασεις.κοριτσια  οποια εχει κανει να μας πει αν εχει παρει κατι πιο αποτελεσματικο..

να σου πω και εμενα αυτο μου ειπε η μαια να παρω αλλα μπορει να μη με πιανει να μη χτυπισω και ενα μεσουλιν για συγουρα?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , andrianni είπε:

Δεν ξέρω αν ειναι απ το αγχος.δε νομίζω όμως.γιατί γενικά οι κύκλοι μου ειναι μεγάλοι κ άλλοι είναι με ωορ.αλλοι όχι.καταλήγω στο οτι αν κανω συνεχόμενα 3 φορες ωορ.ο 4ος κύκλος ειναι ανωορ.τεστακια 2 μηνες έκανα κ εβρισκα ωορ.αλλά άλλη μέρα σε κάθε κύκλο.

Και εχω παρατηρήσει οτι όλο κ μεγαλώνουν οι κύκλοι.απο 35 , 38 , 44 κ τώρα παμε για 50+.

Να υποθέσω οτι δεν ξέρετε περίπτωση με ωορ.μετα τις 35 μέρες; θα σας πω κ αυριο το πορισμα...

Υποθετω βολταρεν ειχα παρει κ ολα καλά!

Ο προηγουμενος κυκλος μ ηταν 42 ημερων απο την 30η μερα τον παρακολουθησα με ορμονικες εξετασεις που ζητησε η γιατρος. Το συμπερασμα της ηταν οτι εγινε κανονικα ωορρηξια παρολο που δεν το διαπιστωσε με υπερηχο. Μ ειπε οτι η πρωτη φαση του κυκλου ηταν πολυ αργη ή επειδη ειχα μια μερα αιμα (18η σε κυκλο 23-25 ημερων) να ειχα μια αποριψη γονιμοποιημενου ωαριου! Αυτο το τελευταιο οσο κ να ρωτησα δεν πηρα εξηγηση. 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

δυσκολο ενδομητριωση ειναι αλλα εδω που  εφτασα δεν κανω πισωγυρισματα!

Κάποιες μορφές ενδομητρίωσης δεν επηρεάζουν.σκέψου να ειναι κατι αλλο που εμποδίζει κ να το βρεις.κ εγω για παραδειγμα ελεγα οτι εφταιγαν οι πολυκυστικες κ τελικα ήταν το μικρόβιο σε συνδυασμό με τους μεγαλους κυκλους που απεκλειε τη συλληψη. Αλλα κ αυτο αντιμετωπίζεται.αν το παρεις αποφαση κ βρεις σε δημοσιο νοσοκ.για λαπαροσκόπηση.ας δουμε ομως κ τις εξετασεις γιατι μπορει να μη χρειαστει

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Elma86 είπε:

Mε βαση τον κυκλο μου 1/11 περιμένω(29η μερα). Ισως ομως έρθει και νωριτερα (που να μη σώσει!) γιατι ωορρηξια έκανα 12η ή 13η μέρα. Αν γινόταν την επόμενη βδομάδα σίγουρα θα πήγαινε δειλά δειλα το μυαλο μου οτι ίσως και να έγινε το θαυματακι. Αλλα όταν ξεκίνησα να το νιώθω ήμου 3-4 μερες μετα την ωορ και έχω διαβάσει πως εμφυτευση γίνεται μετα τις 6 μερες ίσως και περισσότερο σωστα? Παντως το σίγουρο είναι πως η κοιλια μου που τον προηγουμενο μήνα ήταν τούμπανο, τώρα δεν έχει πρηστεί καθόλου ακόμα. Και το στήθος λίγο

ελμα μου η εμφυτευση γινεται 6-12 μερες μετα την συλληψη..αυτο μας βοηθαει για να καθορισουμε αν πχ δουμε καποια καφε η αιματακι και γαι το ποτε μπορουμε να κανουμε τεστ.. δεν αποκλειονται τα συμπτωματα πριν την εμφυτευση ομως...εγω ειχα πριν την εμφυτευση πονο στις ωοθηκες οπως οταν  κανω ωορρηξια κ φαντασου δεν μπορουσα να κοιμηθω απο την πλευρα που πονουσα,4 μερες  μετα τη συλληψη ειχα υπνηλια που συνεχιζεται ως και τωρα..οποτε μην αποκλειεις τιποτα..ελπιζω να μην ειναι το στομαχι σου και να ειναι εγκυμοσυνη

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...