Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 35 λεπτά , andrianni είπε:

Σε ευχαριστώ! Κ εγώ σε αυτη την κατηγορία είμαι με τη φίλη σου.κ ετσι εμεινα την πρωτη φορα.τώρα υπήρχε αλλος παραγοντας που εμποδιζε.κ τωρα που εφυγε (μικροβιο) δε μας βρισκεται αυγο! Τσεκαρισμένο κ το σπέρμα! Χασαμε κ κανα 8μηνο με αυτο μεχρι να πειστει ο προηγουμενος δοκτωρ για να καταλήξουμε οτι ειναι τελειο!

εγω στη θεση σου θα επαιρνα τεστ στον επομενο κυκλο και μολις εβλεπα θετικο θα την ελεγα να με χωσει σφηνα σε καποια ραντεβου αν εχει τοσο κοσμο...κανε μια υπομονη ακομα εισαι κοντα..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

1 hour ago, MelinaFo είπε:

Παντως η αυξηση της προγεστερονης που ειναι κ η αιτια για τις λεγομενες ναυτιες συμβαινει συνηθως απο την 6η βδομαδα αν δεν κανω λαθος.

η γιατρος στο ραντεβου μου ειπε τελος της εκτης με εβδομη εβδομαδα να περιμενω για αναγουλες-εμετους...

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 32 λεπτά , orianna είπε:

εγω στη θεση σου θα επαιρνα τεστ στον επομενο κυκλο και μολις εβλεπα θετικο θα την ελεγα να με χωσει σφηνα σε καποια ραντεβου αν εχει τοσο κοσμο...κανε μια υπομονη ακομα εισαι κοντα..

Τα τεστ δεν βγαίνουν τελείως εντονο θετικό κ ετσι είμαι με την αμφιβολία.ασε που επι 30 μέρες να κάνω απο 2 δε συμφέρει.με βάζει για υπέρηχο δεν είναι αυτο το θέμα.αλλά αν το αφήσω να δω κ τον επόμενο κύκλο κ πάει 50 μέρες δεν θα αντεξω.καταλαβαίνω τι μου λέτε κ εγώ αυτό θα προτιμούσα αλλά με πιέζει ο χρόνος.από τώρα σκεφτομαι  στη γιορτή μου πώς θα τους αντιμετωπίσω όλους αν δεν είμαι εγκυος.φτάνουν κ τα 5α γενεθλια του γιου κ ουτε να το φανταστω τι θα ακουσω πάλι.κ να μην ακουσω τα βουβά βλέμματα ειναι χειρότερα! Θα μου πείτε θέματα που εχω κ εγώ! Κ μπορει κ να εχετε δίκιο αλλά εγω τα εχω!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ani ani είπε:

τι το εκανες τωρα;;;;; τι ευτυχια!!!!!

Ναι τωρα τ εκανα γτ το πρωι ξεχαστηκα και εφυγα και πριν λιγο μπηκα σπιτι!!! Χιχι

Ουτως η αλλως χαμενο θα πηγαινε,  ειπα να τσεκαρω το result!!! Αχαχαχχαχαχα

Να δούμε τι θα πει και η χοριακη αυριο!!! 

  • Μου αρέσει 5

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, andrianni είπε:

Τα τεστ δεν βγαίνουν τελείως εντονο θετικό κ ετσι είμαι με την αμφιβολία.ασε που επι 30 μέρες να κάνω απο 2 δε συμφέρει.με βάζει για υπέρηχο δεν είναι αυτο το θέμα.αλλά αν το αφήσω να δω κ τον επόμενο κύκλο κ πάει 50 μέρες δεν θα αντεξω.καταλαβαίνω τι μου λέτε κ εγώ αυτό θα προτιμούσα αλλά με πιέζει ο χρόνος.από τώρα σκεφτομαι  στη γιορτή μου πώς θα τους αντιμετωπίσω όλους αν δεν είμαι εγκυος.φτάνουν κ τα 5α γενεθλια του γιου κ ουτε να το φανταστω τι θα ακουσω πάλι.κ να μην ακουσω τα βουβά βλέμματα ειναι χειρότερα! Θα μου πείτε θέματα που εχω κ εγώ! Κ μπορει κ να εχετε δίκιο αλλά εγω τα εχω!

αντε βρε κοριτσι μου γτ ετσι?κακως λειτουργεις με τετοιο σκεπτικο...δλδ αν δεν ηθελες αλλο παιδι τι θα εκανες?με το ζορι θα εκανες για τα βλεμματα κ τις βλακειες που θα σου πουν οι συγγενεις και οι φιλοι?κανεις ζημια στον εαυτο σου αν ειναι ετσι οπως τα περιγραφεις τα πραγματα..αυτο ειναι αγχος και ασχημης μορφης...μου θυμησε φαση περιμενω να βγουν οι εξετασεις μου και δεν αντεχω γτ μπορει να μου πουν οτι πεθαινω..για χαλαρωσε λιγο...στο κατω κατω πες τους οτι δεν θες αλλο παιδι αν φοβασαι μην μαθουν οτι προσπαθειτε και δεν ερχεται...δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα τι σημαινει δεν ξερω πως θα τους αντιμετωπισω αν δεν ειμαι εγκυος...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , andrianni είπε:

Τα τεστ δεν βγαίνουν τελείως εντονο θετικό κ ετσι είμαι με την αμφιβολία.ασε που επι 30 μέρες να κάνω απο 2 δε συμφέρει.με βάζει για υπέρηχο δεν είναι αυτο το θέμα.αλλά αν το αφήσω να δω κ τον επόμενο κύκλο κ πάει 50 μέρες δεν θα αντεξω.καταλαβαίνω τι μου λέτε κ εγώ αυτό θα προτιμούσα αλλά με πιέζει ο χρόνος.από τώρα σκεφτομαι  στη γιορτή μου πώς θα τους αντιμετωπίσω όλους αν δεν είμαι εγκυος.φτάνουν κ τα 5α γενεθλια του γιου κ ουτε να το φανταστω τι θα ακουσω πάλι.κ να μην ακουσω τα βουβά βλέμματα ειναι χειρότερα! Θα μου πείτε θέματα που εχω κ εγώ! Κ μπορει κ να εχετε δίκιο αλλά εγω τα εχω!

Θα σου έλεγα που να τους γράψεις όλους αυτούς αλλά φοβάμαι μην με κόψει ή λογοκρισία. Κανείς δεν νοιάζεται πραγματικά, πάρα μόνο για το κουτσομπολιό. Προτείνω τις εξής αντιδράσεις, ανάλογα την περίπτωση. 

1. Δεν απαντάς. Σαν να μην άκουσες, ρίχνεις ένα βλέμμα "άσε μας κουκλίτσα μου" και λες κάτι άσχετο. 

2. Πάντα με το παραπάνω βλέμμα κάνεις μια εξίσου αδιάκριτη ερώτηση (γιατί περί αδιακρισιας πρόκειται όταν κάποιος ρωτάει τέτοια θέματα ή κάνει σχόλια) τύπου "πώς είναι η σεξουαλική σας ζωή;"

3. Αν αυτός που ρωτάει είναι δικός σου άνθρωπος πραγματικά και είσαι σίγουρη ότι δεν είναι κακοπροεραιτος, πετάς ένα "αυτά τα πράγματα δεν γίνονται κατά παραγγελία" και αλλάζεις θέμα συζήτησης. 

Τα βουβα βλέμματα μπορεί απλώς εσύ να τα ερμηνεύεις έτσι, άμα έχουμε τη μύγα...

Τι εννοείς σε πιέζει ο χρόνος; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Ναι τωρα τ εκανα γτ το πρωι ξεχαστηκα και εφυγα και πριν λιγο μπηκα σπιτι!!! Χιχι

Ουτως η αλλως χαμενο θα πηγαινε,  ειπα να τσεκαρω το result!!! Αχαχαχχαχαχα

Να δούμε τι θα πει και η χοριακη αυριο!!! 

συγχαρητηρια λοιπον κ παλι..κ αντε βρε κοριτσι μου να δουμε και την χοριακη να γιορτασουμε επισημα!! ποτε θα κανεις την χοριακουλα κ ποτε θα εχουμε αποτελεσματα;; εσυ πως αισθανεσαι τωρα;; τρεμεις παλι;; χιχι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , Μαρθα Κ είπε:

Κορίτσια έχω μια απορία όταν μια γυναίκα μένει εγκυος γίνετε τους πρώτους μήνες με σωστή διατροφή να χάσει περιττά κιλά??? 

Γίνεται. Η θεία μου στην κόρη της βγήκε από το μαιευτήριο πιο αδύνατη από ότι ήταν πριν μείνει έγκυος. Είχε πολλά κιλά. Απλώς υποθέτω ότι όσο προχωράει η εγκυμοσύνη ακόμα και να έχει χάσει ένα κιλό δεν θα φαίνεται (αφού θα μεγαλώνει το μωρό). Η άποψη μου είναι δίαιτα να μην γίνεται στην εγκυμοσύνη, ή αν γίνεται με την παρακολούθηση γιατρού και καλού διατροφολογου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 59 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Γιουπι!!! Και το δεύτερο τεστακι θετικο! Και πιο εντονη η γραμμη!! 

Τελεια!!! Ποιο τεστακι πηρες κ ποσες μερες εχεις απο τηπ??? Να το κρατησεις ενθυμιο! Μια καλη χοριακη αυριο!

 


tpnxp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Ani ani αυριο το πρωι πριν τη δουλειά θα παω... Θελω να πιστευω μεχρι το μεσημερι θα εχει βγει... 

@MelinaFo τελευταία περιοδο ειχα 24/09 αν θυμαμαι καλα...! Το clear blue το 2πλο ειχα παρει... Πρωτο έκανα την Παρασκευή και ηταν θετικο και το δεύτερο σήμερα για επιβεβαίωση... Και παλι θετικο!!! Και αυριο χοριακη και κουβέντα με γιατρο για να προγραμματισουμε τις επομενες κινησεις!!! 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...