Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , Sabrina_ είπε:

      @Angot το είχα και εγώ αυτό το σύμπτωμα στο τέλος της 28ης και ανησυχούσα για τον τράχηλο.τελικά στον προγραμματισμένο υπέρηχο που έκανα μετά απο 3 μερες η γιατρός τον είδε πολύ καλό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό να το νιώθω καθώς τα παιδιά εχουν πάρει βάρος. Τωρα είμαι καμια βδομάδα μετά και μου έχει περάσει αυτή η ενόχληση. Το έχω ξανανιώσει και σε προηγούμενη βδομαδα πάντως αυτό και ετρεχα για υπέρηχο τοτε και όλα τα έβρισκαν καλα.

      οχι δεν τρέχω , δεν είναι ότι ε χω πόνους κλπ! εχω βάρος απλώς ίσως η ξάπλα το κάνει χειρότερο ! επισης με πιάνει κυριως βραδάκι… για να μην πω αν θέλω και λίγο τσίσα και αργήσω, εκεί είναι ασήκωτη !

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Κορίτσια Καλησπερα σε όλες! 

Παρακολουθω το θεμα απο τοτε που ειχα σύμπτωματα και έτσι έχοντας πολυ ελεύθερο χρόνο (άδεια τον Αύγουστο), διάβασα τα πάντα απο την αρχή! Τοτε ήσασταν κάπου στη σελίδα 490 Χαχαχα! Συνέχισα να σας διαβάζω κάθε μερα!

Οταν τελικά ειχα θετικό τεστ τον Αύγουστο, διάβαζα που το Ελενακι και η Ανι είχαν θετικά τεστ επίσης. Μέχρι να συγχρονιστούν τα όσα διάβαζα με την τοτε ημερομηνία, τα κορίτσια ηταν ήδη 4 εβδομάδες ακριβώς παραπανω απο μένα. Εγω τωρα ειμαι 14 εβδομάδες και 0 ημέρες με ΤΕΠ 17/7. 

Συγχαρητηρια σε όλες τις εγκύουλες και με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες άμεσα! Κάθε φορά που εχετε συμπτώματα ανυπομονώ για εσάς ΟΛΕΣ! Χαχαχαχα

Ειναι λιγο κουλό που σας "ξερω" ενώ εσείς οχι! Απλά δεν έπαιρνα την απόφαση να γραφτώ!

Σημερα ομως ΕΣΚΑΣΑ! Γιατι είδα που η Ανεμώνη στενοχωρήθηκε για χαμηλή χοριακη. Και δεν άντεξα να μη γράψω άλλο! Λοιπόν... σύμφωνα με όσα έγραψε, εγω κατάλαβα οτι η τιμή που ανέφερε δεν ειναι 43 αλλα 430, καθώς οπως είπε δεν αναφέρει το εργαστήριο για τιμές 0-50. Δεν αναφέρει διότι θα εχει προφανώς αλλη μέτρηση. Το γνωστό σε όλες 0-5 μη έγκυος ειναι στο εργαστήριο της ανεμώνης 0-50. Άρα το 43 ειναι 430. Δηλαδη μια χαρά μεγάλη χοριακη!

Συγνωμη για το τεράστιο μήνυμα!

 

Σε ευχαριστώ πολυ που προσπαθεις να με ενθαρρυνεις!!! Ειναι πραγματικα πολυ συγκινητικο το μήνυμά σου!!! Δεν αναφερει τιμες για 5-50... Οπως και να χει,  την Πέμπτη θα λυθουν ολες οι αποριες μ!!! Χιχι

Ευτυχώς τωρα ειμαι πολυ καλυτερα... Οπως εχω ξαναπει αυτα συμβαινουν,  αλλα επειδη ακομα εχω εντονα συμπτώματα πιστευω απλα πως η συλληψη εγινε πιο αργα και ισως με βαση την ωορρηξία που θα εκανα να μην ειχα καν καθυστερηση!!! Ειδωμεν!!! 

Εσυ τι εχεις? Κοριτσακι ή αγορακι? 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Σας ευχαριστω όλες !

εχω μάθει αρκετά απο εδω μέσα! Είστε τρομερά ενημερωμένες! Εύγε !

@Ani ani με το καλό ο Σούπερμαν σου! 

@Vila καλως σας βρηκα! Δεν το έπαιρνα απόφαση! Εχει και μια πλάκα να εισαι εξωτερικός παρατηρητής! Ειμαι 29. Μετα απο χαλαρές προσπάθειες και πιο σοβαρά τους 2 τελευταίους μηνες εγινε το θαυματακι! Με το καλό κ σε σενα που περιμένεις !

@anemoni1989 κι εσυ βρε παιδί μου πολυ χαλαρή ησουν με το τεστ, έσκασα κι εγω μέχρι να το κανεις Χαχαχα Στη θέση σου αυριο κιολας θα έκανα σε άλλο κεντρο! 

Δεν ξερω αν ειναι αγορι ή κορίτσι, δεν ήθελε να μας δείξει χχχαχαχα

παντως απο συμπτώματα ειχα μερικα αλλα με τόσα που ειχα διαβάσει νόμιζα πως ειμαι τρελή και θα αδιαθετησω!

Ειχε πρηστεί το στήθος -που σπάνια πρηζεται εμένα- είχε γίνει διπλάσιο και βαρύ. Κ πονούσε πλαγιά. Αυτο 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Επίσης επειδη εχω κύκλο 24-30 μέρες έπρεπε να περιμένω ως την 30η. Την 28η με είχε πιάσει πόνος συνεχόμενος χαμηλά, σαν τράβηγμα, σαν να με τραβούσε κάποιος. Που κανονικά δεν πονάω ποτε πριν αδιαθετησω! Επίσης είχα τρομερή κατακράτηση υγρών. Αν και αυτο το συνηθίζω. Τέλος, το καθιερωμένο σπυρί στο μάγουλο δεν είχε εμφανιστεί. Εκεί Ταρακουνήθηκα!!! 

@elenakii22 ευχαριστωωωω!!! Μια χαρά που ειχα κανει όταν είχες θετικό τεστ!!! Ανυπομονουσα! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Nenitaki88 είπε:

Σας ευχαριστω όλες !

εχω μάθει αρκετά απο εδω μέσα! Είστε τρομερά ενημερωμένες! Εύγε !

@Ani ani με το καλό ο Σούπερμαν σου! 

@Vila καλως σας βρηκα! Δεν το έπαιρνα απόφαση! Εχει και μια πλάκα να εισαι εξωτερικός παρατηρητής! Ειμαι 29. Μετα απο χαλαρές προσπάθειες και πιο σοβαρά τους 2 τελευταίους μηνες εγινε το θαυματακι! Με το καλό κ σε σενα που περιμένεις !

@anemoni1989 κι εσυ βρε παιδί μου πολυ χαλαρή ησουν με το τεστ, έσκασα κι εγω μέχρι να το κανεις Χαχαχα Στη θέση σου αυριο κιολας θα έκανα σε άλλο κεντρο! 

Δεν ξερω αν ειναι αγορι ή κορίτσι, δεν ήθελε να μας δείξει χχχαχαχα

παντως απο συμπτώματα ειχα μερικα αλλα με τόσα που ειχα διαβάσει νόμιζα πως ειμαι τρελή και θα αδιαθετησω!

Ειχε πρηστεί το στήθος -που σπάνια πρηζεται εμένα- είχε γίνει διπλάσιο και βαρύ. Κ πονούσε πλαγιά. Αυτο 4 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο. Επίσης επειδη εχω κύκλο 24-30 μέρες έπρεπε να περιμένω ως την 30η. Την 28η με είχε πιάσει πόνος συνεχόμενος χαμηλά, σαν τράβηγμα, σαν να με τραβούσε κάποιος. Που κανονικά δεν πονάω ποτε πριν αδιαθετησω! Επίσης είχα τρομερή κατακράτηση υγρών. Αν και αυτο το συνηθίζω. Τέλος, το καθιερωμένο σπυρί στο μάγουλο δεν είχε εμφανιστεί. Εκεί Ταρακουνήθηκα!!! 

@elenakii22 ευχαριστωωωω!!! Μια χαρά που ειχα κανει όταν είχες θετικό τεστ!!! Ανυπομονουσα! Χαχαχα

σε ευχαριστω πολυ! ειναι απιστευτο που μας ξερεις τοσο καλα! οντως επρεπε νωριτερα μα ερθεις στην παρεα μας!! απο απο εδω κ περα να τα λεμε πιο συχνα ε;;; :)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ani ani είπε:

καλα αυτο ξαναπες το!! χαχα

@Nenitaki88 έμαθες ότι εισαι εγκυος αν καταλαβα καλα? Καλώς ήρθες! Και ολα καλα να πανε κοπελα μου.

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.? εχω 4 μέρες που το βρακάκι μου είναι μουσκεμενο.σαν νεράκι και αοσμο.αλλαζω συνέχεια εσώρουχο Γιατί νομίζω ότι κατουριεμαι πανω μου. να το πάρω ως καλο τώρα αυτο? :confused:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! 

@Nenitaki88 καλώς ήρθες και συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου! Άκρως εθιστικό είναι το θεματάκι μας να ξέρεις. 

@λουπιτα μου εγώ ως καλό θα το έπαιρνα. Ποτέ δεν περιμένεις; (Μάλλον το έχεις πει αλλά ακόμα δεν εχω πιει τον καφέ μου). 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, alina80 είπε:

Παπάκι μου μην απογοητεύεσαι. Τα συμπτώματα κρατάνε περισσότερες μέρες. Εγώ έχω πονάκια και υγρά τουλάχιστον τρεις μέρες πριν δω θετικό τεστακι. Δηλαδή τέσσερις μέρες πριν την ωορρηξία. Και συνήθως την ημέρα της ωορρηξίας είναι λιγότερα αν όχι και καθόλου τα συμπτώματα. Οπότε συνεχίζεις να κάνεις και αύριο και μεθαύριο...μέχρι το θετικό. Σε ποια μέρα του κύκλου σου είσαι; 

σήμερα είναι η 11η? άλλα συνήθως είναι νωρίς η ωορρηξία μου, φαντασου στην παλίνδρομη που ειχα, ήταν με μια επαφή και ακόμη καθάριζα από περίοδο...


2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Good morning girls!!!  Τι κάνουμε!??? Εγω ξυπνησα με πολυ καλη διαθεση σημερα!!!! :)

@alina80 σε ζηλευω!!!! Εγω ηπια λιγο ελληνικο το πρωι πριν φυγω για τη δουλειά και εδω τη βγαζω με νερο!!! Ειπα να τς περιορισω τους καφεδες σε 1-2 την ημερα... Αλλα δυσκολευομαι!!! Τα τσιγαρα τα εχω μειωσει κατα πααααρα πολυ... 1 κανω τη μερα και μπορει και κανενα (συνηθως κανενα)... Χθες ηταν η μονη μερα που ξεφυγα... Το απογευμα μετα τα αποτελέσματα των εξετάσεων που με πηρε για λιγο απο κατω...

Κανα αλλο κοριτσι με νεα ευχαριστα??? 

@caramel_83 τι εγινε με σενα???  Εχασα κανα επεισόδιο??? 

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, orianna είπε:

Θυμάσαι επαφες που είχες μέσα στον κύκλο;

Παπάκι εγώ είχα μέχρι κ οχτώ μέρες υγρα ωορρηξίας. Έχεις κ πόνο στην ωοθηκη; 

εχω κατι πονάκια αλλά μπορει να είναι και έντερα δεν ξέρω!

καλημέρα δεν είπα κατευθείαν στο ψητό! χαχαχα

καλημέρα κορίτσια μου!

9 ώρες πρίν, Nenitaki88 είπε:

@Ani ani ναι καλε, εννοείται θα τα λεμε! Ειναι κ λιγο κολλητικό Χαχα!!!

 

καλωσόρισες κορίτσι μου!, με το καλό το μωράκι σου γερό στην αγκαλιά σου

  • Μου αρέσει 2

2rxqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Papaki@ είπε:

σήμερα είναι η 11η? άλλα συνήθως είναι νωρίς η ωορρηξία μου, φαντασου στην παλίνδρομη που ειχα, ήταν με μια επαφή και ακόμη καθάριζα από περίοδο...

Εγώ πάντως σε τέσσερις κύκλους που κάνω τεστακια η μέρα ωορρηξιας παίζει από κύκλο σε κύκλο μπορεί και δύο μερες. Θα δω στο ημερολόγιο.  Επίσης επειδή το σπέρμα ζει αρκετές μέρες μπορεί να γίνει σύλληψη και αργότερα από την επαφή. Μην απογοητεύεσαι, συνέχισε και τεστακια και το σεξ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, λουπιτα είπε:

 

κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι.? εχω 4 μέρες που το βρακάκι μου είναι μουσκεμενο.σαν νεράκι και αοσμο.αλλαζω συνέχεια εσώρουχο Γιατί νομίζω ότι κατουριεμαι πανω μου. να το πάρω ως καλο τώρα αυτο? :confused:

Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο είχα όταν έμεινα!! Απλά τις περισσότερες φορές ήταν και άσπρο παχυρευστο υγρό!!

@Nenitaki88 καλός όρισες και με το καλο το μωράκι σου!

@anemoni1989 εγκυουλα μου (διότι εισαι) πως είσαι σήμερα;

  • Μου αρέσει 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ το ίδιο είχα όταν έμεινα!! Απλά τις περισσότερες φορές ήταν και άσπρο παχυρευστο υγρό!!

@Nenitaki88 καλός όρισες και με το καλο το μωράκι σου!

@anemoni1989 εγκυουλα μου (διότι εισαι) πως είσαι σήμερα;

Μια χαρα ειμαι κοριτσι μου!!! Επανασυγκροτηθηκα πολυ γρηγορα,  ευτυχως!!! Ειπα οτι ειναι ν γινει,  θα γινει!!! Γιατι να προκαταβαλω κατι χωρίς να εχω ενδειξεις??? Την Πέμπτη που θα κανω την επαναληψη,  θα φανει!!! Και οπως κ να χει,  θα συνεχίσω με ηθικο ακμαιο!!! Αν κ ειμαι πολυ αισιοδοξη!!! Ισως ηταν ενα τεστ του σύμπαντος για να αντιλξφθω ποσο πολυ θελω παιδακι (δεν σας κρυβω οτι τωρα τ αντιληφθηκα πληρως...) 

Ρε κοριτσια ποσο περιπου κοστίζει μια χοριακη?? Για τη χθεσινη ειχα συνταγη... 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...