Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , linaa είπε:

      Νομίζω ο προεμφυτικος θα σου δώσει αρκετές απαντήσεις. Κρυφή ενδομητριωση Κ να μένεις έγκυος εύκολα δεν έχω ακούσει να σου πω την αλήθεια . Ίσως εάν επαναλαβεις τις εξετάσεις για καθεξιν αποβολές υπάρχει τμήμα στο Έλενας μπορείς να κάνεις δωρεαν. Εγώ ανεξήγητες καθεξιν αποβολές Κ υπογονιμότητα έχω ακούσει για κρυφό διαβήτη . Δηλαδή το ζάχαρο φαινόταν φυσιολογικό ή ότι ρυθμίζετε φυσιολογικα Κ τελικά δεν ήταν χρειάστηκαν κορυφαίοι ενδοκρινολόγοι για να το λύσουν . 

      @Melusa54 συμφωνώ με την Λινά στο Ελενας να πας! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 45 λεπτά , melina92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,πως είστε;; Μία απορία... Χτες 18η μέρα, πήγα για τσίσα και μμμμμ πως να το πω... Είδα από κάτω έτσι όπως κατουρούσα διαφανή βλέννα πάρα πολύ να κρέμεται σαν (συγνώμη για την έκφραση) μίξα.... Αλλα πολύ βλέννα... Και μετά που ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου γεμίσαμε με βλέννα διαφανή! Τι λέτε να ήταν αυτο τωρα;;;;; 

Ίσως είναι η ωορηξια σου!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 56 λεπτά , melina92 είπε:

Καλησπέρα κοριτσάκια μου,πως είστε;; Μία απορία... Χτες 18η μέρα, πήγα για τσίσα και μμμμμ πως να το πω... Είδα από κάτω έτσι όπως κατουρούσα διαφανή βλέννα πάρα πολύ να κρέμεται σαν (συγνώμη για την έκφραση) μίξα.... Αλλα πολύ βλέννα... Και μετά που ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου γεμίσαμε με βλέννα διαφανή! Τι λέτε να ήταν αυτο τωρα;;;;; 

melina κι εγω το εχω αυτό συχνα αλλα δεν μπορω νς θυμηθώ ποτε,,,νομιζω όμως μετα την ωορρηξια 

  • Ευχαριστώ 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Smile89 είπε:

Ίσως να υπηρχε και φαγουρα με τους μύκητες ξέρω γω.... 

Λοιπον.ακριβως αυτην την βλεννη ειχε μια φιλη μου που ετυχε κ ειχε παει στο ραντεβου που ειχε στον γυναικολογο και της ειπε οτι ειναι πολυ καλο σημαδι κ οτι ειναι πολυ καλη μερα για μπεμπε... @melina92

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Λοιπον.ακριβως αυτην την βλεννη ειχε μια φιλη μου που ετυχε κ ειχε παει στο ραντεβου που ειχε στον γυναικολογο και της ειπε οτι ειναι πολυ καλο σημαδι κ οτι ειναι πολυ καλη μερα για μπεμπε...

Μπερδεύομαι πολύ, γιατί έκανα τεστ ωορρηξίας την 16η μέρα και μου βγήκε θετικό παρόλο που δεν είχα τόση βλέννα.. Και 18η τσουυυυπ μια βλέννα νααααααα όλη την μέρα.... Σήμερα δεν έχω...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitr@17 είπε:

Μπα δεν μπορω να πω οτι νιωθω σαν να μου ερχεται να αδιαθετησω..απλα νιωθω δεξια χαμηλα κατι σαν συνεχομενο πονο...

@Dimitr@17 Καλησπερα κορίτσι μου! Κι εγω όταν περίμενα να αδιαθετησω -αλλα ευτυχώς δεν- ! Ειχα ενα συνεχόμενο πόνο όλη μερα! Καλή επιτυχία! Στο εύχομαι !!!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, ΣΙΣΑΚΙ86 είπε:

Εδω και λιγες μερες ξεκινησαμε τις προσπαθειες. Ναι μου ειπαν οτι μπορω να μεινω εγκυος και ουτε θα υπαρχει προβλημα απλα πρεπει οταν εντοπισω εγκυμοσυνη να με δει αμεσως η ενδοκρινολογος μου με μια εξεταση TSH. Ειμαι 32 χρονων και 2,5 χρονια παντρεμενη!Αυτο που με δυσκολευει ειναι οι μερες της ωορρηξιας. Λογω του κυκλου μου που δεν ειναι σταθερος δεν μπορω να καταλαβω ποτε εχω ωορρηξια. Εκανα τα τεστακια της home test αλλα οι γαμμουλες ηταν αχνες και με μπερδεψαν λιγακι:?

Οκ κατάλαβα. Μικρή είσαι πρώτον και καλή αρχή στις προσπάθειες σου. Τι ώρα τα έκανες τα τεστακια? Εάν θυμάμαι καλά πρέπει να τα κάνεις μετά τις 12 το μεσημέρι και μέχρι τις 6 το απόγευμα και κάθε μέρα την ίδια ώρα περίπου. Αυτόν τον μήνα δηλαδή δεν βρήκες θετικό αποτέλεσμα? Εάν όχι τον επόμενο μήνα δοκίμαζε να κάνεις δύο τεστ μέσα στην μέρα. Και επειδή είμαι σίγουρη ότι έχεις αγχωθεί με το όλο θέμα μια συμβουλή οσο γίνεται γιατί τα έχουμε περάσει όλες μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Και την γόνιμη θα την βρούμε και έγκυος θα μείνεις και την tsh θα την φτιάξουμε. Το ίδιο μου είπε και ο δικος μου ο ενδοκρινολογος με το που μείνεις έγκυος πρώτα θα το μάθει ο γυναικολόγος σου μετά εγώ και μετά ο άντρας σου... Έτσι μου είχε πει. Και φαντάσου λόγο εορτών πήγα στους δύο μήνες κοντά γιατί δεν υπήρχε ραντεβού και τις αιματολογικές τις έκανα 6 εβδομάδων. Μέχρι να βγουν και τα αποτελέσματα σε συνδυασμό με τις γιορτές έκλεισα τις 8 εβδομάδες. Οπότε δεν αγχωνομαστε για τον ενδοκρινολογο τα γυναικολογικά καλά το σπερματακι καλό. Να πάρεις κι άλλα τεστακια για να πιάσουμε την γόνιμη. Καλή ψυχολογία και όλα μια χαρά κορίτσι μου. Θα πάνε όλα καλά θα δεις....♡♡♡

2 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

ααα ε δεν το ηξερα αυτο ηξερα οτι στην αρχη εχουν αλλα νομιζα για  καμια εβδομαδα!!! τι να πω και εμενα δεν ειναι εντονοι σε καμια περιπτωση! φοβαμαι οτι ερχετε αλλα οποτε παω τουλετα λειπει χαχαζχαχα!

Κοντεύω 10 εβδομάδων και αυτά τα πονακια τα έχω δύο μέρες μετά την ωορρηξία μέχρι και σήμερα....:-) οπότε......... Τι ωραία τι καλά..... :-D


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 8 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οκ κατάλαβα. Μικρή είσαι πρώτον και καλή αρχή στις προσπάθειες σου. Τι ώρα τα έκανες τα τεστακια? Εάν θυμάμαι καλά πρέπει να τα κάνεις μετά τις 12 το μεσημέρι και μέχρι τις 6 το απόγευμα και κάθε μέρα την ίδια ώρα περίπου. Αυτόν τον μήνα δηλαδή δεν βρήκες θετικό αποτέλεσμα? Εάν όχι τον επόμενο μήνα δοκίμαζε να κάνεις δύο τεστ μέσα στην μέρα. Και επειδή είμαι σίγουρη ότι έχεις αγχωθεί με το όλο θέμα μια συμβουλή οσο γίνεται γιατί τα έχουμε περάσει όλες μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Και την γόνιμη θα την βρούμε και έγκυος θα μείνεις και την tsh θα την φτιάξουμε. Το ίδιο μου είπε και ο δικος μου ο ενδοκρινολογος με το που μείνεις έγκυος πρώτα θα το μάθει ο γυναικολόγος σου μετά εγώ και μετά ο άντρας σου... Έτσι μου είχε πει. Και φαντάσου λόγο εορτών πήγα στους δύο μήνες κοντά γιατί δεν υπήρχε ραντεβού και τις αιματολογικές τις έκανα 6 εβδομάδων. Μέχρι να βγουν και τα αποτελέσματα σε συνδυασμό με τις γιορτές έκλεισα τις 8 εβδομάδες. Οπότε δεν αγχωνομαστε για τον ενδοκρινολογο τα γυναικολογικά καλά το σπερματακι καλό. Να πάρεις κι άλλα τεστακια για να πιάσουμε την γόνιμη. Καλή ψυχολογία και όλα μια χαρά κορίτσι μου. Θα πάνε όλα καλά θα δεις....♡♡♡

Κοντεύω 10 εβδομάδων και αυτά τα πονακια τα έχω δύο μέρες μετά την ωορρηξία μέχρι και σήμερα....:-) οπότε......... Τι ωραία τι καλά..... :-D

Αλήθεια???? Μακαρι να εχω και εγω αυτη την τυχη!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 52 λεπτά , melina92 είπε:

Μπερδεύομαι πολύ, γιατί έκανα τεστ ωορρηξίας την 16η μέρα και μου βγήκε θετικό παρόλο που δεν είχα τόση βλέννα.. Και 18η τσουυυυπ μια βλέννα νααααααα όλη την μέρα.... Σήμερα δεν έχω...

Η βλενα αυτή είναι καλό σημάδι. Βοηθάει το σπέρμα να φτασει στον στόχο του. Μην αγχώνεσαι. 

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αλήθεια???? Μακαρι να εχω και εγω αυτη την τυχη!!

Στο εύχομαι κοριτσάκι μου. Να προσέχεις καλού κακού. Με βάρος και γενικά τις κινήσεις σου.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melina92 είπε:

Μπερδεύομαι πολύ, γιατί έκανα τεστ ωορρηξίας την 16η μέρα και μου βγήκε θετικό παρόλο που δεν είχα τόση βλέννα.. Και 18η τσουυυυπ μια βλέννα νααααααα όλη την μέρα.... Σήμερα δεν έχω...

Μελίνα μου από τη στιγμή που θα δεις θετικό τεστ ωορρηξίας η ωορρηξία πραγματοποιείται μέσα στις επόμενες 24 με 48 ώρες. Οπότε είναι ξεκάθαρα υγρά ωορρηξίας.  Μην ανησυχεις. Και αφού είχατε και επαφή σούπερ! 

πρίν από 31 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Οκ κατάλαβα. Μικρή είσαι πρώτον και καλή αρχή στις προσπάθειες σου. Τι ώρα τα έκανες τα τεστακια? Εάν θυμάμαι καλά πρέπει να τα κάνεις μετά τις 12 το μεσημέρι και μέχρι τις 6 το απόγευμα και κάθε μέρα την ίδια ώρα περίπου. Αυτόν τον μήνα δηλαδή δεν βρήκες θετικό αποτέλεσμα? Εάν όχι τον επόμενο μήνα δοκίμαζε να κάνεις δύο τεστ μέσα στην μέρα. Και επειδή είμαι σίγουρη ότι έχεις αγχωθεί με το όλο θέμα μια συμβουλή οσο γίνεται γιατί τα έχουμε περάσει όλες μην αγχώνεσαι. Όλα θα πάνε καλά. Και την γόνιμη θα την βρούμε και έγκυος θα μείνεις και την tsh θα την φτιάξουμε. Το ίδιο μου είπε και ο δικος μου ο ενδοκρινολογος με το που μείνεις έγκυος πρώτα θα το μάθει ο γυναικολόγος σου μετά εγώ και μετά ο άντρας σου... Έτσι μου είχε πει. Και φαντάσου λόγο εορτών πήγα στους δύο μήνες κοντά γιατί δεν υπήρχε ραντεβού και τις αιματολογικές τις έκανα 6 εβδομάδων. Μέχρι να βγουν και τα αποτελέσματα σε συνδυασμό με τις γιορτές έκλεισα τις 8 εβδομάδες. Οπότε δεν αγχωνομαστε για τον ενδοκρινολογο τα γυναικολογικά καλά το σπερματακι καλό. Να πάρεις κι άλλα τεστακια για να πιάσουμε την γόνιμη. Καλή ψυχολογία και όλα μια χαρά κορίτσι μου. Θα πάνε όλα καλά θα δεις....♡♡♡

Κοντεύω 10 εβδομάδων και αυτά τα πονακια τα έχω δύο μέρες μετά την ωορρηξία μέχρι και σήμερα....:-) οπότε......... Τι ωραία τι καλά..... :-D

Κορίτσι με ξεσηκώνεις. Έχω και εγώ πονάκια χαμηλά (κυρίως αριστερά αλλά και δεξιά) απο την ωορρηξία και μετά. Χτες είχα αρκετά έντονους πόνους περιόδου και σήμερα επανήλθα στα προηγούμενα πονάκια. Ειναι συνεχόμενα απλώς έχουν αυξομειώσεις στην ένταση. Και που και που νιώθω και κάτι σαν τσιμπημα-τσουξιμο... Είχες τίποτα παρόμοιο; Έχω και στη μέση ενοχλήσεις μερικές μέρες τώρα. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Χαρά Τριανταφυλλακι. είπε:

Η βλενα αυτή είναι καλό σημάδι. Βοηθάει το σπέρμα να φτασει στον στόχο του. Μην αγχώνεσαι. 

Στο εύχομαι κοριτσάκι μου. Να προσέχεις καλού κακού. Με βάρος και γενικά τις κινήσεις σου.

Σε ευχαριστώ! Μακαρι! Η δουλειά μου ειναι με βαρος και κούραση αυριο θα χτυπήσω το τεστακι και ετσι θα ξέρω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...